Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2008., 11:57   #1
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
HP6730s bluescreen kod instalacije xp-a

Kupio sam u petak novi hp-6730s i danas sam ga otvorio da cu stavit xp na njega i neće. Dođe do dijela starting windows i bluescreen ... Znači ne uspije ni doć do dijela gdje se određuje i formatira particija. E sad neznam radi čega je(pretpostavljam nesto vezano za satu), nadograđena je memorija s 3 na 4gb ali to mi uredno u bijosu pokazuje i check memory prodje bez greške tako da sumnjam da je do memorije. Isao sam u bios napravit check hard i prvi test odmah prodje i stane na drugom, comprehensive test na 10%. Pretpostavljam da stane jer je hard nije ni formatiran ni nista pa ne moze ga skroz pregledat. Jos poslije tog testa dodje i smart test ali do njega nisam ni dosao jer mi stane na 10% kod prijašnjeg. Mislio sam da je i kod ovog hp fora kao i kod ostalih onako da se stavi pod sata native, i deri xp ali nije.

Ako tko zna rješenja nek napiše jer mi hitno treba laptop a ne mogu ga pogonit

pozdrav

bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 15:33   #2
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
joj, evo ga opet... trebaš u biosu stavit opciju umjesto "sata" u "ide native mode". i onda dalje nastaviš sa instalacijom
Getriba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2008., 15:56   #3
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Getriba Pregled postova
joj, evo ga opet... trebaš u biosu stavit opciju umjesto "sata" u "ide native mode". i onda dalje nastaviš sa instalacijom
Lijepo sam napisao da ova verzija laptopa toga nema! Kod prijašnjih je to bilo i javilo bi da nema hard driva, a meni javi grešku. To su različite stvari!
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 15:59   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Vjerovatno hard, skini si Hirens boot cd, pa to lijepo istestiraj, i po potrebi vrati laptop.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 16:11   #5
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Vjerovatno hard, skini si Hirens boot cd, pa to lijepo istestiraj, i po potrebi vrati laptop.
ma nije hard otisao, jer ga lijepo vidim u bious. citao sam po masu foruma, treba kao integrirat sata drivere kao za toshibe...ali ih ne nadjem na hp-ovoj stranici
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:04   #6
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor bela008 Pregled postova
ma nije hard otisao, jer ga lijepo vidim u bious. citao sam po masu foruma, treba kao integrirat sata drivere kao za toshibe...ali ih ne nadjem na hp-ovoj stranici
Ako trebaš sata drivere onda imaš i sata opciju u biosu..isključi ju, i normalno instaliraj win.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:08   #7
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ako trebaš sata drivere onda imaš i sata opciju u biosu..isključi ju, i normalno instaliraj win.
post iznad sam napisao da nema te opcije na ovoj verziji laptopa
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:37   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Nemoj u naslov teme stavljati "Pomoć, help" i slične parole. Dovoljno je ovako.
A što se problema tiče - bez obzira na test, prvo bih posumnjao na memoriju. A nije nemoguće ni da je hard riknuo, iako je malo vjerojatnije. Izvadi dodatne stickove meme.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 18:05   #9
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Nemoj u naslov teme stavljati "Pomoć, help" i slične parole. Dovoljno je ovako.
A što se problema tiče - bez obzira na test, prvo bih posumnjao na memoriju. A nije nemoguće ni da je hard riknuo, iako je malo vjerojatnije. Izvadi dodatne stickove meme.
ok sorry za helpove
kontaktirao sam hp in america dali su mi odgovor: i nama se to isto događa kad instaliramo xp, ali vista prodje bez beda. instaliraj vistu i sve ce bit uredu. Ja hoću xp, a ne vistu... njihovo ma probaj vistu i sve ce radit ok ...... sta ne bi nekog zadavio.
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 18:28   #10
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Ljepo odeš u bios,staviš AHCI na IDE,mislim da se tak zove,i riješen problem.
Imam isti lap pa...
Poslje u win-u ljepo raspakiraš exe od intel matrix sotrage,ne instalirat,pa u device manager na prvi sata koji vidiš,pa ljepo povuci drivere sa raspakiranog intel blabla.
Imaš na hp stranici upute za instalaciju sate.
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2008., 00:09   #11
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Autor SpicyFly Pregled postova
Poslje u win-u ljepo raspakiraš exe od intel matrix sotrage,ne instalirat,pa u device manager na prvi sata koji vidiš,pa ljepo povuci drivere sa raspakiranog intel blabla.
Imaš na hp stranici upute za instalaciju sate.
Ajde mi malo pojasni točno kako si ti to napravio jer ja vise tu nista ne kuzim. Imao sam prije toshibu, milina, s nlitom integrirao i sve5. Ovi iz hp-a mi kazu da ako stavim na IDE da se to vise ne moze vratiti tj. da se vista nece vise moc stavit?! Da se ne moze nista iz windosa napravit....??? Da ukoliko i uspijem napravit ista iz windowsa sto njima nikad nije uspijelo da vise necu moc vratit na ASHI....
Lud sam jer dobijem 100 različitih odgovora, procitam sve moguće solucije za koje ovi iz hp-a nemaju pojma niti ih znaju vec samo kazu vista vista vista....

