Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2003., 14:54   #1
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Question VapoChill tko?kako?zašto?

Čuo sam za taj VapoChill i kako to funkcionira? Gdje se može nabaviti, koliko stoji?
Želim još podignuti takt CPU-a. Da li bi to omogućilo taktove do 4 GHz?
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 15:21   #2
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: VapoChill tko?kako?zašto?

Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Čuo sam za taj VapoChill i kako to funkcionira? Gdje se može nabaviti, koliko stoji?
Želim još podignuti takt CPU-a. Da li bi to omogućilo taktove do 4 GHz?
dobra makina...

anyway, VapoChill ti je drugim rijecima frizider, cuo sam da ih negdje u njemackoj prodaju... odi malo na google pa vidi i pogledaj da li mozda kryotech postoji, oni bi mogli imati najbolje rijeseno takvo hladjenje...
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 12.03.2003., 15:32   #3
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
a dodje negdje ok 600 dolara
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 16:31   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
evo jedno jako glupo pitanje...recimo da se bavis obradom videa doma za sebe ili naplacujes...kaj ti nije pametnije za takav komp uzeti dual xeon koji ti taj posao obavi za otprilike pola vremena tog tvog 4ghz p4-a a za iste pare (kad gurnes vapochill i sl dodje po cijeni na isto)

a drugo pitanje je da ako se ne bavis time: KOJI QRAC CE TI 4GHZ PROC? da frendovima pokazes?da u bircu svi znaju da imas najbrzi komp u kvartu?


nemoj me krivo shvatiti ocanje je super stvar...samo u ovako extremnim uvijetima me podsjeca na kupovanje bolida formule 1 da bi imao s cime na plac (mozda i na posao)...naime doci ces do placa 5 sekundi brze a kad parkiras ce sve zenske past na ******** (moram biti pristojan)


meni iskreno oni testovi dizanja 3.06 na 4,44ghz nemaju nikakvog smisla...prvo za te pare kupis dual xeona koji ce ubit boga u ovome...a nemas frke s hladenjem i sl...

slazete se ?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 16:58   #5
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
evo jedno jako glupo pitanje...recimo da se bavis obradom videa doma za sebe ili naplacujes...kaj ti nije pametnije za takav komp uzeti dual xeon koji ti taj posao obavi za otprilike pola vremena tog tvog 4ghz p4-a a za iste pare (kad gurnes vapochill i sl dodje po cijeni na isto)

a drugo pitanje je da ako se ne bavis time: KOJI QRAC CE TI 4GHZ PROC? da frendovima pokazes?da u bircu svi znaju da imas najbrzi komp u kvartu?


nemoj me krivo shvatiti ocanje je super stvar...samo u ovako extremnim uvijetima me podsjeca na kupovanje bolida formule 1 da bi imao s cime na plac (mozda i na posao)...naime doci ces do placa 5 sekundi brze a kad parkiras ce sve zenske past na ******** (moram biti pristojan)


meni iskreno oni testovi dizanja 3.06 na 4,44ghz nemaju nikakvog smisla...prvo za te pare kupis dual xeona koji ce ubit boga u ovome...a nemas frke s hladenjem i sl...

slazete se ?
E di je tebi svrtane pustolovni duh.
To je shema da nabrijes proc do ibera da se malo pohvalis ostaloj ekipi kakva si faca kad imas najbrzi proc.
Ja da imam tolko love ja bi ga sutra kupio ali ovako o tome ni nepomisljam.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 17:07   #6
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
sta da ti kazem mislim nabavi ga ako stvarno mislis ici do 4ghz. Trebao bi 3.0ghz P4 ici do 4ghz, vidio sam par ljudi sto su uradili. Medjutim ako neznas sta radis nebi se ja zajebavao sa VapoChill, jer ipak se mozes i povrijediti ako ga pravilno ne koristis.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 17:23   #7
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Slažem se da je glupo, da nema smisla, da je velik rizik, da ću još razmislit...

Sada ću se hvaliti...
Dobio sam dosta love, i nije mi problem investirat ni u Dual Xeona, niti u VapoChill, niti u novi Pentium 4(ako se ovom nešto dogodi), a dobit ću neki osjećaj samozadovoljstva :burn: :burn: (valjda) ako budem imao takav procesor.

Istina je da se ne isplati (za 1 godinu procesori na 4 uopće neće biti skupi, a pitanje je da li ću uspjeti nabavit VapoChill) ali takvim procesorom mogu se nadugačko i naširoko hvaliti.
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 22:35   #8
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Slažem se da je glupo, da nema smisla, da je velik rizik, da ću još razmislit...

Sada ću se hvaliti...
Dobio sam dosta love, i nije mi problem investirat ni u Dual Xeona, niti u VapoChill, niti u novi Pentium 4(ako se ovom nešto dogodi), a dobit ću neki osjećaj samozadovoljstva :burn: :burn: (valjda) ako budem imao takav procesor.

