Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2020., 10:33   #1741
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor hakija Pregled postova
Bas razmišljam prebacit se sa fossil gen 5 na VA4...sad ostao malo razocaran

Moze malo dublji osvrt na VA4, pogotovo smart funkcije, notifikacije, muzika i sl...ove sport stvari ne sumljam da obavlja vrlo dobro

Generalno sto se tice funkcija, trebam 50:50 smart stuff i sport. GW mi je ruzan i svi ga imaju, google stuff mi je batt preslaba, garmin mi je malo slab na smart dijelu, ovaj Huawei nisam ni razmatrao....iako gt 2 nije los na papiru.
Xiaomi ne bi jer app i support je tak tak, imam mi band 3 a i voljan sam dat nesto vise love

Sent from my starship using subspace comms
Nažalost, ne mogu ti odgovoriti na to.
Od notifikacija koristim jedino da mi javi kad me netko zove, ostale stvari su mi isključene.
njega sam prvenstveno uzea za treniranje.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 16:03   #1742
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Nažalost, ne mogu ti odgovoriti na to.
Od notifikacija koristim jedino da mi javi kad me netko zove, ostale stvari su mi isključene.
njega sam prvenstveno uzea za treniranje.
A kakva je baterija? Citam da nakon v4+ ljudi imaju dosta problema...max 2.5 dana a kaze str da bi trebalo ici do 8. To mi je takodzer dosta bitno
hakija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2020., 16:37   #1743
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Tako je, baterija je meni 4 dana, sta je stvarno lose, pogotovo uzimajuci u obzir da nemam notifikacije.
No sa druge strane, radi gps (2 sata/punjenje)
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 16:54   #1744
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Ivoludilo Pregled postova
Da sve to ima i može se promeniti jedino kroz nadogradnju softvera (sem lica sata) i nikako drugačije.Što se tiče sportskih aktivnosti sve je to neprecizno što kažeš jedino za teretanu i ništa mimo toga.Rezime imaš sat koji neprikazuje vreme dok ga neaktiviraš na potez,nemogućnost ubacivanja aplikacija i loš interfrejs sa nepreciznim merenjem.???
Rezime je los.
Sportski dio nije toliko neprecizan koliko ga ti prikazujes. Meni OK radi, moze se povezati sa Stravom.

Sat koji ne pokazuje vrijeme dok ga ne cimnes? Informiraj se kad mislis pljuvat neki proizvod, jer ovako samo lupas napamet, a onda to isoadnu gluposti.

Dal je Garmin bolji od Xiaomija je isto pitanje kao Dal je Mercedes bolji od Renaulta?



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 18:10   #1745
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Kao bivsi vlasnik Amazfit Pace i Stratos (zapravo jos imam Stratos, skuplja prasinu negdje), slozio bih se sa komentarima. Patio sam se sa njima godinama, jedno vrijeme bio u stalnom kontaktu sa supportom. Bas sam htio da poprave to i da radi kako treba. Na zalost, bas je tako, izbace fw koji jedno popravi i još tri stvari pokvari. App su jednog dana mergali sa mi fit i jos vise sjebali. Pa se ne synca, pa problemi sa time zones, pa se koraci u app pokacuju pomaknuti za 1h ili vise, ovisi da li je bila promjena zimsko/ljetno ili sam mijenjao time zone. Pa onda iz cista mira fali dio traila, jednostavno rupa. HR podivlja sam od sebe. Hodam a sat vibrira da mi je HR previsok?! Ako napravim clear data od app, ulogiram se, nema mojih podataka uopce?! Vidim novi ID. Kontaktiram CS, natezem se par dana sa njima, pojma nemaju. Onda skuzim da ako koristim VPN prema zemlji gdje sam prvi put kreirao acc, onda me logira u moj stari account, podaci su nazad, osim tih dana dok nisam skuzio... Tako da imam barem 2-3 Amazfit accounta Ma ne da mi se vise. Bilo je toliko problema, frustracije da jednostavno nije vrijedno novaca.

U isto vrijeme, logiram se u Garmin app ili web a ono podaci tamo od prije x godina kad sam kupi svoj prvi Garmin. I Garminu se dogodi tu i tamo bug, recimo HRM se nije gasio kad se skine sat nakon workouta i trebalo im je par tjedana da rijese. Floors nisu dobro brojali prije a ne broje ni sada. Al' nema problema sa HRM, GPS, app, sync...

