Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2009., 23:32   #1
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Odabir zvučne kartice

Upiknulo me nešto pa eto...planiram idući mjesec kupit neku malo bolju zvučnu karticu...bolju po čemu? Čisti SQ me zanima,nikakve gaming điđe miđe. Trenutačno dakle imam Soundblaster Live! 24bit 7.1 (CA0106) iliti Audigy LS i ALC889 integrirani čip na MBO. Gledao sam MBO sa EnvyHD zvučnom karticom pa se zapitao kako to stoji u rangu sa nekom XFi ili Xonar ili nekom trećom karticom...Što se zvučnika tiče trenutno ganjam Creative Inspire T3100 sa kojima sam recimo zadovoljan al u zadnje vrijeme mi je to...tak...htio bih dobiti čišći i što detaljniji zvuk u konačnici,pa...help Buđet? Od 100-1000kn s tim da je manje uvijek bolje
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 03:02   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Procitao sam da Asus Xonar nije losa kartica. Konkretno model asus xonar essence st. znaci kvalitetan stereo izlaz, plus amp za slusalice. Iako nisam bas siguran koliko ces na tim zvučnicima uocit razliku u zvuku.
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2009., 09:09   #3
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
A da probas ovo?

http://www.htomega.com/clarohalo.html

Kod nas se ne moze kupiti ali ja sam vec bio kontaktirao i 200$ je kartica + 15$ shipping do Hrvatske.Kanim kupiti jednu samo xt verziju(ima dodatnu karticu sa ostalim analognim izlazima osim fronto-va i također se mogu mjenjati opamp-ovi)
http://www.htomega.com/clarohalo_xt.html
Cijena te je 250$+15$ shipping
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 09:22   #4
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ulovi X-Fi Extreme Music,to je kartica po mjeri tih zvučnika,u općenito svih PC drljača. Daš 1000kn za zvučnu,a imaš zvučnike od 300kn. Nice one!

Bolje svakako obrnuto,tako da ti savjetujem lijepo ako baš moraš mijenjati zvučnu,da uzmeš polovnu Extreme Music za 350kn,i kraj priče. Sve drugo je totalno van pameti ulaganje,kao i preporuke promjenjivih op-ampova nekome tko ima plastične bukače i to Creative od 300kn.

Po meni je bolje rješenje za čišći i kako ti kažeš detaljniji zvuk,ulaganje u nove zvučnike,i to traženje nekog kvalitetnijeg 2.0 sterea,ALC 889A ima 106db SNR ako sam dobro zapamtio,bar se hvale time,imaš i SPDIF out na ploči,i lijepo spoji nešto kvalitetnije na tu zvučnu,tako je sisa napravio čini mi se.

Ne znam samo šta bi dobio ulaganjem u super skupe zvučne,da bi ih spojio na ta smeća,NHF.

Jedino što valja od te plastike za PC su ajd,koliko toliko ovi novi Logitechi, 323,kako se već zovu,2.1 sistem je, onda standardno Z3/4 2300 serija, 5500, Genius drvenjaci su ok,poslužit će 2000x,3000x ili kako već, i Creative T20,T40,pa i omaleni T10,vrlo veseli zvučnici rekao bi,za taj size.


Sve drugo bi ja zaobišao,to ti je kao kad se hvale da im je zvuk bitan na PC-u,nemaju dovoljno para za Hi-Fi,ali bitno da su na Logitechu X210 ili šta ja znam,Trustu 2.1.

Zaboravi ulaganje u zvučnu od 1000kn, uzmi si poštene zvučnike i spoji ih na Realtek preko SPDIFa. Ili kako sam ti u prvoj rečenici napisao, ako baš hoćeš silovati te Creative zvučnike,uzmi Extreme Music,za 350kn koliko traže za polovnu to je najbolja zvučna na tržištu, imaš punu ASIO 2.0 podršku za fubar, EAX 5.0 za igre,imaš dolby DTS,prologic II itd gluparije, driveri su u redu manje više,više nepotrebnog,nego potrebnog,ali rade, i zvuk je stvarno u redu,bar na Z2300. I za tu paru.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 09:42   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Genius drvenjaci su ok,poslužit će 2000x,3000x ili kako već.
Ove Genius su već nahvalili tu po forumu, bestbuy i slično.
Kupio ove 2000 ako se ne varam i zažalio a ne pada mi na pamet glumiti nekog hifi freaka.
Prvi par ima grešku, strgani nosači od mesh-a, tj ugurani držači istih u zvučnik.
Aj, reko idem zamijenit. Mogao sam si rađe pucat u noge nego ić nazad do prodavaonice.
Drugi imaju također takvu grešku i trgovac iz jedne poznate hrv trgovine "svi su ti takvi", nemoš za 400 kuna očekivat bla,bla,bla.
Glupan pokupi zvučnike i ode doma.
Ovima još povrh svega bruji pojačalo, ali ne da bruji nego bruji.
Nakon mjesec dva, saznam i zašto. Prdnuo jedan kondezator na pojačalu pa sad više ne sviraju nego krče. Aj prelemilo se to.
Nije da ih ne koristim, i sad kad se zamijenio kondezator manje bruje, i da, imaju sasma pristojan zvuk na integrirki.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 10:03   #6
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A čuj,hvaljeni su dosta ovdje,bladerunner,crash čini mi se,ne znam tko ih je još imao ili probao,pa da je bio jako zadovoljan,ali ima jedno 5,6 usera,tj. bilo ih je u ondašnjim temama,slično je i sa 5.1 drvenjarijom HF5005 i slično,mišljenja su podijeljena ali sigurno da je mnogo topliji i prirodniji zvuk nego na X540 recimo,ili Creative plastičnim pandanima tog ranga.

