Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2017., 14:00   #691
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Najgori Rig, nazovimo ga nesretnik ima sljedeći problem.

Nakon restarta računala, počne majnati cca 97 MHS.
I nakon toga se počinje lagano smanjivati MHS do nekih 89, i tu drži stabilno.
Usporedbe radi, ostali rigovi uredno drže 117-118 MHS od početka do kraja.

Nesretnik = 5 x 1060 3 GB MSI, Hynix memorija.

Problem sa OC ili što ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:49   #692
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor choma Pregled postova
Poz ljudi,
Nedavno sam složio sljedeći rig:

Msi Z270 Gaming Pro Carbon
6x Gigabyte Aorus GTX 1080 ti Xtreme
2 x SuperFlower 850 W + SuperFlower 650 W (svi su Gold+)
Intel Pentium G4400
120 GB Kingston SSD
4 GB RAM

Riseri su ver6 (crni sa žutim slotovima), napajanja su polinkana add2psu adapterima


Problem koji imam je jedan PCIe x1 slot na matičnoj na kojemu GPU uvijek uvijek ima puno slabiji hashrate, i velike oscilacije u power usage-u i gpu clocku.

Isprobao sam sve verzije BIOSa na matičnoj i GPU-ovima, swapati kartice, risere, postavke u BIOS-u, sa Windowsa prešao na Linux... uvijek bilo koji GPU koji je je u tom slotu ima gore navedeno ponašanje, a dosta često mi se smrzne cijeli OS i restartaju svi GPU-ovi ako je bilo što u tom slotu.

Kada ištekam GPU iz tog slota, sve perfektno radi.
Kada ištekam sve ostale GPU-ove i uštekam bilo koji GPU samo u taj slot, isti simptomi.

Trenutno rudarim na PiMP OS-u sa EWBF 0.3.4b minerom, ista stvar se događala i na Windows 10.


Sve navedeno me dovodi do zaključka da ili imam faulty x1 slot, ili nešto krivo u BIOS-u (mada sumnjam jer sam isprobao sve žive kombinacije postavki)... ništa treće ne mogu pretpostaviti.



Ako je itko ovdje imao neko slično iskustvo i spreman je podijeliti savjet/rješenje, bio bih vječno zahvalan.... više ni sam ne znam što pokušati prije nego odnesem ploču na reklamaciju.


Ako netko ima viška onaj adapter M.2 na PCIe/Riser za iznajmiti/prodati, pliz javite... imam i taj slot na ploči pa da vidim hoće na njemu eventualno biti OK.

Koliko vidim iz ovoga što si napisao što se reboota tiče vjerovatno imaš problem sa napajanjem. Te grafike po testu troše cca 290W a ti ih imaš 6.

6 * 290 =1740W + CPU + ploča ..itd. Minimalno bit trebao ići na 1900W ili raditi limit na TDP -u (u linuxu to nije problem).

Za ovo drugo : Sličan problem sam imao i ja :

- Linux Mint
- Asus Z270 Prime A
- 8 GB
- 8 x 1070 (MSI AERO 8 PIN) , TDP limit 130W, OCC= +100 OCM=+800

Dešavao mi se da prva VGA premda je limitirana sa 200 na 130 je uredno pod opterećenjem radila na 150W , te hashing power je 20 % manji od ostatka.

Da demonstriram:




Riješio sam tako što sam kompletni config od Nvidia-e obrisao, reboot nanovo pokrenuo Xconfig i dodao virtualne monitore. Čini da se driver zbuni kada ne dobije sliku sa monitora iz grafe od kuda je instaliran.
Sada pokuštavam dobiti da mi radi bez monitora ,tj. radi ali ne dižu se Xwindowsi i samim time nemam overclocka. Još danas pokušam ako ne ide VGA kabel sa DVI adpterom u grafu i to je riješenje.

luka1002 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 19:27   #693
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
bez_komentara je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 14:06   #694
DigitalVHS
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: BL
Postovi: 227
Citiraj:
Autor goran047 Pregled postova
mozes isprobat brdo toga.
1. mislis da je 750w napajanje (jos ako nije gold) dovoljno za 6 grafi?
2. skini najnovije win 10 i njih instaliraj i updateaj.
3. modaj i ostale 2 grafe mozda nece zbog toga.
4. mozda i najbitnije premjesti redosljed grafickih, od ove dvije nove stavi jednu u drugi pcie slot direkt na maticnu a drugu u riser, a obavezno jedna od ovih kojih imas vise nek bude glavna na koju kopcas monitor. ja imam 3 + 2 i nikako nije htjelo ako je jedna od ove koje su dvije glavna, iliti prva na pcie1.
5. probaj starije drivere i pod obavezno atikmdag-patcher poslije instalacije drivera