O trajanju baterije VA4, meni traje duze od 2 dana sigurno. Al' ja sam svaki dan 1-2h pa i duze na bajku i koristim GPS pa punim kad vidim da je pao na cca 40%. Notifikacije ne koristim stalno, nego kad hocu tj. ukljucim BT na telefonu.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 21:04   #1746
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Sat treba kupovati prema potrebama. Garmini su u globalu klasa iznad amazfita pa i cijenom ali mom kolegi na poslu je Stratos 3 kaže dosta precizan glede trackinga a imao je i Garmina nekog boljeg. Ja imam GTR i jako sam zadovoljan. Ne koristim GPS već samo korake i za notifikacije. Sat je jedan od ljepših na tržištu i meni je ok to što nudi za tu lovu. I ekran je odličan, taj amoled se vidi dobro čak i na direktnom suncu a u zatvorenom je superioran onom reflektivnom ekranu kod Stratosa i sličnih. Imao sam i Galaxy watch i prije prodaje sam usporedio preciznost mjerenja koraka u odnosu na GTR i razlika je bila zanemariva. Galaxy je nudio puno više nego što meni treba (punokrvni smartwatch) ali je bio osjetno teži i baterija mi je držala samo 4 dana dok sa GTRom drži 20 ak dana (što je i razumljivo jer nije smartwatch).
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 14:37   #1747
Ivoludilo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Čačak,Srbija
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Rezime je los.
Sportski dio nije toliko neprecizan koliko ga ti prikazujes. Meni OK radi, moze se povezati sa Stravom.

Sat koji ne pokazuje vrijeme dok ga ne cimnes? Informiraj se kad mislis pljuvat neki proizvod, jer ovako samo lupas napamet, a onda to isoadnu gluposti.

Dal je Garmin bolji od Xiaomija je isto pitanje kao Dal je Mercedes bolji od Renaulta?



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pa po defoltu je tako, ekran verovatno se može podesiti da je stalno upaljen ali u tom slučaju baterija upola kraće traje. Ne kažem da je sat loš naprotiv, ali pitanje je što ko hoće od uređaja. Ako želiš da imaš lep sat na ruci koji usput obavlja neke funkcije ok. Ako želiš da imaš merni istrument sa funkcijama pametnog sata onda naravno gledaš nešto drugo
Ivoludilo je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 21:07   #1748
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Bio danas u jednoj trgovini u Os pa naručio vivoactive 4 i venu, uzet ću jedan od ta 2, osobno naginjem va4 zbog duže baterije i nekako mislim da venu blješti sa svi tim bojama ali odlučim kad ih upalim.
Nosim već preko godinu huawei gt, dobar je za sve što koristim ali odlučio se počastiti malo.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 21:21   #1749
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Sat treba kupovati prema potrebama...
Tocno, ali je ovo i forum gdje ljudi razmjenjuju iskustva

Procitati realna iskustva korisnika je cesto puno korisnije nego citati sto pise na sluzbenom site ili citati upitno objektivne reviews. Naglasak je na realna iskustva korisnika jer cesto svaki svog konja brani, do posljednjeg daha
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 00:57   #1750
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Meni je vivoactive 4 odlican sat, virujem da se neces razocarati.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2020., 10:29   #1751
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Evo ja na kraju uzeo VA4...

Do sada imao Sony SW3 jedno 3g, nakon toga Fossil Gen 5 i sada ovo...

Dosta sam vezan za Google pa zato i wearOS ali nije mi bas zadovoljio potrebe sto se tice sporta i trajanje baterije. Ovaj fossil u mojem rezimu rada jedva 12h ali to znaci, AOD, sve notifikacije, GPS 3x 1h na tjedan tako da svaki dan je na punjacu + dosta slusam muziku preko sluski tokom treninga tako da batt dosta pati. Dodatno wearOS, fitness dio je shit, gore od svih drugih daleko...Ove 3rd party aps se sve placaju i to dosta bar ovo koje vrijede nesto.

Sto se tice fossila, stvarno je lijep sat nema sta ali opet to je osobno. Najveca zamjerka je gumb na sredini koji stalno stisces kad svines ruku pa se pali assistant koji jos dodatno rasturi bateriju a ne mozes to ugasit niti promijeniti.

Generalno, rekao bih da je za mene najbolji izbor GW ali mi se ne svidza izgledom i jednostavno ne volim Samsung. Po svemu sto ste tu pisali ima odličnu bateriju, sport dio je ok, a opet ima sve smart stvari koje su mi jednako bitne.

