Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2009., 18:06   #1
duldul
Premium
 
duldul's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 282
problem: Lenovo R50e optika

bok svima

imam problema sa optikom - LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4080N-0 na IBM-Lenovo laptopu R50e. Nema ga ni u exploreru, ni u device manageru, a neće ni da boota. Ima struju, otvara se, vrti se i ništa.
Ima l ko kakvu ideju?

ovako je počelo: frend mi je dao laptop da mu instaliram na novo windowse i ugradim dodatnu memoriju.
Nadogradio sam mu na 256 memorije još 512 i istestirao sa Memtestom, sve je prošlo okej. Potom sam na Hard stavio Win XP SP3, te sam sa sticka kopirao drivere za thinkpad i instalirao ih. Potom sa sa Bugovog DVD htio ić instalirat dalje software, ali optika nije radila. Par puta sam ga restartao, malo se vidio u exploreru, malo ne. Na kraju sam otvorio laptop, izvadio optiku, malo raspuho, iz praznovjerja, i vratio nazad. Stanje je ostalo isto.
E da, i skinuo sam sa neta nek driver diagnostic i on mi je rekao da optika nije konektirana, a i tamo sam vidio u biti o kojoj je optici riječ - LG bla bla

Ima li ko kakvu dijagnostiku ili ideju. Ne da mi se kupovat novi pogon, a nisam siguran niti da li je u njemu problem ili matičnoj ili nešto treće?

pliz help
__________________
...live long and prosper...V

GA-X48-DQ6
Q9450
Gigabyte 6870
2*2GB Mushkina
duldul je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2009., 17:19   #2
duldul
Premium
 
duldul's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 282
evo kupio novi dvd pogon i sve radi kako treba
nažalost novi DVD pogon je tanji od starog za negdje 1mm, pa pleše unutra i bojim se da će nešto oštetiti
da li postoji nekaj tipa adapter za to da nemoram novi DVD nabavljat?
__________________
...live long and prosper...V

GA-X48-DQ6
Q9450
Gigabyte 6870
2*2GB Mushkina
duldul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2009., 11:13   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako me sjećanje dobro služi, trebao bi imat onaj vijak šta osigurava kontra ispadanja.
Razliku u debljini probaj rješit sa kakvim komadom papira ili pvc - a tek toliko da ga "uglaviš". Vidi gdje ćeš stavit, pretpostavka, s donje strane uz vanjski rub.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 16:15   #4
duldul
Premium
 
duldul's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 282
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako me sjećanje dobro služi, trebao bi imat onaj vijak šta osigurava kontra ispadanja.
Razliku u debljini probaj rješit sa kakvim komadom papira ili pvc - a tek toliko da ga "uglaviš". Vidi gdje ćeš stavit, pretpostavka, s donje strane uz vanjski rub.
uf nisam baš siguran za vijak, al imam neku polugicu koja spriječava/dozvoljava da ispadne vanka, tak da bi trebao stavit neku tvrđu plastiku, al čini mi se povrh dvdroma
ma najbolje bi bilo da nađem dvd rom koji mi paše :-)

hvala na pomoći svejedno
__________________
...live long and prosper...V

GA-X48-DQ6
Q9450
Gigabyte 6870
2*2GB Mushkina
duldul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na