Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.06.2010., 09:13   #121
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
O kakvim to uvredama cijelo vrijeme govoriš i trpaš moderatorima u usta? Citirao si jednu jedinu rečenicu iz mog posta i izgradio cijelu teoriju zavjere usmjerenu protiv djece na forumima.
Ponavljam, očigledno nisi shvatio niti tu jednu rečenicu, niti cijeli post, niti razumiješ što ti ostali pokušavaju reći.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Staro 17.06.2010., 09:36   #122
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
LAcy, očito ti trebam ponovit:

Dobro sam ja shvatio svačiji post. Jednu tvoju rečenicu sam citirao jer na istu imam svoje mišljenje i stav. Ostalo nisam citirao jer čemu, pošto se slažem s svime ostalim što si rekao. Uvreda ko uvreda može biti svakakva, ali da ne filozofiram reći nekom da je glup, ne inteligentan, retardiran, zaostao - je uvreda. Koliko puta smo to vidjeli na forumu i osobno me uvreda ne dira. Ali kad vidim da dira nekoga drugoga, kome je ta uvreda destruktivna, onda se brinem.

Da ponovim još koji puta:
Ovim ne upirem prstom u osobu, moderatora, jer što ja imam od toga, čak i da priložim dokaz (koji trenutno nemam, jer je primjer o kojem pričam je bio dosta davno)? Pa nisam ja ovdje da upirem prstom, ali ako nešto nije u redu, onda ću reći da određeno ponašanje nije u redu. Jednako kao što se meni može reći da možda moje ponašanje nije u redu. Ali ne uvredama. Ja sam već konj, meni čak i ako kažeš uvredu ništa mi neće značiti.

Vezano na zavjeru, nisam siguran dali znaš što znači zavjera. Moje namjere nisu na štetu ove zajednice i foruma. Primjer iz života koji sam naveo je istinit, a ako si htio reći da lažem, onda reci: "Ne laži ili ne rise". Sve ovo je u svrhu poboljšanja međuljudskih odnosa, ako ste krivo shvatili ili me izvukli iz konteksta, ili niste htjeli čuti što govorim, ili ja nisam bio dovoljno jasan, ne znam što onda. Piši kuću propalo.

I sad stvarno, neda mi se više razglabat na ovu temu. Fakat, radije ajmo na pivu ko ljudi, ionako nisam dugo s forumašima bio na cugi...

Što se tiče same teme, dapače, ovakav sticky podržavam, meni će prvome dobro doći i pomoći, ali opet to je osobna stvar kako će se netko izražavati.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2010., 10:28   #123
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
može ovo biti sticky samo je pitanje ako će oni kojima to treba gledati

i btw, ni Bug nije primjer bez grešaka , koliko puta sam našao greške čitajući Bug pa makar imaju lektora i vjerojatno hrvatsku verziju word-a koji sve to kontroliraju
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 17.06.2010., 12:09   #124
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Koliko sam ja primjetio vi ste počeli ovaj topic sa pričom o tome kako vas iritira kad netko ne koristi apostrofe i interpunkcijske znakove, te kako umjesto nekih slova stavlja brojke i tako dalje, a sad ste na kraju završili komentarima o pravopisu, pismenosti odnosno nepismenosti i neznam ni ja čemu, ali uglavnom krenuli ste svi skupa cjepidlačit.

Istina, zamjeniti "jer" za "jel", ili pisati svugdje "č" zato što netko nezna ili ne želi znati/naučiti kako pravilno pisati nije u redu i krajnje je iritantno, ali nemojte sad na kraju završiti na pravopisu i neznam ni ja čemu, jer mislim da to može završiti samo lockanjem topica a ne nečim konstruktivnim.

Hrvatski pravopis je jako zajeban, i vjerujem da preko 90% forumaša prisutnih na ovom forumu, uključujući naravno i mene ga ne poznaje u potpunosti, tako da svaka prepirka oko istog uglavnom pada u vodu jer greške su svuda prisutne.

