Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2017., 10:23   #1
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
ethOS - distro za minanje Ethereuma

Je li itko od vas probao?
čini mi se kao komforan način za lagan i brz setup.

kako ga uopće mogu prodavati ako je pod GNU licencom?
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 01:35   #2
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
pa nije pod GNU... odnosno kako je lik najbolje objasnio... GNU obvezuje developera i korisnika da je softver besplatno dostupan ... ALI ne i da se ne placa... odnosno... ako netko potrosi 100 dolara na GNU ethos, ima pravo ga stavit na torent da ga svi skinu i nije u prekrsaju... ali posto su rudari relativno mala zajednica to se nije jos desilo ocito
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2017., 03:00   #3
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Ja ga koristim

Strava, od web intefacea, postavljanje u roku 10 sec itd

Stabilnije neg winsi.. za rx 400 kartice bolje winsi.. za sve ostale amd kartica ethos
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 14:49   #4
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Evo s obzirom da malo oživim temu i napravim kratki review u crtama ovog OSa...

Brza i jednostavna instalacija, staviš na stick i bootas na rigu (koristio Rufus u windowsima)
Jednostavno se konfigurira čak i za one koji neznaju previše raditi s linuxom.
Opcija lokalnog ili remote configa (svi rigovi mogu dijeliti jedan remote config)
Flashanje AMD kartica moddanim biosima te isto tako overclock/underclock kroz config.
Soft reboot stroja ako jedna od kartica smrzne (ima prostora za poboljšanje dotićne skripte)
Mogučnost aktiviranja TeamViewera za remote desktop (naravno za one kojima ovo netreba može se pristupi preko ssh)
Svaki rig ima svoj auto generirani ID (vanjska hashirana ip adresa)
Isti ID može biti i custom preko configa.
Ima remote webGUI gdje možete vidjeti svoje rigove i kako rade ( xxxxxx.ethosdistro.com)
Ima još mnogo toga te se sve može procitati na njihovim web stranicama ili na dobrom prijatelju zvan Google.

Svakako preporučujem.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 21:58   #5
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ovo brza i jednostavna instalacija mi ne ide baš u glavu... Meni je SMOS brzo i jednostavno, ovo baš i nije jer treba piskarati što pokrenuti, koje klokove itd...realno zahtjeva više vremena nego SMOS i ne vidim baš nekakve prednosti naspram njega.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 10:17   #6
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Koji je problem instalirat EthOS? stavis ga na stick i bootas.

Dobro, ne osporavam da je SMOS jednostavniji jer imas web gui i to je to.
Ovdje ako želis ipak imas slobode igrat se sa OS i radit si po želji. Isto tako s njim mozes flashat moddane biose na AMD kartice.
Za dodatna cackanja ipak treba razumijet se u linux, naravno onaj ko zeli, zna i umije, ali isto tako za osnovni rad ne vjerujem da i laik bi imao problema.
Nek svatko koristi sto mu pase .

Zadnje izmijenjeno od: Stormer. 31.10.2017. u 10:29.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 19:21   #7
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nije problem instalirati, ali problem je pokrenuti da majna...

Ako već govorite da je ok, ajde malo vi koji ga koristite i napišite kako se to čudo pokrene da radi...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 21:44   #8
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Meni je u početku bio malo kompliciran posto se uopce nisam kuzio u linux, nakon 2 dana isprobavanja bez problema sam upogonio jedan rig sa amd grafickama i drugi sa nvidiama. Mogu ga preporuciti jer sam sa njime na kraju imao najmanje problema i kad sam sve podesio radio je danima bez problema. Vecinom sam radio po tutorialu sa njihove stranice. Trenutno na amd rigu koristim SMOS jer tu kroz web sucelje mogu jednostavno mijenjati sta cu kopati.
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 11:16   #9
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Kad uhvatim vremena budem neki guide napisao.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 15:57   #10
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
Poštovani željno isčekujemo nastavak ove teme, Pogotovo dio sa linxu i amd grafama. Hvala
Randy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2017., 11:49   #11
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor Randy Pregled postova
Poštovani željno isčekujemo nastavak ove teme, Pogotovo dio sa linxu i amd grafama. Hvala
Ha iskreno volio bih sam ponovno sve proc i zapisivat sto sam radio da napravim guide a ne iz glave. Trenutno nemam rig na kojem bi trebao insalirat pa da napisem. Eventualno da probam na nekoj virtualku bootat pa da vidimo što će bit (dal ce radit uopce s obzirom da je virtualna masina).