Do 400kn,a možeš,uzmeš od varana Z4. Ako ih još prodaje..slažem se da nije neki izbor baš,imaš Z323 Lođije,stvarno su ok za tu lovu,pa 370kn kvragu koštaju.

http://www.logitech.com/index.cfm/sp.../5862&cl=us,en

Ili jaču seriju,ne znam,uspoređujući ih sa 2000x,ovi mi se čini duplo masivniji i kvalitetniji,mislim da za isto tako 370kn,ne postoji bolji zvučnik, pogotovo ovako 2.0 rješenje.

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=164064088

Jako mi se sviđaju.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 10:31   #7
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Što se zvučnika tiče trenutno ganjam Creative Inspire T3100 sa kojima sam recimo zadovoljan al u zadnje vrijeme mi je to...tak...htio bih dobiti čišći i što detaljniji zvuk u konačnici,pa...help Buđet? Od 100-1000kn s tim da je manje uvijek bolje
Vidim da se lovite na T3100...pa sam naglasio najbitniji dio...

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Zaboravi ulaganje u zvučnu od 1000kn, uzmi si poštene zvučnike i spoji ih na Realtek preko SPDIFa......zvuk je stvarno u redu,bar na Z2300. I za tu paru.
Zapravo i ovo mi je palo na pamet ali nisam nikad imao prilike čuti kako stvari preko tog izlaza zvuče...Plan je bio sad si složit bazu a kasnije kad skupim love uložiti u neki reciever+par bookshelf zvučnika. Što se tiče Z2300...čuo sam ih i nisu me nimalo impresionirali...bučni su...to je sve. Što se pak Geniusa tiče čuo sam dobrih stvari o njima al samo za 5.1 sustav a meni ne treba 5.1 meni treba dobar stari stereo,ništa više.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 15.12.2009. u 10:42.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 12:14   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zapravo i ovo mi je palo na pamet ali nisam nikad imao prilike čuti kako stvari preko tog izlaza zvuče...Plan je bio sad si složit bazu a kasnije kad skupim love uložiti u neki reciever+par bookshelf zvučnika. Što se tiče Z2300...čuo sam ih i nisu me nimalo impresionirali...bučni su...to je sve. Što se pak Geniusa tiče čuo sam dobrih stvari o njima al samo za 5.1 sustav a meni ne treba 5.1 meni treba dobar stari stereo,ništa više.
A ako hoćeš bazu onda idi na MAudio ~200$ je "prosječan" model, ili na ASUS Xonar. Što se tiče kasnijeg ulaganja onda idi na neki reciver ili pojačalo ako misliš samo stereo puštat većinu vremena.

Što se tiče ovih Extrem Music, a koliko sam imao prilike izguglat to su kartice samo učinkane od Audigy modela tako da suxx

Z2300 su samo wofer zvučnici, nemaju preciznosti, baš kao što si naveo ako hoćeš buku onda su idealni.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 13:00   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
A ako hoćeš bazu onda idi na MAudio ~200$ je "prosječan" model, ili na ASUS Xonar. Što se tiče kasnijeg ulaganja onda idi na neki reciver ili pojačalo ako misliš samo stereo puštat većinu vremena.
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova

Što se tiče ovih Extrem Music, a koliko sam imao prilike izguglat to su kartice samo učinkane od Audigy modela tako da suxx

Z2300 su samo wofer zvučnici, nemaju preciznosti, baš kao što si naveo ako hoćeš buku onda su idealni.


Netko te plaća da pišeš ovakve proljeve ili si DIY talent?

X-Fi Music nema veze sa Audigy procesorom,to je statement. Imao sam 10 Creative zvučnih unazad 5g,i nema apsolutno nijednu dodirnu točnu, ni isti DAC,ni mogućnosti,ni softver. Lijepo te molim da ne pišeš ovakve idiotarije, izguglaj riječ troll,za početak.