Možda jedino da nam kolega Visage dođe na topic i održi koju lekciju
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 17.06.2010., 15:03   #125
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Hrvatski pravopis je jako zajeban, i vjerujem da preko 90% forumaša prisutnih na ovom forumu, uključujući naravno i mene ga ne poznaje u potpunosti, tako da svaka prepirka oko istog uglavnom pada u vodu jer greške su svuda prisutne.
Gubiš se, nitko ovdje ne traži da se zna napamet knjiga pravopisa od 500 str., ali pobogu bar da ljudi znaju one osnovne stvari, riječi koje konstantno koristimo, svaki dan.
Pa jel moguće da je ljudima problem utuviti u glavu da nije neču, več, plačanje, sreča, mogučnost...
Onaj kome je to problem je neinteligentan i zatucan, a vi ostali pričajte šta hoćete.

Tu su se neki našli uvrijeđeni jbt ko da si im rekao da moraju znati sva glagolska vremena napamet.

Nitko se ovdje ne pravi pamet niti traži neke sulude gramatičke zahtjeve, traži se samo neka doza pismenosti, onaj koji to nije u stanju ispuniti nek se ne buni kasnije ako ga se ispravlja, jer to je njegova sramota.

EDIT: Evo vam samo jedan primjer preloše pismenosti (berlincro1) >> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=190914

Znači o ovome se priča, to je toliko loše da je teško probavljivo za čitat, da li je moguće da je on išao ili ide u školu?
More je ovakvih primjera.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 17.06.2010. u 15:11.
khm je offline  
Staro 17.06.2010., 15:14   #126
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
+1

samo ne znam da li ljudi shvaćaju da na prvu djeluju neozbiljno nepoznavajući najosnovniju gramatiku, jer je ovo ipak "pisani" medij prije svega.
syss je offline  
Staro 17.06.2010., 15:18   #127
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
^^ pa zašto bi morali znati, ovo je samo forum, ovdje nije bitno poštivati točku, zarez i sl. gluposti, dovoljno je samo nabacati riječi jednu iza druge, tu i tamo lupit enter, jer eto, bitno da ih se razumije, makar morali pročitat post 2-3 puta da bi shvatili što pisac govori.
khm je offline  
Staro 17.06.2010., 15:27   #128
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eh moja kvantiteto 21. stoljeća

sve, ali baš sve ide u vražju mater... kao kad nekome objašnjavam zašto volim dati 100kn za cd (pogotovo prije dok me hifa držala).

kako objasniti nekome sa 500gb mp3ca da je gušt imati kutijicu ispred sebe dok slušaš omiljene zvukove, da je gušt čitati booklet koji dolazi s njim, da ima svoju draž držat ga na stalku i svaki put se dignut, uzet ga, otvorit kutiju i staviti u cd player, pa se vratiti na početak i uživati.

na kraju krajeva da jednostavno cijeniš nešto, bio to muzički cd ili nešto treće u ovo sivo doba internet/instant generacije.

mislim da je analogija na mjestu
syss je offline  
Staro 17.06.2010., 15:30   #129
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Osim ignoriranja tih nepismenih sranja, IMHO nema neke druge pomoći. Oni koji su kronično nepismeni se sad smiju i frendovima na MSN-u komentiraju kak se (po njima) kreteni na PC Ekspert forumu zamaraju s pismenošću. Oni su većina, a mi ostali smo manjina i to je to. Do sutra se može raspravljati o sve većoj nepismenosti forumaša, ali to njih tak i tak ne dira previše. Ne bude ih diralo ni za nekolko godina, kad se osvrnu na sve kaj su napisali i kad skuže kolko žalosno je sve to izgledalo - jednostavno budu sami sebi rekli da su bili mladi i ludi.

Na stranu kaj budu i za nekolko godina još uvijek pisali ko da su na Fejsbuk chatu i kaj ih ama baš nitko ne bude shvaćal ozbiljno, isto kak ih se sad ne shvaća i doživljava. Ako im odgovara sva ta nepismenost i ako im je tak lijepo skrivati se iza "pa to je samo forum" izgovora - nek im bude onda. Nek pišu hijeorglife i nek se izražavaju na razini petogodišnjeg djeteta, nek se uguše u svojoj nepismenosti i nek se sramote za svakom rječju koju ostave diljem neta i raznih foruma.

