Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2008., 16:34   #1201
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor n00b- Pregled postova
koliko sam ja danas vidio Amis je clanica CIX-a..
Pogledajte i vi na cix.hr
Pogledaj bolje: http://www.cix.hr/?mode=matrica
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 17:35   #1202
leteci
Premium
Moj komp
 
leteci's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Na toj stranici očito još nisu osvježili tu ''matricu''.
http://www.cix.hr/?mode=clanice
Pogledaj na ovoj stranici u dnu. Više ne piše za Amis ''Potpisan ugovor, u postupku spajanja'' već da je spojen.
__________________
leteci je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 01:44   #1203
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor leteci Pregled postova
Na toj stranici očito još nisu osvježili tu ''matricu''.
http://www.cix.hr/?mode=clanice
Pogledaj na ovoj stranici u dnu. Više ne piše za Amis ''Potpisan ugovor, u postupku spajanja'' već da je spojen.
Gledaj ovako samo sto je netko spojen u CIX ne znaci nista. Taj ISP mora sa drugim ISP-ovima napraviti peering ugovor da razmjenjuju promet inace to nista ne znaci. Trenutacno sav promet i dalje ide preko Ljubljanje tako da je Amis samo fiktivno spojen u CIX.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 10:44   #1204
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
ili jednostavno cmd pa trejsat, pa se lijepo vidi kak funka to što su "spojeni", sve u 16
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 22:27   #1205
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
meni je večeras u qurcu...brzina mi je oko pola mbit-a
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 22:29   #1206
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
meni sve 5+
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 22:31   #1207
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
meni je večeras u qurcu...brzina mi je oko pola mbit-a
hvala za info - i meni ako te tjesi vec sam mislio da mi je do kompa nesto , pa stalnp puca i sporo je uzasno .
Router je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 00:17   #1208
Mile.
Registered User
 
Mile.'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 44
ista stvar,zvao sam,lik mi rekao da nije samo kod njih problem vec i tcom ima isto sranje,valjd je problem u centralama il nes....


danas sam dobio novi ruter jerbo se diskonekto bio ovaj stari tu i tamo...
Mile. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 00:40   #1209
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Mile. Pregled postova
ista stvar,zvao sam,lik mi rekao da nije samo kod njih problem vec i tcom ima isto sranje,valjd je problem u centralama il nes....


danas sam dobio novi ruter jerbo se diskonekto bio ovaj stari tu i tamo...
Jos jedna lovacka da je promblem u centralama ne bi prolazio ping od mene doma do amisa. Imaju problema sa linkom, a opet optuzuju druge.

Drugi put provjerite kad padne link da li prolazi ping do amisa, tako cete znati da li je kriv T-com ili Amis.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 01:33   #1210
Mile.
Registered User
 
Mile.'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 44
da znam kako provjerio bih...objasni mi ako ti se da molim te,osjecam da ce trebati ubuduce...

bio sam zadovoljan amisom,dok nisam saznao za sve malverzacije i kojekakva sranja(nemam druge rijeci) koja se dogadaju...zagrizao sam u trulu jabuku...sad mi je 1980kbps dl,up 191 na speedtest,pise bnet hrv,ping 51
Mile. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 01:41   #1211
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Mile. Pregled postova
da znam kako provjerio bih...objasni mi ako ti se da molim te,osjecam da ce trebati ubuduce...

bio sam zadovoljan amisom,dok nisam saznao za sve malverzacije i kojekakva sranja(nemam druge rijeci) koja se dogadaju...zagrizao sam u trulu jabuku...sad mi je 1980kbps dl,up 191 na speedtest,pise bnet hrv,ping 51
Kad opet nestane veze odes u command prompt i onda upisujes hostove koje hoces pingat.

Recimo ping google.com ako ne prolazi znaci da nisi na internetu ili je pukao link amisu, e sad ako ping amis.hr prolazi znaci da preko T-comove infrastrukture sve radi samo je Amisu pukao link prema Sloveniji.

