Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2016., 04:52   #1501
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor chem1990 Pregled postova
opet postoji i mod da ti ne treba switch... router direkno u ont, na routeru ne jedan port stavit 101 i taggat ga a speedport na njega. meni to radi ko puska preko 80 dana bez greske... dyndns itd...

speedport je samo sip za telefon



imam sip sa vlan podrskom znaci i njega moram na vlan101 stavit?
al ti ostaje i dalje problem da ruter nepropušta vlan id 101,to je očito namjerno napravljeno od t-coma,sad dali imao speedport ili sip za voip,bar meni je poprilično svejedno,čak iz praktičnih razloga speedport mi je bolji jer maxtv mogu na njega zakačiti ,a na asusu ostaje port više.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 13:42   #1502
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
al ti ostaje i dalje problem da ruter nepropušta vlan id 101,to je očito namjerno napravljeno od t-coma,sad dali imao speedport ili sip za voip,bar meni je poprilično svejedno,čak iz praktičnih razloga speedport mi je bolji jer maxtv mogu na njega zakačiti ,a na asusu ostaje port više.
ciao, vec smo mi razglabali o tome ali meni jos uvijek ne ide i ne zelim se pomirit s tim da ne radi. imam sve doma i jos uvijek mislim da nisam dobro postelo vlanove na routeru a pogotovo na sipu. imam previse upitnika i nesigurnih postavki.

meni se sip apsolutno ne zeli i ne pada mu napamet konektirat se na centralu. moc razgovarat i cut nekog trugog je totalno druga stavka onda..

ja pre malo znam o tome a nije da niti malo znam o vlanovima i slicno... jednostavno nisam siguran dali je to to

chem1990 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2016., 19:45   #1503
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
gle svi ruteri imaju zauzete vlan id ove za vlastite potrebe,večinom su to ti niski pa i taj sip možda isto ima 101 blokiran ,
i to vjerojatno je tako da ak proizvođać ne napravi firmware u suradnji s tcomom voip neće nikako raditi
ovdje kod nas,u njemačkoj gdje je maknut obavezan ruter isto nedobijaju postavke korisnici doma nego su ruteri poštelani u firmwareu,
ono kaj je kod nas problem je da nema tko tražiti ukidanje obaveznog rutera od provajdera,
u njemačkoj su tu temu pokrenuli informatički časopisi,kod nas je to iluzija.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 00:17   #1504
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Ima li netko ideju zašto moj laptop na mom speedportu ima brzinu od 100mbita preko optike, a kod prijatelja s istom uslugom,dakle optika, isti speedport nemogu dobiti više od 40-45mbps preko wlana. Zvali dva puta tehničare, prvi put došao tehničar, stavio zte, ista stvar, opet vratio speedport ista stvar i tada mi je rekao da T-com ograničava brzinu preko wlana na 50mbps, a to što ja mogu dobiti punu brzinu kod mene kući je slučajnost. Ima li tu istine jer ja to još nisam čuo?? Meni nije jasno kako moj laptop kod mene primi svih 100 a kod njega neće, a istti router, ista verzija softwera, iste postavke....
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 00:18   #1505
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Okolne mreže? Udaljenost od CPE - a kad mjerite? Koje su postavke uopće?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 07:46   #1506
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Ima okolnih mreža ali stavio sam na kanal koji mi je najmanje opterećen, meni je laptop spojen na njegov sa 65mbps, a moj kući sa 150mbps. Od postavki stavljena zaštita, wpa2 psk, full transmission power, uostalom baš isto kao i kod mene doma, samo što on ima drugu šifru i naziv mreže. I neće pa neće. Žicom ide 100 mbita, a wlanom ne više od 40-45.
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 09:14   #1507
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
jesi pogledao dali mu je u postavkama mrežne na laptopu uključeno "n" only?
čini se da nu laptop preferira "g" mrežu,ako je tako onda mora postavit da prima samo "n".
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 04.11.2016. u 09:22.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 11:39   #1508
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Moj laptop je korišten za testiranje, dakle ja doma uključim laptop, automatski se spoji na moju mrežu i odmah radi na 100 mbit, odnesem kod njega,spojim se na njegovu mrežu primim 40-45, ovaj tehničar što je bio kaže da nikada nećemo dobiti 100 preko wlan-a jer T-com navodno to ograniči na 50 mbit, i to je to, e sada je li to istina?
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 14:32   #1509
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
u 039 firmwareu su maknuli mogučnost 300 ,ali "n" standard je ostao kao u idealnim uvjetima 150,to nebude nikada dosegnuto kod nikoga ali 75-100 bi trebalo ići,na 50 nisu sigurno ograničili
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 15:09   #1510
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
mac adrese oba rutera?

