Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2019., 20:06   #46201
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ma on nema pojma što hoće. Traži nekakvu limuzinu, a gleda Corole i Fikuse..?

Da je imalo realan kupio bi Punto Evo 1.3 mjet i stavio prst u uvo.

Možda ovako nešto: https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-evo-1.3
  Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 20:59   #46202
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Uff, nisam znao da tako puno troši, a mali auto.
Otkad je corolla mali auto?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 21:03   #46203
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ma on nema pojma što hoće. Traži nekakvu limuzinu, a gleda Corole i Fikuse..?

Da je imalo realan kupio bi Punto Evo 1.3 mjet i stavio prst u uvo.

Možda ovako nešto: https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-evo-1.3
Neodlucan je, ali kuzim ga.. i ja sam u procesu novog auta, a gledam sve od Fieste 1.0 nove do rabljenog A4 dizela...

Jer najradje bi oba, jedan za grad, jedan za putovanja, ali to nece ici. La ce na kraju biti neki kompakt kao kompromis.

Tak je valjda i Mirko skuzio. Ovaj Punto bi mu bio sasvim dobar brijem. Ispod budzeta je, pa mu ostane gro love za eventualne servisez koji me bi smjeli biti skupi.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 21:07   #46204
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Kad smo kod rabljenih, je li tko bio ili kupio auto od ovih Autoto? Što im sve pokriva ova njihova garancija?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 21:08   #46205
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
To s potrošnjom ti je zeznuto. Gradska vožnja je recimo Zagreb i veliki gradovi kad se ti voziš desetak i više kilometara praktički po gradu. U manjim gradovima mi nemam tih problema i imaš razne obilaznice ili alternativne putove kuda možeš proći plus nema toliko gužve (bar van sezone). Mislim da auto ne bi niti posjedovao da živim u ZG (bar ne za voziti se po gradu ).

Mislim da ti je na kraju sve to isto, dizel ti traži veći ulog i skuplje održavanje, a ušteda na gorivu je upitna ako ne radiš stvarno puno kilometara.

Meni je Yaris 1.33 bio super, dobro vuče i ne troši puno. Računaj da će ti veći auto neovisno o motoru trošiti više za gradsku stani-kreni vožnju.
Meni je opet stvar u tome da volim imati turbinu, osjetiti snagu odmah... Što kod atmosferca nemam i zato preferiram TDI.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 01:24   #46206
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,865
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koji ti je dnevni/mjesečni režim vožnje?

Po gradu i diesel troši... Evo, meni na 2.0L dCi unazad 140km stoji 10.9L/100km.

Od 11. mjeseca ću se vozit autoputom/brzom cestom 100 km u jednom smjeru i 100 km u drugom smjeru svaki dan pon-pet. Nakon toga će biti neka kombinirana vožnja, malo grad malo otvorena cesta.


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ma on nema pojma što hoće. Traži nekakvu limuzinu, a gleda Corole i Fikuse..?

Da je imalo realan kupio bi Punto Evo 1.3 mjet i stavio prst u uvo.

Možda ovako nešto: https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-evo-1.3

Nemam pojma, zato pitam


Ne bi Punta ni Fiata općenito.



Nisam se ovako stresirao već duže vrijeme. Koji god auto nađem pročitam nešto da nije dobro na tom autu, rođak mi kaže kupi ovaj, frend kaže nemoj kod tog ne valja to i to, kum kaže kupi ovaj, buraz kaže nemoj to smeće.. i tako u krug
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 01:40   #46207
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Od 11. mjeseca ću se vozit autoputom/brzom cestom 100 km u jednom smjeru i 100 km u drugom smjeru svaki dan pon-pet. Nakon toga će biti neka kombinirana vožnja, malo grad malo otvorena cesta.
E to je već za diesela, da. Mislio sam da radiš malo kilometara po gradu i gužvama.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 08:15   #46208
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Sve ti se svodi na to da svaki auto ima mane,a narocito rabljeni..
Uzmes sto ti se najvise svidja i pojedes g*vno kao i svi koji kupuju rabljeni..ako imas srece da piknes dobar primjerak onda si na konju,svakako ostavi nesto para za neki eventualni popravak i to je to..
Ovak 100 ljudi 100 cudi..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 08:16   #46209
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
I tako će se sve svesti kako ubodeš, neovisno o marci i modelu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 08:28   #46210
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Od 11. mjeseca ću se vozit autoputom/brzom cestom 100 km u jednom smjeru i 100 km u drugom smjeru svaki dan pon-pet. Nakon toga će biti neka kombinirana vožnja, malo grad malo otvorena cesta.





