Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2017., 21:00   #1801
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Jel se stvarno niš nemre na zadnjem FW-u?
Frend ima Speedporta iz kojeg bi trebali izvući DSL i VoIP podatke, ne znam koji je FW gore i nije još došao pod moje ruke, ali nije valjda da ne postoji nikakav način?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 21:41   #1802
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Htjedoh reći da Ht uvodi u svoju ponudu AVM Fritz usporedo sa novom Max tv platformom.Trenutno se testira.
E ako to bude istina to bu jako lijepo... Mada na optici s 39 firmwareom je koliko toliko podnošljivo ali nije to to. Tako da bi Fritz bilo jako pozitivno i ugodno iznenađenje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
bachje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2017., 21:44   #1803
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Htjedoh reći da Ht uvodi u svoju ponudu AVM Fritz usporedo sa novom Max tv platformom.Trenutno se testira.
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Da li onda isto ide i nova verzija Speedporta ili su odustali od njega?
speedport je t-comov brend tako da je gotovo sigurno da neće bar od t-coma fritz doći u naše krajeve njemački speedport je solidan modem ruter sa gotovo svim hardwerskim karakteristikama fritza,ali ono što je kod fritza vrh vrhova to je software kod t-coma de,je slično našemu koma, fritzovi nisu neke uber mašine nego su im firmwareovi najbolji i stalno se usavršavaju,sad dal će doć njemački speedport ili ipak neće -dok ga doma na stolu nevidim do onda sam skeptičan.

ako čitaš malo njemačke forume dođeš brzo do zaključka da ni oni bas nisu nešto oduševljeni svojim speedportovima
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 23:21   #1804
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
kada zelim ici na http://speedport.ip/html/engineer/ro_dsl.htm javlja mi gotovo uvijek gresku the speedport page isn't working (err empty response). moze li se to kako rijesiti?

do danas sam imao zte, imao nekih problema, stavio speedport i propusnost parice je skocila na 30 mbit/s. na zte je bila oko 20 mbit/s? kako je to moguce? sad fino mogu imati 10 mbit/s net i max tv hd, do sad sam zrtvovao net, pa sam imao 4 mbit/s. ovo je super sad, ali me zanima kako je moguce da router toliko utjece na attainable data rate?
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 01:01   #1805
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
na "engineer" stranici na .039 firmwareu možeš samo vidjeti što ima na ruteru postavljati nešto nemožeš više,
spuštati firmware isto nema baš smisla ako ti i bi pristali spustiti, ga jer ga acs istog trena nakon vračanja i restarta vraća na .039

moguće da ti je bolja propusnost jer je ipak speedport moderniji ruter od zte-a
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 06:42   #1806
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
ok, thnx na info

samo jos nesto, sto su oni fec,hec i crc errors?

i da li je ovo relativno ok statistika?

ovo je sad par min nakon restarta routera

jucer je nakon 10h rada fec error bio na jedno 200.000

sve radi ok, i net i max tv hd

Zadnje izmijenjeno od: shilev. 19.04.2019. u 19:22.
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 13:48   #1807
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
bog moze mala pomoc oko speedporta 724 , 10 dana se mucim i nikako da spojim 2 router asus na njega. problem je: imam internet kada spojim speedport sa asus routerom. ali cim zovnem sluzbu za korisnike da mi prebace speedport u bridge mode izgubim internet ,znate li mozda gdje je greska..problem mi je i sto nemam signala od 098 tako da nemogu spojit tablet da vidim nesto u cemu se radi ???
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 14:23   #1808
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
postupak ti je sljedeći (najsigurniji) imaš priključenog samo speedporta -nazoveš 08009000
tražiš da ti prebace u bridge mod pričekaš da ti se speedport digne zatim priključiš asusa
na speedport uđeš u asusa odabereš pppoe konekciju upišeš svoje user xxxxx@htnet-dsl
i pass za tecom ,next imenuješ wifi i lozinke za wifi ,potvrdiš i za par trenutaka bi trebao biti spojen.,
vidove neupisuješ oni su samo za optiku i kada asus ide direktno na ont.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 14:32   #1809
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
big thx skalar ...sve sam to probo (pretpostavljam)zvao 08009100 ali kazu nepruzaju podrsku kad je i drugi router u igri .upisao user xxxxx@htnet-dsl i postavio pasw...na asusu napravio ddns etc..jedino sto sam promijenio je iz pppoe concekcija u automatic ip ali nikako nije radilo???

jedino nisam prvo izgasio dhcp na speedportu ..da nije mozda u tome problem?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.03.2017. u 15:49.
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 15:59   #1810
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako pod "ddns" misliš na Dynamic DNS to se rješava / postavlja u drugom koraku.
Prvo rješavaš "osnovno" a to je PPPoE konekciju.
Nakon i ako su preko remote - a podesili Speedšrot u Bridge mode treba provjeriti / potvrditi u njegovom web konfigu tj. statusu da je u tom modu,
usput mu ugasiš WiFi ako je ostao upaljen.