Generacija tolko u qrcu, da niti ne shvaćaju kolko jadno sve to kaj rade izgleda.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kako objasniti nekome sa 500gb mp3ca da je gušt imati kutijicu ispred sebe dok slušaš omiljene zvukove, da je gušt čitati booklet koji dolazi s njim, da ima svoju draž držat ga na stalku i svaki put se dignut, uzet ga, otvorit kutiju i staviti u cd player, pa se vratiti na početak i uživati.
Još je dobro kad neko ima muziku na diskovima i raspoređenu, te katalogiziranu kak spada. Današnja generacija ne sluša albume kao cjeline, već ih zanimaju one-hit gluposti koje se tak jasno slušaju isključivo prek YouTube servisa. Playeri su im puni cajki i kojekakvih derivata. Došli smo do toga da se ljude ismijava kad kupe orginal film, seriju, album ili igru, jer ispadaš budala - kad sve to imaš na torrentima. Makar sve više ljudi poseže za tim i jednostavno hiperkonzumira sve na kaj naleti. Istinabog za dan-dva ne znaju ni kaj su preslušali i pregledali, ali hej - oni su moderni ljudi koji žive u modernom društvu i znaju kak stvari stoje. Ma tragikomedija na kaj to sve liči i kakve bajke ljudi sami sebi (a tek onda drugima) pričaju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.06.2010. u 23:18.
McG je offline  
Staro 17.06.2010., 15:46   #130
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Ako je već problem čitati možda će neke stvari biti lakše shvatiti gledajući film Idiocracy. Film nije vrhunsko djelo ali vrlo dobro opisuje kamo današnje društvo ide.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 17.06.2010. u 15:52.
LAcy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2010., 15:51   #131
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Stari ste momci. Prilagodite se ili dobite čireve od toliko živciranja. Bilo bi dobro za neke da se sami zapitaju što to nije u redu sa njima i zbog čega su toliko isfrustrirani zbog tuđeg pravopisa. Smiješni ste!
 
Staro 17.06.2010., 16:01   #132
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@lacy... identično sam ja rekao za taj film, samo dosta ljudi nije vidjelo dalje od pokretne slike.
syss je offline  
Staro 17.06.2010., 16:05   #133
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Stari ste momci. Prilagodite se ili dobite čireve od toliko živciranja.
Nije to živciranje, nego čisto komentiranje trenutačnog stanja i kud sve to ide. Makar ne znam zbog čega bi se neko išel prilagođavati nepismenoj i arogantnoj generaciji, koja ne mari sama za sebe, a kamoli za druge. Dok s druge strane traže poštovanje i uvažavanje svojih ideja i mišljenja. Lakše ih je ignorirati i "zaobilaziti", nego dobronamjerno upozoravati i savjetovati, kad svi dobro znamo da tak i tak ništ i nikoga ne shvaćaju.
McG je offline  
Staro 17.06.2010., 16:16   #134
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pod prilagodite nisam mislio ajmo svi biti nepismeni. Ako je nekom stalo do toga neka. Živcirati se jer nekom drugom nije je jednostavno glupo.

Ali ne uvažavanje nečijeg mišljenja ili ideje čisto zbog toga je jako bahata i glupa stvar. (govorim o slučaju kada razumiješ što je osoba željela reći, a ne sviđa ti se kako je to rekla).
 
Staro 17.06.2010., 16:21   #135
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jedno je uvažiti, a drugo percipirati.
syss je offline  
Staro 17.06.2010., 16:32   #136
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pod prilagodite nisam mislio ajmo svi biti nepismeni. Ako je nekom stalo do toga neka. Živcirati se jer nekom drugom nije je jednostavno glupo.

