Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2016., 09:01   #1
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
XFX R9 270a DD Problemi

Imam navedenu karticu koja se čudno ponaša, pa imam par pitanja. Kartica je stara 6 mjeseci. Kad je došla bila je iskrivljena ,ali ajde progledo sam kroz prste. Ne igram često igre ,ali tipa kad igram gta 5 ili malo jače zahtjevnije naslove temperatura mi se popne do 95 stupnjeva to sigurno nije normalno, također da bi mogao normalno igrati moram dignuti power limit jer inače imam masne dropove. Nakon duže vremena dok se ventilatori počnu jako vrtit čujem nekakvo zujanje koje mi je isto čudno kada su ventilatori na 90 posto. Imam full hd monitor i Još jedan full hd Tv spojen na nju stalno mi se javljaju neki defekti na slici ,ali samo u svim kombinacijama kada je spojen monitor i tv, ako je samo spojen monitor ili tv zasebno onda je normalno. Zanima me jer imam dosta problema s njom kako stoje stvari sa garancijom oko takvih stvari, dali se to uvažava i dali mi se isplati slati?

Ostatak konfe:
AMD X8 8300
Gigabyte DS3p-970a
8GB Kingston Hyper X
700W Zalman 80+
128Gb SSD 1TB Drive
Kučište Zalman R1 dobro prozračeno 4 ventilatora
smartmaster je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 10:06   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor smartmaster Pregled postova
Imam navedenu karticu koja se čudno ponaša, pa imam par pitanja. Kartica je stara 6 mjeseci. Kad je došla bila je iskrivljena ,ali ajde progledo sam kroz prste. Ne igram često igre ,ali tipa kad igram gta 5 ili malo jače zahtjevnije naslove temperatura mi se popne do 95 stupnjeva to sigurno nije normalno, također da bi mogao normalno igrati moram dignuti power limit jer inače imam masne dropove. Nakon duže vremena dok se ventilatori počnu jako vrtit čujem nekakvo zujanje koje mi je isto čudno kada su ventilatori na 90 posto. Imam full hd monitor i Još jedan full hd Tv spojen na nju stalno mi se javljaju neki defekti na slici ,ali samo u svim kombinacijama kada je spojen monitor i tv, ako je samo spojen monitor ili tv zasebno onda je normalno. Zanima me jer imam dosta problema s njom kako stoje stvari sa garancijom oko takvih stvari, dali se to uvažava i dali mi se isplati slati?

Ostatak konfe:
AMD X8 8300
Gigabyte DS3p-970a
8GB Kingston Hyper X
700W Zalman 80+
128Gb SSD 1TB Drive
Kučište Zalman R1 dobro prozračeno 4 ventilatora
Sve si rekao, nosi na rma.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2016., 10:31   #3
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor smartmaster Pregled postova
Imam navedenu karticu koja se čudno ponaša, pa imam par pitanja. Kartica je stara 6 mjeseci. Kad je došla bila je iskrivljena ,ali ajde progledo sam kroz prste. Ne igram često igre ,ali tipa kad igram gta 5 ili malo jače zahtjevnije naslove temperatura mi se popne do 95 stupnjeva to sigurno nije normalno, također da bi mogao normalno igrati moram dignuti power limit jer inače imam masne dropove. Nakon duže vremena dok se ventilatori počnu jako vrtit čujem nekakvo zujanje koje mi je isto čudno kada su ventilatori na 90 posto. Imam full hd monitor i Još jedan full hd Tv spojen na nju stalno mi se javljaju neki defekti na slici ,ali samo u svim kombinacijama kada je spojen monitor i tv, ako je samo spojen monitor ili tv zasebno onda je normalno. Zanima me jer imam dosta problema s njom kako stoje stvari sa garancijom oko takvih stvari, dali se to uvažava i dali mi se isplati slati?

Ostatak konfe:
AMD X8 8300
Gigabyte DS3p-970a
8GB Kingston Hyper X
700W Zalman 80+
128Gb SSD 1TB Drive
Kučište Zalman R1 dobro prozračeno 4 ventilatora
Naravno da se uvazava,reklamiraj! Mada,pitanje kako ce oni reagirati na cinjenicu da je iskrivljena kartica.Trebao si reklamirati odmah,mada to po meni nema veze s tvojim problemom,ali oni se na to mogu pozvati.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 10:39   #4
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Naravno da se uvazava,reklamiraj! Mada,pitanje kako ce oni reagirati na cinjenicu da je iskrivljena kartica.Trebao si reklamirati odmah,mada to po meni nema veze s tvojim problemom,ali oni se na to mogu pozvati.
A kolko vidim malo sve te glomaznije kartice novije generacije su iskrivljene pogotovo xfx pa nisam ni obraćao pažnju previše zato što radi,ali eto čudno se ponaša zbog ostalih problema ,pa ću probat reklamirat.
smartmaster je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 10:55   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Ako nisi mijenjao cooler reklamiraj. Mogu okacit macku o rep to sto je spigana. Ako ti nisi nista petljao po njoj reklamacija ce proci.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 11:01   #6
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ako nisi mijenjao cooler reklamiraj. Mogu okacit macku o rep to sto je spigana. Ako ti nisi nista petljao po njoj reklamacija ce proci.
Nisam ništa dirao sve je orginal.
smartmaster je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 11:32   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Onda reklamiraj, detaljno im opisi problem i to je to.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 12:00   #8
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
da, trebao bi je poslati na RMA no opet nije li 2 FHD monitora overkill za tu grafu? jesi probao za test malo smanjiti detalje u igrama?
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 12:20   #9
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
da, trebao bi je poslati na RMA no opet nije li 2 FHD monitora overkill za tu grafu? jesi probao za test malo smanjiti detalje u igrama?
Mislim da nije jer ne igram paralelno na dva monitora tj(monitor i tv) samo su spojeni gasim i palim po potrebi za šta mi treba. Komp je na jednoj strani sobe, tv na drugoj. Udaljenost 10m probao više hdmi kabela za koje znam da rade, čak i uzeo hdmi repeater, probavao s manje udaljenosti spojit sve sa kraćim hdmi kablovima i opet tu i tamo problemi.Ne zahtjevne stvari pustim film na tv, počnu se neke zelene linije pojavljivati, malo radi, malo ne. Isto tako ne zahtjevna igra tipa Fifa 2015 na Tv-u slična situacija sa slikom. Igre (zahtjevnije) na monitoru, rade većinom oke, osim što se jako grije 95 stupnjeva ,pa počne cvilit, power limit isto nekad treba dići jer na defultu imam velike dropove i btw nije ništa clockano.
smartmaster je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 13:56   #10
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
prijatelj mi radi u servisu i rekao mi je da dosta tih XFX R9 I R7 serija (270,280) imaju problema sa hlađenjem tj. da se u dosta njih pokvari jedan ventilator i da više ne vrti
ja imam R9 280 i stalno buljim u te ventilatore da li se okreću kada nešto igram hehe
jer imam otvoreno kućište
vcendaki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na