Z2300,jesi i to izguglao?

A da izguglaš iz ove teme,jer je Z2300 najbolji 2.1 zvučnik za PC,u toj klasi 1000kn,+/- 200kn,ti kupi nešto bolje. Ili si i njih čuo? Pa su te silno razočarali.

Odjednom su svi veliki audiofili,i PC-Sound eksperti,a u biti jedino što rade je trollaju,prolijevaju se i koriste .

Pitam te jesi koristio Extreme Music ikad? I jesi ikad koristio Z2300?

@ tomek-vz, a čuj,mišljenja su nam onda očito vrlo oprečna o zvuku,ako je tebi neka šperploča Genius tako superb zvuk,a Z2300 je samo bučan.

Zvuk dolazi iz izvora,tj. zvučne kartice i te šugave mp3ce koju vrtiš,igre koju igraš,ili izripanog DivXa,zvučnik je tu manja stavka,nikako ne presudna.

Realtek ne možeš čak usporediti sa AudigySE po najobičnijom glasnoći, ali ne da mi se drljati o tome,bilo je 150 tema,na svakoj sam sudjelovao,i rekao iste stvari. Kupi šta hoćeš,dao sam ti savjet da ne baciš pare u bunar..

Do sad si imao T3100 i Realteka odnosno audigy ls crap,i ti imaš pojma pisati o ičemu boljem. Di si to pročitao,te izraze bukšelf i to,baze, simo tamo? Na Hi-Fi temi?! Onda pitaj tamo da ti slože nešto,ne bakći se u komercijalu PC zvuka, a težiš nekoj hifi,to su svjetovi, prvenstveno parama,tek onda audio užitkom.

Imaš 1000kn,htio bi što jeftinije,i pucaš na šta? Na Hi-Fi..ma dajte ljudi..balavi ste.

I dalje sam pri stajalištu da je Z2300 najbolji 2.1 zvučnik za PC.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 15.12.2009. u 13:15.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 13:21   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Netko te plaća da pišeš ovakve proljeve ili si DIY talent?
Ne, ali ako imaš želju dam ti tekući.
Citiraj:
X-Fi Music nema veze sa Audigy procesorom,to je statement. Imao sam 10 Creative zvučnih unazad 5g,i nema apsolutno nijednu dodirnu točnu, ni isti DAC,ni mogućnosti,ni softver. Lijepo te molim da se pišeš ovakve idiotarije, izguglaj riječ troll,za početak.
Nisam je koristio, ali sam izguglao. Laže google, lažem ja.
Citiraj:
Z2300,jesi i to izguglao?
Nope, nego sam ih se naslušao.
Citiraj:
A da izguglaš iz ove teme,jer je Z2300 najbolji 2.1 zvučnik za PC,u toj klasi 1000kn,+/- 200kn,ti kupi nešto bolje. Ili si i njih čuo? Pa su te silno razočarali.
Čuo sam ih puno puta, a to može potvrdit i moj dobar prijatelj, inače bivši juzer ovog foruma.
Citiraj:
Odjednom su svi veliki audiofili,i PC-Sound eksperti,a u biti jedino što rade je trollaju,prolijevaju se i koriste .
I naravno ti ne spadaš u ovu kategoriju ako već povlačić, je rajt.
Citiraj:
Pitam te jesi koristio Extreme Music ikad? I jesi ikad koristio Z2300?
Opet 1. nisam, drugo jesam.
Citiraj:
@ tomek-vz, a čuj,mišljenja su nam onda očito vrlo oprečna o zvuku,ako je tebi neka šperploča Genius tako superb zvuk,a Z2300 je samo bučan.
Hhhh, opet on sa Z2300, to su buka zvučnici i niša više.
Citiraj:
Zvuk dolazi iz izvora,tj. zvučne kartice i te šugave mp3ce koju vrtiš,igre koju igraš,ili izripanog DivXa,zvučnik je tu manja stavka,nikako ne presudna.
Je li igdje spomenio MP3 ili sam to preskočio?
Citiraj:
Do sad si imao T3100 i Realteka odnosno audigy ls crap,i ti imaš pojma pisati o ičemu boljem. Di si to pročitao,te izraze bukšelf i to,baze, simo tamo? Na Hi-Fi temi?! Onda pitaj tamo da ti slože nešto,ne bakći se u komercijalu PC zvuka, a težiš nekoj hifi,to su svjetovi, prvenstveno parama,tek onda audio užitkom.
Znači ako nije ima primarno na PCu ništ bolje, nije ni čuo ništa bolje
Citiraj:
Imaš 1000kn,htio bi što jeftinije,i pucaš na šta? Na Hi-Fi..ma dajte ljudi..balavi ste.
I dalje sam pri stajalištu da je Z2300 najbolji 2.1 zvučnik za PC.
Ako se već priča o iti malo ozbiljnijem HiFi, sigurno to nije rang od 1000 kn pa ni € tako da odvrni bass na Z2300 i uživaj u svom orkestru.
* btw nauči se qoutat, ili je to samo sindrom 100W+ bassssa
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2009., 13:29   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Izguglao si ti X-Fi Audio,koji je rebrandani AudigySE odnosno SM Live! 24bit. To nema veze sa X-Fi , cirrus-logic DAC-om, op-ampovima, ni wolfson ADC-om,kao ni XFi procesorom. EOD

