Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2014., 15:02   #871
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Evo, komponente su napokon stigle... Ali jamstveni listovi nisu, to je ostalo kod njih. Servisni list je za dupe obrisati jer je na Madžarskom, a ionako ne piše gotovo ništa u njemu.
Ukoliko te zanima što znači i to malo što su napisali, stojim na raspolaganju
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 19:48   #872
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Tarjan Pregled postova
Ukoliko te zanima što znači i to malo što su napisali, stojim na raspolaganju
Kolega, hvala na ponudi. Vjerojatno ću sutra to skenirati i poslati ti na PM.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 14:49   #873
Josip Čordaš
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 4
nemoj ni pomisliti, a kamoli kupiti

Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
Jel kupovao netko kod njih? Kupio bih si cyborg rat 5, nevidim ga nigdje dalje na nabavi, pa ako ima neko kakvih iskustava?

http://www.edigital.hr/Zicani_mi__cr...&partner=10001
Nemoj nikad, ali nikad, ni pomisliti da kupiš išta kod njih. Ja sam 14.02. poslal na reklamaciju, matičnu, proc i memoriju, da vide gde šteka, danas 17.04. oni meni pošalju cooler-a za proc, i to je to, nakon desetaka e-mailova u ta dva mjeseca, oni pošalju ventilator, a di je ostalo, ne znaju ali će me svakako nazvati, kad saznaju, naravno. Uglavnom firma ko za Monty Python, niti oni to nebi mogli bolje osmisliti.
Josip Čordaš je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 14:54   #874
Josip Čordaš
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 4
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Ja u pon-utorak uzimam tv od njih pa javim kako je proslo

Zasada sam imao 2 uspjesne kupnje i nikakvih problema, uz dostavu od 24h razmaka, placanje u oba slucaja pouzecem, sad uzimam tv, takoder pouzece.

Razlog kupnje kod njih, tv je 349kn jeftiniji nego bilo gdje drugdje u HR, barem sudeci po jeftinije i nabavi.

Čekaj dok se nekaj pokvari, pa buš trebal reklamirati, onda buš znali koliko zapravo vredi 349 kuna.
Josip Čordaš je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 16:05   #875
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Josip Čordaš Pregled postova
Nemoj nikad, ali nikad, ni pomisliti da kupiš išta kod njih. Ja sam 14.02. poslal na reklamaciju, matičnu, proc i memoriju, da vide gde šteka, danas 17.04. oni meni pošalju cooler-a za proc, i to je to, nakon desetaka e-mailova u ta dva mjeseca, oni pošalju ventilator, a di je ostalo, ne znaju ali će me svakako nazvati, kad saznaju, naravno. Uglavnom firma ko za Monty Python, niti oni to nebi mogli bolje osmisliti.
Morat ćeš se sam izboriti za svoje komponente, očito to tako kod njih funkcionira. Prijavi ih inspektoratu ili barem pošalji službeni dopis. Morat ćeš im zaprijetiti inspekcijom jer u suprotnome nećeš se pomaknuti s mrtve točke. Pošalji mail na uprava@edigital.hr i objasni svoju situaciju uz napomenu da ćeš sve prijaviti nadležnim službama. Stvari će se tek onda pokrenuti s mrtve točke, jer gospodin s druge strane maila je prilično razuman.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 17:51   #876
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Josip Čordaš Pregled postova
Čekaj dok se nekaj pokvari, pa buš trebal reklamirati, onda buš znali koliko zapravo vredi 349 kuna.
Zato, kod njih ni u ludilu.

Ajd na početku dok se još nije znalo, al žalosno je za one što su uzimali unatoč svim negativnim komentarima.

