Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2002., 09:32   #1
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Thumbs up

Kao sto naslov kaze napravih jednog takvog pa da podjelim pametna iskustva.
Tip kaze i sam da je to nekaj najefektnije kaj se moze napraviti (ako gledamo ucinkovitost kao najvecu mogucu povrsinu disipacije - sto se i gleda kod hladnjaka i mjeri sa onim famoznim koeficijentom + mogucnost sto brzeg odvodjenja topline sa istog)

http://www.overclockers.com./tips804/

Stvarno je najefektniji. Jednostavan izracun pokazuje da mu nema premca cak ni sa onim glodanim kulerima jer je njihova povrsina gotovo 50 % manja (gledam povrsinu kroz koju voda prolazi)
Izrada je stvarno jednostavna.
Treba samo imat stupnu busilicu i 4.5 svrdlo te izbusiti 16 rupa kroz blok (od 15 mm debljine ).
Malo pipav posao jer se mora stalnop vaditi svrdlo koje skuplja spenu od bakra , wd 40 je dobar zato kaj hladi i podmazuje svrdlo.
Savjet je naravno kupiti kvalitetniji borer .
Savjet - kad "zaskripi" vadi borer ili ce puknuti .
Naravno treba sve raditi na horizontalnom skripcu pa pomicati blok malo po malo.
Frka je samo sa bocnim rupama (udubljenjima) - e one su komplicirane ako se nema neko glodajuce svrdlo.
Ja srecom imah jednog pa mi to nije predstavljalo problem
Lemljenje bocnih limova je lagano - ja sam upotrijebio bakar debljine 2 mm kojeg sam kupio na otpadu skupa sa cijevi promjera 12 mm (rupa 10 ) - 30 kuma ogromna limcina i 70 cm cijevi)
Cijev se najlakse reze sa alatom za rezanje cijevi - stvar se vrti oko cijevi i polako reze za nozem slicnim onom za rezanje stakla).
Tako je cijevcica savrseno odrezana.
Prvo sam zalemio cijevcice na blok - i provjerio dal ima tinola unutra - lemljenje je sa malim brenerom na "kartusu"
, a onda sam stavio lim na ravnu povrsinu i blok bocno na njega tako da ga je sama tezina bloka drzala uz lim - sve lijepo zahajcao i prije toga namazao za pastom za lemljenje - ona za montazu centralnog grijanja - nazicajte od majstora malo - oni imaju toga hrpu - cinol G nije dobar zato jer su temperature previsoke pa pasta jednostavno izgori prije nego se blok zagrije kak spada.
Samo se prisloni tinol uz blok i blok sam "povuce" koliko mu treba tinola.
Nakon toga eventualne nepravilnosti izbrusio sam sa raspom pa sa finim brusnim papirom.
I blok je mrak !
Ajmo dalje .
Napajanje je izvor najvece buke u stroju
Za napajanje sam izveo jednostavnu "foru"
Opet cijevcice - tri komada i dva L spojnika za zalemiti to zajedno
Fora se svodi na vec vidjenu konstrukciju slova U od cijevcica i na duze stranice slova lemljenje 2 komada lima (opet onaj moj stari od 2 mm) te narezivana 5-6 navoja da bi se tranzistori zasarafili na to (naravno preko izolatora - koji su u vecini napajanja al ne u svima - u mojem everpoweru je bio svaki tranzistor izoliran)
Cijevcice vire iz napajanja prema kucistu i na njih se serijski spaja blok od proca.
Ventilator u napajanju je sada umijesto na 12 volti spojen na 5 volti i ne cuje se - zasto je ipak ostavljen vent ?
Zato jer i ostale komponente disipiraju malo topline pa ih treba hladiti - a za to je dovoljno malo da "puse"
Killer za hladjenje tekucine - naravno najvazniji sklop za odvodjenje topline u prostor
Ovak za kiler naravno svako uzima ono kaj mu se svidja - ja sam uzeo hladnjak od Yugica - (ajd da i ta krama necem posluzi )
Normalno hladnjak za grijanje kabine - ne od bloka motora
Hladnjak je zacudjujuce dobar sa ogromnom povrsinom disipacije a malim dimenzijama - naravno i on se mora pripasati sa lotanjem cijevcica na pravu dimenziju. (platih istog 50 kuma na auto otpadu)
Sve se upogoni i potera da radi u zraku barem 3-4 dana i provjerava kolicina vode i dal nekaj curi od spojeva/kulera
Nakon toga montaza.
Neki hlade kiler a neki ne - ako ga hladite imat ce te temperaturu od otprilike 30 tak stupnjeva - a ako ne otprilike 40 tak - ovisno od toga kako je kuler smjesten.
Ja sam na svoj stavio veliki vent koji usput izvlaci toplinu iz kucista i to na 5 volti pa se ne cuje.
Detalje sa slikama cu staviti na svoju stranicu cim prije pa do tada ak nekog zanima tu sam.
Zasto to sve raditi ?
Zato kaj je fora , zato kaj vise nemam mlazni avion u sobi, zato kaj mogu klokat kolko ocu (xp 2000+ imam) , al mi je cisto dovoljno i ne da mi se klokat, zato jer svako ima neki svoj razlog
Eh da medij je cista destilirana voda (ili superdestilirana - laboratorijska )- zasto ? e zato kaj ona ne provodi struju ! tako da i ako vam cijevcica pukne/odvoji se nekaj - comp nece zgoriti , a vi ce te na vrijeme vidjeti lokvu vode ispod compa - ponavljam nece zgoriti i svi koji tvrde suprotno ne znaju !
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2002., 10:47   #2
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
:clap:

Kolko ti je vremena trebalo za sve smontirat (od prve rupe sve dok nisi stroj usteko u zid i sve proradilo)
sbp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2002., 12:36   #3
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
vrijeme

buduci da sam sve napikavao jer nisam nista slicno slagao
potrajalo je
blok jedno 5 sati sa odmorima
pa u pevec po pumpu (1000 L) i posudu (nadjoh finu od plexija sa hermetickim brtvljenjem) i preuredjenje - jedan dan
Lotanje cijevi i preuredjenje napajanja - koji sat
preuredjenje posude sa cijevima i kilera pripasavanje - isto koji sat
sve to spajanje i preuredjenje kante - koji sat
s time da sam svaku od tih stvari radio po jedan dan zbog posla na koji se moralo ici
znaci sve zajedno jedno tjedan dana
s time ak se organizira posao vecina se moze sloziti za jednu subotu

malo o cijenama -
blok - 50 kuma
pumpa ljuta - 130 kuma
posuda - 20 tak kuma
kiler - 50 kuma
bakar za napajanje i cijevi - 30 kuma (ostalo jos )
plasticne cijevi za vodu i voda - 15 tak kuma
naravno rad ne racunam
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2002., 19:52   #4
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
Thumbs up

O ho i ZYXY ima vodu
Sta si si upiko 2000+ ?
Kaj onaj 1700+ sto si utrapio Makiji nije bio klokabilni ko ni ovaj moj

>al mi je cisto dovoljno i ne da mi se klokat, zato jer svako ima neki svoj razlog

Inace kolko si digo taj 2000+ i kako se krecu temperature?
Nije valjda da nisi niti probo?
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2002., 08:17   #5
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
jeje :)

ubo ja i vodu sure
ma svaki se xp da odlockat
spojis L1 mostove sa lemilicom - ne sa onim sranjima od ljepila+vodljiva tinta jer je to masakriranje procesora i ko god je to izmislio treba ga dat umlatit
Di ces dizati takt ,
,mene ti to uopce ne zanima.
Kad trebam dignut takt prodam proc i kupim brzi od starog - i evo ti veceg takta
Nisam probao - preuredio sam tualatina na bx p3b od asusa i to sam probao dizat 1200 do negdje 1400 bez dizanja napona jezgre i ostalih perverzija - al to samo za probu - poslje toga sam vratio na staro i uzivam u 2 pc-ja
Na jednom dignem server - a na drugom rulam
Temperature nemam kaj probavat - na overclockers .com imas citavu bazu pa citaj kaj ljudi rade - mene to bas i ne pali jer jednostavno se pitam za kaj ce mi tolka brzina (mislim na o/c)
Procovi su davno presli carobnu granicu potrebe - sad su na redu HDD - ovi i sabirnice
Dok tu nekaj ne izmisle .....
A do tada cu uzivati u carobnoj tisini koju moj stroj pruza - a nisam je cuo jos od starih p133 ....
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2002., 20:20   #6
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
covjece

Pa kako se ljudi mjenjaju.
To mi opce nije jasno hehe.
Pa na nekom lanu si prico da ces metnut peltier, a sada ono nista.

