Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2015., 11:55   #1
lostboy
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 52
Preporuka samostalnog playera/prijamnika za filmove

Pozdrav!

Trenutno imam Infinity 8000 HD digitalni prijamnik kojeg koristim samo za gledanje filmova na TV-u.. Problem s tim uredjajem je sto ima problema s nekim MP4 filmovima, neke ne zeli uopce pokretati, a kod nekih se javlja problem sa zvukom, nije sinkroniziran sa slikom..
Iz tog razloga bi htio nabaviti novi uredjaj..

Znaci, ono sto trazim je uredjaj koji ce moci bez problema otvarati sve video datoteke, od AVI, MP4, MKV i sl( da podrzava FULL HD), da ispravno prikazuje titlove sa hrv. dijakritickim znakovima.. To su mi jedine bitne stavke.. Ne treba mi mogucnost spajanja na internet, prijem antenskog signala i sl..
Ukoliko ne postoji neki samostalni reproduktor koji bi sluzio samo za to ,onda molim preporuku nekog uredjaja poput zemaljskog prijemnika(nesto slicno tom Infinity 8000 HD) ili media centra koji ima odlicno rijesen taj dio za pregled filmova jer je to zapravo jedino sto cu koristitit..
Hvala na pomoci!
lostboy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 12:20   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Najbolja i najsigurnija varijanta ti je da se dokopaš nekog mini računala, tipa Intel NUC, Acer Revo i sl. Na ebay.de je znalo biti jeftinih kompača ali s adresom isporuke u Njemačkoj. Ako imaš priliku naručiti kod nekog poznatog tamo, gledaj i tu opciju. Ja sam svojedobno uhvatio Acer Revo na njuškalu, godinu dana star s vanjskim DVD optičkim uređajem za sasvim pristojnu cijenu. Sad mogu u miru i streamati filmove direktno s neta...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2015., 12:24   #3
lostboy
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 52
Hvala, to je dobra ideja.. Iako bih radije nasao neki klasican player jer nisu mi potrebne nikakve dodatne opcije poput interneta i sl.. Ovaj Infinity 8000 sto imam je odlican, samo da nema tih problema sa MP4 formatom s obzirom da skidam razne HD i BR ripove koji su vecinom u MP4.
lostboy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 12:46   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Neki android stick sa ebaya za 50tal€, ako ima quadcore i 1-2 gb rama vrtit ce ti sve

Mos isti kupit i u nas za min 600 kn
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 15:21   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor lostboy Pregled postova
Hvala, to je dobra ideja.. Iako bih radije nasao neki klasican player jer nisu mi potrebne nikakve dodatne opcije poput interneta i sl.. Ovaj Infinity 8000 sto imam je odlican, samo da nema tih problema sa MP4 formatom s obzirom da skidam razne HD i BR ripove koji su vecinom u MP4.
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Neki android stick sa ebaya za 50tal€, ako ima quadcore i 1-2 gb rama vrtit ce ti sve

Mos isti kupit i u nas za min 600 kn
Isprobao par Android stickova, te ispadali problemi s pregrijavanjem, štekanjem, nestabilnošću... Gledao sam i ja neko jeftino rješenje ali vjerujte mi, ako nemate priliku isprobati stick prije kupnje, lako moguće da kupite mačka u vreći. Komentar ili review nije dovoljan faktor, dovoljno je da na sticku bude novija verzija softvera i da kola krenu nizbrdo. Zato sam i završio na PC-u...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 16:59   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
wd live, Mede8er, TViX itd. Ima ih hrpa, baš ono što ti tražiš. Androidi su zgodni i sve, ali - bar meni osobno, još nisu na razini ovakvih rješenja.
Pogledaj listu, imaš ih fino sve recenzirane pa biraj: http://hdtelevizija.com/category/tes.../media-centri/
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 17:13   #7
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Wetek Play - imaš ga na android kao standardno + može ići na openelec ako trebaš neke mogućnosti koje samo on podržava. Sve službeno podržano i ne treba puno pameti.
U oba slučaja vrti Kodi tj. Xbmc.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 20:40   #8
lostboy
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 52
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
wd live, Mede8er, TViX itd. Ima ih hrpa, baš ono što ti tražiš. Androidi su zgodni i sve, ali - bar meni osobno, još nisu na razini ovakvih rješenja.
Pogledaj listu, imaš ih fino sve recenzirane pa biraj: http://hdtelevizija.com/category/tes.../media-centri/
Hvala, gledao sam to vec jer sam i najblizi takvom nekom media centar rjesenju..
Jedino sto su njihove recenzije jos iz 2012.g. pa sam pretpostavio da se otad dosta promijenilo na trzistu i da mozda postoje neki bolji best buy modeli..
lostboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 16:00   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
http://www.links.hr/artikl-032.100.010

Ovako nešto te ne zanima?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2015., 11:16   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2015., 14:33   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Isprobao par Android stickova, te ispadali problemi s pregrijavanjem, štekanjem, nestabilnošću... Gledao sam i ja neko jeftino rješenje ali vjerujte mi, ako nemate priliku isprobati stick prije kupnje, lako moguće da kupite mačka u vreći. Komentar ili review nije dovoljan faktor, dovoljno je da na sticku bude novija verzija softvera i da kola krenu nizbrdo. Zato sam i završio na PC-u...
A prijatelj mi ima stick, kaze da je ekstra samo slabo vata wlan signal

Ja osobno imam pipo t9 tablet, upalim stream, ili sta vec, preko miracasta, radi ko sat
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2015., 14:37   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
I ja sam imao Android stick i nisam bio zadovoljan - slabo hvata wlan, dugo bootanje,... Minix Neo X7 se pokazao puno boljim po tom pitanju, ali je i njegova cijena bila značajno viša.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2015., 15:57   #13
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Slav3n je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 19:08   #14
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746

Eh, da, R Pi 2 je odlična stvar. Linux na njemu je pomalo ograničen pa se nadam da će Windows 10 stvarno zaživjeti na tom čudu. XBMC radi fantastično jedino je problem ako poželiš surfati po internetu, nije onako kako si naviknut na PC-u.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na