Nemam pojma, zato pitam


Ne bi Punta ni Fiata općenito.



Nisam se ovako stresirao već duže vrijeme. Koji god auto nađem pročitam nešto da nije dobro na tom autu, rođak mi kaže kupi ovaj, frend kaže nemoj kod tog ne valja to i to, kum kaže kupi ovaj, buraz kaže nemoj to smeće.. i tako u krug
Taj punto troši 5-6.5L po gradu a nekakvih 4.5-5.5 otvoreno ovisi kako ga voziš, motor je praktički neuništiv, a veliki servis ( lanac,lančanici,pumpa vode,filteri,ulje...) je cca 3.5k kuna i vozi dalje 100 000km , šta te to točno smeta kod punta? Meni je taj punto za kupnju u HR do 5k eura best buy (brat ga vozi vec 5 godina 30k km godišnje, nikakvih problema s tim autom).

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 23.09.2019. u 08:59.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 09:01   #46211
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Od 11. mjeseca ću se vozit autoputom/brzom cestom 100 km u jednom smjeru i 100 km u drugom smjeru svaki dan pon-pet. Nakon toga će biti neka kombinirana vožnja, malo grad malo otvorena cesta.
Po meni su ti bitne dvije stvari za opisane potrebe - dizel+tempomat,...

... tako da limuzina sa četvoro vrata i klasa auta ide u drugi plan, pogotovo ako ćeš se od ponedjeljka do petka voziti sam u autu i tu treba razmišljati o drugim troškovima osim veličine auta jer ćeš mjesečno saditi oko 4k km tako da te svaku godinu čeka novi komplet ljetnih guma i svake dvije do tri komplet zimskih pa je bitno je li za jednu gumu moraš dati 500 ili 800-1000 kn (u pravilu manji auto = jeftinije gume). Osim toga računaj da svakih 10k km trebaš napraviti barem promjenu ulja ako ne i filtera i drugih sitnica koje ulaze u mali servis.

Ono što želim reći je da si na papir staviš troškove eksploatacije auta jer ti je to bitnije od klase/veličine auta.


EDIT:
Ako baš mora biti auto s četvorim vratima onda baci oko na c-elysee, nešto ovakvo, istina da auto ima mušica, ergonomija korištenja auta (barem meni) je malo čudna, ali troši kikiriki, ima tempomat i klimu, gume su jeftine, a ovjes francuski ok iako je malo bučniji na lošim cestama i ako ga redovito i kvalitetno održavaš ne bi smjelo biti problema.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 23.09.2019. u 09:12.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 09:20   #46212
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Od 11. mjeseca ću se vozit autoputom/brzom cestom 100 km u jednom smjeru i 100 km u drugom smjeru svaki dan pon-pet. Nakon toga će biti neka kombinirana vožnja, malo grad malo otvorena cesta.





Nemam pojma, zato pitam


Ne bi Punta ni Fiata općenito.