Tek onda dolazi dodatni router na red, svakako provjeriti / potvrditi user / pass za Internet (PPPoE) konekciju.
Isto tako "za početak" se može postaviti da DNS - ove "dobije" preko konekcije ili postavljaš manualno (vidi Sticky).

Kad dobiješ operativnu konekciju onda ide sve ostalo (od WiFi pa dalje).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2017., 17:24   #1811
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor mariomario Pregled postova
big thx skalar ...sve sam to probo (pretpostavljam)zvao 08009100 ali kazu nepruzaju podrsku kad je i drugi router u igri .upisao user xxxxx@htnet-dsl i postavio pasw...na asusu napravio ddns etc..jedino sto sam promijenio je iz pppoe concekcija u automatic ip ali nikako nije radilo???

jedino nisam prvo izgasio dhcp na speedportu ..da nije mozda u tome problem?
samo da nebude zabune umjesto xxxxx ide tvoje korisnicko ime znaći (korisničko ime)@htnet-dsl na t-comu ako neznaš nazovi ih,korisnička imena za mail i za spajanje na internet mogu a i nemoraju biti različita,dns-ove za početak netrebaš mjenjat bar kod mene asus sasvim solidno hendla t-com-ove dns-ove ,tek ako vidiš da šteka mjenjaj,prvi zadatak ti je spojiti se,asusov firmware ti je tako složen da ako početne postavke posložiš već si spojen na internet kad uđeš u ruter,ako ideš preko speedporta nemoraš ništa dalje prčkat,ak ti neuspjeva onda ili nemaš ispravno korisničko ime (08009000 ili pogledaj na stranicama moj t-com) ili je asus rikša ako je nov reklamacija,ako nije onda ga resetiraj otraga na gumb ili probaj firmware obnoviti.

p.s. netreba ti njihova podrška za asusa nego najsigurni naćin ,pogotovo ako si početnik,ti je da ti oni prebace u bridge mod a to moraju učiniti,i to ti traje najviše 5min ,ovak izgubiš cijeli dan dok skužiš kaj treba isključiti ,a kaj ne po forumima

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 31.03.2017. u 17:34.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 19:00   #1812
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
big big thx nikky & skalar .. probam ujutro posto mi je to na radnom mjestu van grada ..
@nikky mislim da je wifi bio ostao upaljen kada se podigao speedport...
Ps nikako nemogu nac dje se nalazi sticky ((
@skalar ..da postavio sam xxx@htnet-dsl sa lozinkom .. da u pravu si asus je bio vise manje poslozen kada sam se 1put spojio preko speedporta internet je radio kao i wifi sa obadva .asus je nov novcat mislim da nije problem u njemu RT-N18U..a sto se prckanja tice moram jer sam napravio openvpn radi nadzornih kamera jer sam imao par provala zadnjih mjesec dana ,tako da bi zelio spojit nvr preko vpn-a da mogu gledati remote bez otvorenih portova .. big thx
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 19:07   #1813
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 19:11   #1814
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
a jbg moj nikky ,neko nemoze ni onu rupu da nadje a neko odma )))))
thx
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 21:14   #1815
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
evo ja danas dobio "na dar" taj novi i lijepi Spiidšport i naravno oni uzeli stari ZTE (koje je radio OK i bez brejkanja)...
imo sam cca 15tak minuta da to spojim jer sam išo u drugu smjenu i net je proradio čim se sistem digo u ruteru al nisam imo WI-FI...i sad navečer dođem i vidim da radi i WI-FI...ali, ja sam logično, stavio svoju lozinku za WI FI na ZTE pa sam danas popdne s posla lagano čitao temu da vidim kak uć u rutet da opet namjestim istu lozinku pošto imam oko 6-7 uređaja koji se spajaju...kad ono WI_FI radi, kako? u tab/mobovima je šifra koju sam stavio na ZTE, odakle ona i na ovom novom?

jel to znači da je t-koma skopiro config i ubacio ga u novi Spiidšport?
ak je tako onda svako malo sposobniji haker si uzme neki config sa mog kompa i odma ima sve moje lozinke koje koristim za prostup raznim stranicama...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 22:16   #1816
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
To samo znaci da si ti neobavjesten o tome sto HT moze i smije s tvojim podacima radit.

Inace, malo bolji haker bi to trebao bit da hakira njihov ACS server na kojem se nalaze spremljeni SVI tvoji podaci, za net, wifi i telefon
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 09:48   #1817
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
samo jedno pitanje prije nego sto stavim u bridge mode i izgubim net ... u asus routeru su mi opcije operation mode:
wireless router mode (default) na toj jest
repeater mode
ap access point ..
da li asus u tocnom modu ili ?
i dali da prvo izgasim dhcp na speedportu?