2c:95:7f
cc:7b:35
70:9f:2d

ili nijedna od navedenih?

edit: zajeb, o speedportu se radi no ima i njih s različitim mac adresama pa provjeri
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2016., 13:17   #1511
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
evo me opet nakon nekih testiranja...


Uglavnom razglabao sam tu i na drugim forumima o ovaom speedportu i ljudi su me uvijeravali kako speedport trosi preko 11w struje i vise, itd, i da se ne isplati stavit ga ko sip iza routera na optiku jer trosi puno...

i tako potaknut razgovorom sam kupio mijerac potrosnje (onaj koji se usteka u uticnicu pa na njega potrosac) i krenuo testirat.

Uglavnom, moj speedport postavke: ja sam sve sta postoji u njemu iskljucio od firewall-a do dhcp-a pa wireless-a itd.

kada se tek upali speedport vuce jedno 6W da bi odmah pao na 3W. to traje jedno minutu kroz koju potrosnja krene uzbrdo na 4, 5 pa 6W dok se ne upali DSL i Telephony lampice na routeru.
Onda se potrosnja stabilizira na 5W i takva je cijelo vrijeme.

kad dignem slusalicu onda potrosnja ide na 6W, kad spustim opet 5W.


Sve u svemu iznenadio sam se malom potrosnjom i zadovoljan sam jer to mi je dalo samo jos jedan razlog da ne gubim vrijeme sa sipom i postavkama koje nikako da prorade.

uglavnom, opet preporuka od moje strane za optiku pa i druge vdsl korisnike, kupite bolji router od 400kn na gore i sredite nekako vlanove, spojite speedport iza routera uzivajte u nikad vise ddns problemima + razno.

chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 16:25   #1512
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
daj mi reci dali auta updajtuje na 039 i u sip modu i u tom slučaju dali ostaje firewall isključen?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 18:02   #1513
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor chem1990 Pregled postova
evo me opet nakon nekih testiranja...


Uglavnom razglabao sam tu i na drugim forumima o ovaom speedportu i ljudi su me uvijeravali kako speedport trosi preko 11w struje i vise, itd
Tako su švabe izmjerili

Citiraj:
Leistungs-Aufnahme im Standby 8 Watt
Leistungs- Aufnahme bei Datentransfer 11 Watt
http://www.chip.de/artikel/Telekom-S..._73762456.html

U principu možeš wlan preko noći isključiti pa će onda gutati manje struje
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 02:21   #1514
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
daj mi reci dali auta updajtuje na 039 i u sip modu i u tom slučaju dali ostaje firewall isključen?
u ovoj konfiguraciji korisnicka suzba ne moze doc do routera... vlan 103 ne postoji...

barem bi tako trebalo bit... nema ko ga updejtat. meni sigurno nije... a probat necu jbg... ne diraj dok sve ide..

Citiraj:
Tako su švabe izmjerili
aaa znao sam da si i tu

Citiraj:
U principu možeš wlan preko noći isključiti pa će onda gutati manje struje
ako pises meni, WIfI je iskljucen uvijek meni, palio i gasio ga zbog testa... wi fi drugi router organizira

Zadnje izmijenjeno od: chem1990. 10.11.2016. u 02:28.
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 02:49   #1515
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
e jbg, wifi je jedan od većih potrošača struje osim toga njemačka verzija speedporta ima male hardverske razllike u odnosu na naš (pogledaj prvi post u threadu)
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 10:25   #1516
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
da "male" - milenijske prije, ali eto kolko čitam po njihovim forumima isto katastrofa,taj njihov ruter je kod njih bio jedan od razloga za donošenje
zakona o prestanku obaveze rutera od provajdera,samo eto kod njih ima netko koje mogao takav zakon pokrenuti.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 10:35   #1517
Manjacha
Premium
Moj komp
 
Manjacha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Bridge mode

Pozdrav ekipa.