Nisam se ovako stresirao već duže vrijeme. Koji god auto nađem pročitam nešto da nije dobro na tom autu, rođak mi kaže kupi ovaj, frend kaže nemoj kod tog ne valja to i to, kum kaže kupi ovaj, buraz kaže nemoj to smeće.. i tako u krug
O pa ti si onda potencijalni kupac za moju Mazdu 6
2.0 136 konja, iz doba prije egrova i dpfova (godinu poslje ih vec dobili). Dizel, potpuna povijest sevisa (do 2015. servisirana u ovlastenom), rjesena hrdja i zamasnjak.. jest da je auto 2003. i 250k km, ali ja ga samo mucim po gradu i hladnim startovima, ti bi ga fino raspuhao i uzivao
U gradu trosi 7.5-8, na 90 u 5. kikiriki, a na autoputu kako ga vozis. Ali mislim da oko 7 na 130, ne znam, uglavnom ga vozim brze
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 10:09   #46213
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Taman da ih se proda kod nas. A još je i BMW.
Ziher bi dobio auto za kikiriki
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 10:27   #46214
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ono što sam pitao za preporuku rabljenog auta od 3000-4500€, ajde ipak nešto do 50000 kn, što biste preporučili? Dakle isto što manji potrošač, da nisu skupi popravci i da je limuzina.
Iz vlasititog iskustva, Hyundai i30 2. generacija 1,4 benzinac + plin.
Prešao je već 60 tkm bez greške, potrošnja 8-9 l plina.
Nedugo sam išao fest natovaren autocestom ZG-Biograd, napunio u ZG za cca. 130 kn i vozio se sveukupno 420 km do tankiranja pa me više došla cestarina od utroška goriva.
Za tvoju kilometražu na godišnjoj razini cca 50 tkm će ti se ulaganje ( cca. 7000 kn ) u instalaciju brzo isplatiti pogotovo kad gorivo opet poskupi.

No, ako ipak poželiš limuzinu mislim da ti je Corolla 1,6 VVTI dobar izbor.
Drugi auto u obitelji je Avensis s istim motorom.
Kvarova nema za preoteklih 17 godina osim izmjene diskova i lambda sonde.
Na običnoj cesti van grada vozeći uglavnom po propisima ponekad je po bord computeru trošio 4,8-5,00 litara.
Autocestom sam znao pržiti do Ploča, točio u Stonu na magistrali i nisam premašio 8 litara full natovaren za ljetovanje, dvije osobe i klima cijelo vrijeme.

Viđao sam i C Elysee s plinom i ljudi su zadovoljni, limuzina za relativno malo novaca.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 10:33   #46215
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam vozio taj i30 jedno vrijeme, 2 različita, meni je to smeće takvo bilo, nisam se mogao načuditi...

Vozio sam 2 službena, komad loše plastike, ništa više.

Benzinac, potrošnja uvijek preko 7 litara, autoput na većim brzinama i preko 8. Plastika sada ljeti, sve škripa u tom autu, možeš rukom svijati plastiku.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:04   #46216
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam vozio taj i30 jedno vrijeme, 2 različita, meni je to smeće takvo bilo, nisam se mogao načuditi...

Vozio sam 2 službena, komad loše plastike, ništa više.

Benzinac, potrošnja uvijek preko 7 litara, autoput na većim brzinama i preko 8. Plastika sada ljeti, sve škripa u tom autu, možeš rukom svijati plastiku.
Ja imam CW model. Loša plastika me na izgled uopće ne smeta jer nije niš lošija od auta slične klase. Meni ništa ne škripi niti se savija jedino kaj se čuje malo više buka u vožnji na AC jer je izolacija slabašna pa povelika "kutija" prilično rezonira, wheelbase je 2700 mm.
Najviše me smeta kaj je od sunca već izgorio volan.
Puno je bolje kad je natovaren.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:48   #46217
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Meni je opet stvar u tome da volim imati turbinu, osjetiti snagu odmah... Što kod atmosferca nemam i zato preferiram TDI.
Odmah na 2K okretaja?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:57   #46218
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Bio sam za vikend na putu, i taman u subotu išao od Ljubljane preka Kopru, kad ono kraj nas prošlo nekih 15-tak auta, show za vidjeti.

Sve tunirani, ali ne onaj "seljo tuning" već po zvuku se čulo da su zvijeri, a sve auti top.

Zapamtio:
2 x M3 2005, zlatni, usis u turbinu mi je kosu digao kada su kraj nas prošli,
1 x M4 novi neki, možda par mjeseci, camo folija na njemu, body kit, širi pol metra nego standardni, u tunelu pucalo iz auspuha, mislio sam da netko puca iz pištolja
1 x GT3 RS, camo folija, predivan zvuk, stisnuo gas, ostavio nas na 140km/h kao da stojimo.
1 x Focus RS, isto zvijer neka, stg2 bi rekao, zvuk čudo, pucanje iz auspuha itd.
1 x Supra Stara, ne treba govoriti ništa
1 x RS5 - kompletno promjenjen, neki stroj ispod haube
1 x RS6 - red bull naljepnica, čudo od auta
1 x Clio i Megane RS - isti tuning, isti body kitovi, iste folije, prošli kraj nas s bar 200+ km/h
1 x Golf 7R, stg3, našao ga na instagramu (ne mogu se sjetiti kako se više zove, pisalo mu na staklu) piše 500+ KS, odlično sređen, nebesko plavi, 4 auspuha u sredini, fakat top.

