Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2016., 04:06   #571
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja sam bio probao dvije vanjske usb zvucne, obje sunkostale vise nego ovaj dac a zvucale losije, odnosno jednako ko onboard.
Sa ovim je bas osjetna promjena, tko boli bogatiji dublji zvuk imas prekidac, i jos dodatno gain ako s u neke bas ekstra zahtjevne sluske.
Ja sam na njega spajao i 2.1 zvucnike i radili su odlicno. Spajao sam i preko njega komp na neku liniju preko auxin i isto odlicno radi.
Zvucna pored ovoga mi nema bas nikakve prednosti.
Zvuk je nekako cisci otvoreniji bez suma i bogat. A i svi reviewi to govore i korisnici.
A kosta ko neka srednja zalost zvucna
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 07:06   #572
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Sry decki, ali ja na FiiO ne vidim da ima audio ulaz?
Di bi spojio gitaru onda ? :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2016., 16:20   #573
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
za gitaru nije. nije to pojacalo za gitaru
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 17:26   #574
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Tu smo nešto laprdali o spajanju gitare http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=269630

I zbilja, na kraju mi je Zoom efekt-pedala kao pretpojačalo i na line-in na Behringer UCA220 bilo najbolje. A Behringer ti ima i kvalitetan izlaz za slušalice, i SPDIF, line in/out i monitor switch. Gro mogućih kombinacija.
Ali ako ćeš na Rocksmith, nema promjene. Onboard line-in radi, na USB samo originalni kabel. Pa sam složio i jedan kabel samo za to.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 18:21   #575
hrvoje_marin
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Ako se nađe EMU-0404 USB to je uspjeh
hrvoje_marin je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 19:49   #576
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Ma nisam mislio pojacalo za gitaru da bude, nego samo da imam ulaz, jer mi na laptopu stoji onaj ulaz i izlaz u jednom, ko mobiteli sto imaju, pa kad ukopcam ostanem bez zvucnika...

kod kuce na pc imam creative labs xfi gamer, i meni je ta zvucna perfektna i preko nje sviram odavno, guitar rig, amplitube, revalver, sve radi odlicno...

sad bi ja htio nesto takvo, ali da moze preko usb... ako je u7 otprilike kao ova xfi, necu ni gledat dalje... a sto se same glasnoce tice, to pojacacavam preko zvucnika... ionako nesmijem preglasno jer sviram u stanu...

i za ovu emu karticu, to ne dolazi u obzir, jer kosta 200€ , a ja gledam nesto do 100€ :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 20:46   #577
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Onda probaj onakav USB guitar link sa eBaya. Nije neka investicija, ako će ti biti ok, onda super. Ako i neće biti savršen izbor, naći će se neka situacija gdje bi mogao poslužiti. Dao bi ti svoj da probaš ali poštarina bi koštala više od uređaja iz Kine sa poštarinom
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 22:21   #578
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
haha, a mozda i uzmem za probu cisto, jel to 5-6$ ? nisam stigo da proucavam, imam neke peripetije :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 14:49   #579
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Evo ja si malo pokušao unaprijediti zvuk na kompu. U odnosu na dosadašnju karticu (audigy se) osjeca se malo boost u zvucnoj slici. E sad jel dovoljno da opravda potrošenih 650kn novu investiciju (esi udj6) pitanje ostaje. Jesam mogao proći bolje?

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 06.06.2021. u 22:32.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 21:36   #580
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
imam maticnu plocu kojoj ne radi onboard zvuk, na nekoj no name zvucnoj kartici sam. ima li nacina kako osposobiti front panel audio, tj mozda kupiti drugu zvucnu karticu sa onim audio pin utorom sta ide na maticnu? sta je ovo na audigy se gore desno https://upload.wikimedia.org/wikiped..._Audigy_SE.jpg
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2016., 07:53   #581
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
imam maticnu plocu kojoj ne radi onboard zvuk, na nekoj no name zvucnoj kartici sam. ima li nacina kako osposobiti front panel audio, tj mozda kupiti drugu zvucnu karticu sa onim audio pin utorom sta ide na maticnu? sta je ovo na audigy se gore desno https://upload.wikimedia.org/wikiped..._Audigy_SE.jpg
Npr ova ti ima konektor za front panel.

To gore desno je bilo planirano da se kontrolira drugi Creative hardware koji bi bio kao addon ali to nikad nije zaživjelo. Koliko se sjećam, to je bio pinout za front panel, mikrofone itd ali je slabo potkrijepljeno sa dokumentacijom. Ugl, ništa previše korisno.