Ne znaš uopće specse ni mogućnosti dotične,a glavno da pišeš gluparije,sraletov Auzentech nema ASIO 2.0,i koristi asio4all,a gle čuda, ova ima 2.0,i radi perfektno,a za 300-350kn se prodaje polovna. A on se muči.

Ti očito ne razumiješ uopće o čemu govoriš,a onda je jako teško s takvima razgovarati,koji su nešto pročitali,da ti ne pričam kako obožavam ove sa puno prijatelja. Te,nisam ja nego mi je prijatelj,spike,postaj tamo na Hi-Fiju i čekaj reakciju ostalih usera.

Jedan ima T3100 i Realtek,i priča o Z2300 i Extreme musicu da su hrpa buke. Ma mislim..a drugi ima brdo frendova,i ne zna koristiti google.

Zaboravio sam,da je u uvodnom spomenut rang od 100-1000 kn ali naravno što jeftinije, i što čišći zvuk,jel tako bilo nešto?

Ma ROFL,daj..kao da pričam sa tech supportom jaslica,ne date se dokazati.

http://www.overclockersonline.net/?p...num=331&pnum=6

http://www.guru3d.com/article/xfi-xt...laster-review/

http://hothardware.com/Articles/Soun...eMusic/?page=8

Njima je super...tebi suxx. Pa se pitam tko je tu glup onda,a uostalom,na poslu sam,nisam dužan ovo ovdje pisati,imam kod kuće 6 reviewa kartice i jedno 3 zvučnika,upravo za takve kao što si ti,sa puno prijatelja. I ove Realtekaše koji za 100 - 1000kn,ali bliže 100,nego 1000, slažu Hifi.

Prvo koristi SB Live! Value, SB Live 24bit!, AudigySE,Audigy, Audigy2, 2 ZS,2 ZS Platinum, Xtreme Gamer,Xtreme Music, po svakoj drljaj kako sam ja drljao i do milimetra proučavao razlike na PCB-u,i do zadnje nijanse slušao razliku u zvuku i mogućnostima,i onda možeš nešto reći na temu,što je što u Creative aspektu. Nitko ih se ovdje nije nadrljao kao ja,na PCE ti govorim.

Još nešto..

Technischer Fortschritt bei Creatives Soundkarten
Sound Blaster ProSB AWE 32SB Live!SB AudigySB X-Fi
Transistoren100.000500.0002 Millionen4,6 Millionen51,1 Millionen
Rohdaten-Leistung in MIPS 16733542410340
Prozessor-Leistung in MIPS3+200+1000+1250+30000+
Interne Audio-Kanäle--16 (Effekte)64 (Effekte)4096 (gesamt)
simultane Echtzeit-Effekte--148
Leistung im Vergleich
zur Sound Blaster Live!




0,0001x0,2x1x4x67x









Jedan divan test,na njemačkom,ako ga razumiješ..

http://www.computerbase.de/artikel/h...aster_x-fi/17/


Ako već ne znaš,ili nisi čuo,onda pitaj.

Što se pak M-Audia tiče,za bazu,ima divna Audiphile2496 za 500tinjak kn,kao i Revolution 5.1,odnosno 7.1. Ne treba gledati dalje od toga, ako mu je do ozbiljnije zvučne,makar ponavljam,za 300kn,tj. 350,ovo je šamar kupnja - Music ova gore.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 15.12.2009. u 15:07.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 18:49   #12
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,251
....koristio sam sve kartice od creativa osim audigy 2, x-fi music i platinum sam imao kad je izasla i moj savjet svima koji traze dobru a jeftinu karticu ukratko bez filozofiranja je nek traze audigy ali punokrvnu bez sufiksa LS,SE 24 bit itd,na trznici idu za 100kn...uz modane drivere od X-fi music ova kartica daje jednako kvalitetan zvuk kao i x-fi music,asio takodjer funkcionira bez ikakvih problema na 10ms (znam jer radim u auditionu 3 svaki dan,jer mi je to svakodnevni posao)..znaci audigy punokrvna ili audigy 2 (ista pasta) a onda nakon nje x-fi music ali jedino ako se kupuje za 350kn max jer ne vrijedi vise
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 19:07   #13
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Potpis. Audigy 2 imaju bolji DAC od jedinice,ZS i ZS Platinum pogotovo,vrhunske kartice,a po 150-200kn se prodaju.
Extreme Music vrijedi u lipu 350kn,ali pored novog smeća Extreme Audio PCI šta se prodaje po 400,500kn,ova vrijedi duplo više,govorim o kvaliteti zvuka. To je neusporedivo. Totalno drugi audioprocesor,i ADC,DAC,sve.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 15.12.2009. u 19:22.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 01:11   #14
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova

