Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2008., 18:31   #1
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Koji mali laptop da kupim?

pozz

znaći zanima me koji "mali" lap da kupim?

Sviđa mi se ova Toshiba => Toshiba NB100-111

vidim da ima Atom procesor, pretpostavljam da je to ok proc.

Zanima me jel se grije lap, kolko može baterija durati prilikom surfanja pisanja po wordu i takvih tipa poslova.

Jel se može daograditi sa još 1 GB memorije?

jel se može nadokupit garancija i jel bi mi se dodatno memorija besplatno ugradila u lap?

ili imate nešto drugo za preporučiti?

dakle bitno mi je da je manji lap, da ima wireless, LAN, da nije baš prespor, rang oko 500€

unaprijed hvala, lp
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 12:21   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Koji će ti q još 1Gb rama u tom malom čudu? Sumnjam da word i wlan mogu zauzeti i tvornički instaliranih 1Gb. Pitanje je može li se uopće staviti još rama obzirom da većina 'malih' laptopa ima samo jedan utor za ram? Ako ga negdje i kupiš, vjerojatno će ti ga na licu mjesta besplatno staviti.
Atom jest štedljiv proc, ali nije pogođen chipset tako da ploča troši više od procesora. Ustanovljeno je da underklokani AMD na 7xx chipsetu troši manje od Atoma sa tim čipsetom. Da se odmah razumijeno, radi se o nekih 41-45W pa nema govora o nekom bijesnom zagrijavanju ili potrošnji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2008., 12:25   #3
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Mislim da i nemreš staviti više od gige na njega, vidio sam ga nedavno na micronisovim stranicama i piše da je max 1 Gb
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 12:43   #4
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
ok, znaći grijanje je zanemarivo, max memorije je 1 GB, u slučaju da ide 2 GB - đaba ugradnja. To smo ustanovili.

Zanima me još slijedeće:

koliko bi cca baterija mogla držati prilikom surfanja?

Vidim da Links daje 1 god a ve-mil 2 god gare na njega, lapsus ili?

Jel netko radio sa dotičnim lapom pa da ostavi nekle komentare?

možda neka druga preporuka?

hvala na dosadašnjim odgocorima
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 13:59   #5
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ako je 3cell, možeš računati na cca 2 sata surfanja uvrh glave. Osobno, vidio sam Toshibu uživo, i nekako mi nije sjela. Uzeh Aspire One koji je u biti najpopularniji u tom segmentu (8,9"). S druge strane, nema prevelike razlike između njih, stvar je detalja.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 14:06   #6
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo ja sma uzeo hp 2133...uzeo sam onaj model s 6cell baterijom...

Pozitivno:
6cell baterija
2gb rama
pcmcia utor (za aetheros)
velika tipkovnica
ekran koji podrzava 1280x768 rezu

negativno
cijena
i procesor

ja sam ga uzeo prvenstveno jer kad sam ga bio kupovao bio je jedini s 6cell baterijom...platio sam ga 3500kn (2gb rama, 120gb hdd, 1.6via procesor i 6cell battery model)

ugl ok je procesor osim ako nemas otvoreno 20tabova u firefoxu i onda ides jos nesto raditi...i zbog proca je malo sporiji kod instalacije programa...ali sve u svemu ja da opet idem kupovati opet bi izabrao hp-a radje nego acera ili winda...

meni baterija s konstantnim surfanjem i skidanjem torenta (oko 1MB/s) izdrzi 5 sati +-10minuta...naravno bez zvucnika a osvjetljenje je na minimumu...i jedino sto je upaljeno su utorrent, nod32, activesync i naravno firefox

eh da i to je jedini model od malih laptopa koji ima utor za dodatne express kartice(ispravite me ako grijesim)
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na