Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2019., 20:10   #1
bpodnar
Stari član
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 164
Portable ruter TP-LINK MR3020 - reset

Pozdrav svima! Imam problem sa navedenim ruterom, naime nemogu ga nikako resetirati na default postavke i onda ući u njegov management preko IP adrese. Na ruter sam instalirao OpenWRT firmware čime je default gateway promijenjen sa 192.168.0.254. na 192.168.1.1. Obzirom da meni iz određenog razloga treba default gateway biti 192.168.0.1 to sam i napravio i sve je funkcioniralo besprijekorno do prije par dana kad je nešto počelo zezati. Danas sam slučajno prebacio u DHCP client mode i naravno nisam kasnije mogao ući u postavke rutera sve dok ga nisam spojio mrežnim kablom na kućni ruter koji mu je dodijelio neku IP adresu preko koje sam kasnije uspješno ušao u postavke. E sad tu nastupa kuršlus, išao sam vratiti opet na Static i odredio opet default IP 192.168.0.1 pod IPv4 i kliknuo da snimi te postavke, ali nestrpljivi konj nije mogao čekati da se nove postavke usnime pa sam nakon minutu isključio ruter iz struje i sad je opet s*nje sa tim ulaskom u postavke rutera, jednostavno ne ulazi i gotovo. Probao sam sa raznim programima očitati IP adresu rutera ali uopće ga ne pronalazi, lampice na ruteru uredno svijetle, i dalje se uredno spaja na hotspot mobitela koji mu je dodan, ako ga spojim na bilo koji komp preko mrežnog kabla uredno ide na internet tj. vuče internet sa hotspota, znači sve funkcionira ali u postavke ne mogu ući nikako. Ako u CMD ukucam IPCONFIG
dobijem podatke kao na slici, vidi se da default gateway adrese nema, a ova gore IPv4 ne odgovara. Ajd pomozite mi da to riješim nekako jer izludih već

bpodnar je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na