Moram napomenuti da su poceli provjeravat dal si kupio EthOS ili si skinio negdje s neta pa lako moguce da ce remote monitor njihov ti disejblat. Na mom jos nisu al vidim da kod kolege na xxxxxx.ethosdistro.com/ stoji "PANEL PENDING VERIFICATION"

Mislim malo to oni cudno reklamiraju. Linux je free koji nema download link kod njih nego moras kupit stick sa preinstaliranim ethos ili digital download. Naravno da se odma na torrentu naslo na netu pa su sad poceli provjeravat i vjerovatno gasit te panele da nemos remote gledat kak ti rig radi.

Zadnje izmijenjeno od: Stormer. 08.11.2017. u 11:56.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 19:41   #12
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
Pa nije panika, ako uvatite vrimena bilo bi lipo ako ne ima negdi na webu. Za sad tetiranje u Windozama a kasnije se nadan Linuksu.
EthOS stick ili digital je 39$ nije ni to neka drama.
Randy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 02:03   #13
rpongracic
Linux bagra
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Nije da pljujem, ali ne vidim razlog zašto ne koristiti neku "normalnu" distru za mining? Ja mine-am na Debianu i Fedori, full brzo se sve setupira i radi ko vurica.
Ak ima interesa, rado ću napisati tutorial.
Da li dobivate bolji hashrate na ovim "specijaliziranim" distrama (čisto sumnjam, ali tko zna)?

EDIT: voljan sam napisati guide isključivo za nVidiu jer ATi-jeve grafičke već dugo bojkotiram zbog shitty drivera na Linuxu, drugim riječima nemam nijednu ATi karticu
rpongracic je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 09:52   #14
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Evo ja bi htio ako može tutorial za neki linux, ali ako ti je velika gnjavaža onda ne. Koristim win10 za sada, ali htio probati nešto drugo za nove rigove.

Što lakše za setupati i što jeftinije to bolje
lit je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2017., 11:32   #15
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163



# GLOBAL SETTINGS
#############################################################################################
globaldriver amdgpu
globalminer claymore
maxgputemp 85
globalfan 85
stratumproxy enabled
#############################################################################################

# WALLET SETTINGS
#############################################################################################
proxywallet VAŠ ETH WALLET
proxypool1 eu1.ethermine.org:4444
proxypool2 us1.ethermine.org:14444
flags --cl-global-work 8192 --farm-recheck 200
#############################################################################################

# PANEL SETTINGS
#############################################################################################
custompanel perica123456
#############################################################################################

# MINER SETTINGS
#############################################################################################
loc 4c7792 svizac
#############################################################################################




Ukratko samo da pojasnim stavke:
perica123456 = ime koje sam dodijelio da možemo pratiti rad rigova preko interneta.
Evo što kaže službeno EthOS: # custompanel: set ethosdistro.com panel ID, exactly 12 characters, first 6 is your preferred panel ID, last 6 is your private key
Ako smo dobro odradili custompanel tag.. rad rigova bi se trebao vidjeti na: perica.ethosdistro.com/ (ovo je samo primjer, nisu moji rigovi, ime perica sam bubnio ovdje ali očito ga netko koristi )
4c7792 = auto generirano ime koje vidite kad se ulogirate u SSH (ili na screenu kad je spojen monitor)
svizac = custom ime koje sam dao rigu
Znači rigu koji ima auto generirano ime 4c7792 sam dao custom ime svizac.


Za sve ostalo molim vas da pročitate gore navedeni link.

Kada sam na Config makeru snimio konfiguraciju dobio sam public link kojeg mogu pozvati sa rigom.

IMPORTANJE REMOTE CONFIGA U RIG

Nakon što ste online postavili config importajte ga jednostavnom naredbom

Code:
# sudo echo "https://configmaker.com/my/VAŠ-CONFIG.txt" > remote.conf
P.S. - Da izvršite naredbu kako je gore morate bit u /home/ethos folderu.

Sad rebootajte rig.

