Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2018., 00:45   #31
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
HP Pavilion je nekad bio više u hijerarhiji nego u zadnje vrijeme. Spustili su ga praktički u budget klasu i ne možeš očekivati ni prijašnju kvalitetu.

Acer je (ne)kvalitetan koliko i drugi budget laptopi. Razlika je što Acer nudi ono što raja traži, nabrijane komponente, jake grafičke kartice za minimalnu lovu. Kad tome dodaš uštedu gdje god se stigne, dobiješ poluproizvod koji mora imati neke mane. Nude u zadnje vrijeme i drugi osim Acera to, ali ovi daju više modela s različitim konfiguracijama. Ista stvar je i s Lenovo Y i kasnije Legion serijom, sve je to divno na papiru, ali u praksi more pritužbi.

Ljudi očekuju da za 6-8k kn dobiju nekakvu kvalitetu, a hoće i jake komponente, dobar ekran... Pa ne košta po komponentama puno slabiji ThinkPad 10k kn zato što Lenovo voli musti poslovne kupce, nego se kvaliteta i pouzdanost plaćaju.

Dellova serija 3 je isto sranje kao i jeftini Acer, HP, Asus il bilo koji. S tim da je Dell za Inspiron seriju smanjio jamstvo s 3 na 2g. prje godinu-dvije, a HP je povećao na 3g. za sve laptope, pa bar s te strane u HPu (ili uvoznik ili čija je god to odluka) imaju plus od mene.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 10:20   #32
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
što mislite o kupovini rebrendiranih laptopa (tongfang, clevo)?
npr ovo: https://slimbook.es/en/pro-x-en
brutala iznutra, reltivno malo, al sve pozitivni reviewovi...
mišljenja? trebam kvalitetnu kantu za rad, al nemam love za brand (thinkpad L serija tog kalibra košta valjda duplo, dok T uopće ni ne gledam...)
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na