Hvala, pokusacu,nesto mislim da bi ovo sa redesledom i premestanjem grafickih moglo pomoci. Negde sam napisao tacno koji je rig, tj od kojih komponenti je sastavljan samo vise ne ne znam gde sam napisao posto kukam na svakom delu foruma. Uglavnom Rx580 Strix 8 gb i imam dva napajanja....jedno 750w drugo 700w. Juce sam reinstalirao sistem, u device menadzeru 6 grafi, krenem instalirati drajvere i tu zaglavim.Tj instaliram ,patcham, reset i onda nece da digne windows, tj ide na automatic repair..
DigitalVHS je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 10:24   #695
KamikazeGranny
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Pozdrav

Odlucio sam i ovdje postaviti pitanje u svezi mog problema trenutnog, naime stavio sam i pitanje u pocetnike za rudarenje , Hvala svima koji su odg. ali nista se nije desilo.

Unazad par dana .bat file ne funkcionira , izbacuje error "GPU 0,GpuMiner cu_k1 failed 6, the launch timed out and was terminated" Probao sam reinstalirat Win. , brisati sve moguce drivere pa instalirati nove , starije verzije claymora , u biti probao sam sve moguce opcije trenutno... Stavit cu par screenshotova da vidite tocno o cemu se radi pa ako netko zna....



KamikazeGranny je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 10:26   #696
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Jel ti kartica overclockana?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 10:27   #697
KamikazeGranny
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Jel ti kartica overclockana?

Ne. Znaci cijeli komp je star 1 mjesec. Nista nije dirano, OC , ili slicno.
KamikazeGranny je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 11:02   #698
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
1. jesi updatea windows do kraja da ti instalira creator update?
2. jesi flasha zadnji bios od maticne? ako je na zadnjoj verziji onda probaj "load default settings" u biosu
3. jesi stavio high perfomance profil u windowsu i virtualnu memoriju na 20gb?
4. jesi probao zcash?
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 10:49   #699
xoverload
Premium
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: osijek
Postovi: 119
Imam i ja problem na jednom rigu koji jos uvijek nisam uspio rjesiti buduci da je totalno random, radi se od GA-970-DS3P i 5x RX 470 (biosi updateani blablabla). Sve je podeseno kako bi trebalo biti.

Prvi put kada sam osposobio rig (da je uspio prepoznati 5 kartica) je s Windows 7. Naime problem je u tome sto kada ugasim rig i idem ga premjestiti na drugu lokaciju i kada ga ponovo upalim ne zeli prepoznati 5. karticu. Jednom sam ga uspio popraviti na nacin da sam zamjenio redoslijed risera / reinstalirao drivere itd itd znaci sve one ajmo reci default stvari.

Drugi put idem ga prebacit na Windows 10, prepozna 5 kartica sve lijepo i krasno. Idem ga prebacit na drugu lokaciju, ugasim - prenesem - upalim, opet ne zeli prepoznati 5. karticu.

Nije do kartice, nije do risera, provjerio sam. Maticna nema bog zna kakve opcije za podesavanje brzina PCI laneova / 4G decodinga etc. Ja vise polako gubim razum jer mi nije jasno do cega je. Jednostavno Windows nekada hoce prepoznati karticu nekada nece. Probao sam cak i rucno instalirati driver za tu karticu i prodje sve kako bi trebalo, ali ju miner / afterburner ne vidi i kada resetiram komp opet bude error 43.

Probao sam i 6xGPU mod / pixel patcher s admin pravima. Nula bodova. Kartica radi kada je sama tako da nije ni do nje. Nije flashana, stock biosi.
xoverload je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 11:47   #700
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
meni ti se dogada da svakih 10ak dana jedna ne radi, onda prestekavam risere dok ne proradi, nekad proradi nakon prvom prestekavanja, nekad nakon petog ali uglavnom proradi...isto ne znam zasto se desava
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 11:59   #701
xoverload
Premium
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: osijek
Postovi: 119
al zanimljivo da takvih problema nemam s nvidijama
xoverload je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 20:43   #702
DigitalVHS
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: BL
Postovi: 227
Ajde bar nisam jedini koji imam problema sa rigovima,

Ja sam uspeo da pokrenem 5 kartica, 6. nece. Znaci ukljucim napajanje sto napaaj ove dve kartice , odma zatim pokrenem ostale 4 i windows nece da se podigne..ide an automatic repair. Isklucim jednu karticu i bez problema dize winodow i claymore prepozna 5 kartica , u biosu iskljucio audio karticu, ukljucio gen 2, updatovao bios, enable 4 g, pokusao sa par verziaj drajvera, reinstilrao ih x puta, patchao posle instalaciej drajvera,pokusao da menjam redosled kartica..i 5 kartica radi 6 nece. Jedino mozda jos da sacekam risere, jer dve kartice su mi na ploci 4 na riserima i mzoda to pravi problem.
DigitalVHS je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 21:10   #703
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
prebaci se na smOS, pusti windows k vragu