Ak nis drugo sada bar ne buci komp.
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2002., 21:47   #7
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
pelter ?

nikad covjece !
to sranje od peltera nikad ne bih stavio na proc
uvijek me zanimala samo tisina ,a pelter je za o/c radjen
tak da si fulo
prevec , smanji malo
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2002., 22:51   #8
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
neamam komentara :confused:
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 08:01   #9
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
nego :)

nego rulac rec' der' sa cime hladis xp-a na 2 volte ??
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 09:48   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Jos jedan koji vrti svog XPa na 2V.

Ja svog hladim sa Swiftechom MC462A s 54cfm ventilatorom i nije da se previse grije, ono 44-45 full load.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2002., 11:38   #11
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
nije lose
nego sto ce vam ljudi ti silni o/c megaherci ?
ja sam vec prije procitao i usavrsio stisavanje buke u kucistu , kad li ono gledam i imam sto vidit
ne znam sad tocno stranu , al prodaju komplete spuzvi za stisavanje buke u kucistu
a ISTO u dlaku sam ja napravio bio na svome
(tehnika se sastoji od valovite spuzve kakva se koristi pri slanju posiljaka elektronicke prirode u kutiji)
Meni je samo buka bitna (ma dobro bitna je i brzina , al eto )
Mene zivcira i mreza od televizora koja u standby tiho pisti pa si gledam da i to raskopam - al mi se neda svlacit tv dolje sa stalka
Mozda se i ja zakacim za o/c al ne jos ...

uzgred nije li ti to sve prevec buke ? il te to ne smeta ?
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 19:43   #12
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
Re: nego :)

Citiraj:
Originally posted by ZYXY
nego rulac rec' der' sa cime hladis xp-a na 2 volte ??
Ja sam prije imo WBK38 pa sam puko od buke.
Zato sam i slozio vodeno izgleda ko i ti da se rijesim buke.
Al normalno kada imas vodeno odma i usput kloknes malo HEHE PA STA

Inace sada cu ja to ubrzo (napokon) usliknuti.
Inace temp 42 na full sa CPUburn, dok seti grije jedva 39-40.
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2002., 00:56   #13
davor19111963
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
gdje nabaviti blok

Reci molim te gdje si kupio blok. Nemam ideju gdje da trazim.
Pokusavam to sloziti od bakrene trake debljine 5mm ,sirine 25mm
sto je glupo priznajem jer je moras ljepiti s epoksidom pa gubis temperaturnu provodljivost.
davor19111963 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2002., 08:35   #14
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
ma blok ti ja mogu nabaviti za nekih 60-70 kuna
i to 15mm*50mm*50mm
nabavih od nekog decka koji toga ima (kupuje vece kolicine pa rezucka komade od 50 mm
Nemoj ni slucajno lijepiti trake jer onda vise nemas koeficijent vodljivosti bakra nego kompozita nepoznatih svojstava
Ako bas obavezno zelis isoristiti trake jednostavnije i sigurnije je napraviti suplji rezervoar od recimo 2 ili cak tri trake koje bi obmotao oko nekog kockastog oblika i polotao ih tako da mi na procu ne lezi lemni spoj.
Mislim da swiftec ima slicno rjesenje - s time da onda stavljas ulaz vode u sredinu bloka (tak je bar kod njih) a izlaz na jednu od strana...
Malo zahebancije - al ak napravis kak spada - funkcionirat ce ti isto super
Ja bu medjuprostor ostavio debljine od jedno 8-10 mm sto bi cinilo debljinu bloka od 20 mm sto je odlicno.
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2002., 11:34   #15
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Re: pelter ?