Moje pitanje je sljedeće da li ja mogu stavit na ide, dignut xp te zatim istalirat normalno iz windowsa " Intel Matrix Storage Manager " za hp6730s te zatim vratit u biosu na ASHI i gotovo..... Bez sranja od ovih amera da ce mi bin laden izac iz laptopa ako to napravim i da vise necu moc ovo, ono....
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 02:48   #12
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor bela008 Pregled postova
Ajde mi malo pojasni točno kako si ti to napravio jer ja vise tu nista ne kuzim. Imao sam prije toshibu, milina, s nlitom integrirao i sve5. Ovi iz hp-a mi kazu da ako stavim na IDE da se to vise ne moze vratiti tj. da se vista nece vise moc stavit?! Da se ne moze nista iz windosa napravit....??? Da ukoliko i uspijem napravit ista iz windowsa sto njima nikad nije uspijelo da vise necu moc vratit na ASHI....
Lud sam jer dobijem 100 različitih odgovora, procitam sve moguće solucije za koje ovi iz hp-a nemaju pojma niti ih znaju vec samo kazu vista vista vista....

Moje pitanje je sljedeće da li ja mogu stavit na ide, dignut xp te zatim istalirat normalno iz windowsa " Intel Matrix Storage Manager " za hp6730s te zatim vratit u biosu na ASHI i gotovo..... Bez sranja od ovih amera da ce mi bin laden izac iz laptopa ako to napravim i da vise necu moc ovo, ono....
iznad si dobio odgovor:
Citiraj:
Ljepo odeš u bios,staviš AHCI na IDE,mislim da se tak zove,i riješen problem.
ja imam 6735b - isti ko tvoj, samo na amd platformi, također sam najprije krenuo u instalaciju bez stavljanja na IDE, totalno sam smetnuo s uma da je sata disk. gledam što je ovo, zar OPET peh? prekrećem papire koje sam dobio s njim, zovem HP Hrvatska, oni me preusmjere na servis, kaže lik stavi IDE mod u biosu...napravim to i šljaka...kasnije se odlučim instalirati vistu, onda podržava sata diskove, vratim na AHCI, te instaliram vistu...
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 09:22   #13
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor bela008 Pregled postova
Moje pitanje je sljedeće da li ja mogu stavit na ide, dignut xp te zatim istalirat normalno iz windowsa " Intel Matrix Storage Manager " za hp6730s te zatim vratit u biosu na ASHI i gotovo..... Bez sranja od ovih amera da ce mi bin laden izac iz laptopa ako to napravim i da vise necu moc ovo, ono....
Ovak,sad ti ne mogu dat link,jer na hp-u ne radi pdf sa uputama za instalaciju sate.Skineš intel matrix storage,onda taj .exe file moraš raspakirat,NE instalirat.Onda tek dobiš drivere za satu,nekih 5-6 filova.
Kad to imaš stavi u folder recimo sata,onda u device manager i pod hdd nađeš nešto tipa sata ahci blabla.
Onda na to update driver pa nađeš onaj tvoj kreirani sata folder,i povučeš drivere,zatim restart,mislim po sijećanju pustiš da se dignu win,još uvijek pod ide načinom rada.Onda tek odeš u bios i vratiš na ahci,reći će ti da ak to napraviš kao moraš opet win instalirat,zanemari to čista glupost.
To je više manje to.
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 09:33   #14
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Autor SpicyFly Pregled postova
Ovak,sad ti ne mogu dat link,jer na hp-u ne radi pdf sa uputama za instalaciju sate.Skineš intel matrix storage,onda taj .exe file moraš raspakirat,NE instalirat.Onda tek dobiš drivere za satu,nekih 5-6 filova.
Kad to imaš stavi u folder recimo sata,onda u device manager i pod hdd nađeš nešto tipa sata ahci blabla.
Onda na to update driver pa nađeš onaj tvoj kreirani sata folder,i povučeš drivere,zatim restart,mislim po sijećanju pustiš da se dignu win,još uvijek pod ide načinom rada.Onda tek odeš u bios i vratiš na ahci,reći će ti da ak to napraviš kao moraš opet win instalirat,zanemari to čista glupost.
To je više manje to.
da li se moze fino tih 5-6 fileova samo s nlitom zaprzit i gotovo?*
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 09:47   #15
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor bela008 Pregled postova
da li se moze fino tih 5-6 fileova samo s nlitom zaprzit i gotovo?*
Neznam,moglo bi,ali mislim da su ljudi imali poslje problema s time.

Evo proradile upute kao html: http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=1&gl=hr
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 14:40   #16
bela008
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Problem rješen jednostavno, napravio sam isto kao i za toshibu i sve 5!
Znaci skine se intel matrix storage s hp-a, zatim se exportira, uđe se u winall, i tamo su dva .ini fajla koji se nlitom ubace u instalaciju i to je to. Vazno je samo da kod nlite stavite u txt mod i da oznacite sve kad se nabroje svi controleri. Znaci bios i ide i achi se nista ne dira. Sve ostaje kako je po defaultu na ASHI i to je to. Sve radi !
bela008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 16:00   #17
psih0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 66
evo imao sam isti problem i jos jednom zahvaljujuci pcexpertu rijeseno
nego eto postoji li neki određeni nacin tj poredak instalacije drivera?
radi se o 6735b modelu
molim za oprost ako je pitanje na krivom mjestu

Zadnje izmijenjeno od: psih0. 01.12.2008. u 16:16.
psih0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 16:34   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Postoji i star ko biblija:
1 - Win install
2 - Reset - obavezni korak
3 - Chipset
4 - Reset - obavezni korak
5 - Driver grafičke
6 - Reset - obavezni korak
7 - audio . . .
Obrati pažnju na 2. i 4. i 6. korak, a nije loše isto napravit i kasnije iza svakog pojedinačnog drajvera.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 16:41   #19
psih0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 66
tnx
mislio sam na ovo jer nisam siguran

Ah da, važna napomena. Nakon vindovsa, instaliraj Dx9.0c i MS .Net Framework 2.0. Tek onda instaliraj druge drivere. I prije audio drivera instaliraj MS UAA HD.
psih0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na