Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2009., 10:37   #151
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Al to ne bi trebalo imati nikakve veze s situacijom kada vraćaš proizvod u prvih 7 dana.
Upravo tako, kakve veze ima servis sa vracanjem ispravne robe.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 10:44   #152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Zar vi zaista očekujete da će vam oni platiti poštarinu za ispravnu komponentu koju vraćate jer vam se npr. ne sviđa njena boja? Ne bi vam je ni ja platio, a čisto sumnjam da bi bilo koja druga prodavaonica platila poštarinu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 10:51   #153
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Čemu polemika?U smjeru prema trgovinu/servisu iz bilo kojeg razloga,potrošač plaća poštarinu.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 10:57   #154
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zar vi zaista očekujete da će vam oni platiti poštarinu za ispravnu komponentu koju vraćate jer vam se npr. ne sviđa njena boja? Ne bi vam je ni ja platio, a čisto sumnjam da bi bilo koja druga prodavaonica platila poštarinu.
vidim da ti ne citas bas sve
vec sam prije napisao "U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu (ok, to se roba donese vama)" dakle, trosak je na kupcu, sad dal salje postom ili sam donese, svejedno. mene ne muci trosak vracanja nego ovaj nebulozni servis.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:04   #155
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Čemu polemika?U smjeru prema trgovinu/servisu iz bilo kojeg razloga,potrošač plaća poštarinu.
Mmmmm, ne bas. U slucaju kvara, prema clanku 427 ZOO-a, korisnik nista ne placa. Ni vamo ni tamo.
Druga stvar je u slucaju povrata opreme u slucaju kupnje na daljinu. Normalno je da ide na servis na pregleda li je ispravno, ali zakon jasno kaze da dodatni troskovi prodavaca ne smiju biti fakturirani kupcu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:16   #156
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mmmmm, ne bas. U slucaju kvara, prema clanku 427 ZOO-a, korisnik nista ne placa. Ni vamo ni tamo.
Druga stvar je u slucaju povrata opreme u slucaju kupnje na daljinu. Normalno je da ide na servis na pregleda li je ispravno, ali zakon jasno kaze da dodatni troskovi prodavaca ne smiju biti fakturirani kupcu.
da, tako je. evo primjer. ako ja uzmem monitor npr 21" sa hd rezom, dodjem doma i vidim da mi je sve presitno i vratim ga isti dan, nije potrebno ici u servis a i oni mogu u ducanu prikopcati monitor pa pogledati jel radi. da, zakon kaze da potrosac ne snosi troskove koje je prodavac pretrpio i da se mora vratiti cijeli uplaceni iznos.
nadam se da ce protis ovo komentirati
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:42   #157
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
da, tako je. evo primjer. ako ja uzmem monitor npr 21" sa hd rezom, dodjem doma i vidim da mi je sve presitno i vratim ga isti dan,
Za ovo "vidim da mi je sve presitno" bi ti ga sa zadovoljstvom nabio na glavu, ukrasio cvijecem i isplatio lovu na blagajni.

Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
nije potrebno ici u servis a i oni mogu u ducanu prikopcati monitor pa pogledati jel radi. da, zakon kaze da potrosac ne snosi troskove koje je prodavac pretrpio i da se mora vratiti cijeli uplaceni iznos.
Ne mozes za svaku opremu biti siguran da je 100% ispravna, tj. da ju korisnik nije sj**** i vratio nazad kao "ovo necu i tocka". Negdje se granice moraju povuci.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:56   #158
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Za ovo "vidim da mi je sve presitno" bi ti ga sa zadovoljstvom nabio na glavu, ukrasio cvijecem i isplatio lovu na blagajni.

Ne mozes za svaku opremu biti siguran da je 100% ispravna, tj. da ju korisnik nije sj**** i vratio nazad kao "ovo necu i tocka". Negdje se granice moraju povuci.
Jao sta smo agresivni
Gle to je bio samo primjer. a to sto oni sebe moraju osigurati dal monitor valja, to nemaju pravo naplatiti. dajte neka ih netko skypne da komentiraju ovo jer vidim da inace nece nista biti.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 12:09   #159
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
Jao sta smo agresivni
Nisam, nisam, samo sam nekad radio slican posao pa znam kakvi su krajnji korisnici nasi dragi...

Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
Gle to je bio samo primjer. a to sto oni sebe moraju osigurati dal monitor valja, to nemaju pravo naplatiti. dajte neka ih netko skypne da komentiraju ovo jer vidim da inace nece nista biti.
Ne mozes primjerom definirati generalne procedure, zato se i zakoni pisu "opcenito". Naravno da je monitor dobra i jednostavna solucija, sto kad je, recimo, disk za server, UPS od 60 kVA, egzoticni adapter, rezervni dio za kolor printer od 20k eura i slicno. Tu je problem.
I da, nemaju pravo naplatiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 12:24   #160
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nisam, nisam, samo sam nekad radio slican posao pa znam kakvi su krajnji korisnici nasi dragi...
I ja sam radio, konkretno u hgspotu i tamo se moze pogledati monitor prije kupnje i oni su svima rekli da se u roku od 2 dana moze bez problema vratiti proizvod i dobiti natrag novce.tako da tamo stvarno sve super sto se tice provjere a i eventualnog povrata jer naravno, ako ti nesto ne pase kod toga sta si kupio, neces sad to drzati tjedan dana, vrati se drugi dan i svi sretni.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 17:15   #161
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova


ja bi savjetovao svim da to ne rade jer vjerovatno monitor vise nikad nece vidjeti, dok ne dobijete servisnu primku da je netko preuzeo i zaprimio monitor kao da ste ga ostavili negdje na cesti. A kad si vec to sve napisao po kojem to clanu posaljes tuzbu i za sta??? ako proizvodac daje garanciju da monitor ima manje od 9 pixela onda ako imas 2 to ti ne ulazi u jamstvo, samo ce ti naplatiti pregled. Ne ide to za tuzenje samo tako, moze i firma tebe tuziti zbog klevete i rusenja ugleda firme i zaracunati ti pad prometa za