Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2006., 02:31   #241
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
papiga se ne da, a ćuko vrši nuždu svuda samo ne tamo di triba : goood :
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 23:51   #242
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
novi član(ovi) obitelji

Lasiodora parahybana : lol2 :

Citiraj:
Lasiodora parahybana je plašljiva vrsta. Rijetko pokušava ugristi, ali zbog svoje veličine i velikih "očnjaka" je dosta opasna i samim ugrizom, čak i bez upotrebe otrova, bi mogla nanijeti veliku štetu ljudskom tkivu. Kada ih se uznemirava bacaju iritirajuće dlake (Urticating hairs) od kojih koža pocrveni i počne jako svrbiti. Iritirajuće dlake ove vrste su puno efektivnije u svojoj namjeni nego dlake većine ostalih vrsta tarantula.
Inaće,pauk je najmasivnija tarantula na svijetu,25cm,od toga abdomen bude veličine TENISKE LOPTICE Jako brzo rastu,puno jedu,najzanimljiviji pauk...

Par slika... (moj je još mala bebica,ima tek 4-5cm iltiga 2-3 mjeseca,ali već može jest miševe,a kad jos malo naraste i piliće )

http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8430forum2.JPG

http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8191forum1.JPG

http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8501forum3.JPG

http://www.imagesforme.com/viewer.ph...59DSC03662.JPG


A sada ide malo za***aniji član,prodica Heteroscodra Maculata,VRLO otrovan pauk,uz Poecilotheria-u je najotrovnija tarantula...i uz Pterinochilus-a (no on je malo blaži)...Pauk je PREDIVAN,iz staroga je svijeta...
Moj je još bebica,ali OPAKA,jaaako je brza i jako lako pobjegne,ima tek 1.5cm,narastu oko 16cm...star je mozda mjesec dana

http://www.imagesforme.com/images/1458DSC03686.JPG

Ovako izgleda kada je odrasla,PREDIVNO

http://www.clankonosci.com/galerije/....maculata.html

Eto...javim se kad me šta gricne : hello2 :

Ima li tko šta,od ovih beštija?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.12.2006., 02:14   #243
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor ziky Pregled postova
Cekaj, izvini zbog moje neinformiranosti, ali mislio sam da su tarantule neotrovne. Ili se to odnosi samo na pojedine podvrste.

BTW meni su predivne, stvarno lijepi primjerci....kako si ih nabavio ???
SVAKI pauk je otrovan,to upamti...neki više neki manje,ovisi...imaš 4 tarantule s potencijalno opasnim otrovima po ljudski život,moja je na dobrom drugom mjestu : goood :

Nabavio sam ih u Y89283y,kod y81282hfe
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 03:53   #244
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
To nisu kucni ljubimci.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 03:59   #245
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 10:27   #246
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
To nisu kucni ljubimci.
definitivno
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 11:33   #247
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
To nisu kucni ljubimci.

Atha .. ja bi na tvojem mestu razmišljal o seljenju na kakav otok .. .. jer živeti u gradu s takvim živinama .. ne fala
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 11:42   #248
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
To nisu kucni ljubimci.
Zbog čega?On je moj ljubimac,kući je...dakle kućni ljubimac Neznam zašto ih se toliko ljudi plaši,zašto ih toliko ljudi ne voli,to su predivne živine,mi ljudi smo puno okrutniji,opasniji i agresivniji prema prirodnom svijetu,ugrožavamo staništa mnogih živih bića koji ni krivi ni dužni bivaju ubijenima,jer su branili vlastita staništa.Tarantule,i ostala slična bića nisu ljudožderi i ne ganjaju ljude s ciljem da ih ugrizu,ubiju...to rade ljudi,jadne se životinje samo brane!!!!!

