Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2007., 21:25   #1
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
98SE

Jel podrzava win 98se botanje s dvda nabavio sam dvd sa svim vindovsima, al nemam bot filove pa jel mi netko to moze poslat, i napisat upute dos naredba bio bi jako zahvalan jer se mucim s nekom nakaradom vec 3 dana
smartmaster je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 00:59   #2
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
hm ako se dobro sjecam ovi noviji win98 su bili bootabilni, dakle ako imas cd od 98-ice moze se bootat. sto mislis pod boot fileovima? sami fileovi na dvdu (cd-u) nisu dovoljni da bi cd bio bootabilan, trebas prekopirati boot sector originala zajedno sa podacima.

u slucaju da cd nije bootabilan mozes napraviti boot disketu za win98 koju mozes napraviti na win98, ako ih nemas mozes je skiniti na http://www.bootdisk.com/

znaci bootas sa cd-a ili diskete, sa fdiskom napravis particije, pa nakon toga formatiras primarnu particiju sa naredbom "format c: /s". ako je potrebno restartas i bootas (sa cdrom podrskom) i sa cdroma (D:, E: ,F:, nesto od toga) pokrenes setup.exe i pratis upute na ekranu.

neka me neko ispravi ako sam negdje zeznuo jer davno je to bilo
Dule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2007., 01:37   #3
RS2000
ThinkPad Hunter
Moj komp
 
RS2000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Pa to ne bi trebalo ovisit o windowzerima, u biosu se naštima da mu je first boot device cd odnosno dvd pogon i to je to. Dalje ovisi je li taj DVD (medij) bootabilan, tj. da li on ima bootabilne fileove. Raditi upgrade iz 98ice je besmisleno...
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
RS2000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 07:45   #4
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor RS2000 Pregled postova
Pa to ne bi trebalo ovisit o windowzerima, u biosu se naštima da mu je first boot device cd odnosno dvd pogon i to je to. Dalje ovisi je li taj DVD (medij) bootabilan, tj. da li on ima bootabilne fileove. Raditi upgrade iz 98ice je besmisleno...
Da se da botat na 486 na 100mgh i neki bios sbr vec bi ucinio moze se samo s flopijem, sad sam na pola puta uspio sam napravit disketu jos se sad mucim s naredbama
smartmaster je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na