Poslovanje tvrtke je IMO u pravilu ciganluk uz poneku iznimku koja im se omakla, al isto tako mi se čini da je ciganluk i na strani velikog broja kupaca koji tamo uzimaju, a čitaju iskustva ovdje.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 19:35   #877
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
to je zato jer su ljudi s negativnim iskustvima najglasniji, gdi god da pogledaš
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 07:36   #878
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Weeeee!!!! Necete virovat al novci su na racunu kao sta su rekli, bar jednom da su se pridrzavali nekog dogovora.
Uglavnom zavrsavam sad sa ovom temon i iden zapalit svicu jer san bia uz plocu i proc kupija u njih pa da nebi i on slucajno na garanciju
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 08:00   #879
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
i tvoj post će se zagubiti u masi postova lošeg iskustva nekolicine članova
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 12:03   #880
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Trebaju se malo uozbiljiti, ne samo po pitanju garancija. Evo prije dva tjedna sam naručio CPU kod njih i to stvarno ništa egzotično da bi mi tek jučer javili da isti ne mogu dobaviti.
Poslao mail drugoj firmi jučer nakon radnog vremena i evo danas me to čeka iza 16h ono razlika je fakat ogromna...
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 14:02   #881
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Ja sam se kod njih loše proveo, imate postove od ranije. Na kraju sam uz dosta muke dobio povrat novca ali tek nakon cca 2 mjeseca. Poslije sam kupio komponente u drugom dučanu i sve pet. S guštom dođem ovdje na ovu temu da se mogu smijati, pa da vidim koja se nova budala upecala. I ja sam nažalost posjetio ovu temu prekasno, kada sam već kupio komponente kod njih. Prejak je taj edigital haahaa.
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 15:14   #882
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Uglavnom ako si ispao budala, sam si si kriv...
  Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 19:15   #883
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Ma ja sam kod njih nesto bio naručio i nakon 2 tjedna čekanja napisao im da odustajem od kupnje
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 21:31   #884
Tomislaw
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Evo i, uvjetno rečeno, svježih iskustava s Extreme Digitalom. Moj savjet, izbjeći pod svaku cijenu, a ja im objavljujem rat. Ima da im Ministarstvo Financija, Državni inspektorat i ostali zajaše na kičmu sve u šesnaest.

Link na FaceBook, pa ako netko ima volje može slobodno šerati ovo,
i link za one koji nemaju FaceBook account

Pozdrav
Tomislaw je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 22:00   #885
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Da se osvrnem na upit i rok od 15 dana.

Članak 8.

(1) Svaki trgovac je dužan potrošačima omogućiti podnošenje pisanih prigovora, bilo u prodajnom prostoru ili putem pošte, telefaks uređaja ili elektroničke pošte, te je na njih dužan odgovoriti u roku od 15 dana od dana zaprimljenog prigovora.
(2) Svaki trgovac, dužan je voditi i čuvati pisanu evidenciju prigovora potrošača iz stavka 1. ovoga članka najmanje godinu dana od dana primitka prigovora potrošača.

To stoji, može mailom - ali da bi prijava bila efikasna moraš imati dokaze. Zato se prigovor na reklamaciju ili bilo kakav upit šalje preporučeno s povratnicom trgovcu. Još nisam doživio da nije odgovoreno, Jedino su mi se u D24 odmah odgovorili na mail, a ne pisano i naravno bili riješili stvar...

Šalji dopis njima gdje ne spominješ ništa osim da je predana ploča ispravna što je djelatnik pregledom ustvrdio (imaš primku i da li na njoj piše što o oštećenjima) i da je očito oštećena putem do/u servisu i da je to njihov rizik. Preporučeno s povratnicom.

Tu se pozoveš na obvezne odnose.


Troškovi i rizik
Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 22:47   #886
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Tomislaw Pregled postova
Evo i, uvjetno rečeno, svježih iskustava s Extreme Digitalom. Moj savjet, izbjeći pod svaku cijenu, a ja im objavljujem rat. Ima da im Ministarstvo Financija, Državni inspektorat i ostali zajaše na kičmu sve u šesnaest.

Link na FaceBook, pa ako netko ima volje može slobodno šerati ovo,
i link za one koji nemaju FaceBook account
Tomislav Car s njuza?