Mislite da se takva bića ne boje ljudi?Da,boje se,u neusporedivo većoj mjeri,uostalom,zašto moramo sve dirat i sve ugrožavat,po cijelom svijetu svugdje nos zabadat?Sigurno je da nismo inferiorni i da postoje vrste koje nas samo tako usmrte,ali to tako mora bit,prirodna ravnoteža mora postojat,iako je sada apsolutno nema,čoban uzme pušku i ubije : baad :

Ne diraj kao što mnoga bića ne diraju nas,zamislite da nas svi medvjedi,vukovi,pauci,zmije,vrane,supovi,ribe itd itd krenu napadat,jer nas se boje?!A boje nas se,ali nas ne diraju,strahopoštovanje i međusobno poštovanje mora postojat,svi smo važni jedni drugima,samo neznam kome su važni ljudi osim sami sebi...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 12:37   #249
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
E pesek ti je CARSKI

Kad bi barem ostao tak malen i slatki...

Uf, al sam omekšao
Uf ***ote nisam zna do jučer da njihova mokraća djeluje korozivno na kamen
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 14:44   #250
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Zbog čega?On je moj ljubimac,kući je...dakle kućni ljubimac Neznam zašto ih se toliko ljudi plaši,zašto ih toliko ljudi ne voli,to su predivne živine,mi ljudi smo puno okrutniji,opasniji i agresivniji prema prirodnom svijetu,ugrožavamo staništa mnogih živih bića koji ni krivi ni dužni bivaju ubijenima,jer su branili vlastita staništa.Tarantule,i ostala slična bića nisu ljudožderi i ne ganjaju ljude s ciljem da ih ugrizu,ubiju...to rade ljudi,jadne se životinje samo brane!!!!!

Mislite da se takva bića ne boje ljudi?Da,boje se,u neusporedivo većoj mjeri,uostalom,zašto moramo sve dirat i sve ugrožavat,po cijelom svijetu svugdje nos zabadat?Sigurno je da nismo inferiorni i da postoje vrste koje nas samo tako usmrte,ali to tako mora bit,prirodna ravnoteža mora postojat,iako je sada apsolutno nema,čoban uzme pušku i ubije : baad :

Ne diraj kao što mnoga bića ne diraju nas,zamislite da nas svi medvjedi,vukovi,pauci,zmije,vrane,supovi,ribe itd itd krenu napadat,jer nas se boje?!A boje nas se,ali nas ne diraju,strahopoštovanje i međusobno poštovanje mora postojat,svi smo važni jedni drugima,samo neznam kome su važni ljudi osim sami sebi...
malo si zabrijo i otišo OT. moja definicija kućnog ljubimca (ne kažem da mora bit i tvoja) je životinja s kojom dijeliš uzajamno poštovanje i ljubav. dakle životinja poput mačke, psa, ptice... dopustiću čak i raznorazne guštere. ali čak ni ribe ne ubrajam u njih jerbo nema nikakve interakcije između nje i vlasnika. a definitivno ne pauk kojeg moramo držati zatočenog zbog toga jer je opasan po vlasnika, člana obitelji, gosta u kući... ne kažem da i pas ne može bit opasan, ali tu dosta ovisi o odgoju psa.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2006., 15:33   #251
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
...ali tu dosta ovisi o odgoju psa.
NHF !!!

pa isto tako možeš tarantulu "odgojit", bolje reći naviknuti od malena da se nosa po rukama i da joj to nije ništa strano...
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 16:01   #252
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
baš. na psu možeš vidjet kad mu recimo nije do igre i da je bolje da ga ne diraš. na tarantuli teško.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 16:39   #253
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
pa isto tako možeš tarantulu "odgojit", bolje reći naviknuti od malena da se nosa po rukama i da joj to nije ništa strano...
Zasigurno ne možeš dresirat ovu šta je druga najopasnija od svih
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 14:44   #254
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10

Zadnje izmijenjeno od: atha. 04.12.2006. u 15:13.
atha je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 16:35   #255
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Lasiodora parahybana : lol2 :



Inaće,pauk je najmasivnija tarantula na svijetu,25cm,od toga abdomen bude veličine TENISKE LOPTICE Jako brzo rastu,puno jedu,najzanimljiviji pauk...