Netko te plaća da pišeš ovakve proljeve ili si DIY talent?

X-Fi Music nema veze sa Audigy procesorom,to je statement. Imao sam 10 Creative zvučnih unazad 5g,i nema apsolutno nijednu dodirnu točnu, ni isti DAC,ni mogućnosti,ni softver. Lijepo te molim da ne pišeš ovakve idiotarije, izguglaj riječ troll,za početak.

Z2300,jesi i to izguglao?

A da izguglaš iz ove teme,jer je Z2300 najbolji 2.1 zvučnik za PC,u toj klasi 1000kn,+/- 200kn,ti kupi nešto bolje. Ili si i njih čuo? Pa su te silno razočarali.

Odjednom su svi veliki audiofili,i PC-Sound eksperti,a u biti jedino što rade je trollaju,prolijevaju se i koriste .

Pitam te jesi koristio Extreme Music ikad? I jesi ikad koristio Z2300?

@ tomek-vz, a čuj,mišljenja su nam onda očito vrlo oprečna o zvuku,ako je tebi neka šperploča Genius tako superb zvuk,a Z2300 je samo bučan.

Zvuk dolazi iz izvora,tj. zvučne kartice i te šugave mp3ce koju vrtiš,igre koju igraš,ili izripanog DivXa,zvučnik je tu manja stavka,nikako ne presudna.

Realtek ne možeš čak usporediti sa AudigySE po najobičnijom glasnoći, ali ne da mi se drljati o tome,bilo je 150 tema,na svakoj sam sudjelovao,i rekao iste stvari. Kupi šta hoćeš,dao sam ti savjet da ne baciš pare u bunar..

Do sad si imao T3100 i Realteka odnosno audigy ls crap,i ti imaš pojma pisati o ičemu boljem. Di si to pročitao,te izraze bukšelf i to,baze, simo tamo? Na Hi-Fi temi?! Onda pitaj tamo da ti slože nešto,ne bakći se u komercijalu PC zvuka, a težiš nekoj hifi,to su svjetovi, prvenstveno parama,tek onda audio užitkom.

Imaš 1000kn,htio bi što jeftinije,i pucaš na šta? Na Hi-Fi..ma dajte ljudi..balavi ste.

I dalje sam pri stajalištu da je Z2300 najbolji 2.1 zvučnik za PC.
Nisi bio baš voljen kad si bio mali,a? Ono što sam čuo i zašto tvrdim da je Z2300 za slušanje glazbe samo neka low end klasa jest upravo to što sam čuo razne PC sustave i HI-FI sustave kućne izrade koji su zvučali puno bolje od onih u dućanu kojima je najeftinija stavka bila metar kabla za cca 500kn (a i više)...tak da...mogu reći da znam što tražim i što želim i što želim čuti. Drugo...gdje sam ja napisao da slušam mp3-ce? WAV ili Flac su jedino što imam,eventualno tu i tamo neki OGG HQ...Podcjenjuješ druge a to nije lijepo.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Što se pak M-Audia tiče,za bazu,ima divna Audiphile2496 za 500tinjak kn,kao i Revolution 5.1,odnosno 7.1. Ne treba gledati dalje od toga, ako mu je do ozbiljnije zvučne,makar ponavljam,za 300kn,tj. 350,ovo je šamar kupnja - Music ova gore.
Ova ti je pametna...o ovome sam razmišljao al ih ne vidim nigdje...Esi Julia mi je također zapela za oko...zapravo gotovo bilo što sa Envy HT i HT-S čipom...a sad...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 01:48   #15
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Tomek, nadam se da se neces ljutit kaj sam se ubacio u topic...

Eto ja ganjam Cambridge SoundWorks 250D 2.1 i Terratec Live ili tako nesto. Da li se isplati kupovat neka bolja zvucna ili je ovo cisto ok za spomenute zvucnike?
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 08:54   #16
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nisam bio voljen,ali uvijek znam prijavit post i povući koju budalu tu na forumu za sobom,u ban.Ja tebe nisam vrijeđao pa te lijepo molim da se ne qrčiš jer si nabasao na totalno pogrešnog. Dao sam ti savjet u skladu sa tvojim inteligentnim rasponom od 100-1000kn koji sam po sebi dovoljno govori koliko znaš o onome što pišeš.