Fakat nešto za vidjeti. Ne znam da li sam ikada vidio takvu ekipu, s tako dobro složenim autima.. Svaka čast. Sve Slovenske tablice. Bila malo gužva na autoputu oko Ljubljane, pa nisu baš mogli stiskati, svi su snimali i slikali iz auta.

Ni jedan od tih auta nije ni blizu stocka, sve ulaganja tisuće, deseci tisuća eura...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:59   #46219
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
...
potpis na sve ovo, uz još dodatno:
sa 50tkm godišnje vjerojatno možeš zaboraviti na neki resale value (osim ako planiraš mijenjat auto svake 2 godine), pa se s tim ne bih zabrinjavao previše.

taj c-elysee nije loš izbor; 1.6hdi je dovoljno jak za održavat 150kmh, u motor ide 3,75L ulja tak da je mali servis manje od 300 kn. zupčasti se mijenja na 180tkm. prednje kočnice komplet su 750kn. kuplung je jeftinija varijanta (jednomaseni zamašnjak). zvučna izolacija je loša, i sicevi nisu bogznakaj. za 50tkn možda uhvatiš i neki C4 novijeg datuma, isto pristojan izbor.

bilo bi bolje da ti se sviđa fiat fiatovi dizeli mogu napravit hrpetine km a nisu bogznašta skupi

uglv auti koje bih gledao, nikakvim redoslijedom:
citroeni c-elysee (peugeot 301 je ista stvar), C3, C4; peugeot 208
fiati (grande punto, linea)
hyundai i20, i30 crdi (motor ima lanac)
ford fiesta
eventualno neki renault dci (super motor ali fakat ih ima hrpetina iz uvoza)

uglv što novije, što manje km.

svi navedeni (osim možda fiata?) su omiljeni za uvoz i preprodaju tak da budi oprezan

e da: onaj benzinac passat 2 strane ranije, koji optimist
mitja je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 13:26   #46220
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Odmah na 2K okretaja?
Na 1500 se pali turbina.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:14   #46221
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,865
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Sve ti se svodi na to da svaki auto ima mane,a narocito rabljeni..
Uzmes sto ti se najvise svidja i pojedes g*vno kao i svi koji kupuju rabljeni..ako imas srece da piknes dobar primjerak onda si na konju,svakako ostavi nesto para za neki eventualni popravak i to je to..
Ovak 100 ljudi 100 cudi..

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
I tako će se sve svesti kako ubodeš, neovisno o marci i modelu.


Da znam, treba realno gledati za što trebam i novce koje mislim dati i umanjit će se šansa da pojedem govno, ali opet sve je to lutrija kod rabljenih. Toga sam svjestan.


Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Taj punto troši 5-6.5L po gradu a nekakvih 4.5-5.5 otvoreno ovisi kako ga voziš, motor je praktički neuništiv, a veliki servis ( lanac,lančanici,pumpa vode,filteri,ulje...) je cca 3.5k kuna i vozi dalje 100 000km , šta te to točno smeta kod punta? Meni je taj punto za kupnju u HR do 5k eura best buy (brat ga vozi vec 5 godina 30k km godišnje, nikakvih problema s tim autom).

Ma oduvijek slušam komentare nemoj Punta i nemoj Fiata uopće, da su smeće, da se kvare itd...


Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ako baš mora biti auto s četvorim vratima onda baci oko na c-elysee, nešto ovakvo, istina da auto ima mušica, ergonomija korištenja auta (barem meni) je malo čudna, ali troši kikiriki, ima tempomat i klimu, gume su jeftine, a ovjes francuski ok iako je malo bučniji na lošim cestama i ako ga redovito i kvalitetno održavaš ne bi smjelo biti problema.

Za taj Elysee sam čuo da imaju nekakvu manu. Nisam previše istraživao jer su kod buraza u firmi imali valjda 50-ak takvih novih i u kratkom roku su se svi počeli kvarit i to ne jedna stvar, nego kod svakog nešto drugo.


