Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2009., 10:46   #1
Zbunjenka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: bla
Postovi: 6
BT na HP Compaq 6820s?

Nedavno sam dobila ovaj laptop koji ima Bluetooth i koji ja, naravno, zelim koristiti (kako bih prebacila slike s mobitela na racunalo), ali kao pravo informaticki nevjesto zensko ne znam kako ga aktivirati niti na laptopu mogu pronaci BT opciju.

Ona tipkica lijevo od "power" tipkice mi svijetli plavo (pretpostavljam da je to za BT), ali moj mob ne pronalazi laptop. Pretpostavljam da mi fali neki driver za BT program, a ako da, gdje da ga nabavim?

Inace koristim Windows XP, a mobitel je Nokia 7390.

Hvala unaprijed na odgovoru od Zbunjenke.
Zbunjenka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 11:28   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Desni klik na My computer > properties > hardware > device manager

Baci oko ako imas kakvih zutih usklicnika tamo, ili pak mozda imas negdje BT device, ali bez odgovaracujes softwarea (BlueSoleil).
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2009., 11:39   #3
Zbunjenka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: bla
Postovi: 6
Pregledala sam sve i, koliko ja vidim, nema nikakvog BT device-a, a ni zutih usklicnika...

Na bivsem racunalu sam imala BlueSoleil i BT mi je normalno radio, ali nemam driver za njega niti na ovom kompu vidim da mi je to instalirano. Hm...
Zbunjenka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 12:01   #4
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Control panel > network connections
Pogledaj ovdje, mozda ti je BT konekcija disableana, ako je - desni klik na nju, enable.

6820 bi trebao imati BT koliko vidim po specifikacijama. Imas li negdje tocan link, ili tocnu oznaku modela da se pogleda na sluzbenoj stranici?
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 12:14   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne mora imati BT. Bilo je slučajeva Acera da su imali napisano BT i tipku za to, ali ga nije bilo. Kod HP-a, BT se mora i softverski 'upaliti' pomoću HP Wireless Assistenta da bi radio.

BT driver za XP
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...tem=ob-48231-1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 12:21   #6
Zbunjenka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: bla
Postovi: 6
Pogledala sam i u network connections i uopce se ne spominje nigdje BT konfiguracija pa tako ni enable/disable opcija.

Kupila sam ga u Vemilu u cijem je katalogu za taj laptop pisalo da ima BT, a pitala sam i njih te su mi rekli da ga ima. Pokusavala sam naci tocno taj model na HP-ovom site-u, ali ga nema s tocno tim procesorom. Za druge modele pise da imaju BT.

A imam li taj HP Wireless Assistent vec po defaultu u svom laptopu ili to moram nabaviti od nekud?

I to nije isto sto i ovaj driver za koji si stavio link ili?
Zbunjenka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 12:38   #7
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
HP Wireless Assistant

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...tem=ob-61679-1

Ovo što je coconut stavio su driveri,nije isto.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 12:41   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
To što su u vemulju rekli da ima BT, ne znači ama baš ništa jer je poznato da trgovci često ni ne znaju šta prodaju. Isto važi i za ono što piše u njihovim katalozima/webu. 6820s bi trebao imati BT, ali ako ga nema nigdje u Device Manageru, onda ga vjerojatno ipak nema.

Ne, nije isto onaj driver i Wireless Assistent. Sve drivere i softver možeš skinuti sa linka niže dole. HP WA obično stavi ikonu u taskbar kod sata i klikom na njega se otvori prozor u kojem biraš koju bežičnu vezu ćeš aktivirati - WLAN, BT ili obje. Naravno, i dugme na lapu za bežičnu vezu (antenica koja svijetli plavo) mora biti pritisnuto.
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=1093
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 15:11   #9
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor Zbunjenka Pregled postova
Pogledala sam i u network connections i uopce se ne spominje nigdje BT konfiguracija pa tako ni enable/disable opcija.

Kupila sam ga u Vemilu u cijem je katalogu za taj laptop pisalo da ima BT, a pitala sam i njih te su mi rekli da ga ima. Pokusavala sam naci tocno taj model na HP-ovom site-u, ali ga nema s tocno tim procesorom. Za druge modele pise da imaju BT.

A imam li taj HP Wireless Assistent vec po defaultu u svom laptopu ili to moram nabaviti od nekud?

I to nije isto sto i ovaj driver za koji si stavio link ili?
Biti ce da nemas BT onda uopce. :\
Probaj se javiti Vemilu pa ih priupitaj malo za to.
Takodjer potrazi neki specifikaciju na racunu koji imas, mozda tamo pise da imas BT (na papiru) - uz to sto ga fizicki nemas, to bi ti bio dobar polog za pocetni pristup sa njima. Ali svakako im se obrati i objasni problem.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 15:47   #10
Zbunjenka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: bla
Postovi: 6
Puno vam hvala na odgovorima, decki.

U ponedjeljak cu nazvati Vemil da vidim u cemu je stvar, a dotad cu koristiti svoj BT USB stick, samo moram nabaviti BT program, jel? Steta jer kad vec laptop ima tu mogucnost (ili bi trebao imati), htjela sam ju iskoristiti.