Naveo si po mogućnosti što jeftinije,znači bliže 100,nego 1000,ili pola - 500kn. Možda meni i mozak ne reagira više najbolje na ovakve teme, ja ne da ljude podcjenjujem,nego ih obožavam. Dvije su vrste ljudi koje ne volim na ovom forumu,a to su oni sa puno prijatelja,koji su sve čuli i sve vidjeli tj. googlaši,i druga grupa je low-enderi kojima kad nešto sugeriraš,onda tvoja sugestija koliko god bila dobronamjerna ispada još veći crap,nego šta oni imaju,a naravno,sve su čuli,sve su vidjeli,a imaju zvučnu od 100kn i zvučnike od 300. NHF ali ne pušim te spike,ovdje sam predugo i prestar sam za ta sr.

Lijepo sam ti rekao,pošto vidim da ti moji i joolkini savjeti ništa ne znače, ja sam namjestio jučer Foobar2000 sa Asiom 2.0,uredno sve prepoznato, i radi vrhunski na 10ms latenciji,pokušati ću danas i manje ganjati sa Extreme Musicom.

Ti i nemaš baš mnogo opcija jer su ti vrlo kontradiktorne,a to nikako da shvatiš,na postojeću zvučnu Audigy LS se ne isplati uopće išta spajati osim analogaca tipa taj Creative,ili moj Z2300,koji je isti 2.1 drek,samo puno skuplji,i objektivno,ruku na srce,5x bolji drek.Ali drek.

Moja opcija za tebe i tvoje slušanje glazbe je SPDIF na vrlo solidnom Realteku,solidnom govorim,od drugih Realteka,jer je ovo ipak među 2,3 njihova najbolja codeca. I lijepo uzmi kvalitetne 2.0 speakere za 1000+kn , spoji i uživaj.

Biti ćeš jako zadovoljan pogotovo ako kažeš slušaš kvalitetnije izvore od mp3ce. Onda ti ne trebaju nikakvi popratni softverski efekti koje nužno idu uz Creative proizvode,neki uspješni kao Crystalizer do nekih 30%,neki totalno promašeni kao CMSS 3D.

Svaki sustav se može ugoditi u skladu sa preferencijama usera,pa tako i Z2300 nije nužno kutija Bassa,uz setup Extreme Gamera/Musica od 40% Bass/ 60% Treble, i 40-50% pojačanog Bassa na samom zvučniku to jako pristojno zvuči, Crystalizer je na 33%, Bass redirection uključen,cutoff freq 80hz,dakle THX certificirana i optimalna frekva. Bass boost je na 1.0db,to je dovoljno za ovakvog mamuta od suba.

Nije to samo kutija bassa,pogotovo kad to čujem iz usta nekoga,tko ima 5x veći škart,NHF,taj Creative je u rangu X230/240. Onda znam o čemu se radi.

ESi Juli@ je profesionalna dvodijelna kartica sa izlazima na obje strane PCB-a,i već dugo godina jedan od top audiofil modela za PC,nemoj se ljutiti ali mislim da bi se dotična gospodična jako uvrijedila da ju spojiš na T3100 analognim jackom. Ne bi osjetio nikakvu razliku između nje i malo boljeg Audigya sa Asiom.

Imaš M-Audio u zagrebu,zaboravio sam dućan,al ti je na horvaćanskoj, u zgradi Baschiere 2, znači onaj kompleks zgrada,ime dućana ne pamtim da me ubiješ,ali imaju cijelu gamu profi sound hardvera i komponenata. Cijene M-Audio proizvoda su od 500+ kn. I ako si tako skeptičan prema Creativeu, odnosno gradiš bazu za digitalni output,za početak uzmi ili vrhunsku zvučnu,i spoji taj drek od zvučnika,ili uzmi vrhunske zvučnike za 1000+kn ako takvih uopće ima,da su vrhunski,ali nađe se,novo,polovno, štagod,pa spoji SPDIF-om na Realtek i pokušaj Asio4all primjeniti na tom ALC889A codecu.

Provox,našao :

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=11&Source=1

Toliko od mene,bez ijedne uvrede.Čudo.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 09:43   #17
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Tomek, nadam se da se neces ljutit kaj sam se ubacio u topic...

Eto ja ganjam Cambridge SoundWorks 250D 2.1 i Terratec Live ili tako nesto. Da li se isplati kupovat neka bolja zvucna ili je ovo cisto ok za spomenute zvucnike?

