Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2013., 22:58   #2161
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Molim mišljenja o asus google nexus 7 s 4.2 jelly bean-om gore. Oko 1500kn je cijena, čitam da je best buy trenutno.

Mišljenja i da li se isplati uzeti?

Hoću 7", i čitam i gledam review, sve je kao super na njemu. Kameru netrebam.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 06:27   #2162
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Koji model - 8, 16 ili 32Gb? 8 i 16Gb modeli su EOL, a uskoro izlazi i 2 generacija N7. Minusi: nema prednje kamere, nema sd utora,... Na oglasnicima se nađe nekorišteni GT2 7" za 1.000kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2013., 14:41   #2163
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
jeli imate koju preporuku za 10' tablet, po mogucnosti 3g do 1000 kn max

može ebay i ostale firmice, ali bi bilo poželjno da je iz uk il negdi bliže da dođe brzo
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 15:27   #2164
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
teško da ćeš 10" I 3g ugurati u 1000kn. možda nešto iz kine, ali opet ćeš na to morati platiti pdv, tako da si svakako iznad 1000kn.

tu si malo vidi što imaju od 10" i 3g, ali sve je preko 1000.

http://www.pandawill.com/notebook-ta...6&tablet_3g=20

Zadnje izmijenjeno od: viking.software. 11.07.2013. u 15:31. Razlog: dodan link
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 15:46   #2165
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
jel i ti šalju iz kine? ili imaju u EU skladište?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 15:49   #2166
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Direkt iz Čajne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 16:00   #2167
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Molim mišljenja o asus google nexus 7 s 4.2 jelly bean-om gore. Oko 1500kn je cijena, čitam da je best buy trenutno.

Mišljenja i da li se isplati uzeti?

Hoću 7", i čitam i gledam review, sve je kao super na njemu. Kameru netrebam.
Definitivno se isplati, ekran je po specifikacijama mrvicu bolji od galaxy tab2 ali uživo je puno bolji. Opčenito nula problema s uređajem, jedino ne uspijevam dostići nazivnih 10 sati trajanja baterije već ono bude uvijek oko 6h. Uz nova launcher i dashclock je skoro pa savršen
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 18:15   #2168
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Evo narucujemo veceras preko amazon.uk
Onda vi40
http://www.amazon.co.uk/New-Onda-Vi4...ords=onda+vi40

da li je to OK za te novce,posto je s uk valjda ne placam pdv/carrinu

MOzete li preporucit jos nesto slicno ovome i tom cjenovnom rangu i neku drugu soluciju narucivanja(mozda s neke stranice itd..) hvala unaprijed!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 21:35   #2169
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
jel' ga šalju u HR? nije da te sad obori na rit od snage, ali će poslužiti.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 22:03   #2170
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
jel' ga šalju u HR? nije da te sad obori na rit od snage, ali će poslužiti.
pise da salju,postarina je 20 funti