E sad ovja VA4....moj osobni osvrt:
Izgled:Skroz plastican, dosta jeftino ovako izgleda na dodir ali je s dr strane JAKO lagan sto je super za sport pa. Ok izgleda, nesto deblji od dosadasnjih satova...

Sport: dio je naravno fantastican, nemam sto dodatno za napomenuti. Fale mi neki sportovi kao open see swimming, hiking, trail...fenix serija to ima, ovo je samo điberenje sto ne daju "slabijim" + jos neke sitnice. Nesto se da dodati nesto ne.
Izbor facewatch je ok, ima svasta nesto, mislim da ce svi nac nesto za sebe. Nije kao wearOS i nema toliko fleksibilnosti ali ok je.

Ekran: meni ok. Sony mi je isto imao transrefleksivni sto je fantastican feature, ne znam zasto to svi nemaju?! S obzirom da vecinom zivimo po danu jel, nema potrebe za backlight a mozes imati AOD koji ne trosi toliko batt. Da je mogo bit vece rez je, ali ne smeta toliko. Dosta je velik, sve mozes lijepo procitat. Poruke, mail i to sve nema problema....Mogli su jos koji pixel ugurat

Batt: e sad, uzeo VA4 jer kao do 8 dana...trenutno mi je tak 2dana nekako. Primijetio sam da jako zavisi o watchfaceu - ralika je i do duplo. Slicne probleme sam imao i na wearOS. Iskreno ocekivao sam bar nekih 5 dana prema specifikacijama ali trenutno niti blizu. Ok, gazim ja njega ali opet, ako se 3 dana dobiva s GW onda ovo mora dat vise?! 1h treninga s GPS + muzika ode oko 10% sto je u skladu s specs. Ali ovaj standby je uzas. Koliko sam procitao, nazalost nakon kupnje, nakon 4.0 FW ima jako problema, cak neki javljaju da Venue ima bolji standby sto je smijeso s obzirom na ekarn. Jos ga mozda imam premalo ali nisam bas sretan. Po meni, batt na bilo kojem satu bi morala normalno bar full 2 dana - AOD, notifikacije, HR. GPS, sport, muzika...ok, to je vec druga prica.

Smart features: okejiš je...dolaze sve notifikacije, sve mozes procitati, ima i neke smart replys, dolazi pozivi. Ono sto meni fali, neki assistant, zvucnik+mic, watchface s kalendarom (nema API opce za to), vise apps....Naravno ovo je sport watch tako da ne bu islo, generalno moze proc.

Venue je generalno identičan sat, samo s oled ekranom i naravno slabijim standby time...bar bi tako trebalo biti, samo ne znam zasto nije?!

Eto toliko od mene...Sony sam zamijenio samo zato jer vise nema remena za njega a original se toliko izlizao da je se vec vidio metal. Odlican sat stvarno - transrefleksivni ekran, pravokutni, brz, micro usb na straznjoj strani, dobar batt. Steta sto nisu dalje razvijali.

Fossil ce vjerojatno na bubanj a onda kad dodze novi GW2 cemo revidirati situaciju
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 10:33   #1752
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
samo bih nadoda da meni VivoActive 4 ima open sea swimming, a baterija mi traje 7-9 dana.
Razlika naspram tebe jest što ne slušam muziku i nemam notifikacije, samo poziv mi vibrira.




Nego ekipa, znate li koji hibridni sat sa GPS-om?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 11:03   #1753
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
samo bih nadoda da meni VivoActive 4 ima open sea swimming, a baterija mi traje 7-9 dana.
Razlika naspram tebe jest što ne slušam muziku i nemam notifikacije, samo poziv mi vibrira.


Nego ekipa, znate li koji hibridni sat sa GPS-om?
Isss pa kak? Meni i dok sat sam stoji mi je batt consumption cca 1.1% po satu.
Koji FW? Kako si dobio open sea swimming, 3part app neki ili? Ako da koji?
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 11:48   #1754
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
@hakija - ako imaš watchface koji prikazuje sekunde i/ili hearthrate - to ti cucla bateriju. A onda i sam watchface - ima ih jako žednih... I onda firmware update - kojeg ne instaliravaš odmah jer i taj zna dobro zajebat cijelu situaciju. I te notifikacije, koje su po meni bespotrebne, također cuclaju. I onda kad sve to zbrojiš - svašta je moguće.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote