Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2008., 09:37   #1
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Pitanje u vezi usb stick "metode" instalacije windowsa(hp 2133)

Evo ovako...imam hp 2133 (onaj model s 2gb rama i 6cell baterijom upravo zato sam ga i kupio jwer je jedini model u hrv sa 6 cell baterijom) i pratios am lijepo kako se instaliraju winzi preko usb-a...i napravio sam tako bio sve isto kako i u guideu i pokrenuo instalaciju i sve super radilo.

E sad sam htio pitati dvije stvari :
1) kad su se windowsi (xp) poceli instalirati tijekom instalacije me jedino pitalo za cd key...tj. nije me pitalo za onaj language i regional settings ni za one tcp\ip gluposti ni onaj dosadni guide od windowsa di trebas upisati korisnicko ime itd...znaci doslovno samo cd kez i to je to...naravno onda stavi da je comp name prive a username UserXP
e sad sam htio pitati je li to kod svih vas tako ili samo kod mene?
fkorz windowsi su originalni
2)instaliram sve drivere, i normalno instaliram winamp, winrar, bsplayer, firefox i tako te gluposti i idem instalirati poweriso i alcohol 120%. i instaliram ih i svaki stvori svoj virtualni cd rom. i idem instalirati adobe acrobat ili ms office preko tih virtualnih cd romova ali nece nikako...dodje do nekog postotka i onda jednostavno kaze da je na windowsima nesto protectano i da nemoze on pisati. Evo citiram sto mi pise za MS Office 2007 : "Microsoft Office 2007 encountered an error during setup. Windows installer service cannot update one or more protected Windows files".
E sad ako bi netko znao kako to rijesiti ili ako sam ja negdje pogrijesio neka mi slobodno javi. Hvala unaprijed

btw evo jos i trece pitanje ali da neotvaram posebnu temu
3)imam 6cell bateriju i ona ima s donje stranje onaj neki kao "battery meter".e sad sam htio pitati je li treba nesto posebno instalirati da on pocne pokazivati koliko je baterija puna ili je njegova funkcija nesto drugo jer meni su cijelo vrijeme one ledice na bateriji ugasene...ili sam ja to nesto krivo skuzio


e i da se nadovezem na 2) : provao sam reinstalaciju windowsa i svaki program zasebno i takodjer nece
da se nadovezem i na 3)baterija je preje*ena...skuzio sam kako to radi...lijepo stisnes ikonu baterije na njoj i ona ti upali ledice da ti pokaze koliko joj je jos ostalo...predobra stvar...

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 05.11.2008. u 10:55.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 13:58   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Je li ti možda palo na pamet da se neki programi ne mogu instalirati putem virtualnih uređaja? Morat ćeš primjeniti staru metodu 'zaprži image i instaliraj' (možeš slobodno na cd/dvd-rw medij).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2008., 14:59   #3
Kermit
Enjoy the Muppet Show!
 
Kermit's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Pozdraf, nadam se da ti bum pomogel. Imal sam slične probleme sa svojm Acer Apire One, pa evo da počnemo.
1) Ja sam instalaciju za usb radil po ovom http://www.boot-land.net/forums/?showtopic=4900, tj. ovom videu http://www.youtube.com/watch?v=2Vt_8p0VllY na kojem tip objašnjava svaki korak.
U jednom dijelu postupka izrade instalacije pita te za pojedine parametre koje taj setup sam stavi (user name, key, time zone, computer name...), moguće da si ti preskočil taj dio il nisi niš mijenjal (to je za automatsku instalaciju, kad te niš ne pita tokom instalacije), pa su ostali ovi defaultni ("UserXP" i tak).

2) Evo baš danas sam našel rješenje problema (It's your lucky day, hehe).

To se događa prilikom instalacije MS Office-a 2007 na custom Windowsima XP. Asusovci su skužili to na svojim EEE mališanima, pa su objavili patch http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Eee...9/EPCFX001.zip za to.
Evo meni radi na Aceru, pa bude valjda i tebi na HP-u.

Sretno i nadam se da pomaže!
__________________

Kermit je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 19:22   #4
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ma prilikom radjenja samog imagea je bilo doslo do nekih sranja koje sam ja bice skippao pa nisam ni vidio...novi imageovi, desni klik, poweriso i voila instalacija je pocela i konacno zavrsila.
@coconut...rado bi ja to zaprzio ako mi ti na hp 2133 mini noteu nadjes cd/dvd rom...vjeruj mi sve sto se netreba koristiti kao bootabilno se moze preko imagea rijesiti...

hmmm...ma ja sam bio radio po onoj "MSI Wind" metodi od kolege koji je review napisao...iskren da ti budem mene nitko nista nije pitao u samom procesu...a neznam...nesmeta mi sve ovo u ovakvom stanju (citaj : prelijen sam da ponovo reinstaliram winze i programe)


ugl thx na pomoci...zivili...

EDIT:
evo rijesio sam nakraju i ovo prvo
malo sew treba poigrati s registrijem...samo je trebalo malo drugacije formulirati tekst u googleu.ugl ako itko ima slicnih problema ovaj link bi mu trebao pomoci tj. jedan od ova dva.

http://uk.answers.yahoo.com/question...7062823AA7rmOf

http://support.microsoft.com/kb/310441

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 05.11.2008. u 19:45.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na