Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.11.2008., 21:09   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
(riješeno) Problem sa Gigabyte 9800GT SLI

Već duže vrijeme čekam priliku da složim SLI, i konačno sam našao karticu, i dogovorena već kupnja (sutra), ali mi tek sada upao u oko jedan "detalj", a radi se o sljedećem.
Bojim se da će mi smetati vijci kojima je pričvršćen Zalmanov hladnjak na tu karticu prilikom montaže, tj da neću moći montirati drugu 9800GT (isto Gigabyteovu) u SLI, tj, da bih možda i mogao montirati, ali da ne bi vijci zapeli za hladnjak one kartice iznad, i potrgali ventilator u radu.
Evo jedne slike na kojoj se vidi što mislim:

SLIKA

Na toj slici je sve OK, ali ja na svojoj ploči imam 3-way SLI podršku, no prva 2 utora su x16, a treći x8, te sam u skladu s time dobio i 2 mostića - 1 za 3-way SLI, a jedan za dvostruki SLI, ali taj je napravljen tako da druga kartica ide u drugi utor, dakle nije dugačak kao onaj na ovoj slici, nego je taman na knap. E sad, da ne bih badave kupio karticu, ima li netko iskustava sa SLI-em Gigabyteove 9800GT ili 8800GT sa tim Zalmanom? Jer vijci strse kojih 7mm, sto je taman na rubu da ne dodirne vent gornje. Jer trebao bih znati da otkazem kupnju i kupim neku drugu karticu koja nema takav sistem montaze hladnjaka pa da nju stavim bez straha da zapne.
ABuser je offline  
Staro 14.11.2008., 22:54   #2
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Nitko ne zna?
Ako ništa drugo, jel može (smije) proizvođač napraviti karticu tako da je nemoguće staviti dvije iste u SLI, jednu ispod druge?
ABuser je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2008., 23:05   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, proizvođač smije i može napraviti kakvu god karticu hoće, kad ima dozvolu za izradu nereferentnih kartica. Ove kartice sa Zalmanovim coolerom su nereferentne i nažalost nemreš se nikome žaliti ako ti na kraju ispadne da obje kartice ne idu u SLi u x16 slotove, jer im smetaju šrafi.
McG je offline  
Staro 15.11.2008., 08:51   #4
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
That sucks. Trebali bi se barem nekih standarda pridrzavati
ABuser je offline  
Staro 15.11.2008., 13:32   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Zato postoje referentne i nereferentne kartice, pa ljudi biraju kaj im bolje odgovara. Jednostavno su se odlučili za "krivi" cooler.
McG je offline  
Staro 16.11.2008., 00:04   #6
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Riješeno, može lock, ili delete, što vam draže
ABuser je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na