sad ne znam hoce mi jos opalit porez i carinu

moze jos netko preporucit nesto,znaci slicne cijene,9-10 inca,za najprosjecnijeg korisnika,znaci pratit ce se kladionica 99% vremena i evenutalno prosurfati po portalima i to je to
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2013., 22:52   #2171
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
hvala bogu da ne netko počeo slati u hr. već sam prije napisao - što god sam htio naručiti sa amazona, nitko ne šalje. a 20 funti je izgleda standardna cijena slanja.
što se pdv-a tiče i carine, ispada da na tu cijenu ne bi trebao platiti ni jedno ni drugo. iskreno, nisam nešto ni čitao kako se sada i do kojih iznosa što plaća.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 22:57   #2172
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Baš sam ja neki dan isprobavao mobitel da mi pošalju i torbu, i banana, nitko ne šalje. Vjerojatno će se stvari poboljšati dok oni shvate da smo i mi sada u EU pa će krenuti slati.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 06:55   #2173
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
što se pdv-a tiče i carine, ispada da na tu cijenu ne bi trebao platiti ni jedno ni drugo. iskreno, nisam nešto ni čitao kako se sada i do kojih iznosa što plaća.
Krivo si vidio. Piše Dispatched from Hong Kong za oba prodavača što znači da vrijede pravila za uvoz robe izvan EU - iznad 150 EUR plaća se carina i pdv. Doduše, Amazon (barem onaj američki) oduzme njihov pdv i stavi naš što bi po logici stvari značilo da kod nas nećeš više ništa platiti, ali znamo kakve je naša carina.
Stalno govorim da treba pripaziti na takve stvari. Nije bitno gdje prodaje nego odakle šalje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 11:21   #2174
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
eh... i onda reći da ne treba čitati sav tekst.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 12:03   #2175
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
eh... i onda reći da ne treba čitati sav tekst.
Pa nije to nikakva novost.
  Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 12:10   #2176
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ma da, ali, ono, gledaš stvari na amazon.uk, pa nekako očekuješ da i "putuje" iz uk. ovako je svejedno, naručio ga sa ebaya ili drito iz kine.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 15:08   #2177
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Nije svejedno.. Sa baje je u principu jetinije..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 11:48   #2178
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
evo samo da javim da je ipak tablet kupljen kod nas u svijetu medija. Nije nam se dalo cekat posiljka s amazona i zezati s porezom i carinom pa smo uzeli 7 inca pipo s3
Sam uređaj je izdrađen od plastike koja se cini dosta kvalitetna i nema nikakvih cvrčaka. Ekran je 1024/800 i jako lijepo izgleda. Proc je a9 cortex 1.6 dual core,vga mali 400 dual core. Sam uređaj jako lijepo i glatko radi,nema lagova,igre također lijepo izgledaju i isto tako rade (probali smo par igrica,nista prezahtjevno jer se na njemu nece ni igrati).
Wifi je ok, na 3 metra(ako je to ikakav pokazatelj) signal je pun,stranice se jako brzo ucitavaju,download odlican.
Sto se tice software-a, nije doslo nikakvih kineskih aplikacija,znaci klasika koja dolazi na androdiu, također podržajva Google market tako da je install aplikacija mackji kasalj.
Za bateriju nemam pojma, jer je tab bio poklon,ali pitat cu nakon par dana pa napisati kako se drzi baterija.
Za 900 kn je ok tablet, znam da se vani mozda moglo naci nesto bolje za te novce ali 2 godine garancije i kupnja na rate je presudilo.
Eto,lijep pozdrav!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2013., 17:34   #2179
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Preporuka tableta do 2500 kn?
Imam i pitanje ...
Može li se kamera spojiti na tablet i omogučiti čitanje fotografija s njega?
Može li se tablet pored svega iskoristiti i kao punjač u slučaju potrebe za kameru. Možda malo glupa pitanja ali meni važna .... da ne bi bilo nisam znao ....
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2013., 20:15   #2180
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koji model - 8, 16 ili 32Gb? 8 i 16Gb modeli su EOL, a uskoro izlazi i 2 generacija N7. Minusi: nema prednje kamere, nema sd utora,... Na oglasnicima se nađe nekorišteni GT2 7" za 1.000kn.
Vjerojatno 16.

Može preporuka najboljeg tableta do 2k kuna? Da je iz hrvatske.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 06:48   #2181
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@chp3
Ne razumijem ovaj dio s čitanjem fotki. Tableti imaju svoje kamere (barem jednu) integrirane u kućište tako da ne vidim potrebe za dodatnom.
Ne može se koristiti kao punjač.

@mommistake
Najbolji u čemu? Za tu lovu se nađe polovni GT2 10.1" s garancijom. Da uvjet nije Hrvatska, preporučio bi Pipo M8/M9 koji se vani nađu za 200-250$ (+25% pdv) što je još uvijek dosta ispod 2k kn.
http://www.minideal.net/pipo-m9-quad...-1-2g-ram.html
http://www.minideal.net/pipo-m8-dual...dmi-black.html
Kod nas:
http://www.chipoteka.hr/artikl/10741...uadcore-16-ghz
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 10:29   #2182
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor ChP3 Pregled postova
Preporuka tableta do 2500 kn?
Imam i pitanje ...
Može li se kamera spojiti na tablet i omogučiti čitanje fotografija s njega?
Može li se tablet pored svega iskoristiti i kao punjač u slučaju potrebe za kameru. Možda malo glupa pitanja ali meni važna .... da ne bi bilo nisam znao ....

kamera se može spojiti samo ako se interna memorija i/ili kartica prikazuje kao "removable drive". vidi malo kako se prijavljuje na pc. inače, da biš očitao slike, trebaš gledati tablet sa otg portom, treba ti usb čitač kartica i prebaciš karticu iz fotića u čitač. samo tako. možeš probati, ali...
ne, ne može davati struju.

do 2500. asus me301, samsung 5110. ili hrpa prestigia ili slabijih kineza. malo preciziraj zahtjeve. ekran, 3g, novo-polovno...
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 15:52   #2183
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@mommistake
Najbolji u čemu? Za tu lovu se nađe polovni GT2 10.1" s garancijom. Da uvjet nije Hrvatska, preporučio bi Pipo M8/M9 koji se vani nađu za 200-250$ (+25% pdv) što je još uvijek dosta ispod 2k kn.
http://www.minideal.net/pipo-m9-quad...-1-2g-ram.html
http://www.minideal.net/pipo-m8-dual...dmi-black.html
Kod nas:
http://www.chipoteka.hr/artikl/10741...uadcore-16-ghz
Pa dobar ekran, veličina, dobar proc, dosta rama, utor za karticu, 3g ili ne, kamera...
Znači da mi traje duže vrijeme, da mi za nekih godinu-dvije neće biti jednostavno preslabi itd.
Za osnovne stvari, streamove, čitanje, surfanje, igre.
Sviđa mi se ova preporuka, ali onda mi je njesra s garancijom ako naručujem iz vana, a ovaj link za RH mi je previše novaca
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 20:16   #2184
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
čipoteka sramežljivo najavljuje dolazak m8 i m6 modela. samo se nadam da će uvesti m8pro, a ne "obični" m8. o cijenama nema još govora. m8 bi trebao biti parsto kuna jeftiniji od m9, a m6 uopće nemam predodžbu. ali, radi se na tome. još da pipo riješi probleme sa punjenjem...
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 21:35   #2185
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Momci trebao bih kakav tabletic za starce da se mogu koristiti skype-om bez problema znaci nekakv best buy 800 kuna. Nije neka svota, ali za skype se mozda nesto nadje.