Citiraj:
Autor DigitalVHS Pregled postova
Ajde bar nisam jedini koji imam problema sa rigovima,
velis "nema veze sto mi je umrla krava, bitno da su susjedu dvije", hvala kolega, hvala
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 22:36   #704
DigitalVHS
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: BL
Postovi: 227
Jel komplikovan za podesiti smOS? Ma nije to da i vama crkne krava, nego sam totalno izludio od ovoga, 5 dana se sam za komjuterom a nista napravio nisam. poludio totalno.
DigitalVHS je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 23:24   #705
xoverload
Premium
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: osijek
Postovi: 119
Ne znam ako ce nekome pomoci, ali ja sam uspio upogoniti 5-tu karticu. Otpojio sve kartice s riga, tu koja mi je radila probleme sam prebacio direkt na maticnu i ponovno instalirao drivere te je prepoznata bez problema, nakon toga sam dodavao jednu po jednu karticu i sve proslo bez problema.
xoverload je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2017., 02:28   #706
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor DigitalVHS Pregled postova
Jel komplikovan za podesiti smOS? Ma nije to da i vama crkne krava, nego sam totalno izludio od ovoga, 5 dana se sam za komjuterom a nista napravio nisam. poludio totalno.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=286611

jednostavnije bar 2.7x od windowsa
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 20:35   #707
renaTq
Registered User
Moj komp
 
renaTq's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 387
Problem sa Claymore 9.7

Prestao mi je reportati hashrate na ethermine te sam nakon toga ga restarto i pricekao pa opet nista. Ugasio ga i starto opet i nakon nekog vremena opet nista.

EDIT : Stavio fresh file i radi. Neka netko obrise ovo.
__________________
#propo

Zadnje izmijenjeno od: renaTq. 18.07.2017. u 20:46.
renaTq je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 20:57   #708
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
frend mi ima upogonjeno 4 x r9 290x pod vodom pa zeli iskoristit malo za mining ali ima problem sto koristi full cover vodene blokove pa nema ocitanje ventilatora

ima li neko rijesenje za to?
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 09:40   #709
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
konacno i ja sredio rigove. Evo prvi rig ima vec problema.

5x 570 Saphire mini 4GB daje samo 100MHs
No to i nije najveci problem, jer rig se gasio na default postavkama.

naletio sam na postavke od vacsa i stavio odprilike tako, samo neznam kako voltage u trixu srediti, imam ono plus minus, kaze vacs da je stavio 950, e pa sad koliko - trebam stavit, ja stavio 30 za pocetak.

I jel uredu stavit fanove na fixed 70%, malo zuji ali barem se ne grije tako jako.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 13:09   #710
DigitalVHS
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: BL
Postovi: 227
Isti smo, ja nekako uspeo da sredim 6x RX 580 Strix i daju mi 170 mh/s uz najaci OC ..znaci dve kloknenm na 2100 mhz, 2 nece vise od 2070 a dve nece vise od 2050 mhz....ista graficka, ista memorija (samsung) isti prozvodjac a neci isto da se OC. Medjutim kao sto dada kaze, problem je veci sto se rig gasi svakih par sati...

Imam fva napajanja....750w je glavno i napaja 4 grafe i ostalo...drugo napaja samo dve ..mozda je problem u napajanju?

Ali radiolo mi je na tom napajanju samo 4 gpu...i radili su po 2,3 dana bez reseta..
dada-as to su stock postavke jel tako? trebale bi i na stock postavkama davati 21.5 mh/s
DigitalVHS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 18:37   #711
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sad pokusavam prvo srediti stabilnost onda cu voerclockat. Pa do koliko se te vase grafe griju? Moje idu do 80 Celziousa ove rx 470, a ove od rx 570 mini su malo hladnije idu do 78.

Sad sam konacno to sve podesio kak treba sad cemo vidjeti stabilnost.

Igrao sam se malo s trixom i nije mi jasno, ja mjenjam postavke a miner na istom, jel treba miner restartat nakon postavki?

Upomoc, jedna od ovih 5 u Trixu se zblesirala. nezeli ici iznad 300MHZ. I svaki put idem reset pa apply, pa se vratim i opet se sama zresetira na 0 0. Gdje je problem? Struja mozda?