EDIT: evo malo više informacija o pinoutu:
http://www.overclockers.com/forums/s...-amp-2-pinouts

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 18.03.2016. u 07:59.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 08:18   #582
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ugl, ništa previše korisno.

EDIT: evo malo više informacija o pinoutu:
http://www.overclockers.com/forums/s...-amp-2-pinouts

Totalno si omasio a vec smo to prozvakali na forumu prije

Taj 10-pin konektor mu jedino i treba da bi dobio zvuk na front panelu sa te kartice s time da kada se na front panel ustekaju slusalice zvuk i dalje ide na zvucnike, znaci "mute" ne radi, bar ne meni sa kablom koji imam mada po opisu bi trebao i taj mute raditi...

=================

1 - Analog Ground
2 - Analog Headphone Out Left
3 - Audio Backpanel Mute -- short to ground to mute the backpanel (when headphones are plugged in)
4 - Analog Headphone Out Right
5 - same as #3
6 - Mic input from front panel
7 - key pin (shouldn't be there)
8 - VREF out -- voltage reference for Mic
9 - MIC IN MUTE -- ground when mic isn't plugged in, +12VDC when mic is plugged in
10 - Audio cable detect -- will be ground when headphones are plugged in (not normally used)

=================

http://audigy2zshowto.blogspot.hr/

A ja sam kupio ovaj i radi zvuk i mikrofon samo kazem ne "muta" zadnje ili prednje zvucnike...

http://www.ebay.com/itm/Front-panel-...cAAOSweW5VJBWB
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 08:44   #583
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ma ako tebi radi, onda super. Imao sam X-Fi music i spajao sam front panel (iako je konektor čudan). Zvuk sam dobio ali je imala problema sa mikrofonom, tj neki ground nije radio kako je trebalo. Bilo je problema s njime to se sjećam. Ako ne radi kako treba onda je po meni beskoristan. Odustao sam od tih kenja i kupio normalnu zvučnu sa normalnim konektorom.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 20:58   #584
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
isplati li se uzet asus xonar DX sa 400 kn (rabljena), kao upgrade s onboard zvucne ?

ima li itko tu DX-icu, kakva je ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 22:39   #585
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
DX-ica je jako dobra kartica iako je malo visoka cijena. probaj se dogovoriti za 300, i uzmi je. nećeš požaliti
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 22:27   #586
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
surfao malo abrakadabrom, da nisu ovo pinovi za front panel na ovim jeftinim zvucnim karticama i da usput ugasi zvuk na primaran izlaz?

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...Card/p/6000PWK

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...nala/p/1000PXA
  Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 22:37   #587
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
surfao malo abrakadabrom, da nisu ovo pinovi za front panel na ovim jeftinim zvucnim karticama i da usput ugasi zvuk na primaran izlaz?

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...Card/p/6000PWK

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...nala/p/1000PXA
trpi, mozes ti bolje od tog, makar na njuskalo
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2016., 23:26   #588
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jednostavno pitanje:

Asus Xonar XD ili Creative SoundBlaster Z ? Planiram stavit Sennheiser g4me one na nju, glavna namjena igranje FPS-ova i muzika (EDM uglavnom).
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 14:15   #589
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jednostavno pitanje:

Asus Xonar XD ili Creative SoundBlaster Z ? Planiram stavit Sennheiser g4me one na nju, glavna namjena igranje FPS-ova i muzika (EDM uglavnom).

Xonar dsg mi nije davao dosta basa na g4me. Čak i sa unixonar driverima.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 14:39   #590
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jednostavno pitanje:

Asus Xonar XD ili Creative SoundBlaster Z ? Planiram stavit Sennheiser g4me one na nju, glavna namjena igranje FPS-ova i muzika (EDM uglavnom).
Mislim da obe imaju isti (C-media) cip, no Soundblaster Z ima headphone amp, uglavnom za igre, pogotovo uz headphone uzmi SB Z, ili jos bolje Zx s onim produzetkom za volume control i heapdohone out i line in

Btw. Ja imam xonar dx, zvucnike spojene preko optike, sluske (akg k451) i prezadovoljan sam i zvukom i jacinom, ogromna razlika s obzirom na moju integriranu zvucnu

Uglavnom, koju god uzmes neces pogrijesit

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 14.04.2016. u 09:32.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2016., 09:31   #591
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
molim obrisat, greska
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 08:24   #592
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Trebao bi neko relativno jeftino i dobro rjesenje za zvuk na HTPC, treba mi izrazito samo kvalitetan stereo izlaz (zato mi se ne da kupovat nekakve zvučne koje imaju kojekava čuda za igre) pa me zanima jel ima netko iskustva sa Muse Z5 PCM2704 DAC.
Komentari po netu su uglavnom dobri, pogotovo ako se uzme u obzir cijena, od ulazta tu je sve, optika, coax, usb, izlaz stereo, bez dodatnog napajanja.