Istina je da se ne isplati (za 1 godinu procesori na 4 uopće neće biti skupi, a pitanje je da li ću uspjeti nabavit VapoChill) ali takvim procesorom mogu se nadugačko i naširoko hvaliti.
Malo zvući bedasto, ali nakon par trenutaka razmišljanja ... you are fucking wright

Jedino kaj mojoj ekipi pucketa za kompove do bola, ali ostaje osobna satisfakcija, da imam kinte, kupio bih ziher
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 22:39   #9
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Nemoj gledat koliko ce za godinu dana kostat procovi od 4 GHza, kad jednom ubodes Vapochill cijeli zivot si miran sto se tice temperatura.
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 22:47   #10
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ma da si i bill gates to sa vapochillom mi nema smisla...radje se hvali da imas dva xeona..mislim da je to bolja varijanta....

to je guba stvar i imalo bi mi smisla kad bi si ti isao to napraviti sam..ovak kupiti nazalost gubi sarm...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2003., 22:59   #11
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ma ovo sa xeonom nema smisla...jer samo dva xeona dodju kao vapochill a jos ti treba barem maticna...minimalno..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 04:03   #12
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
Citiraj:
Originally posted by Psycho
ma ovo sa xeonom nema smisla...jer samo dva xeona dodju kao vapochill a jos ti treba barem maticna...minimalno..
zato onda uzmes dva Athlona
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 08:09   #13
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Psycho
ma ovo sa xeonom nema smisla...jer samo dva xeona dodju kao vapochill a jos ti treba barem maticna...minimalno..
treba ti maticna ia za P4 s VCom.....
nju vec ima pa ju proda i proda proc i nabavi neku novu dual xeon plocu i gotovo
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 13:56   #14
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE
treba ti maticna ia za P4 s VCom.....
nju vec ima pa ju proda i proda proc i nabavi neku novu dual xeon plocu i gotovo
maticna ploca za p4,proc i vapochill kostaju otprilike koliko i maticna za xeon i dva xeona...istina plocu za p4 i p4 vec ima pa je zato ovo malo skuplje varijanta..ali da kupujes sve nanovo predlozio bih xeone...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 23:54   #15
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Slažem se da je glupo, da nema smisla, da je velik rizik, da ću još razmislit...

Sada ću se hvaliti...
Dobio sam dosta love, i nije mi problem investirat ni u Dual Xeona, niti u VapoChill, niti u novi Pentium 4(ako se ovom nešto dogodi), a dobit ću neki osjećaj samozadovoljstva :burn: :burn: (valjda) ako budem imao takav procesor.

Istina je da se ne isplati (za 1 godinu procesori na 4 uopće neće biti skupi, a pitanje je da li ću uspjeti nabavit VapoChill) ali takvim procesorom mogu se nadugačko i naširoko hvaliti.

Ak bu nekaj od onog LAN partija, a ti imas para na bacanje radije potpomogni to nek da bacas pare zbog kur**nja
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 10:07   #16
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
maticna ploca za p4,proc i vapochill kostaju otprilike koliko i maticna za xeon i dva xeona...istina plocu za p4 i p4 vec ima pa je zato ovo malo skuplje varijanta..ali da kupujes sve nanovo predlozio bih xeone...
Ček samo malo ....

2 x Xeon na npr. 2,5 Ghz za 2 godine = smeće ( dobro ne baš, ali niti blizu pravoj konfi/mrcini )

Vapochill za dvije godine - jebeni hladnjak koji i dalje vrijedi uložene pare.

Nemožete mi reći da na duži period se isto isplati uložiti u Vapochill i 2/ili 2 proca.

Da ne spominjem činjenicu da se 2 proca mogu iskoristiti na 1,3% softwarea koji nije namijenjen serverima.

Mislim, Kiber lord je evidentno osoba koja si to može prouštiti, dali za posao ???? Highly unlikely. Za igre - probably Dakle koga će mu vraga 2 Xeona ili čak cluster od 20 procova kad software ne podržava :confused: Kaj će pokrenuti multitasking za Office ili možda Outlook - LOL, ne čekaj UT2k3 će od toga profitirati ....

S druge strane 4 Ghz mrcina na -5oC je već guba stvar, a kada se pojavi P5 ili Athlon 64 ili whatever kupiš novu kopću za 10$ i riješena stvar

Dali je to bacanje novca ili ne - to već ovisi o individui. Mome tastu je recimo bacanje novca bilo koji auto jaći od Corse, pa kog će ti vraga, ovaj je udoban i ide .... HHHmmm neznam, ali se više volim voziti u BMW-u/Mercedesu isl. , ha sad to kaj je njemu 60.000 eura puno dati za bemburu, ne znaći da je i nekome drugome ....

my 2 cents
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 18:55   #17
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
ja evo pocinjem da sebi pravi samo dual masine i mogu ti reci da su haos. Iako malo software(a) koristi SMP fazon sa dva procesora je sto mozes raditi dosta vise stvari od jednom, tako da nemoram praviti Divx samo po noci kad spavam, nego mi fino moze raditi i po danu dok ja kompjuter koristim i nece biti nikakvih usporenja. Sto se mene tice ja bi vazda radije uzeo neku dobru dual plocu i 2 procesora nego bilo kakav VapoChill ili neki drugi fazon za hladzenje.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2003., 00:30   #18
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Paske
Ček samo malo ....

2 x Xeon na npr. 2,5 Ghz za 2 godine = smeće ( dobro ne baš, ali niti blizu pravoj konfi/mrcini )

Vapochill za dvije godine - jebeni hladnjak koji i dalje vrijedi uložene pare.

Nemožete mi reći da na duži period se isto isplati uložiti u Vapochill i 2/ili 2 proca.

Da ne spominjem činjenicu da se 2 proca mogu iskoristiti na 1,3% softwarea koji nije namijenjen serverima.

to stoji sa parama...samo di ces staviti vapochilll...i koliko je tih u radu?

a iskreno sto ce ti tako jak proc? nije da ti je razlika u igri izmedju 2ghz i 4ghz-a...bar za sada....puno je vaznija graficka....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2003., 10:08   #19
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
VapoChill ti je vec u kucistu kojeg kupis i kuciste se zove VapoChill. Ovaj Vapo ti stoji za EVAPORATOR ili ti na naski isparivac koji se koristi u sustavima sa freonom. Primitivni sustavi su ti tvoj frizider. Noviji frizideri se stvarno nista ne cuju, a VapoChill se cuje jos tise.

E, da kuciste uopce nije ruzno, i nije niti veliko
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na