Koliko je moguce vuci Watti iz jedne uticnice? Evo ja vucem 2 kilowata, da nije to problem?

ja sad sve resetirao na defaultne clockove. RX 470 isto pao nakon 2 sata. Sad radi 22 MHS na defaultnima, 570 u banani, jedna graficka nije radila kak treba, a i nju cu sad na defaltne restirat. Pa stavit tako preko noci.

EDIT2:
uspio 5x rx 570 ustabiliti i radi vec skoro pa 12 sati bez problema. Nadam se da ce nastaviti. mislim da je temperatura najveci problem. Daje 105 maximum hashrate. A RX 470 nse ugasio preko noci. I sad jedan GPU zeza. trenutno radi sa 2 ali na 22 MHS sto je slabo za RX 470, no opet mislim da je do temperature jer nemogu nikako stavit jace opcije jer ode na 75 celziousa i onda je nestabilna. Ako tko ima kakvu dieju nek mi napise. isto tako imam error Video Scheduler Internal Error , nesto takvo, sad to rjesavam. Driveri i prvi dio postupka pracen od vacsa u prijasnjim postovima.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 21.07.2017. u 09:13.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 09:28   #712
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor DigitalVHS Pregled postova
Isti smo, ja nekako uspeo da sredim 6x RX 580 Strix i daju mi 170 mh/s uz najaci OC ..znaci dve kloknenm na 2100 mhz, 2 nece vise od 2070 a dve nece vise od 2050 mhz....ista graficka, ista memorija (samsung) isti prozvodjac a neci isto da se OC. Medjutim kao sto dada kaze, problem je veci sto se rig gasi svakih par sati...
Ak se gasi i nestabilno je onda si zeznuo nesto s overclockovima. Ja sam odustao od voerclockanja dok malo ne padnu temperature vani ili dok ne uspijem ove fanove podesiti kak treba.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 16:27   #713
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Pošto mi je rig u maloj sobici bez prisilne ventilacije ovih dana temperature mi predstavljaju problem. Grafičke mi rade 70-74 stupnja konstantno.

Jel netko ugrađivao ventilatore da poboljša airflow u prostoriji gdje mu je rig?
Planiram napraviti ulaz i izlaz zraka u prostoriju.

Ima li netko iskustva s time?
Koliki airflow treba biti, koja snaga, gdje kupiti jeftinije ugradbene ventilatore...

Zadnje izmijenjeno od: orbital_station. 23.07.2017. u 16:45.
orbital_station je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 16:40   #714
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Ti si još dobar, meni je miner gasio grafike, doduše zato jer sam izveo to u kučištu od kompa, ali našao sam riješenje. Sada su na max 60 C.

https://streamable.com/fbp80

Ventovi su iz Poljske, ima airflow kao manja napa 380m3.

http://www.tme.eu/hr/details/psd1212...dc-12v/sunon/#

Zadnje izmijenjeno od: luka1002. 23.07.2017. u 16:57.
luka1002 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 16:42   #715
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Isuse koji zvuk... Ko da te napadaju milijarde nadrkanih komaraca!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 16:57   #716
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Isuse koji zvuk... Ko da te napadaju milijarde nadrkanih komaraca!
hahah tako nekako da.. Još je zajeb kaj su cca 35W pa se nemogu kontrolirati preko klasničnih controlera za ventove niti preko ploče (koja ih zavrti na cca 2000 i više ne može)

nužno je nešto ovako (isprobat ću sljedeći tjedan.)
luka1002 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 17:31   #717
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
zar ti to nije previše?

što nisi uzeo neke ventove za pc od 2200/2400 rpm, ubodeš na ploču i mir

ovako ćeš dat 3x više novaca
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 18:02   #718
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Joj koji je ovaj majstor sto je narendao tako graficke, steta sto nije jos jedan red gore tako slozio i probao ih staviti jos blize jer sam vidio da u jedan razmak ide cijela zileta.

Moje takodjer rade 70 Celziousa, zar je to problem? Pa nisu bazdarene za 80+?

Pa i targeted temperature u biosu je po defaultu 70 ili 73 ne sjecam se tocno. Ovo sa 60 Celziousa mi dodje da su hladne. Pa jel rade ili sto? Nemozes kopat ko pravi kopac ako si hladan, moras se zagrijat.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 18:16   #719
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Ma idu one i na više temperature, ali ih podvoltam i podklokam da držim temp negdje 70-75. Sa boljim hlađenjem/puhanjem bi mogo malo podić H/s.
orbital_station je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 19:27   #720
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa koji sad hashrate imas? Jesi modao bios? Pod modao mislim samo na kopiranje strapova ili si mozda nabavio te neke tajne strapove o kojima se pricao okolo?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na