Zadnje izmijenjeno od: seno. 15.07.2013. u 22:12.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 06:15   #2186
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
još da pipo riješi probleme sa punjenjem...
Može malo višše infa o tome?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 11:45   #2187
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
m8pro je u najvećim problemima. tablet koji bi mogao biti njihov najpoželjniji proizvod, ali zeza ga to punjenje. tj. ne punjenje.

dakle, ako se desi da se tablet sam ugasi, iscucla bateriju, nakon stavljanja na punjač se ili ne da napuniti uopće ili se puni, puni, puni (po indikatoru), ali se ne može bootati. ili pak imaš sreće i ništa od toga se ne dešava nego se najnormalnije puni i prazni.
čak se dešavalo da je nekima pala baterija ispod 10% i isto-mrtav.
o čemu se točno radi, pipo nema konkteran odgovor. nagađa se da je ili nekakav overcharge kontroler zablokirao ili sam punjački sklop se sprži zbog preniskih vrijednosti. nema čak ni veze sa punjačima - sve ispod 2A ga ne puni, pipo isporučuje 2A koji ih ubija.
i ispada da je samo verzija "pro" u problemima. normalna dualcore verzija (3066) nema takvih problema. tako da se može lagano desiti da i m9 i m6 budu patili od iste stvari.

no, možda će samo m8pro biti problematičan čisto zbog svoje debljine(mržavosti), pa su nagurali komponente i možda se i u samom proizvodnom procesu nešto zezne. jednsotavno nema pravila.

navodno postoje dva rješenja. prvo-držati reset 5 i više MINUTA. da, minuta. da se kao isprazne kondenzatori, overcharge kontroler "otpusti". nema povratnog feedbacka da li to radi. ili ne radi ili ljudi nakon što riješe problem više ne dolaze na forum i napišu jesu riješili ili ne.
drugo (moguće) rješenje je potpuno odvojiti bateriju na neko vrijeme. što pak zahtjeva otvaranje (nije neki problem) ali i lemljenje, tj. odlemljivanje kontakata baterije. opet dolazi ta njegova debljina u pitanje, čak nisu uspjeli staviti nekakav konektor nego su drito lemili kontakte baterije na ploču. no, to je potpuno neprovjereno, ali dobiven kao hint iz servisa.

dobra stvar je u tome što se može nabaviti jača baterija za taj model, ali badava kad nije do nje nego do elektronike.

evo ti dio razgovora sa foruma:
"Can help someone where the battery protective ciruit have blocked the connection, but still is working as it should. But if it has "locked up" permanently, or it is fried - then you need to change the circuit, or the battery pack wich includes the circuit."
"I spoke to Pipo about this, and my impression is that they don't really know the full design of that circuit - they order the whole battery pack as one unit, and replace the whole thing if somethings malfunctioning - not just the small protective circuit pcb."

eto, to ti je to. da li će se i kako riješiti jednom za uvijek - ne znam. jedino se nadam da će čipoteka dobiti neke novije verzije sa (možda) detektiranom i ispravljenom greškom. do tada, m1, m2, m7pro, m6 i m9 su sigurni za kupovinu.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 11:56   #2188
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
isto tako i s3 (ako je to onaj 7" ips) ima problema u radu, što mi je i rekao čovjek u čipoteci da baš imaju nekih bugova i da se vratilo par komada.

uvjerio sam se i sam neki dan kad sam novi podešavao ono gugl acc, play store i klasika... pa neće browsat, tj. resolva sajt i ime, ali ništa se ne prikazuje i tako par puta reset, pa da se malo dobije i onda ajde nekak je proradio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 14:35   #2189
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
lako za bugove - daju se riješiti softverski. ali kad je elektronika u banani, slaba korist od resetiranja. ali, vidjet ćemo kada dođu kod nas.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 19:18   #2190
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Evo odlučio sam, dao budem max 2200kn za tablet.

Da li da uzmem Ipad Mini preko njuške? Vrijedi?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na