Par slika... (moj je još mala bebica,ima tek 4-5cm iltiga 2-3 mjeseca,ali već može jest miševe,a kad jos malo naraste i piliće )

http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8430forum2.JPG

http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8191forum1.JPG

http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8501forum3.JPG

http://www.imagesforme.com/viewer.ph...59DSC03662.JPG


A sada ide malo za***aniji član,prodica Heteroscodra Maculata,VRLO otrovan pauk,uz Poecilotheria-u je najotrovnija tarantula...i uz Pterinochilus-a (no on je malo blaži)...Pauk je PREDIVAN,iz staroga je svijeta...
Moj je još bebica,ali OPAKA,jaaako je brza i jako lako pobjegne,ima tek 1.5cm,narastu oko 16cm...star je mozda mjesec dana

http://www.imagesforme.com/images/1458DSC03686.JPG

Ovako izgleda kada je odrasla,PREDIVNO

http://www.clankonosci.com/galerije/....maculata.html

Eto...javim se kad me šta gricne : hello2 :

Ima li tko šta,od ovih beštija?
u joj joj joj
ne stoji to kaj si rekao za parahybanu
parahybana nije bas plasljiva vrsta,nije ni najmasivnija, nije ni blizu teniske loptice
ako govoris o theraphosa blondi onda bi mogli pricat ali ovako ne
najveca je blondi, pa lasiodora klugi pa bi se tek onda mogla nac parahybana
da nebi bilo da pljujem po tvojim paucima, parahybanu imam i ja

i da nemoze jos jest miseve, tek kad poraste na minimum 13-15 cm
zamisli da pauk krivo zahvati misa i ovaj ga ugrize i pauk iskrvari do smrti

e da jesu ti to prvi pauci?

ako jesu onda oprosti ali nisi normalan ako si maculatu uzeo
neznas kako je taj pauk brz i otrovan

ja imam svoje paukove vec pola godine ali nebi maculatu uzeo
pazi moja smithi je brza(brza od mene kad bi me zeljela ugrist nebi ni trepnuo valjda), a spada medu najsporije tarantule



Zeljac
pauci se nemogu naucit na ruke
njima je to stresno prvi put isto kao i zadnji i ovisi o procjeni pauka dal ce te ugrist, a kao i ljudima i njima se zna dogodit kriva procjena, iako njihova bas i nije kriva jer ih gnjavimo
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 18:30   #256
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
deck respekt!!!ali ne bi ja to imo u kuci pa da spavam s jednim okom otvorenim i razmisljam jel ce izac ili ne.....nije ovo kritika samo moje razmisljanje......
kako se kaze sto ljudi sto cudi....al znam da bi i ja i pauk bili spljosteni da to donesem mami doma.......moj atilla(labrador)je sasvim opasan jer ima oruzje opasnije od paukovog otrova.....pricamo o plinovima naravno........hehehe
nhf jos jednom odobravam odabir ljubimca ali ne za mene nonono
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 19:40   #257
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ja bi to nahranio felgom od passata.
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 19:57   #258
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
malo si zabrijo i otišo OT. moja definicija kućnog ljubimca (ne kažem da mora bit i tvoja) je životinja s kojom dijeliš uzajamno poštovanje i ljubav. dakle životinja poput mačke, psa, ptice... dopustiću čak i raznorazne guštere. ali čak ni ribe ne ubrajam u njih jerbo nema nikakve interakcije između nje i vlasnika. a definitivno ne pauk kojeg moramo držati zatočenog zbog toga jer je opasan po vlasnika, člana obitelji, gosta u kući... ne kažem da i pas ne može bit opasan, ali tu dosta ovisi o odgoju psa.
Podrzavam. Kucni ljubimac pa da stoji u nekoj kutiji,kavezu itd itd. Uzmes misa na navijanje pa kad ti dosadi stavis ga u kutiju a ne zivotinju.
Kao sto kazes TB, ljudi gnjave zivotinje iz straha,zasto ih ne pustimo na miru itd itd. To i ti radis zar ne? Drzis ih u ogranicenom prostoru i gnjavis time.Iz straha naravno jer da te nije strah,pustio bi ih da normalno secu po kuci. U tome je razlika jeli nesto ljubimac ili ne. NHF ali to je IMHO
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 20:15   #259
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Podrzavam. Kucni ljubimac pa da stoji u nekoj kutiji,kavezu itd itd. Uzmes misa na navijanje pa kad ti dosadi stavis ga u kutiju a ne zivotinju.
Kao sto kazes TB, ljudi gnjave zivotinje iz straha,zasto ih ne pustimo na miru itd itd. To i ti radis zar ne? Drzis ih u ogranicenom prostoru i gnjavis time.Iz straha naravno jer da te nije strah,pustio bi ih da normalno secu po kuci. U tome je razlika jeli nesto ljubimac ili ne. NHF ali to je IMHO