Ali ne uvažavanje nečijeg mišljenja ili ideje čisto zbog toga je jako bahata i glupa stvar. (govorim o slučaju kada razumiješ što je osoba željela reći, a ne sviđa ti se kako je to rekla).
Na sta bi ličio forum kad bi većina ovako pisala:

Citiraj:
Smanjuje mi se free space na laptopu
pozdrav svima,
tamo u folderu my computer ( na laptopu) di je local disc di mi pise total size i free space, free space mi opada iako nista ne skidam sa neta i ne diram,
imo sam 1,50 gb slobodnog prostora , a sada ga imam 600 i nesto mb
(dogadjalo bi se da mi i poraste ,ali mi cesce opada,svaki put kada idem na my computers mi je drukciji free space)
skeniro sam sa malwarebytesom i nije mi nijednu infekciju naso
bio sam updateo sa avg antivirusom i to je sve ok u potpunosti, ccleaner sam koristio i to je ok
u cemu bi problem bio
Ovdje se ne radi samo o tome da ovakav pravopis ide na dušu pojedinca, ovdje se radi o cijelom forumu i njegovom izgledu.
Ako su postovi pismeniji odma i forum izgleda ozbiljnije, pogledaj bug.hr, zbog nepismenosti te dječurlije forum je teško smeće.
Kako postoje pravila foruma koja se tiču npr. potpisa, veličine slike u njemu i sl. tako bi trebala biti i neka pravila oko pisanja postova, ne može svako baljezgat kako mu se digne.

I šta si se ti našao branit nepismene?
Zapravo, ovdje ih nitko ni ne napada, nego upravo suprotno, ovo su dobronamjerni savjeti, ali očito se bacaju biseri pred svinje.
khm je offline  
Staro 17.06.2010., 18:57   #137
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ako su postovi pismeniji odma i forum izgleda ozbiljnije, pogledaj bug.hr, zbog nepismenosti te dječurlije forum je teško smeće.
BUG se samo može poklopiti po ušima i biti tiho, umjesto da se hvale i ponose forumom. Njihovi autori su godinama u časopisu davali svima do znanja kak je po njima forum kao takav leglo nepismenosti, nekulture i čobanluka - a eto ih danas, imaju upravo takav forum, nakrcan tolkom količinom nepismenih i nesposobnih bisera da to nije humano. Svaka čast šačici izuzetaka koja si svaki dan da truda, pa odgovaraju i moderiraju sva ta sranja. Da ne spominjem kak je dobra količina tih forumaša registrirana čisto zato, jer je to BUG forum, a to po njima neki qrac valjda znači u društvu i životu općenito.

BUG se zadnjih godina srozal na neviđene grane licemjerstva, samodopadnosti i egoizma i daleko je to od tiskovine koja je izvorno zamišljena. Časopis i forum su im puni generičkih naklapanja i čovek se dobro treba potruditi da nađe nekaj novo, korisno i zanimljivo za pročitati. Još je k tome ta vojska dječurlije koja djeluje na njihovom forumu, registrirana na sve ostale forume diljem neta, pa se fino šire ko virus skupa sa svojim nebuloznim stavom i razmišljanjima.

Nažalost i ovaj forum je na dobrom putu da postane ko i BUG-ov.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.06.2010. u 19:12.
McG je offline  
Staro 17.06.2010., 19:47   #138
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Lakše ih je ignorirati i "zaobilaziti",
Upravo to. Ako te ne razumijem iz prvog citanja, eventulanog drugog citanja, zasto da ja trosim svoje vrijeme da desifriram nesto ako ti nisi odmah u startu sposoban napisati kako treba (pod "ti" ne mislim na McG, nego aproksimativni "ti" )

I kad mi pocnu svaku drugu rijec pisati kao kraticu, inicijalima i slicno :S
ONeill je offline  
Staro 17.06.2010., 23:40   #139
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Sta je sa psovanjem na forumu? Briga vas, ne podrzavate to, izricito zabranjujete?

Ovo mi je tako mastovito: shebu, yebeno (i sve ostale izvedenice od yebati), qrac itd.