Ma nemaš brige...daj vamo te zvučnike Spoji na SPDIF na ploči ak ga imaš....ak ne...možda bi ti se isplatilo jer 250D JE 250D

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nisam bio voljen,ali uvijek znam prijavit post i povući koju budalu tu na forumu za sobom,u ban.Ja tebe nisam vrijeđao pa te lijepo molim da se ne qrčiš jer si nabasao na totalno pogrešnog. Dao sam ti savjet u skladu sa tvojim inteligentnim rasponom od 100-1000kn koji sam po sebi dovoljno govori koliko znaš o onome što pišeš.
Imaš krivi pristup u tom slučaju. Nego...što se tiče T3100-to je ono što trenutno ganjam i ne namjeravam dugo više biti na njima. Da mogu sad bih uzeo i bolje zvučnike ali zbog finacijskih problema ne mogu. Ali u planu su i bolji set zvučnika a više me vuče iz PC klase na nešto tipa Warfdale Diamond 9.1 ili slično (ako ima nešto barem blizu tome u PC klasi,slušam prijedloge)....ako bi kvaliteta zvuka preko SPDIF-a na ALC889 integriranog bila jednaka onoj preko (npr.) Julie onda je problem zvučne kartice riješen. Ako ne trebam kvalitetniju zvučnu karticu. I zato ovaj thread. I još jedna mala napomena...zvuk kod mene ide preko Pulseaudia/Alse/Jack zvučnog servera.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 16.12.2009. u 10:54.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 11:45   #18
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ma nemaš brige...daj vamo te zvučnike Spoji na SPDIF na ploči ak ga imaš....ak ne...možda bi ti se isplatilo jer 250D JE 250D
Ma nemam taj K na ploci, a zelio bi jos bolji zvuk, znam da zvucnici mogu vise. Kontao sam neku XFi "nesto"?
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 14:58   #19
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
@thedream

Chill out, znači po tebi je nešto nužno posjedovat da bi moga iskazat svoju opisnu ocjenu.

Dovoljan mi je podatak da sam ih imao priliku puno puta čuti sa različitom vrstom mjuze da znam ocjenit. Isto tako vidim da napadaš neargumentirano. Odmah se čupaš na MP3, i sl. Istina da tomek nema trenutno bolji sustav (vidi se jer traži preporuku), ali kako ti znaš da ja osobno nemam sustav? Ili samo ja to nagađam iz tvog stava, sorry mislim nisam upoznat s tvojom stručnom stranom ali nebih to uopće povlačio.

Bit posta je da se netriba s rogatim bost, jer jednostavno ti si rogati koji se uvijek pokušavaš nametnuti sa svojim proizvodima. Daleko od toga na možebitna XFi nije dobar, ali nekako uvijek vučeš na svoju stranu.

Što se tiče zvučnika, tomek ako naleti na Diamond 9.1 i sl. po povoljnoj cijeni sigurno su puno bolji od tih da nekažem bass_kutija.

EOD (ako imaš nešto za replicirat, baci na PM, nebi se htio natezat s tobom ovde da ne poberem crveni koji)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 15:04   #20
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
PM.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 16.12.2009. u 15:45. Razlog: Prebačeno u PM
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 15:47   #21
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,251
...posto sam se ubacio u temu jos jedan savjet u vezi zvucnika je da izbjegavate Z4 uzduz i popreko, totalni nesklad woofera i satelita,uzas...kratko i jasno. Z3 je koliko toliko ok sto se vidi po izradi i tezini satelita za razliku od Z4..upozoreni ste
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 16:52   #22
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ovak ja bi kupio sennheiser 201 i x-fi xtreme gamer/music pa citam da nisu dovoljno glasne te sluske.

Zanima me da li su dovoljno glasne kad su spojene na x-fi?

Ako ima netko tu kombinaciju pa da napise nesto o tome.

ima li ko iskustva sa ovim?

http://www.links.hr/index.php?option...kl=100.515.001


__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 10:12   #23
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Ok...a kaj mislite o ovome (da,znam da prelazi buđet):

http://www.audiocinema-art.hr/akcije...-samo-1999-kn/

Pa da spojim na SPDIF? Jeli se ovaj sustav može pariti sa kombinacijom (npr) Onkyo HT-330 + Diamond 9.1?

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 17.12.2009. u 10:26.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 10:56   #24
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ok...a kaj mislite o ovome (da,znam da prelazi buđet):

http://www.audiocinema-art.hr/akcije...-samo-1999-kn/

Pa da spojim na SPDIF? Jeli se ovaj sustav može pariti sa kombinacijom (npr) Onkyo HT-330 + Diamond 9.1?
Jamo su ok zvučnici, a kombinacija je možda malo lošija od te tvoje. Jedino šta je ovaj komplet novi, pa imaš garanciju i sve.

