Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2009., 17:20   #1
sasha10
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 8
acer one ili asus eee pc 701

znaci ovako.trebam laptop samo za surf...nikakva mjuza bla bla.opera + msn znaci.eh sad...razlika u ova dva modela je velika,od harda,memorije,cijene ali i velicine ekrana.ovo zadnje me najvise i muci.ne znam dali mi se isplati davat kojih 1400/500 kn vise za novi acer one(imam od frenda uzet asusa za kojih 1100kn star mjesec dana)samo zbog ta 2''(odnosno 1.9'' ali ajd..).konfiguracija kod asusa zadovoljava moje potrebe,nije mi bitan previse prostor na hardu.

nisam imao prilike previse prckat po asusu..acera jesam imao kod kuce,i cist oke mi se cinio.pa pitam vas koji ste mozda imali prilike isprobat ta dva...ili bar da cujem drugo misljenje;isplati mi se dat onda soma i nesto kuna vise,ili ne ?
sasha10 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 11:24   #2
sasha10
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 8
sta niko ne zna?
sasha10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2009., 12:19   #3
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Acer ima veću tipkovnicu i ekran što je za web vrlo bitno, jer nema horizontalnog skrolanja, a i u svemu je ostalom bolji (osim glupavog rasporeda touchpad tipki).

Najjeftinija verzija Acera s Linuxom je 2400 kn i tih 500 kn se sigurno isplati za upotrebljivi ekran, tipkovnicu i nekoliko puta veći SSD. Za još par stotina kuna dobiješ i WinXP i pravi HDD.

Za 2400 kn imaš i MS Wind U90 s još boljom tipkovnicom od Acera i pravim HDD-om od 80GB, te Asus EEE 904 koji je malo teži, ali ima veću bateriju i HDD od 160GB.

Ako želiš pravi upotrebljivi netbook (10" ekran) onda ti se kod nas izbor svodi na MSI Wind U100 i Asus EEE 1000HD. MSI Wind je bolji, ali Asus 1000HD koji se kod nas može naći za 2600 kn je po meni best buy.

Za razliku od prvog EEE-a, netbookovi s 9" ekranom, bržim procesorom i HDD-om/SD-om pristojne veličine, su poprilično upotrebljivi, a ovi s 10" ekranom su prava stvar.

E sad, ako te EEE košta 1100 kn onda je to druga stvar. Ja tad uzeo Asusa.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 13:00   #4
sasha10
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 8
hvala puno na opseznijem odgovoru
sasha10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na