Evo jedan quote:

Citiraj:
Autor xxx
...ide na kurac...

...U pičku materinu i sve više...
Psujem i ja u privatnom zivotu, nisam fratar, al na forumu mi je "grezo".
Vendetta je offline  
Staro 18.06.2010., 00:58   #140
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
To inace spada pod jedan od ovih:



__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 18.06.2010., 01:43   #141
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Aha, postoje sankcije

Hvala na odgovoru
Vendetta je offline  
Staro 19.06.2010., 14:21   #142
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Pa jel moguće da je ljudima problem utuviti u glavu da nije neču, več, plačanje, sreča, mogučnost...
Onaj kome je to problem je neinteligentan i zatucan, a vi ostali pričajte šta hoćete.
Poštovani khm

Ne znam dali je to radi tvojeg ne znanja ili nečeg trećeg ali upravo si sve ljude kojima je kajkavski dijalekt, pa možemo čak reći i književni jezik, materinji nazvali neinteligentnima i zatucanima.

Prilikom registracije na ovom forumu nigdje nije bilo navedeno da se komunikacija mora obavljati striktno na standardnom književnom jeziku. Međutim da je sam forum neformalan oblik komunikacije, mislim da svatko ima pravo pisati/komunicirati na svojem dijalektu. Dapače bilo bi poželjno da ljudi pišu na svojim dijalektima jer bi na taj način čuvali svoje dijalekte te s time i samo bogatstvo našeg jezika. Ovakvim izjavama ko tvoja, samo se tjera ljude da zaboravljaju i prestaju koristiti svoj dijalekt. Na kraju će svi govoriti/pisati standardni književni jezik a nakon toga će se sve više i više u taj „homogeni“ jezik uvući engleski pa na kraju više neće biti ni njega . Zbog toga je poželjno i dobro da se čim više koriste dijalekti i da se potiče na korištenje istih. Jer ja osobno ne bi nikad svoj „kaj“ zamijenio sa „what“ , ali ak me se prisili da umjesto „kaj“ koristim „što“ onda mi nebu teško jednog dana taj „što“ totalno zamijeniti sa „what“.

Nego da pak sad velim o čem je tu reč. Či buš otper bilo koji kajkavsi rečnik ili pravopis nutra moreš ljepo videti da ti mi slova Ć praktički nemame. Isto tak či dojdeš vu zagorje ili negdi gde se koristi kajkavski, probaj male posluhnuti a buš čul koga da je izgovoril slovo Ć. Či očeš moreš čak nekome reči nek ti pročita jenu reč sa Ć i jenu sa Č pa probaj posluhnuti a bu bilo kakve razlike vu izgovoru ta dva slova. Kaj se nebuš mučil ti bum ja zej mam povedal da razlike našel neš. To ti je naš kajkavski. Isto tak vu pisanju neš našel slova Ć, si poglej malo književna djela koja su pisana na čistem kajkavskom.
Tak da taj VEČ, SREČA, NEČU i tak dalje… morti jesu napisani krivo kaj se tiče standardnog književnog jezika ali či pak ja h svojem dijalektu pišem mi onda nemaš za pravicu reči da sam nepismen, neinteligentan i zatucan. Smo mi kajkavci imali svoj pravopis još prije nego svi vi drugi. Em pak je kajkavski bil prvi službeni jezik vu Hrvatskoj preje nek se je ovom mojem susedu Gaju nekaj h glavi obernulo ( valjda je preveč tuduma spil) pak je na štokavski prešel.
Kaj nebi slučajno rekel da zmišljam:
http://img62.imageshack.us/i/15146083.jpg/
http://img155.imageshack.us/i/srea.jpg/
Či treba ti ja sve reči najdem vu rečniku.