Ili nesto za predlozit u tom rangu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 09:09   #593
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
@srale7 i svi ostali, što se toga tiče. Niti jedna zvučna kartica za PC ne može se nadmetati niti sa najosnovnijim DAC/AMP za sluške, a ako još ima i stereo out za zvučnike, onda nemamo o čemu raspravljati.
Dakako da je to u globalu malo skuplja varijanta od xy zvučnih koje su dostupne, ali za več nekih 60$ imate DAC/AMP koji će pojesti bilo koju zvučnu, a niste ograničeni na korištenje sa samo jednim uređajem (u ovom slučaju PC).

@srale7, ovo što si linkao je, koliko ja vidim, samo DAC. Dakle to je super ako ne želiš koristiti zvučnu sa uređaja koji reproducira zvuk, ali nema pojačalo (AMP) tako da si osuđen na ono što uređaj može reproducirati, naravno što se jačine tiče. Ali svakako x puta bolje od onboard zvučne.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 10:27   #594
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Imam HTPC koji ide na pojačalo na kojemu su zvučnici, za sad je na onborduši, pa sad treba nekako rijesit kvalitetniji izvor jer pojačalo (Marantz 7001KIS) i zvučnici (MA Silver1) to definitvino zasluzuju.

ZNači ne treba mi nikakvo pojačalo za slušalice, jer ih ne koristim(sen hd 5xx), a da ih nekim slučajem i zatrebam, ustekam ih u Marantza.

Realno, znam sta je bolje/lošije, nego me zanimaju konkretna istustva sa ovim Museom, odnosno koliko on da zvuka za ti cca 30ak dolara, kako zvuči i neki overall zakljucak
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2016., 12:01   #595
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Riknula mi je SB Audigy zvučna, da li mi je dobro uložiti u DAC za PC sad ili ne?
gin.tonic je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2016., 12:15   #596
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Riknula mi je SB Audigy zvučna, da li mi je dobro uložiti u DAC za PC sad ili ne?
pa koje zvucnike imas, koje slusalice ? igras li irge ili slusas glazbu vise ? s kolikim budgetom raspolazes ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2016., 12:44   #597
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
pa koje zvucnike imas, koje slusalice ? igras li irge ili slusas glazbu vise ? s kolikim budgetom raspolazes ?
Više bi bilo za igre na PC-u.

Bilo bi za slušalice i u budućnosti bi uložio u Audiotechnica ATH-M20x, sad imam Nuforce UF-30.

Od DAC-a bi uzeo FiiO E10K pošto je ovdje hvaljen, znači neki entry level
gin.tonic je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 07:26   #598
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Pozdrav!

Imam problem s onboard audiom (realtek (). Zvučnici mi rade, ali kad uštekam slušalice - ništa. Šta je još gore, kad restartam kompjuter, zvučnici ne rade (nema nikakvih naznaka na PC-u da ne rade, samo nema zvuka). Problem rješavam reinstalacijom drivera i ponovnim spajanjem zvučnika na pc nakon toga.

Nabavio bi jednu zvučnu karticu namijenjenu isključivo igranju FPS-a (CS GO). Pretpostavljam da je bolje da uzmem USB zvučnu. Zanima me vaše mišljenje a da je u donjem cijenovnom rangu.

Pozdrav
cyrus je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 07:28   #599
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Citiraj:
Autor cyrus Pregled postova
Pozdrav!

Imam problem s onboard audiom (realtek (). Zvučnici mi rade, ali kad uštekam slušalice - ništa. Šta je još gore, kad restartam kompjuter, zvučnici ne rade (nema nikakvih naznaka na PC-u da ne rade, samo nema zvuka). Problem rješavam reinstalacijom drivera i ponovnim spajanjem zvučnika na pc nakon toga.

Nabavio bi jednu zvučnu karticu namijenjenu isključivo igranju FPS-a (CS GO). Pretpostavljam da je bolje da uzmem USB zvučnu. Zanima me vaše mišljenje a da je u donjem cijenovnom rangu.

Pozdrav

Da li je nešto ovakvo OK:

http://www.nabava.net/zvucne-kartice...ia-71__2631211
cyrus je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 07:32   #600
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
cyrus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na