Brate mili, istresao si 18k kn u Smijesnom shopu d.o.o.? OK, ovo do sada je bilo zalosno jer ekipa kupuje tipa USB stick i ostale pizdarije, ali dati ovakve pare, ajme meni, pa sto ti bi? Mozda mozes pucati na neuracunljivost ili nesto?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 23:18   #887
Tomislaw
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Bubba s njuza? Da, ja sam Tomislav Car (Čar, ovdje mogu pisati naše kuke s njuza.
A po pitanju smiješnog shopa.... Nekako mi firma s pola milijuna temeljnog kapitala i par desetaka miliona eura prihoda u EU baš i nije djelovala kao "smiješan shop". A i nebitno jel smiješan ili ozbiljan. Point je da se moraju poštovati zakonske norme.

E pa oni ih ispoštovali nisu (ima još detalja, ali trudio sam se tekst ostaviti u gabaritima koji će većina imati volje pročitati do kraja). Tako da krećem svim raspoloživim zakonskim sredstvima u đihad protiv njih. Svojih 800-900 kn možda neću uspjet izganjati, ali bome će njih ovo skupo koštati. Puno više od par stotina kuna. Par stotina tisuća kuna, to već da.
Tomislaw je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 12:13   #888
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Pogledajte si komentare za MagazinRs na ovom istom forumu. Nema niti jednog negativnog komentara, sve same pohvale. Tamo se ne raspravlja o inspektoratima, razumnim rokovima itd. Ja sam nakon sto sam se zjb u Edigitalu i dobio pare nazad nakon 2 mjesesca kupio komp u Magazinu. Sve komponente su prije nego što sam ih preuzeo besplatno složene i isprobane dali rade. Tako da tu problema nije moglo biti. Nakon mjesec dana ja ih tražim dali mogu zamijeniti matičnu ploču koja je ispravna za jednu drugu koja mi se više sviđa. To ne da nije njihova obaveza, ali su mi pristali bez razmiljanja zamijeniti matičnu. Tada sam ih žicao i da mi zamijene Kingston v300 ssd, za jedan Samsungov jer sam pročitao da je kingston muljo nešto sa čipovima i to stvarno stoji. U magazinu su pristali i na to. Sve je išlo kao podmazano, pošalješ mail u roku 5 minuta dobiješ odgovor. Sa njima se sve da dogovoriti, tako da nije neće nikada biti problema iako nešto pođe po zlu. Kada sam mijenjao matičnu frajer na pultu je u 5 sekundi provjerio samo dali je ležište za procesor na matičnoj okej, jer kao to najlakše strada kao u ovom postu od Tomislava. Znači da mse i taj šta tam radi nekog vraga razumije u svoj posao. Nasuprot tomu kada su mi radiuli servisni zapisnik u edigitalu to ne da je bilo smiješno i na razini osnovne škole je opisan kvar, jer se kao nesmije iznijeti pravi razlog jer ce ispast da si popravljao komponente u drugom servisu a ne kod njih. MagazinRS je zaslužio da ovo napišem i svaka im čast, a ovaj Edigital nije potrebno niti komentirati,
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 16:12   #889
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Kakve veze ima druga firma u ovom threadu? Nije li valjda reklamiraš?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 16:16   #890
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa nije neistinu napisao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 16:19   #891
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Nisam citao cijeli thread...ali jeli iko od vas pisao prituzbe (pogotovo se odnosi na tomislawa) extreme digital madjarskoj (koja je ujedno i hq)

Kada god sam ja ili prijatelji imali problema sa nekim od hrvatskih podruznica eu ili svjetskih kompanija, uglavnom je mail na vrh, sa upravom lokalne podruznice u cc-u rijesavao stvar, i to vrlo brzo.

Ne kosta vas probati (osim zivaca i vremena)
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 16:41   #892
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Evo ako treba, lista ljudi iz vrha (i dna ) extreme digitala.hu

https://www.linkedin.com/vsearch/p?c...um=1&pt=people

Ako nemate premium linkedin onda c/p njihovu titulu i u google...on ce vam izbaciti njihovo puno ime i samim time mozete pretpostaviti njihove (vjerojatne) mail adrese.

