Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2010., 10:07   #1
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Molio bih pomoć: Problem sa zvukom na LCD tv-u

Pozdrav. Zanima me mogu li koristiti svoje PC zvučnike (Logitech Z 2300) na LCD TV-u? Ovako, htio bih spojiti (tj. imam već spojeno) komp na TV preko HDMI-a (hdmi iz ati 5870 na LCD Samsung 37b650). Sve radi, zvuk i slika sve super.) Ali, htio bih neke nove zvučnike zbog DTS-a te ostalih điđa miđa. Pa tako, da ne kupujem novi audio sustav mislio sam svoje Logitech z 2300 iskoristititi ( ne želim 5.1 sustav. već 2.1 ). Naime, postoji na TV-u ulaz za PC audio i mislim da bi to moglo šljakati.
Moja pitanja su:

1. Hoće mi ti zvučnici šljakati na LCD-u kako spada, i prilikom gledanja Blue Ray-eva, kao i za igre jer se i igram na TV-u?

2. Ako ne, isplati li se kupiti reciever pa preko njega spojiti zvučnike?

3. Ako to neće šljakati, neki savjet za nabavu novog 2.1 sustava.

Evo, ako sam pitao neku glupost neka me se shvati, ipak sam noob za audio sustave. Svaka pomoć i svaki savjet je dobrodošla
Hvala.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 12:01   #2
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
cekaj, nisam siguran da razumijem, ti oces spojit pc zvucnike na tv, a vec pustas filmove i igre preko kompa na kojeg su spojeni ti zvucnici? to nema smisla.

isto tako nema smisla trazit DTS i slicne formate za kucno kino s 2.1 analognim sistemom.

audio pc ulaz na tv-u sluzi da bi spojio komp i dobio zvuk na zvucnicima od tv-a.

ako hoces mozes uzeti a/v receiver, spojiti ga hdmi-em na graficku i onda dalje na tv.
i uzeti pasivne zvucnike koje ces spojiti na receiver.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2010., 12:40   #3
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Da, razumijem. No stvar je što su mi ti zvučnici dislocirani od TV-a, to znači da mi je komp na jednoj a tv na drugoj strani sobe. Trenutno su mi na kompu. Znači ja bih htio da su mi ti zvučnici na tvu (kraj njega) i imam zvuk na njima kada gledam tv. Ne preko Pc-a. Pa me zanima, pošto sam čuvo već da ti zvučnici su ok, mogu li ih spojiti i koristiti na TVU?
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 14:14   #4
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
mozes, ako imas audio izlaze na tv-u (vrlo vjerojatno imas, 2 cinca, obicno su obojani crveno i bijelo) treba ti kabel s adapterom cinc-3.5mm jack(zenski)
  Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 14:54   #5
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Znači to šljaka? da, eto baš sam odlučio tako nešto. Već sam našao kabel i sve. Raditi će mi sub i sve?
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na