Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2008., 19:44   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Nedostaje C particija

Molim Vas za pomoć. Naime postao sam i službeno veoma očajan.

Sve je počelo kada sam nevino startao XP SP2 Pro. Prije podizanja sustava uključio se famozni Check Disk. Odvrtio je svoje, restorirao nekoliko desetaka datoteka. PC se ponovo restartirao i tu su počeli problemi zbog kojeg vam sada pišem s laptopa.

Naime, nakon uvodnog WinXP 'spash' screena ne pojavljuje se desktop već samo crni ekran. Preko Googla sam uspio pronaći da nisam jedini koji se susreo sa takvim problemom. Zatim sam ubacio XP CD i ušao u repair konzolu. Od tamo sam pokušao ponovo provrtiti Chkdsk (prema uputama). Naravno, javio je da C disk ne postoji.

Drugi pokušaj je bio reinstalacija XP-a na C particiju. No da stvar bude ironičnija, XP setup javlja da trenutno nije pronašao niti jedan disk instaliran na mom računalu IAKO uspješno boota splash screen.

OK, danas sam uzeo novi SATA disk i pozdravio se s C particijom starog diska. Na njega sam postavio XP bez problema i sve pet. Međutim, kada sam pokušao ugurati stari disk na kojemu je bila i podatkovna D particja s koje želim spasiti mnoštvo dokumenata – disk naprosto nije bio vidljiv.

Čak niti kroz Device manager ga nisam uspio pronaći. Napominjem stari disk je IDE. Što mi je činiti, odnosno kako do D particije starog diska?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 11:03   #2
ZX 1
Premium
 
ZX 1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Vidiš li ga u biosu?
Ako nije vidljiv krepo je hard, kabel ili IDE port
ZX 1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2008., 13:49   #3
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor ZX 1 Pregled postova
Vidiš li ga u biosu?
Ako nije vidljiv krepo je hard, kabel ili IDE port
Je u BIOSu ga vidim.

Međutim, sada sam uštekao i stari hrad koji mi je služio kao file disk. na njemu je bilo 100 GB (približno) podataka. Windowsi na njemu sada ne vide ništa. Tj, na njemu je trenutno smao WIndows (??) folder. Naravno, njega nikad nisam formatirao. Je li se nešto moglo spetljati sa indeksiranjem.

Jer, ako mi je to propalo, onda sam sve izgubio...
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 15:51   #4
ZX 1
Premium
 
ZX 1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Mora biti vidljiv u Disk Managmentu
Desni klik na My Computer - Manage - Disk Managment
ZX 1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 17:05   #5
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor ZX 1 Pregled postova
Mora biti vidljiv u Disk Managmentu
Desni klik na My Computer - Manage - Disk Managment
nije bio vidljiv. međutim kombiniranjem jumpera i kablova uspio sam ga nekako dobiti te iskopirati sve sa D particije.
Nekadašnja C (sada H) particija je također vidljiva. Međutim, sa nje nije moguće bootanje windowsa.

Ono što me dalje muči jest činjenica da sam imao i drugi disk koji mi je predstavljao kompletan backup.

Njega sam spojio nakon instalacije XP-a na novi i ništa na njemu nije vidljivo. Bilo je prkeo 100 GB podataka. Sad je, osim Windows foldera (?) u potpunosti prazan.

Niti sam ga formatirao, niti brisao aprticije, ništa... Pokušao sam napraviti recover eventialno obrisanih podataka, međutim ništa ne nalazi. Kao da je u potpunosti novi.

Jesu li se na enki način mogli spetljati indexi i kako ih popraviti?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 21:54   #6
wex[hr]
Premium
Moj komp
 
wex[hr]'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Gar
Postovi: 178
Probaj u Safe Modu pokrenuti chkdsk!
wex[hr] je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na