ovako sad cu bit malo grub
NE SERITE
zato se paukovi zovu display pets, tj zivine za gledanje, ne za diranje(kao i ribice)
pauka se nesmije pustit po kuci jer ga nebi nikad nasao i jer on u kuci nemoze prezivjet zbog nedovoljne kolicine vlage itd(meni je moj najveci pauk od 10 cm pobjego i nisam se bojao spavat u istoj sobi s njim iako sam imao jos 3-4 sobe na raspolaganju)....
pauk ako je nezadovoljan stanistem ce stalno setat po terariju i time pokazivat nervozu
moja dva to nikada nisu radila, stoga mislim da ih ne mucim, ionako samo 5% paukova dozivi prirodnu smrt, pa mislim da im cinim uslugu
dakle ne poticite vise neinteligentne rasprave tipa kakav ti je to ljubimac rade se suzdrzite od komentara
a o uvjetima necu raspravljat
svojim tarantulama pruzam uvjete za zivot koji su bolji nego kaj 90% ljudi pruza svojim "pravim kucnim ljubimcima" i tu prica staje
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 21:34   #260
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
ovako sad cu bit malo grub
NE SERITE
zato se paukovi zovu display pets, tj zivine za gledanje, ne za diranje(kao i ribice)
pauka se nesmije pustit po kuci jer ga nebi nikad nasao i jer on u kuci nemoze prezivjet zbog nedovoljne kolicine vlage itd(meni je moj najveci pauk od 10 cm pobjego i nisam se bojao spavat u istoj sobi s njim iako sam imao jos 3-4 sobe na raspolaganju)....
pauk ako je nezadovoljan stanistem ce stalno setat po terariju i time pokazivat nervozu
moja dva to nikada nisu radila, stoga mislim da ih ne mucim, ionako samo 5% paukova dozivi prirodnu smrt, pa mislim da im cinim uslugu
dakle ne poticite vise neinteligentne rasprave tipa kakav ti je to ljubimac rade se suzdrzite od komentara
a o uvjetima necu raspravljat
svojim tarantulama pruzam uvjete za zivot koji su bolji nego kaj 90% ljudi pruza svojim "pravim kucnim ljubimcima" i tu prica staje
Daj se upristoji, molim te.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 22:19   #261
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
u joj joj joj
ne stoji to kaj si rekao za parahybanu
parahybana nije bas plasljiva vrsta,nije ni najmasivnija, nije ni blizu teniske loptice
ako govoris o theraphosa blondi onda bi mogli pricat ali ovako ne
najveca je blondi, pa lasiodora klugi pa bi se tek onda mogla nac parahybana
da nebi bilo da pljujem po tvojim paucima, parahybanu imam i ja

i da nemoze jos jest miseve, tek kad poraste na minimum 13-15 cm
zamisli da pauk krivo zahvati misa i ovaj ga ugrize i pauk iskrvari do smrti

e da jesu ti to prvi pauci?

ako jesu onda oprosti ali nisi normalan ako si maculatu uzeo
neznas kako je taj pauk brz i otrovan

ja imam svoje paukove vec pola godine ali nebi maculatu uzeo
pazi moja smithi je brza(brza od mene kad bi me zeljela ugrist nebi ni trepnuo valjda), a spada medu najsporije tarantule