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
O pa ti si onda potencijalni kupac za moju Mazdu 6
2.0 136 konja, iz doba prije egrova i dpfova (godinu poslje ih vec dobili). Dizel, potpuna povijest sevisa (do 2015. servisirana u ovlastenom), rjesena hrdja i zamasnjak.. jest da je auto 2003. i 250k km, ali ja ga samo mucim po gradu i hladnim startovima, ti bi ga fino raspuhao i uzivao
U gradu trosi 7.5-8, na 90 u 5. kikiriki, a na autoputu kako ga vozis. Ali mislim da oko 7 na 130, ne znam, uglavnom ga vozim brze

Hvala, ali malo mi je to puno km
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:59   #46222
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Na 1500 se pali turbina.
A šta je do 1500? Vozim i jedno i drugo, draža mi je akceleracija bez turba. Ne kažem da turbo nije zabavan, tipa jahanje na šusu po magistrali u 3. - 4. brzini kroz zavoje ali u gradskoj vožnji biram N/A zato jer gas lovi odmah

@mirko kupi auto koji ti se sviđa vizualno i ostavi 1-2K€ sa strane. Ovom metodom ćeš garantirano uštedit na živcima
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:25   #46223
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Da znam, treba realno gledati za što trebam i novce koje mislim dati i umanjit će se šansa da pojedem govno, ali opet sve je to lutrija kod rabljenih. Toga sam svjestan.


Ma oduvijek slušam komentare nemoj Punta i nemoj Fiata uopće, da su smeće, da se kvare itd...

Za taj Elysee sam čuo da imaju nekakvu manu. Nisam previše istraživao jer su kod buraza u firmi imali valjda 50-ak takvih novih i u kratkom roku su se svi počeli kvarit i to ne jedna stvar, nego kod svakog nešto drugo.

Hvala, ali malo mi je to puno km
Talijani su na lošem glasu i nemaju resale value. Ali pogotovo fiati, su jeftini za održavanje, dizeli su im izdržljivi, i s obzirom da ćeš raditi puno kilometara, razmisli o fiatu. Ionako ćeš izgubiti resale value zbog kilometraže koju radiš.

A da, moju Mazdu bi mogao voziti još 2-3 godine i za dijelove (ako sačuvaš unutrašnjost) sa svojom kilometražom
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 16:57   #46224
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Za taj Elysee sam čuo da imaju nekakvu manu. Nisam previše istraživao jer su kod buraza u firmi imali valjda 50-ak takvih novih i u kratkom roku su se svi počeli kvarit i to ne jedna stvar, nego kod svakog nešto drugo.
U zadnje dvije godine sam vozio nekoliko komada i njima napravio preko 10k km (uglavnom po gradu) i ni jedan nije imao nikakvih tehničkih problema osim tu i tamo koje krepane žarulje kratkog svjetla, a osim mene ih vozi još 30-ak ljudi pa moš' misliti kako imamo svi isti stil vožnje i brižan odnos prema autu.

Jedini problem sa kojim su došli iz tvornice je softver koji sprečava grijanje unutrašnjosti dok motor radi u leru, odnosno dok se ne zagrije motor (navodno radi ekologije) no to je riješeno reklamacijom i ugradnjom ne-ekološkog softvera u servisu

Problem (koji to možda nekome nije) je ergonomija, odnosno volan se može namjestiti samo po visini, glup smještaj podizača za prozore (pored ručice mjenjača), pipac za podešavanje bočnih retrovizora je pak smješten lijevo ispod volana pa da ga dosegneš moraš odvojiti leđa o naslona i onda napikavati položaj retrovizora koji ti odgovara (problem kad isti auto vozi puno ljudi),... no zato Zg obilaznicom 100 km/h i uključenim tempomatom potrošnja po BC se kreće između 2,7 i 3 litre i kad dođe vrijeme za zamjenu guma (185/65r15) onda ti položaj prekidača za prozore i ostale sitnice i ne smetaju toliko
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 19:52   #46225
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Jel im ok uzeti za svakodnevni put na posao autoputom klc-zg-klc?
Laguna 3, 2.0, 140ks benzin s plinom.
205.000km.
2007g.
upravo promijenjeno kvačilo, znam nehaničara koji ga je mijenjao i radio zadnja 2 servisa i kaže da je sve u redu osim:
prednja lijeva vrata zejebavaju s otključavanjem, amortizer gepeka treba promijeniti i nešto kod prednjeg ovjesa za 400kn.
Auto je u super stanju iz vana i iz nutra.
Zimske i ljetne gume na alu felgama.
registriran do 4.2020.
30.000kn