Uglavnom, valjda vam je sad jasno da niko od nas se nebi trebal igrati nekakve gramatičke policije tu po forumu. Naravno sve do onog trenutka kad nebu u pravila stavljeno da je pisanje na dijalektima zabranjeno. Ak se to dogodi onda se slobodno gađajte međusobno pravopisima i sličnim knjigama al i sami znate da oni kaj te pravopise pišeju se međusobno svadiju kak buju koju reč napisali.
Ja osobno, kolko god pokušaval očuvati svoj dijalekt do kojeg mi je stalo, koristim mešavinu štokavštine i kajkavštine jer se h školama, nažalost, gura samo štokavština dok se kajkavština tu i tam pojavi kroz lektiru. Znam ja jako dobro kad ide Č a kad Ć, kak god sam ko zagorec „gluh“ kaj se tiče prepoznavanja tih slova, al međutim da pišem h dijalektu onda sikam mečem Č. Makar vu zadne vreme denem samo C, em radi toga kaj se čoveka počne prozivati neinteligentnim i zatucanim i kaj sve više pišem po stranim forumima.

Nadam se da nebu niko zameril na ovom podužem postu, samo sam štel reči/pokazati da si od tog pravopisa po forumu date mira, več bu štete nego koristi. Ak pak baš morate nekome govoriti da je krivo napisal onda ga barem ne treba nazivati neinteligentnim i zatucanim.

I za kraj ko bunt protiv ovog nametanja štokavštine vam evo ljepo pjesma od moje babice. Do sad je napisala više od 10 zbirki pjesama, više od pol njih na kajkavskom, pak joj nigdo ni rekel da je nepismena, neinteligentna ili zatucana.
KAJ
Kaj se ori po bregu
Kaj se špancera po gradu
Kaj se špancera po selu
Kaj si mi rekel ?
Kaj bi štel ?
Kaj hočeš?
Kaj si želiš?
Kaj delaš?
Kaj je novega?
Kaj čkomiš?
Kaj same kaj.
A gde se zgubil
„molim“?
Kaj ? Veli mi sinek.
Kaj ? Veli mi hnuček…
Kaj ti babica ne znaš da
Kaj je od navek
Pri nas h modi
Da „molim“ još
Same po knjiga
Kaj bon-ton vučiju
Poskrivečki hodi…
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline  
Staro 19.06.2010., 15:34   #143
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
/cut/
Citiraj:
Hrvatski standardni jezik nema dijalekatske osnovice, niti je istovjetan sa nekim dijalektom posebno, on je samo dosljedna stilizacija novoštokavske jekavštine zapadnoga tipa, uz tronarječnu nadogradnju prema višestoljetnoj hrvatskoj književnoj baštini. Hrvatski standardni jezik nije samo štokavština ili samo čakavština niti je to samo kajkavština, opće hrvatski standardni jezik je suodnos sva tri hrvatska narječja i mogućnost komunikacije među njima što ga čini specifičnim i jedinstvenim te neovisnim o svim drugim srodnim ili manje srodnim jezicima.
Molim te da svoj dijalekt ostaviš u svom selu, čisto radi međusobnog razumijevanja.
Ovo nije forum na kojem se njeguje narodno blago.
Standardi postoje s razlogom.
Kako bi bilo da u npr. jutarnjem listu svaki novinar piše na svom narječju?
Sve što je namjenjeno široj publici treba biti u okvirima standarda, znači, ovaj forum je namijenjen svima u HR, iz toga proizlazi da se trebamo držati nekih pravila kako bi se međusobno razumjeli.
Kad budeš napravio forum grada Krapine onda fino nek vam kajkavština bude primarna, jer to onda neće biti forum za cijelu HR.

Znači, ovo nije forum na kojem ćeš ti forsirati svoj dijalekt, samo otežavaš komunikaciju, iako ti normalno nije ni zabranjeno da pišeš kako god želiš, što se mene tiče stavljaj kineske simbole, ja niti sam mod niti admin da tu uredujem, samo iznosim svoje mišljenje u vezi nepismenih ljudi na forumu.