Citiraj:
Originally posted by ZYXY
nikad covjece !
to sranje od peltera nikad ne bih stavio na proc
uvijek me zanimala samo tisina ,a pelter je za o/c radjen
tak da si fulo
prevec , smanji malo
Moram priznat da nisam toliko skeptičan prema peltiu kako ti. Spremam se baš upustit u izgranju vodenjače sa peltiem za p4. Stvar bi trebala bit tiha.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2002., 12:29   #16
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
nema sanse !
sa pelterom ces imati veselja po ploci do ibera
eto bas sada slazem water cilled (il tak nekaj)

lose strane peltera :
moras imati jako napajanje u kucistu posebno za pelter
pelter - poznato je - je vrlo osjetljiv na prekoracenje nazivne disipacije pa ti se moze desiti da ako clokas prekoracis onih 150w minimuma za pelter i dobijes trenutnu spaljevinu i peltera i procesora
ne svidja mi se varijanta da na plocici debljine par mm ide 25 ampera struje, a da disipacija athlona ima 1 cm kvadratni i na TOM centimetru ima disipaciju od 70 w
Dakle pelter lijepo trpi na cijeloj svojoj povrsini , al niko ne govori o onom kvadratnom centimetru disipacije (kod p4 je malo bolje)

Sto je bolje (ak bas moras)- pa bolje je hladjenje podhladjenom vodom - jeftino je - isti princip izolacije - relativno je tiho , jedino kaj je veliko - al zato puno sigurnije

Lose je kod tog svega kaj se ne moze koristiti za odvodjenje vode u druge dijelove kucista - (podhladjena voda i vodeno hladjenje napajanja) - zbog rosenja bakrenih cijevi i limova.

Tak da obicno vodeno je zakon jer ga mozes razvoditi po cijelom compu i nadogradjivat ga - znaci prvo proc, pa napajanje , graficka , pa chipset - gledajuci po nivou buke i/ili ludim zeljama i potrebama.

Kod peltera dolazis do ogromnih troskova - svaki pelter dodatno kosta , izolacije svega sa neoprenom i ostalim (vazelinsko izoliranje podnozja) silikonsko brtvljenje , redovno odrzavanje sa nemogucim pristupima i stalnim problemima

nek ti rikne trafo od peltera - pozdravi se sa pelterom i procom

ma covjece milioni su razloga protiv peltera !

ajd sad da vidim prednost - mozes svoj proc kloknuti za mozda 5%vise ??!!

pa 5 posto nije dovoljno za takvu zahebanciju/investiciju
i da mozes pricati kako imas pelter
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2002., 21:18   #17
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
???

Jer se ovaj topic razmrdo?

kada dojdem na page 2 vidim prvi post, dok na page 1 tog posta nema tj. vidim samo 2 post.
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2002., 00:27   #18
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Re: ???

Citiraj:
Originally posted by Rulac
Jer se ovaj topic razmrdo?

kada dojdem na page 2 vidim prvi post, dok na page 1 tog posta nema tj. vidim samo 2 post.
Same here:confused:
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2002., 21:43   #19
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
Jel mogu ventrilator u napajanju prikljuciti na 5v a da se napajanje ne pregrije ili
da crkne neki od tranzistora??? Treba mi tisina!!
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 11:01   #20
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
ne bih bas savjetovao
imao sam prilike vidjeti zgorena napajanja i bas SVA su, okolo glavnih tranzistora, (onih zasarafljenih na hladnjak), imala pocrnjeli vitroplast (tj. posmedjeli) od velike topline koja se razvija na njima.
Mislim da je to i glavni razlog izgorjevanja napajanja.
Jer - proekoracis li neku nominalnu snagu koju napajanje moze dati - nece se dogoditi nista - hrpe ljudi se hvale kako su spojili 3 cdroma, 2 hdd-a , 2 ventilatora i xp na xxxx mhz i to sve na napajanje od 250 w ,
Fora i je da su napajanja normalno napravljena jaca za jedno 10-20% od nominalno napisane snage ali ako se prekoraci ta nominalna snaga - stvar se pocinje izuzetno zagrijavati te (slicno kao kod o/c procesora) , stari hladnjaci vise nisu dovoljni jer se tranzistori griju previse i smanjuje im se radni vijek.
Dok kod procesora to i nije tako strasno - kod tranzistora velikih snaga moze doci do probijanja i samim time pregaranja napajanja sa losim posljedicama.
NIKAKO ti ne savjetujem smanjivanje napona na napajanju jer ces sa time preopteretiti tranzistore i pregrijati komponente - samo u slucaju vodenog hladjenja napajanja savjetujem vent na 5 volti ili cak manje (ovisno o ukusu jer cak i u tom slucaju mora biti bar minimalne cirkulacije zraka preko komponenata koje nisu na hladnjaku .
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 15:14   #21
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pričate o nekom vodenom hlađenju napajanja.Kako to napravit?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 15:39   #22
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
citaj moj prvi post pa ce ti biti jasno ...


Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Pričate o nekom vodenom hlađenju napajanja.Kako to napravit?
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 15:39   #23
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by ZYXY
Fora i je da su napajanja normalno napravljena jaca za jedno 10-20% od nominalno napisane snage
Krivo, ovisi o proizvodjacu napajanja. Mogu ti forwardat mejl od JNC-a mojoj firmi gdje prodaju 200W napajanja sa 300W naljepnicom. Takva je situacija, vjerujem i kod Everpowera i slicnih.

Ispravno pitanje sto se tice napajanja je: koliko ukupne snage mogu isporuciti kompu. Znaci zbroj P=U*I sa svake zice. Valjda oni uzmu napajanje od 100 W iskoristive snage, koje trosi 200W struje na strani mreze, pa je to 200W, ali bolje ce se prodavati ako pise 300W, jer je*i ga, u modi je 300W imat, pa onda nije bed ako napisemo da je 300W. 20% ce ih riknut unutar garantnog roka, ali nije bed, sve ce se to iskompenzirat kolicinom prodaje Tuzno, ali bojim se istinito.

Jos je jedna stvar bitna, a ta je da maticne ploce (procesori) moraju imati full stabilno napajanje, tako da, na oc-anom sistemu prije, njemu nece biti puno od koristi ako je maksimalna struja kroz neki izvod veca nego potrebna, a napon je manji nego potreban, makar snaga bila ista (i obrnuto).

Mali savjet: ne stedite prilikom kupovine napajanja. Ta mala investicija bi vas mogla kostati pola kompa. M-San, recimo ima za prodat 300W Macase napajanje za 300-tinjak kuna + PDV - malo love za kvalitetu koju pruza - a ima i boljih napajanja na trzistu. Koliko god novca potrosili na napajanje, nece biti previse.

Malo off topic, ali mislio sam da je bitno spomenuti..

Sh.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 15:51   #24
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Citiraj:
Originally posted by shimpa


Krivo, ovisi o proizvodjacu napajanja. Mogu ti forwardat mejl od JNC-a mojoj firmi gdje prodaju 200W napajanja sa 300W naljepnicom. Takva je situacija, vjerujem i kod Everpowera i slicnih.

Malo off topic, ali mislio sam da je bitno spomenuti..

Sh.
majko moja ... znaci puno je gore nego kaj sam mislio ...
fakat treba kupit nakaj kvalitetnog ...
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 13:17   #25
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Zyxy rođak od kada si ti na ovom forumu :confused:
heh dugo me nije bilo

anyway daj nabaci neki LAN da se možeš kur*iti pred svima nama
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 15:49   #26
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
hhee bit ce skoro jedan 1942 lan
pa da vidite cudoviste - koje se ne cuje
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 18:13   #27
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
HHHmmm jedva čekam da vidim kaj je to tvoja suluda glavica složila tvojim prokleo spretnim prstima

( da me žena čuje grdo bi se zamislila oko našeg braka )
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 18:37   #28
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by ZYXY
hhee bit ce skoro jedan 1942 lan
pa da vidite cudoviste - koje se ne cuje
1942? sta je to? da nije Sturmovik?

Sh.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2002., 22:57   #29
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Shimpa, odi craftat

Btw, offtopic, al kad ste vec spomenuli, jel fakat dobra 1942? Cito sam review-e, i zgleda odlicno. Sam bojim se da odavde iz nedodzije, di me ADSL kosta 200 Eura mj., nema sanse da ga se zaigra na malom bandwith-u

sbp je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 11:13   #30
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Nemoj ti meni Shimpu i ....craft igre WC3 mi je obuzeo život i satrao snove o socijali i međuljudskoj komunikaciji

1942 sam igrao samo u DEMO verziji i izgleda " guba ", samo kaj mi je veća " guba " uzeti minigun u ruke i nafrljiti po UT2003
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na