Zadnje izmijenjeno od: mariomario. 01.04.2017. u 09:49. Razlog: greska u pisanju
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 10:14   #1818
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
1 - Router mode
2 - možeš ugasiti dhcp na speedportu, nije toliko bitno
3 - Ako zapneš i ostaneš bez neta, kao privremeno rješenje (a i za provjeru), možeš na kompu definirati PPPoE konekciju ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 10:43   #1819
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
big thx nikky
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 13:12   #1820
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
evo sve probao dok je bilo u bridge modu i nikako da se spojim na net ..probao napraviti pppoe konekciju ali nece da se spoji kaze greska 651...
cak sam i asus router vratio na tvornicke postavke i ukucao ppoe -
xxxx@htnett-dsl i password i na asusu mi kaze
Invalid account or password, click the link to modify it.
pretpostavljam da je neka sitnica ali stvarno vise neznam sto da probam
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 13:25   #1821
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Kako su ti kablom spojeni Speedport i Asus?
DOBRO pazi pri pisanju Username/Password da ti se ne dogodi kao u tekstu "@htnett-dsl", jer greske nemogu biti prihvacene.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 13:47   #1822
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
thx prezime .. ma nabrzinu napisao odgovor( ljut poslje razgovora sa korisnickom sluzbom bio)
iz lan1 u speedportu u lan1 na asusu(plava uticnica sama)
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 14:49   #1823
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Hm, jel imas ti manual za taj router? Imas tu hrvatsku verziju...

Ako je to zasebna uticnica, broj 10 u opisu, onda je to WAN ulaz. Tako spojen Speedport, koji je prebacen u bridge, bi morao propustat PPPoE konekciju do Asusa, pa ne vidim sto te moze zezat...
Ili Speedport nije u bridge-u pa ne prosljedjuje PPPoE, ili unosis neispravan Username/Pass u Asusa.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 14:58   #1824
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
da imam manual ..i jest 10broj je uticnica...stvarno neznam ni ja zvao korisnicku sluzbu i potvrdili mi 2 puta da je u bridgu..provjerio 200 puta username i pasword jedino kod namjsestanja mi pisalo drugo vrijeme i datum ali je u postavkama ok +1 zagreb .sada sam vratio asus na tvornicke postavke , i vise se nemogu spojit na internet preko 2 rutera... moram iskopcat asus a sa samim speedportom radi .. dali ima neki hard reset , jer mi je sada na asusus 192.168.1.1 a prije mi je bilo promjenjeno u 192.168.2.1
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 16:06   #1825
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284


1. Dakle pukni factory reset na Asusu (mozes i na Speedportu, ako su ti podesili u SZK na bridge onda ce na bridgeu i ostati)

2. Strpi se 10tak minuta da se obojica osvijeste

3. Spoji jedan ispravan lan kabel jednom stranom u LAN1 (Speedport) i WAN (Asus)

4. Zakaci kompjuter/laptop na LAN1 (Asus) i nastimaj u postavkama Asusa PPPoE vezu sa podacima od HTa

5. Nemoj biti zao prema HT SZK dok pijes sok u komšiluku
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 16:24   #1826
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
big thx qs samo sto je szk?? vidit cu kako ide factory rreset na speedportu na asusu napravio vec 10 puta heeheh
evo probat cu oet tako jedino sto nisam saceko 10 minuta nego minut 2

ahha skonto szk sluzba za korisnike ..nije u bridgu zvao sam ih i potvrdili

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.04.2017. u 17:18.
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 16:34   #1827
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Onda mozes biti zao

Na speedportu reset botuncic/gumbic/dugmic/puce mikroprekidac je sa straznje strane, onako malena rupica za cackalicu izmedju power i dsl prikljucka
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 16:54   #1828
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
thx qs ..a da li ce to ponistiti sve postavke i mora li se sto zapisat prije resetiranja ..van sam grada i nemam signala od moba pa necu moci to poslje vidit na netu?
ps evo u medjuvremenu opet probo samo sa resetriranjem asusa sve po uputama i opetisto ((((
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 17:24   #1829
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Pa ne moze ti radit dokle got ti Speedport nije u bridge modu
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 19:14   #1830
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
thx prezime mozda je sada do toga..ali kada sam prvi put ukopco asus preko speeporta pitalo me da zamijenim ip adresu jer su obadvije bile 192.168.1.1 i zamijenio asus na 2.1 i dapravio dns i automatic ic ,mozda sam u tome pogrijesio,ali tako je radilo dadnjih 10tak dana bez greske ..probam opet ujutro (van grada mi je )
mariomario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na