Ako ti paše cijena, go for it.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 00:57   #25
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jbte, pojedinci nikako da shvate neke stvari. Htjeli bi nesto bolje, a neznaju sta. Htjeli bi bolje, a ne znaju kako. Onda misle da je rijesenje njihovih problema da spoje sve na spdif sa integruse i problem rijesen. Malo morgen.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 01:49   #26
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jbte, pojedinci nikako da shvate neke stvari. Htjeli bi nesto bolje, a neznaju sta. Htjeli bi bolje, a ne znaju kako. Onda misle da je rijesenje njihovih problema da spoje sve na spdif sa integruse i problem rijesen. Malo morgen.
Pa daj onda ako znaš što i kako objasni...ako mi ovo nije nekakav pomak onda reci i objasni,argumentirano činjenicama što kako i zašto. Jer ova linijica iako na sniženjau ipak košta 2 soma kuna i ako ja neću dobiti ništa osjetno bolje onda mi je bolje da nedam 2 soma kuna za to. Ako za tu lovu nemogu dobiti ono što tražim (čist i detaljan zvuk glazbe) onda reci to nemožeš tako i za te pare nego za tolko i tolko sa time i time...zato sam i pitao
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 01:58   #27
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jbte, pojedinci nikako da shvate neke stvari. Htjeli bi nesto bolje, a neznaju sta. Htjeli bi bolje, a ne znaju kako. Onda misle da je rijesenje njihovih problema da spoje sve na spdif sa integruse i problem rijesen. Malo morgen.

kaj malo morgen?
meni trenutno yamaha htr-6130 spojena preko cinch spdif na integrušu i radi puno bolje nego x530 sa audigy 2 zs
uglavnom, neznaš dok ne isprobaš, tak da sam ja zadovoljan sa integrušom

ps.
tomek, prestal sam piti...odi mi radit drustvo na msn
ps2.
il ne...idem dalje po vodku...pa onda dotu :lol3:
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 11:07   #28
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
kaj malo morgen?
meni trenutno yamaha htr-6130 spojena preko cinch spdif na integrušu i radi puno bolje nego x530 sa audigy 2 zs
uglavnom, neznaš dok ne isprobaš, tak da sam ja zadovoljan sa integrušom

ps.
tomek, prestal sam piti...odi mi radit drustvo na msn
ps2.
il ne...idem dalje po vodku...pa onda dotu :lol3:
E jesi puko
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 11:35   #29
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jbte, pojedinci nikako da shvate neke stvari. Htjeli bi nesto bolje, a neznaju sta. Htjeli bi bolje, a ne znaju kako. Onda misle da je rijesenje njihovih problema da spoje sve na spdif sa integruse i problem rijesen. Malo morgen.
Pročitaj uvodni,i 100-1000kn raspon,po mogućnosti što jeftinije.
Onda će ti sve biti jasnije,šta se tu da,odnosno ne da napraviti.

Šta god napravi,za tu lovu je zlo,može uzeti samo jednu konkretnu stvar,ili uber-zvučnu potražiti za 1000kn i spojiti na nju analognim jackom to smeće od zvučnika ili može SPDIF-om kemijati sa nekim kvalitetnijim zvučnicima,nije loš taj 889A Realtek,to im je najjači onboard čip,ili među 2,3. Ima i Dolby ako se ne varam i solidan 100+ db SNR.

Šta može napraviti,treba dati momku neko konkretno rješenje,a ne reći - što ne može. Naravno da ne može slagati hi-fu od 10k kuna sa takvim razmišljanjem što jeftinije,i tim rasponom,ali šta da napravi? Creative ne voli,za Audigy2 ZS po 200kn, Logitech Z2300 mu nevalja, nađe polovne za 800kn,mislim,teško je tako nekome predočiti da za tu lovu nema ništa bolje.

To su ili 1 ili 2 situacije. Nema pet rješenja,i ne treba filozofirati,od 100-1000kn,na kraju je došao do skupljih micro linija od skoro 2 000kn.

Nisam siguran tomek,niti da sam znaš što želiš. NHF. 100kn nije 1000,a bome ni 1000 nije 2000.

Kad smo kod toga,i sam sam u dilemi,imam ovu liniju :

http://www.usporedi.hr/katalog/proiz.../pogled/17961/

Ima vlastiti DAC,sad je dilema X-Fi Music + Z2300,ili spojiti ovu linijicu sa eksternim DAC-om,na komp?

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 18.12.2009. u 11:53.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 22:37   #30
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Danas sam dofurao ovo doma:

http://www.jamo.com/na-en/news/press...akers-details/

Upravo se spaja....samo sam sad skužil da trebam duži optički kabel

P.S.- jel ima puno razlike između spoja optičkim ili coax ili činčevima?

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.12.2009. u 23:25.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na