A da ne biste pretpostavljali onda provjerite na verify-email.org
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:13   #893
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koja glupost i nepotrebno blaćenje firme. Edigital je najjeftinija trgovina na našim područjima.
Mana jest što proizvode na servis šalju u Mađarsku ali što je tu je.
Kada proizvod predate na servis, 45 dan (ako niste dobili popravljeno) pošaljite pisani prigovor.
Na taj prigovor se možete žaliti, proslijediti državnog inspektoratu ali to je to.
Vaša stvar jest kako ćete se postaviti, što želite i je li to realno.
Ja sam do sada imao 5-6 kupvina u ED, izuzetno su jeftini, malo jesu spori ali zato cijena koja je niža od konkurencije opravdava sve.
Dostupni su i na chatu tokom dana i zaslužuju pohvale jer su nažalost najglasniji oni koji (misle da) su obespravljeni.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:23   #894
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Gluposti pises

Procitaj malo thread, najmanji problem je to sto su "malo spori"
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:24   #895
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ma meni je najsmješnije to što se javljaju tek registrirani likovi i prvi post odma pljuvanje po ovoj trgovini.
Odjednom svi otkriju ovaj forum i ovu temu kad treba pisat negativnosti o extreme digitalu, lik se registrira, izmisli priču i ne čuješ ga više, bit će da konkurencija radi svoje.
Stvarno treba uvest pravilo da se takva "iskustva" brišu.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:30   #896
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
"tek registrirani" lik koji je visio na njuzama sa bubom... stvarno newbie totalni.

de ne budite smiješni, kak nema negativnih komentara za magazin rs, uzi i sl.?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:35   #897
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koja glupost i nepotrebno blaćenje firme. Edigital je najjeftinija trgovina na našim područjima.
Mana jest što proizvode na servis šalju u Mađarsku ali što je tu je.
Kada proizvod predate na servis, 45 dan (ako niste dobili popravljeno) pošaljite pisani prigovor.
Na taj prigovor se možete žaliti, proslijediti državnog inspektoratu ali to je to.
Vaša stvar jest kako ćete se postaviti, što želite i je li to realno.
Ja sam do sada imao 5-6 kupvina u ED, izuzetno su jeftini, malo jesu spori ali zato cijena koja je niža od konkurencije opravdava sve.
Dostupni su i na chatu tokom dana i zaslužuju pohvale jer su nažalost najglasniji oni koji (misle da) su obespravljeni.
Šta ako ti kažem da moja matična koja je bila 40+ dana u Mađarskoj na servisu nije popravljena kako spada? Ja za novu rundu 45+ dana nisam spreman.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:42   #898
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
"tek registrirani" lik koji je visio na njuzama sa bubom... stvarno newbie totalni.
Ne mislim konkretno na njega, nego onaj gore Josip Čordaš, pa onda onaj Lepiaf koji je pričao o kvaliteti pakiranja SSD-a i sl. stvarima koje nemaju veze s vezom ali bitno da se blati, pa i ovaj ACMilan koji se očito registrirao da bi samo pisao u ovoj temi i pljuvao.
I kad se zareda takvih par likova onda se totalno izgubi smisao "iskustava".

Citiraj:
de ne budite smiješni, kak nema negativnih komentara za magazin rs, uzi i sl.?
Možda zato što su to bolje trgovine ali u svakom slučaju prodaju puno manje robe pa ima i manje iskustava.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 19:57   #899
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Tocno tako. Konkurenciji cijene edigitala ne odgovaraju, pa ne biraju sredstva...
  Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 20:19   #900
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Tocno tako. Konkurenciji cijene edigitala ne odgovaraju, pa ne biraju sredstva...
Iskreno se nadam da ćeš ubuduće tamo kupovati.
partwish je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na