Ne mogu naci da li je vec netko postavio ovo pitanje ili ne, nadam se da mi necete zamjeriti ako je vec pitano.

Na koji nacin mogu Speedport W724 Type-Ci staviti da radi u bridge mode?

Naime, imam MikroTik RB915G-2HnD koji mi radi u bridge modu i na njega imam podesen dynDNS i port forwarding.
Sad bi taj MikroTik trebao doci izmedu Speedporta i switcha lokalne mreze.

Iz MikrotTika su rekli da bi Speedport trebao biti podesen u bridge da bi to sve radilo jos bolje.

Zapravo trebam Speedport podesiti da radi samo kao modem, a sve ostale funkcije preuzima MikrotTik.


Hvala svima
__________________
I am no geek, I am level 12 warrior!
Manjacha je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 10:47   #1518
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Manjacha Pregled postova
Pozdrav ekipa.

Ne mogu naci da li je vec netko postavio ovo pitanje ili ne, nadam se da mi necete zamjeriti ako je vec pitano.

Na koji nacin mogu Speedport W724 Type-Ci staviti da radi u bridge mode?

Naime, imam MikroTik RB915G-2HnD koji mi radi u bridge modu i na njega imam podesen dynDNS i port forwarding.
Sad bi taj MikroTik trebao doci izmedu Speedporta i switcha lokalne mreze.

Iz MikrotTika su rekli da bi Speedport trebao biti podesen u bridge da bi to sve radilo jos bolje.

Zapravo trebam Speedport podesiti da radi samo kao modem, a sve ostale funkcije preuzima MikrotTik.


Hvala svima
istina receno je jedno 45 puta ali je i istina da ima preko 1500 posteva

Uglavnom ja znam za 2 nacina...

manualno i automatski..

za manualno udes u router i iskljucis dhcp i sve podatke tvoje za konekciju koje ti je dao ht.

druga je laksa tj zoves korisnicku sluzbu i kazes "ja bi router u bridge mode" i oni ga resetiraju. isto to mozes napravit na korisnickim stranicama kad se logiras sa svojim userom i passom.

meni nakon srto mi oni naprave bridge uvijek ostane dhcp upaljen sto mi je smetalo pa sam morao opet sam iskljucivat.

vidi ti...
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 11:04   #1519
Manjacha
Premium
Moj komp
 
Manjacha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor chem1990 Pregled postova
istina receno je jedno 45 puta ali je i istina da ima preko 1500 posteva

Uglavnom ja znam za 2 nacina...

manualno i automatski..

za manualno udes u router i iskljucis dhcp i sve podatke tvoje za konekciju koje ti je dao ht.

druga je laksa tj zoves korisnicku sluzbu i kazes "ja bi router u bridge mode" i oni ga resetiraju. isto to mozes napravit na korisnickim stranicama kad se logiras sa svojim userom i passom.

meni nakon srto mi oni naprave bridge uvijek ostane dhcp upaljen sto mi je smetalo pa sam morao opet sam iskljucivat.

vidi ti...
Pozdrav.

Hvala na reply.

Procitao sam da se ukljuci "PPPoE passthrough", to je kao alternativni naziv za bridge mode.
Da li je to istina?
__________________
I am no geek, I am level 12 warrior!
Manjacha je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 11:05   #1520
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Manjacha Pregled postova
Pozdrav.

Hvala na reply.

Procitao sam da se ukljuci "PPPoE passthrough", to je kao alternativni naziv za bridge mode.
Da li je to istina?
rekao bih da da...
sve znas
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2016., 20:50   #1521
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Mene Speedport zasada dosta dobro služi...možda WLAN nije baš najbolji, al ionako se na WLAN spajam samo preko TV-a. A pošto su u istoj prostoriji, u većini slučajeva, nema problema. U utorak dolazi T-HT tehničar te me zanimaju Vaša iskustva - koliko to dugo traje, da li je optika istog trena u pogonu ili se mora čekati da centrala pošalje signal itd.? I kakvi su Vaši dojmovi s T-comovom optikom?
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 06:19   #1522
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
kod mene je signal bio pušten prije nego su došli postaviti optiku uglavnom isti čas,linija je sasvim ok što se vidi kad priključiš svoj gb ruter nema ni pucanja ni usporavanja,ni problema sa dns-om,sa speedportom je problem što ovisno
o broju uređaja,prometu, mu se firmware nakon nekog vremena raspada radi sladosti samog uređaja,preslab procesor, premalo memorije,što je prava šteta jer sve drugo je izvedeno ok,sa telefonom i maxtv-om bar do sada problema nisam imao.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 09:47   #1523
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
daj kad ti je tolka šteta da skoro što ne zaplačeš od silnog kukanja oko spedporta ga ne clockaš i zamjeniš ram čip
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 10:05   #1524
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Ma pusti, plače od početka, nema tu pomoći.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 22:27   #1525
Bex555
Registered User
 
Bex555's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Papandopulo Pregled postova
Mene Speedport zasada dosta dobro služi...možda WLAN nije baš najbolji, al ionako se na WLAN spajam samo preko TV-a. A pošto su u istoj prostoriji, u većini slučajeva, nema problema. U utorak dolazi T-HT tehničar te me zanimaju Vaša iskustva - koliko to dugo traje, da li je optika istog trena u pogonu ili se mora čekati da centrala pošalje signal itd.? I kakvi su Vaši dojmovi s T-comovom optikom?
dojmovi fenomenalni! nakon bakra i 8 megabitbe brzina prešao na 100! leeeeettiiiiii stisnem enter stranice odmah učitane! http://www.speedtest.net/my-result/5819585072
Bex555 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 17:29   #1526
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor Bex555 Pregled postova
dojmovi fenomenalni! nakon bakra i 8 megabitbe brzina prešao na 100! leeeeettiiiiii stisnem enter stranice odmah učitane! http://www.speedtest.net/my-result/5819585072


Znam! Hehe. I ja sam si uzeo prije tjedan dana. Super zasada.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 21:36   #1527
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
ekipa, posto sam izbacio speedport-a i zelim osim VLAN100 koji je tagiran i pomocu njega sam se spojio PPPoE na internet imati VLAN101, da li i njega moram tagirati?

moze li se na Openwrt-u staviti dva tag-a na isti wan port?

da li trebam VLAN101 staviti na dhcp? malo me zezaju inteface-i. puca mi pppoe ako se vlan101 prije zakaci/dobije dhcp lease.

ima li netko info sta se stavlja u asterisk konfu?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Shuky. 27.11.2016. u 22:47.
Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 15:34   #1528
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
http://thehackernews.com/2016/11/mir...r-offline.html

Citiraj:
900,000 broadband routers belonging to Deutsche Telekom users in Germany knocked offline over the weekend following a supposed cyber-attack, affecting the telephony, television, and internet service in the country.
The German Internet Service Provider, Deutsche Telekom, which offers various services to around 20 Million customers, confirmed on Facebook that as many as 900,000 customers suffered internet outages on Sunday and Monday.
Millions of routers are said to have vulnerable to a critical Remote code Execution flaw in routers made by Zyxel and Speedport, wherein Internet port 7547 open to receive commands based on the TR-069 and related TR-064 protocols, which are meant to use by ISPs to manage your devices remotely.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 16:57   #1529
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
nadam se da im je prouzročilo što veće gubitke iako se nigdje ne spominje i šteta da nisu uvalili i kakav kod za brikat rutere. jebli ih spidporti tomsoni i slični kojekakvi otpadci
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 22:03   #1530
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Računaj da u švabiji vlada sloboda rutera.Zamisli da se takvo što dogodi kod nas a nebi se ni čudia da se desi.

Zato uvik bižim od njihovih šrotova bez obzira na ISPa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na