Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2010., 11:55   #1
j@zz
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Popovača/Zagreb
Postovi: 3
Visoka temperatura grafička i smrzavanje sustava

1. grafička, ne znam da li je to normalno ali joj je standardna temperatura oko 60stupnjeva i opće si ne povećava broj okretaja :S vrti se na 39% i boli nju ****.
Grafička je Saphire 4650 512mb.

2. Sad u zadnje vrijeme mi se komp zna zamrznut na par sekundi i onda radi opet sve normalno, ali lampica od diska stalno svijetli. Ne znam jel imao tko takvih problema? nakon toga kaj sam resetiral komp, malo se duže palio sam bios te sam morao resetirat na tvorničke postavke da bi sve bilo ko i prije. To je nešt s matičnom počelo štekat.

konfa je:
Q9300
Asrock P43DE
corsair DDR2 4gb
ATI 4650
napajanje chiftec 400W
j@zz je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 13:28   #2
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Nisi nista napsiao. Sto radis sa kompom kada je ta temp? Load ili idle? Pasivno ili aktivno hladjenje? Koje kuciste imas i kako je provjetreno? Sto si radio kada ti je stekao komp? Jesi cackao oko overclockinga, mjenjao voltaze i sl???? Sorry, ali ne mozes samo doc i rec ne radi mi a mi da pogadjamo sto je i zasto je...vidim da si novi tu pa mozda ne znas, ali moras opisati malo u vise detalja problem...

Inace 60 je normalna temp ako imas pasivno hladjenje ili ako imas neko malo kuciste bez previse ventova,pogotovo po ovim vrucinama, a tek pogotovo ako je to load temp.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2010., 13:51   #3
j@zz
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Popovača/Zagreb
Postovi: 3
od hlađenja je sve standard kako se dobije, sve ima aktivno hlađenje.
Kučište je obični midi tower, ništ posebno, nema dodatnih ventilatora.

Kad je zablokiral, bila je otvorena mozila i surfanje, nikakvi napori za njega. Overclocking nisam ništ diral, još je i downclockan kad ništ ne radi (njegov power save). Ali sad me nešt zajebava pržilica, nestane iz uređaja, budem zamjenil kabel pa možda onda bude sve ok.

Grafička je konstantno na 60stupnjeva u Idile, windows XP. ko zna koliko je kad se pokrene neka igra. tak da mi je ta temperatura pre velika, cimer ima 4350 i njemu je na 48 stupnjeva grafička.
j@zz je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 13:56   #4
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Cimer ti mozda ima bolje kuciste, vece i sa ventilatorima za upuh i ispuh. ti vjerojatno imas no name midi kuciste, koje ne odise bas prostorom. K tome kako kazem nema dodatnih ventova znaci samo napajanje izbacuje zrak van. Provjeri da li ti je mozda prasina se nakupila na vent od grafe pa ga malo ispusi ako je. Isto tako probaj kablove u kuciste sto bolje posloziti. To ce dati komponetama da disu malo. Ako ne znas kako imas tu na forumu topic "kejbljeving job" pa malo zaviri da vidis kako drugi rade. Bilo bi dobro da dodjas koji ven na kuciste...ako imas predvidjena mjesta napred i natrag svakako stavi.

A za komp sto ti malo stuca to je vjerojatno do windowsa...ne znam u kakvom su stanju...ak je stara instalacija i ako se ne odrzavaju onda je to.... nadam se da pazis na viruse i ostalu gamad.

jos jedna preporuka...skini si everest sa neta, u njemu mozes pratiti temperature svega za sto imas senzor u kompu...mozes i staviti na desktop pa da imas uvijek uvid u temperature.

BTW koliko se kuzim u ati grafe 4350 je low end grafa koja je puno i hladnija od te tvoje....nek me netko ispravi ako grijesim. uostalom mos i googlat malo pa vidit kako drugi imaju sirom planete..
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 08:13   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
4350 je teški low end (spor procesor i spora memorija) i nije čudo da se zagrijava toliko malo tj. normalno je da se tvoja više grije od njegove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na