P.S. Što se tiče č i ć, većina na forumu uredno piše štokavski, a stavlja č na svaku riječ, znači ne radi se o greškama zbog narječja, radi se jednostavno o neznanju, tako da ne pokušavaj okrenuti stvar u tom smjeru.
khm je offline  
Staro 19.06.2010., 15:42   #144
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
Poštovani khm

Ne znam dali
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 19.06.2010., 15:51   #145
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Pa jel moguće da je ljudima problem utuviti u glavu da nije neču, več, plačanje, sreča, mogučnost...
Onaj kome je to problem je neinteligentan i zatucan, a vi ostali pričajte šta hoćete.
Citiraj:
Autor khm Pregled postova

Inače, netko ko radi pogreške na č i ć je po meni prilično zatucana i neinteligentna osoba

Ovi šta miješaju jer i jel su posebni pacijenti koji jednostavno nisu za život. To je stvarno ozbiljan problem u ljudskom mozgu.
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Molim te da svoj dijalekt ostaviš u svom selu, čisto radi međusobnog razumijevanja.
A tko si ti da prigovaraš nekom da je neinteligentan i zatucan, da je pacjent koji nije za život i da svoj dijalekt ostavi u selu???

Pa ovo je PCE forum a ne jebeno Rvacko slovo, kaj ti ili bilo tko ima prigovarat nekom za dijalekt?

Bilo to kaj ili ča ili nekaj deseto...post treba biti smislen i razumljiv-sve ostalo je na modovima da rješavaju.

Napravite si fino anketu, izglasajte da se svakog tko ne piše književno izbaci sa foruma pa uživajte, nije pravopis ili dijalekt problem na PCE nego premalo kvalitetnih postova a za to smo krivi svi-i modovi i useri...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 19.06.2010., 16:05   #146
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
kak je krenulo, preimenjmo se u matica hrvatksa, pa moze polemizirat i raspravljat o narijecju, dijaletku itd...

@jelc....ima ok postova, btw imas pm(za 2 min) pa da vidim kaj o tome mislis
__________________
blup

mc_fish je offline  
Staro 19.06.2010., 16:27   #147
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa ovo je PCE forum a ne jebeno Rvacko slovo, kaj ti ili bilo tko ima prigovarat nekom za dijalekt?
Pa baš zato se treba držati standarda, ovo nije Krapinski PCE forum ili Istarski PCE forum, ovo je forum za sve, svatko ko se ovdje registrira je gost, i on kao gost bi se trebao prilagodit svima ostalima, a ne da se drugi njemu.
Ja kad odem na neke srpske forume pokušavam pisati ekavicom, zato što smatram da je to ispravno i poželjno.
I ponavljam, boli mene kako će ko pisat jbt, ja govorim o onome šta mislim da bi bilo ispravno.
Toliko o tome.

Citiraj:
Bilo to kaj ili ča ili nekaj deseto...post treba biti smislen i razumljiv-sve ostalo je na modovima da rješavaju.
Kontradiktoran si sam sebi, kako će post biti smislen ako nema nikakvog pravila i svatko se može služiti dijalektom koji želi?

Jel ovo razumljiv post:
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
Nego da pak sad velim o čem je tu reč. Či buš otper bilo koji kajkavsi rečnik ili pravopis nutra moreš ljepo videti da ti mi slova Ć praktički nemame. Isto tak či dojdeš vu zagorje ili negdi gde se koristi kajkavski, probaj male posluhnuti a buš čul koga da je izgovoril slovo Ć. Či očeš moreš čak nekome reči nek ti pročita jenu reč sa Ć i jenu sa Č pa probaj posluhnuti a bu bilo kakve razlike vu izgovoru ta dva slova. Kaj se nebuš mučil ti bum ja zej mam povedal da razlike našel neš. To ti je naš kajkavski. Isto tak vu pisanju neš našel slova Ć, si poglej malo književna djela koja su pisana na čistem kajkavskom.
Razumijem ja njega sve što je napisao ali moram sporo čitat i još u sebi prevodit na neki razumljiviji govor.
Ali zašto bi ja i svi ostali morali sporo čitat? Zašto on ne bi mogao pisati razumljivije?

