Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2009., 12:03   #1
5kr4by
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: jljkj
Postovi: 46
dodavanje 2gb rama u compaq 6720s

imam navedeni laptop(dual core 1.6, 1gb DDRII) pa bi mu dodao jos DDR2 2GB SO-DIMM PC5300 (667MHz), A-Data, jel to komplicirano? pretpostavljam da gubim aranciju itd...
jel ima neki ovlašteni servis? jel potrebno rastavlja cjeli laptop ili? imate kakve tutoriale? slike? iskustva?
5kr4by je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 08:20   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Dodavanje rama u lap nije neki veliki problem. Najelegantnije rješenje ti je da zamoliš servisera u prodavaonici gdje kupuješ ram da ti ih na licu mjesta instalira. Vjerojatno će ti to napraviti gratis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2009., 12:03   #3
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor 5kr4by Pregled postova
imam navedeni laptop(dual core 1.6, 1gb DDRII) pa bi mu dodao jos DDR2 2GB SO-DIMM PC5300 (667MHz), A-Data, jel to komplicirano? pretpostavljam da gubim aranciju itd...
jel ima neki ovlašteni servis? jel potrebno rastavlja cjeli laptop ili? imate kakve tutoriale? slike? iskustva?
Serviser ili prijatelj koji se razumi malo u računala ti to mogu bez problema napravit, nebi ti serviser trebao nista naplatit.

Samim činom stavljanja memorije ne gubiš garanciju, al možda postoji ona naljepnica na plastici ispod koje se nalazi memorije, pa se skidanjem plastike oštećuje naljepnica i gubi garancija. To ti nisam skroz siguran jer nije u svakom laptopu to isto.
Međutim, ako ga odneseš u servis, oni ti mogu stavit novu naljepnicu, al onda postoji mogućnost da će ti i nešto naplatit.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 18:17   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Nema naljepnice na 6720s. Odi najbolje u dućan gdje si kupio prijenosnik, uzmi memu i zamoli tamo nekog da ti ugradi. To je 5 minuta posla. Meni su u HGSpotu još i nakeljili "zaštitnu" naljepnicu preko utora. Uglavnom to možeš sredit i sam jer su disk i radna memorija user replaceable kod HP-ejaca i tim činom ne gubiš garanciju. Samo u tom slučaju budi pažljiv da nešto mehanički ne oštetiš (tipa utor, neku plastiku etc.) jer bi onda mogao izgubit garanciju.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na