Kada se rig reboota trebo i poćeti minati na vašem poolu.
Ako slučajno minanje ne radi provjerite dali vam je omogućeno automatsko startanje minera sa

Code:
# allow
možete provjeriti status minanja sa naredbom:

Code:
# show miner
Sada bi vaš rig trebao minati eth...
Kada uhvatim vremena nastavit ću pisati dalje tutorial....
-->
Stormer's tutorial to EthOS

P.S. - TRENUTNO TUTORIAL NIJE POTPUN

Hvala svima koji će pročitati ovaj tekst, kako sam obećao evo pišem ovaj tutorial za instalaciju i korištenje EthOS operativnog sistema za minanje kriptovaluta.
S obzirom da sam jučer radio instalaciju i konfiguriranje još mi je sve svježe u glavi pa pišem dok nisam zaboravio.

Ovo možda nekome tko koristi SMOS ili bilo što drugo zvuči komplicirano ali 80% dolje opisanog ćete raditi i sa Windows, drugi linux, SMOS,....
Prije nego krenete sami raditi po ovom tutorialu, pročitajte CIJELI tutorial.

Za sve pravopisne, tehničke ili bilo kakve greške ili upozorenja molim da mi pošaljete PM da ispravim.

Još jednom prije nego nastavim moram napomenuti da ne odgovaram za ikakve kvarove koji mogu nastupiti vašem rigu pri korištenju ovog tutoriala.

Ovaj tutorial nije za apsolutne početnike Linux operativnih sistema jer neke stvari možda nećete shvatiti kako i što se radi.

Ovaj tutorial će biti rađen za sljedeći hardware:

Code:
MBO: ASRock H81 Pro BTC, s1150, ATX
CPU: Intel Pentium G3260 (Dual Core, 3.3 GHz, 3 MB, LGA 1150) box    
RAM: 4gb G.Skill DDR3 1600MHz, F3-1600C11S-4GNS
GPU: AMD Gigabyte Radeon RX 580 Gaming, 4GB 6x kom
STORAGE: Bilo kakav storage dovoljnog kapaciteta(Flash drive, HDD, SSD)
Optional: TP-Link HS110 WiFi Smart Plug, 2.4GHz, 802.11b/g/n
TP-Link HS110 je smart home utičnica koju možete remote kontrolirati sa mobitelom uz pomoć Kasa aplikacije. Isto tako mjeri potrošnju el. energije.

Ukratko po toćkama što želimo postići ovim tutorialom.

0.5 Preuzimanje EthOS
1.Postavke BIOSa
2.Instalacija na medij
3.Inicijalno pokretanje i podešavanje
4.Konfiguriranje sustava za minanje ETH
5.Flashanje ATI kartica sa moddanim vBIOS
6.Postavljanje Dual Mininga (U mom slučaju Decred)
7.Vlastite custom skripte, održavanje i nadziranje sustava.


Preuzimanje EthOS

EthOS možete kupiti pute službenih web stranica na http://ethosdistro.com/
Ako vam se ne plaća nađite negdje na torrentima iso te skinite.
Zadnja verzija u trenutku pisanja ovog tutoriala je 1.2.7 (imam 1.2.5 iso te je potreban update nakon instalacije)


Postavke BIOSa

S obzirom da razne matične ploče imaju različite postavke ovdje ću pričati općenito i onako kako je bilo na mom MBO.
Što moramo sve u postaviti u biosima:
Boot sa medija na kojeg smo snimili EthOS (za Flash drive se preporuča da se ubode u USB 2.0)
Enable se rig automatski upali kada dođe struja ako je bilo nestanka (RESTORE ON AC/POWER LOSS)
Postaviti integriranu grafičku karticu kao primary video adapter
Disable Render Standby

Objašnjenje: Boot sa medija nadam se da ne moram dodatno objašnjavati, Paljenje riga nakon nestanka struje je praktično ako se rig smrzne te ga remote "rebootamo" na način da na smart utičnici ugasimo te upalimo struju.
U situaciji kada je PCIE kartica postavljena kao primarna te palimo rig bez spojenog monitora, neće se bootati rig. Zato stavljamo IGPU kao primarnu.
Gasimo isto tako render standby jer u ovoj situaciji biosi će gasiti grafičke kartice jer nemaju ništa spojeno na output.