Citiraj:
Napravite si fino anketu, izglasajte da se svakog tko ne piše književno izbaci sa foruma pa uživajte, nije pravopis ili dijalekt problem na PCE nego premalo kvalitetnih postova a za to smo krivi svi-i modovi i useri...
Ko pobogu traži bilo čije izbacivanje i nekakve radikalne mjere?
Ovaj topic bi samo trebao ukazati na neke stvari koje očito uzimaju maha, to normalno nije najveći ni jedini problem na forumu.
Forum živi od postova, nepismeni postovi ne mogu nikako biti kvalitetni postovi, samo se o tome radi.

Ali ne vidim svrhu ovog svega, onaj ko je nepismen sigurno neće postati pismen kad pročita ovaj topic, tako da, i dalje sve ostaje kako je.
khm je offline  
Staro 19.06.2010., 17:16   #148
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Svatko tko ne može prožvakat dijalekt je slobodan otići gdje govore kak njemu paše.

Ovakva tema je bila i prije (nekog je smetalo kako je pokojni Mitz pisal) pa smo zaključili da je bitnije da se koliko-toliko razumije post nego držati se (trenutne) inačice pravopisa u Rvata.

Fakat je žalosno kaj se hrpetina postova vrti oko Tržnjaka ili pravopisa a kad neki user traži pomoć nitko ni beknut....

U stvari-ovo je dobar pokazatelj kamo forum ide kad se slobodno vrijeme troši na diskusije kako je netko napisao post ili Tržnjak a ne na ono zakaj forum i služi...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 19.06.2010., 17:34   #149
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
...pa smo zaključili da je bitnije da se koliko-toliko razumije post nego držati se (trenutne) inačice pravopisa u Rvata.
Je, ali fora je u tome da se današnje postove jedva i skuži kolko su nakrcani s nepismenošću. Tip sastavi komediju od posta, koja redovito izgleda ko dolje sročeni primjer.

Temu tak jasno stavi na Komentari i prijedlozi i naslov je bolji da bolje ne ide: nova ploća razmišljanja
pozzz svima LOL.jer mi može neko reči dali GTX8800 paše na amd AM3 ploću.htjeo bih kupiti tu ploću i sad me zanima dali bi sve radilo kak treba.inaće se samo igram i zato mi treba što jaćija ploća.neznam dali da kupim uopče amd platformu ili da idem na intel.jel intel mi je nekak najdražiji, ali vidim da se preporučuje AMD X6.taj procesor bi isto kupil, pa molim vas da malo kommajte ovo.hvala.pozzz.milijun smajlića.
Da bi nakon tri minute bumpal temu i rekel da kakav je ovo forum di niko ne želi pomoći, a on samo traži mišljenje i čul je od frendovog frenda da je ovo super forum za to.
Ma ima takvih primjera kolko vas volja. Ništ čudno da fali konstruktivnih i korisnih postova, kad se teme guše s ovakvim biserima. Ko bude im odgovaral, kad ljudi imaju migrene čim vide post.
McG je offline  
Staro 19.06.2010., 17:42   #150
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Da, ali gledaj to s druge strane, Jelc. Nisi se nikad zapitao zašto se nikome ne pomaže? Zato što većina nije sposobna napisati kako treba taj post, bez milijun točkica, zareza, uskličnika ili pak bez ikakve interpunkcije, u Facebook Like stilu. Meni se od toga povraće... Kad vidim kvalitetno napisan post, tom korisniku ću pomoći u roku odmah, a i pohvaliti ga ako se sjetim. Volio bih da takvih postova ima više jer mi je drago to vidjeti.

Kad smo već kod narječja, a kod nas ih hvala Bogu ima podosta, i protiv toga sam također. Kako bi bilo sad da se Zagorac i Slavonac susretnu oči u oči i obojica krenu pričati svojim narječjem. Pa to ne bi ličilo na ništa... Prije bih razumio engleski nego ono što je IceFisherman napisao. Ja znam svoje narječje i književni jezik i što sad, trebam učiti sva ostala da bi se razumjeli? Ne pada mi na pamet.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na