Zeljac
pauci se nemogu naucit na ruke
njima je to stresno prvi put isto kao i zadnji i ovisi o procjeni pauka dal ce te ugrist, a kao i ljudima i njima se zna dogodit kriva procjena, iako njihova bas i nije kriva jer ih gnjavimo
Žao mi je,ali mislim/znam da nisi u pravu

T.Blondi je pauk sa največim rasponom nogu na svijetu,ali nije veći,masivniji od parahybane parahybana je puno masivnija ako pričamo o tjelesnoj građi,koja je,da,veličine tenijske loptice pa i veće parahybana je živčana i plašljiva vrsta koja aktivno baca iritirajuće dlake,žao mi je što ove činjenice neznaš pošto si sam vlasnik najinteresantnijeg i najvrijednijeg pauka od svih tarantula.

Svakako nebi mogao pojesti odraslog miša,ali mladog bez problema,jučer sam mjerio svoju bebicu,ima tek 10cm

Što se tiče maculate,bez brige,jako dobro znam što sam uzeo...nije mi prvi pauk Heteroscodra je dosta tolerantan pauk,ali ako pretjeraš može te ugristi,iako to rijetko čine...no nisu za igru,protuotrov ne postoji...

No to je još kako tako miran pauk,puno opasniji je usumbara,ima jako toksičan otrov (kao i maculata) ali je JAKO agresivan i napada bez upozorenja,nisam vidio agresivnijeg pauka...Pinceta od 30cm jedva da je ušla u terarij on ju je napadao cijelo vrijeme,jako za***an pauk...

Smithi je lijep pauk,također je plašljiv i živčan,boehmi je također lijep...Samo ti pauci često znaju imati velike pauze kod hranjenja i nemaju neki pretjerani apetit : baad : I rastu sporo...Ali su jednostavni za održavanje jer im vlaga nije potrebna...

Najsporije tarantule su Grammostole,ako se mene pita,to uopće nisu pauci,to je KAMEN,taj pauk ništa ne radi,ne kreće se...bez problema ide i odrastao na ruku,gricne možda tek jedan na 1000 njih...

Što se tiče ovih primitivaca koji su toliko educirani o onome šta komentiraju,nemam riječi...i iskreno da ti kažem ne zamaraju me,jer vidim koliko su pametni.

Pauci i terarijima imaju prirodne uvjete,ne treba im puno životnog prostora jer se i u prirodi ne koriste puno večim,imaju svoju rupicu/paučinu u kojoj provedu i cijeli svoj život,uvjeti u terariju su idealniji nego u prirodi,danas su sve tarantule ugrožena vrsta iz razloga što im ni priroda ne omogućava kvalitetne uvjete za rast,razvoj i preživljavanje,tako da,one koje se nađu u terarijima mogu biti sretne,uostalom,od 600 nimfi/mladunaca,u prirodi ih opstane tek 5%,dok kod ljudi koji se bave uzgojem preko 75% (ovih 15% su dječije bolesti,urođene deformacije...)
Pauk je display pet,nije prirodno da provodi vrijeme u stanu,van terarija u zagrljaju čovjeka,tako da ne pričajte pizdarije,pauk je plašljiv,puno plašljiviji od osobe koja ga posjeduje,koristite se mozgom,on je mala životinjica koju i mala ptičica može usmrtiti.

pozdrav kolega

P.S. Iza svih ovih tvrdnji o parahybani stoji jedini pravi arthopodist u hrvatskoj Matija,koji ima i web stranicu http://www.clankonosci.com/ ,a osim toga predsjednik je udruge U.LJ.E.Z (udruga ljubitelja egzotičnih životinja),a i moje oči koje me ne varaju
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 04.12.2006. u 22:33.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 22:21   #262
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
nema potrebe za nervozom.....
mozda smo mi ipak jos pre balkansko drustvo za ovakve rasprave!!!!
ok shvatili smo da ne flambiras tog dlakavca,niti da ga mucis!!!!
a i vi svi zajedno jeste svjesni toga da covjek u zivotu pojede u prosjeku 8 paukova(u snu ofkors)!!!!!
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 22:28   #263
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
a zakaj ti u svakom postu stvaljaš tolko !!!!!!!!!!!!!