Mislim da se Amis samo jednom u dvije godine ispricao zbog svog linka, a to je bilo jos kad sam bio na traffic paketu kod njih, kad im je 3 tjedna brzina bila kao dialup.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 13:24   #1212
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Mile. Pregled postova
danas sam dobio novi ruter jerbo se diskonekto bio ovaj stari tu i tamo...
time što si dobio drugi router nisi rješio probleme, bit će vjerojatno opet ista stvar
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 00:15   #1213
Mile.
Registered User
 
Mile.'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 44
onda cu se diskonektat s amisa i nabit im ruter kroz prozor njihovog centra...sa svim dužnim poštovanjem i pozdravima
Mile. je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 00:23   #1214
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Sto ste svi izgubili neku toleranciju??? zasto se obazirat na druge i njihove probleme, vecina ovdje je prosjecan korisnik daj mi internet i flat da skidam, a ne da gleda sta se desava u nekoj zgradi na kameri ili nesto trece.

Shvacam ljude koji se bave nekim poslom a ovise o internetu, i sam radim u struci i vezan sam za internet, i znam koliko koji operater ima problema samo po zagrebu. Amis je jos i ok, naspram tcoma, kada dnevno provedem po 5h (da pet sati) na telefonu prijavljujuci razno razne smetnje, jer nisu u stanju ukloniti i dovesti svoje veze (centrale, zice..) u red.

Amis ima problema, ali nije niti jedan drugi operater savrsen, meni je pucala veza prosli mjesec prijavio kvar, dosao tehnicar zamjenio ruter, ugodno smo popricali, tehnicar je sam rekao da je jedino to moguce zamjenit (ruter) jer on nema sta cackat dalje. Popricali smo malo o opremi, sta se radi kod njih i tako, i tehnicar osao ca.

Zasada sve funkiocnira kako treba, nema vise pucanja veze, i to je sve super. Imaju problema ali sta je tu je, svi ih imaju nisu oni jedini.

Nije da vam je valjda ping prema ovom onom bitan, ukoliko vam je bitan, zapitajte se koliko vam je bitan internet? Dali biste radije bili bez interneta nego sa vecim pingom?

to je ukratko to od mene, eh da flashanje rutera pomaze i to dosta, meni vise nepuca veza (morao sam fleshat novi ruter koji mi je amis zamjenio) i sada je sve tutifruti
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 02:13   #1215
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
to je ukratko to od mene, eh da flashanje rutera pomaze i to dosta, meni vise nepuca veza (morao sam fleshat novi ruter koji mi je amis zamjenio) i sada je sve tutifruti
i meni je bilo tutifruti, sve je radilo daleko bolje, no onda su mi zbog flešanja ukinuli uslugu i to bez najave i obavještenja
Tvrdili su da mi router ne radi, to jest u prijevodu prodavali su mi maglu jer su oni sa svoje strane isključili uslugu (odmah drugi dan nakon što sam ovdje iznio da sam preflešao router, ono kao baš su se slučajno iz dosade i bez razloga išli spajati i tako primjetili promjenu firmwarea), zatim su zahtjevali promjenu routera i onda su njihovi "stručnjaci" detaljnom analizom ustanovili "probijanje sigurnosne zaštite, brisanje konfiguracije, promjena softvera" (čitaj: flašanje routera)
Nakon toga sam dobio pismenim putem odgovor gdje se zbog tog flešanja prijete sa nekakvim kaznenim zakonima za koju je propisana zatvorska kazna u trajanju do tri godine plus ukidanje usluge s njihove strane

Tako da se nemoj čuditi ako te isključe a pojma nećeš imati, a sad si im dao i do znanja da si preflešao router (osim ako nemaš neke privilegije pa ti vrijedi drugačija "politika kuće")
Pošto su spojeni na tvoj router verziju firmwarea mogu provjeriti kad im se sprdne, a za vratiti originalni "prepravljeni Amisov" pretpostavljam da ga više nemaš.

Zadnje izmijenjeno od: Voorhees. 08.02.2008. u 02:46.
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 07:33   #1216
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Pitanje forwardao sam port (nekih 55000) na routeru radi jednog privatnog trackera,e sad nakon par dana port je bio postavljen an 4500-5000 a ja to nisam postavio,jel su to oni radili ili ?
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 07:46   #1217