Instalacija na medij
ISO možete snimiti na medij sa većinom toolova namijenjenim za isto. Osobno koristim Rufus: https://rufus.akeo.ie/

Inicijalno pokretanje i podešavanje
Koristan link: http://ethosdistro.com/kb/
Za podešavanje i korištenje potrebno je umjereno poznavanje Linux OS te korištenje vi/vim/nano programa u linuxu.

NETWORK CONFIGURATION

Znaci snimili ste EthOS na medij i bootali ste rig. Prvo provjerite dali vaša mreža ima postavljen DHCP server, tj dali je vaš rig automatski dobio IP adresu i ima li pristup internetu.
Jednostavno probajte opalit ping na google.com te ako ga ima super, ako nemate DHCP server postavljen ili jednostavno želite imati statično IP adresu, uradite sljedeće..

Otvorite network konfiguraciju sa text editorom izmijenite postavke:

Code:
# sudo nano /etc/network/interfaces
te ovaj sadržaj

Code:
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
izmjenite u ovaj
Code:
auto eth0
iface eth0 inet static
   address 192.168.0.201
   netmask 255.255.255.0
   network 192.168.0.0
   gateway 192.168.0.1
   dns-nameservers 8.8.8.8
P.S. - Naravno IP adrese moraju odgovarat vašoj mreži.

Snimite file i rebootajte rig unošenjem i izvršavanjem "r" naredbe.

Kada smo osposobili mrežu nastavite tako da se spajate na rig bilo kojim SSH klijentom (eg. Putty)

UPDATE ETHOS DISTRO


Znači sad imamo pristup internetu. Sad bi bilo najbolje odraditi update EthOS na najnoviju verziju. To ćemo napraviti jednostavno izvršavanjem sljedeće naredbe:

Code:
# sudo ethos-update
Tool će vas obavijestiti gdje će zapisivati output za vrijeme update te ga možete pratiti otvaranjem novog ssh sessiona.
Nikako ne gasite SSH konekciju sa prozorom dok on izvršava update

Nakon što update završi, rebootajte rig.

Konfiguriranje sustava za minanje ETH

Minanje u EthOS se postavlja kroz konfiguracijski file. On može biti remote sa weba ili lokalno na rigu. Osobno preporučam remote config, ako se nešto desi sa rigom te je potreban reinstall, kasnije se samo pozovete na remote config koji je na internetu.
Za kreiranje remote configa koristim: https://configmaker.com/
Ethos objašnjenje configa: http://ethosdistro.com/pool.txt

Svi rigovi mogu dijeliti jedan config. Individualne postavke za svaki rig se mogu posebno definirati kroz config.
Evo kako sam ja postavio inicijalno svoj config da minam ETH, za sve linije pogledajte objašnjenja na linku gore..




# GLOBAL SETTINGS
#############################################################################################
globaldriver amdgpu
globalminer claymore
maxgputemp 85
globalfan 85
stratumproxy enabled
#############################################################################################

# WALLET SETTINGS
#############################################################################################
proxywallet VAŠ ETH WALLET
proxypool1 eu1.ethermine.org:4444
proxypool2 us1.ethermine.org:14444
flags --cl-global-work 8192 --farm-recheck 200
#############################################################################################

# PANEL SETTINGS
#############################################################################################
custompanel perica123456
#############################################################################################

# MINER SETTINGS
#############################################################################################
loc 4c7792 svizac
#############################################################################################




Ukratko samo da pojasnim stavke:
perica123456 = ime koje sam dodijelio da možemo pratiti rad rigova preko interneta.
Evo što kaže službeno EthOS: # custompanel: set ethosdistro.com panel ID, exactly 12 characters, first 6 is your preferred panel ID, last 6 is your private key
Ako smo dobro odradili custompanel tag.. rad rigova bi se trebao vidjeti na: perica.ethosdistro.com/ (ovo je samo primjer, nisu moji rigovi, ime perica sam bubnio ovdje ali očito ga netko koristi )
4c7792 = auto generirano ime koje vidite kad se ulogirate u SSH (ili na screenu kad je spojen monitor)
svizac = custom ime koje sam dao rigu
Znači rigu koji ima auto generirano ime 4c7792 sam dao custom ime svizac.


Za sve ostalo molim vas da pročitate gore navedeni link.