nije da mi smeta, al ono : bonker :
  Reply With Quote Received Infraction
Staro 04.12.2006., 22:40   #264
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Dečki-smirite malo strasti.
I sa izražavanjem i sa komentarima.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 23:50   #265
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
Ja bi to sve šlapom : goood :
zezam se. nebi. ja opcenito ne volim pauke a posebno tarantule. imam fobije od kada sam bio mulac. tj nisu fobije nego strah od tih stvorenja. nekako ne izgledaju dobrocudna i izgledaju gadna osim onoga raspona boju koje mogu imati inace gadost. to je moje misljenje. e da i da neko kupi pauka od mojih isti tren selidba. ili kako neko vec kaze coban uzme pusku i ubija.

p.s. najdraze su mi macke.
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 00:27   #266
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Jel treba nekom šlapa? Vec sam ju nudi Tbredu, al se ne javlja?

Fora su ti pauci za vidjet... Al ono neznam, ribice mozda ipak radje.

nego da pitam kolko kosta iguana i di ih ima za kupit? Zahtjevi?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 07:31   #267
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
http://www.arachnoboards.com/ab/

imas tamo forum pa procitaj
100% ljudi na forumu tvrde ono kaj sam ja rekao
da je blondi najmasivniji, pitaj i matiju siguran sam da ce potvrdit moju teoriju

u postu si rekao da je para 4-5 cm sadkazes da je 10

grammostole ti cesto znaju bit lude, vjesaju se za zube od mrezicu itd... tako da nisu ni to dosadni pauci

fleks ti bi se o iguani brinuo?
kupi odmah veliku, da upoznas cari njenog repa
bez zezancije, iguana kosta, a i kosta da joj priustis minimalne uvjete, stoga ti preporucam da odustanes(kao i ja)
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 08:32   #268
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
http://www.arachnoboards.com/ab/

imas tamo forum pa procitaj
100% ljudi na forumu tvrde ono kaj sam ja rekao
da je blondi najmasivniji, pitaj i matiju siguran sam da ce potvrdit moju teoriju

u postu si rekao da je para 4-5 cm sadkazes da je 10

grammostole ti cesto znaju bit lude, vjesaju se za zube od mrezicu itd... tako da nisu ni to dosadni pauci

fleks ti bi se o iguani brinuo?
kupi odmah veliku, da upoznas cari njenog repa
bez zezancije, iguana kosta, a i kosta da joj priustis minimalne uvjete, stoga ti preporucam da odustanes(kao i ja)
A dobro...kako ti kažeš,ja ti kažem šta mi je čovjek rekao,pokazao...ima odraslu T.Blondi,ima par parahybani,i sam je rekao sve što ja sad ovdje tvrdim,dakle Matija...meni dovoljno da budem 100% uvjeren u to

Od oka sam bzvz procjenio 4-5cm,jučer sam izmjerio 10cm...maculata mi ima 2cm,a malena je bebica,tako da je ona moja procjena od 4-5cm besmislena
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 09:29   #269
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
@trpi stavljam tolko usklicnika jer mi oni sluze umjesto svega ostalog. zasto? neznam navika!!!da idem cimat sms-om nekog ko me zna odma bi me procito al jbga!

@fleks uzmi odraslu one su ti najzanimljivije pogotovo repic!!!!!!


evo ljenguza prdic i cicalo dlakavic.....

http://img244.imageshack.us/my.php?image=img4865sm5.jpg
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger

Zadnje izmijenjeno od: mITZEK jr. 05.12.2006. u 19:07.
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 01:15   #270
mrtvi
Premium
Moj komp
 
mrtvi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
umro je zeko, jako nam fali
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P9100032.JPG‎
Views:	391
Size:	30.4 kB
ID:	6856  
mrtvi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na