Vozio bi ju oko 3g., nekih 100.000km
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 23.09.2019. u 20:01.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 20:06   #46226
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Da znam, treba realno gledati za što trebam i novce koje mislim dati i umanjit će se šansa da pojedem govno, ali opet sve je to lutrija kod rabljenih. Toga sam svjestan.





Ma oduvijek slušam komentare nemoj Punta i nemoj Fiata uopće, da su smeće, da se kvare itd...





Za taj Elysee sam čuo da imaju nekakvu manu. Nisam previše istraživao jer su kod buraza u firmi imali valjda 50-ak takvih novih i u kratkom roku su se svi počeli kvarit i to ne jedna stvar, nego kod svakog nešto drugo.





Hvala, ali malo mi je to puno km
https://www.njuskalo.hr/auti/renault...oglas-29279691

7 godina, limuzina, udobna na autoputu, diesel, nije uvoz, moguća provjera km...
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 20:12   #46227
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
U zadnje dvije godine sam vozio nekoliko komada i njima napravio preko 10k km (uglavnom po gradu) i ni jedan nije imao nikakvih tehničkih problema osim tu i tamo koje krepane žarulje kratkog svjetla, a osim mene ih vozi još 30-ak ljudi pa moš' misliti kako imamo svi isti stil vožnje i brižan odnos prema autu.

Jedini problem sa kojim su došli iz tvornice je softver koji sprečava grijanje unutrašnjosti dok motor radi u leru, odnosno dok se ne zagrije motor (navodno radi ekologije) no to je riješeno reklamacijom i ugradnjom ne-ekološkog softvera u servisu
Policijski?

Kolega mi radi u policiji i kaze da su strasno tromi ti auti, Skode su im bile zakon.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 00:50   #46228
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
A šta je do 1500? Vozim i jedno i drugo, draža mi je akceleracija bez turba. Ne kažem da turbo nije zabavan, tipa jahanje na šusu po magistrali u 3. - 4. brzini kroz zavoje ali u gradskoj vožnji biram N/A zato jer gas lovi odmah
Do 1500 ide lagano, kad dođeš na 1500 ide šus iz turbine. OK, ti voliš jedno, ja drugo i to je to.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 08:48   #46229
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Jel' netko probao ove nove 1.3l 140/160KS Nissanove motore? Planiram zamijeniti svog 1.6dCi Qašu pa razmišljam uzeti benzinac jer radim jako malo km godišnje (ispod 10k) te mi dizel nije isplativ. Sadašnji 1.6 dCi odlično potegne i vrlo je startan pa ne bih htio 'pasti s konja na magarca'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 09:44   #46230
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jel' netko probao ove nove 1.3l 140/160KS Nissanove motore? Planiram zamijeniti svog 1.6dCi Qašu pa razmišljam uzeti benzinac jer radim jako malo km godišnje (ispod 10k) te mi dizel nije isplativ. Sadašnji 1.6 dCi odlično potegne i vrlo je startan pa ne bih htio 'pasti s konja na magarca'.
Probao sam 140ks u Qashqaui, na probnoj vožnji samo... i nisam baš ostao oduševljen... činilo mi se da se jako vuče, vjerojatno ima kombinacija okretaja i brzine (vjerojatno druge i/ili treće) u kojoj može potegnuti, ali ja nisam dobio taj dojam.
Vozi se on OK da se razumijemo, nije da mu nedostaje snage, ali kad sam htio startati sa semafora, baš se mučio...
Npr Kia Ceed sa 1.4T (140ks) ide puno bolje, kao i Clio sa 130ks (ovaj novi).
Znam da su to sve lakši auti i druga klasa, ali baš se osjeti razlika, jako.

160 bi valjda trebao biti puno bolji.
Elven je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na