Jos jednom - hvala!
Zbunjenka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2009., 16:04   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Još jedan detalj, točan model i podverzija lapa piše na njemu. Okreni lap naopako i prepiši ovdje punu oznaku modela.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 16:26   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
1. Sve 6820s serije imaju integriran bluetooth.

2. Za bluetooth (a ni WLAN) nije potreban HP Wireless Assistant već samo Software Support for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless Technology.
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...tem=ob-48231-1

3. Ako ti ona wireless tipka svijetli plavo, pogledaj je li bluetooh uključen u BIOS-u. Imaš ga pod Built-in Devices > Embedded Bluetooth Device Radio.

4. Odi na Start > Run > services.msc > OK > Bluetooth Service i vidi je li aktivan i postavljen na Automatic.

5. Imaš li uopće bluetooth ikonu u system trayu i kakav joj je status?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 16:33   #13
Hawk-55555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Metković
Postovi: 145
kad upalis bluetooth i enable-as ga u hp wireless asistentu,.. pojaviti se dole pokaraj sata na traci mala ikona od bt i na nju kliknes desnim klikom primi fajl ( ako to kod sebe ne uradim mobitel mi nevidi bt ) i trazis ga na mobu i posaljes,..
Hawk-55555 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 16:47   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
To je kad imaš osnovne SP2 drivere, a kad imaš one gore Widcommove, onda nije potrebno jer se notebook vidi stalno i datoteke prima automatski nakon što se uređaji upare.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 16:51   #15
Zbunjenka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: bla
Postovi: 6
Ovako, idemo redom.

Okrenula sam ga i ispod pise ovo:

HP Compaq 6820s
s/n: CNU8362TFB
p/n: KU473ES#AKN

Sto se tice BIOS-a, ne znam uci u to niti sam ikad radila ista u njemu.

Tipka svijetli plavo.

Otisla sam na start-run-ok, ali nigdje mi ne pise Bloetooth Service, ima cijeli popis svega zivoga, ali se BT ne spominje nigdje.

System tray je onaj dio lijevo od sata ili? Ako je to to, tamo nema uopce BT ikone.

Software Support for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless Technology - ovo jos nisam skinula. Je li na kraju to neophodno da bi sve ovo radilo?
Zbunjenka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 17:09   #16
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Koliko vidim po webu,trebao bi imati BT(a i domy kaže da svi 6820s imaju BT)!

Ja bih na tvojem mjestu prvo skinuo "Software Support for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless Technology" i instalirao.Nakon toga bi trebala imat ikonicu u trayu(lijevo od sata da).Probaj prvo to...
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 17:14   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Eto kaže domy_os: Sve 6820s serije imaju integriran bluetooth.
Da, neophodno je. Skini taj sp34842.exe (95 MB) sa linka poviše i instaliraj.
Šta je ovo danas došlo, šugavi driver i programčić je velik ko OS sami, sramota.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 17:19   #18
Zbunjenka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: bla
Postovi: 6
Upisala sam taj URL i pise mi ovo:

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

Error 404

Zbunjenka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 17:35   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Link iz 12. posta? Klikni na njega, meni otvara (moraš kliknit jer se na forumu prikazuje skraćeni oblik adrese):
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...tem=ob-48231-1
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 17:37   #20
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Već su imali ljudi problema sa skidanjem drivera sa HP-ovog weba,negdje je objavljeno riješenje na forumu,ali ga ne mogu naći!Meni radi download pa ako već netko ne posta link do riješenja problema,skinut ću ti ja i upload-at na Rapidshare!

EDIT:Izgleda da sam te krivo razumio,ako je to na stvari,onda ovako kako je već Nikky rekao!
__________________
Pozdrav!
Vedran

Zadnje izmijenjeno od: vedo. 03.01.2009. u 17:47.
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 15:02   #21
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
imao sam problema sa 6720, kad se instalira BT i računalo se ne restarta sve radi ok, čim se prvi put napravi reset počne radit probleme (sa pronalaskom uređaja i uparivanjem)
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 16:52   #22
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To što su u vemulju rekli da ima BT, ne znači ama baš ništa jer je poznato da trgovci često ni ne znaju šta prodaju. Isto važi i za ono što piše u njihovim katalozima/webu. 6820s bi trebao imati BT, ali ako ga nema nigdje u Device Manageru, onda ga vjerojatno ipak nema.

Ne, nije isto onaj driver i Wireless Assistent. Sve drivere i softver možeš skinuti sa linka niže dole. HP WA obično stavi ikonu u taskbar kod sata i klikom na njega se otvori prozor u kojem biraš koju bežičnu vezu ćeš aktivirati - WLAN, BT ili obje. Naravno, i dugme na lapu za bežičnu vezu (antenica koja svijetli plavo) mora biti pritisnuto.
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=1093
ima laptop bluetooth , isti lap ima moja sestra i nikakvih problema s bluetoothom... skinuli smo prvi program koji smo nasli i sve je normalno radilo..
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na