Kada sam na Config makeru snimio konfiguraciju dobio sam public link kojeg mogu pozvati sa rigom.

IMPORTANJE REMOTE CONFIGA U RIG

Nakon što ste online postavili config importajte ga jednostavnom naredbom

Code:
# sudo echo "https://configmaker.com/my/VAŠ-CONFIG.txt" > remote.conf
P.S. - Da izvršite naredbu kako je gore morate bit u /home/ethos folderu.

Sad rebootajte rig.

Kada se rig reboota trebo i poćeti minati na vašem poolu.
Ako slučajno minanje ne radi provjerite dali vam je omogućeno automatsko startanje minera sa

Code:
# allow
možete provjeriti status minanja sa naredbom:

Code:
# show miner
Sada bi vaš rig trebao minati eth...
Kada uhvatim vremena nastavit ću pisati dalje tutorial....
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 19:40   #16
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Ako ste skidali ethos sa torrenta da ne platite licencu, vas ethos je mozda ugrozen. Ravno u ponoc na docek nove godine, pun klinac rigova je pocelo minat na drugom walletu zbog image OSa koji je skinut sa torrenta.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 20:08   #17
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Dali itko koristi HiveOS, netko od kolega je spomenuo u srodnoj temi...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 15:19   #18
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Koristi li netko kombinaciju ethos i nanopool?

Naime na interpletima piše da iza proxywallet <adresa_walleta> ide .ime riga/mail adresa u slučaju da se želi recimo promijeniti payout s 0,2 na 0,5 ili koliko već. Nevažno.

proxywallet 0xwallet.nekirig/emailadresa@nesto.hr

No ali to ne fercera. Ideje?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 16:21   #19
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
proxywallet <WALLEt>
proxypool1 etn-eu1.nanopool.org:13333
proxypool2 etn-eu2.nanopool.org:13333
poolemail emal@email.com
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 16:36   #20
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Njah ne fercera. Ne jebe nanopool Incorrect password i dalje roka.

Budem dalje googlao. Već sam lagano bez ideja.

EDIT: Update..konfiguracija je ispravna. Samo nanopoolu treba par sati da prokljuvi gdje je.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 18.02.2018. u 08:58.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 09:10   #21
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 22:17   #22
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Njah ne fercera. Ne jebe nanopool Incorrect password i dalje roka.

Budem dalje googlao. Već sam lagano bez ideja.

EDIT: Update..konfiguracija je ispravna. Samo nanopoolu treba par sati da prokljuvi gdje je.

Pa s tim configom vec 2 mjeseca minam i sve je ok
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 22:18   #23
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Kad sam vec dobio pitanje na pm da odma i ovdje dam...
Napravio sam svoju skriptu za nadzor grafa i auto reboot ako podje nesto po krivu

https://raw.githubusercontent.com/gj...r/ethos/gpu.sh

Samo pratite kratke upute i to je to.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 06:44   #24
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ma li netko iskustva s miksanjem nvidie i amd gpu na ethosu?

Vidim po drugim forumim da su misljenja "oprecna".

Radi se o gtx1060 i rx 470.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 10:00   #25
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Po mom iskustvu nemozes. Tako ekipa isto govori na IRC kanalu od EthOSa.
Ja sam na pocetku probo ubacit jednu gtx1060 medju rx580. Radilo je ali je hash rate bio katastrofa i random po karticama.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 10:49   #26
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da, tako sam i ja čitao. Windowse ne želim ni isprobavati. Thx.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 11:20   #27
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Na windowsima radi bez problema
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 12:01   #28
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ne sviđaju mi se rigovi na windowosima. Isti clock isti hash rate, a potrošnja veća za 160 W. Čudno znam....ali...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 15:52   #29
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Ma radi to skoro svugdje. Nemam iskustva s minanjem na windowsima al eto opcenita prica je da je na win malo bolje radi optimiziranijih windowsa uz nesto manju potrosnju (sto ljudi ovdje na forumu su rekli vec 100 puta). Meni se opako svidja HiveOS koji je malo noviji naspram EthOS, ali iskreno neda mi se prebacivat sad
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 16:33   #30
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Dajem link sa gihuba, skripte za ethos koje sam radio: https://github.com/gjumic/mining/tree/master/ethos
Stormer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na