Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2013., 13:00   #181
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prije će te ga dobit vi nego mi na sonyju.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2013., 18:06   #182
bands
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Mobitel sam kupio prije 2 tjedna u t-com-u bez ikakvih ugovora, odmah sam promijenio firmware na 111b, a vidim da ovdje neki kažu da su stavili 122 pa me zanima da li je to official release jer ga ne pronalazim na službenoj huawei stranici? Također zanima me kako uključiti notification panel, netko je već opisao postupak ali neke mi stvari nisu jasne pa ako netko može neka napiše detaljnije.

Jako sam zadovoljan sa telefonom, inače imam službeni S4 i privatni S3 kojem je otišla matična ploča nakon točno godinu dana rada, skoro pa dan dva nakon isteka garancije umjesto njega uzeo sam P6 kad se popravi ide na prodaju ili će ga žena preuzet, uzgred u Mobisu su tražili 1500 kn, odnio sam ga jednom privatniku koji njemu nerješivo šalje u Agramservis i tamo traže 500 kn - mala digresija.

Dakle, kao što rekoh zadovoljan sam poprilično sa telefonom, ni najmanje ne kaska niti za s4 ili s3, osim razlike u kameri i usb-u, manjem ekranu drugih većih razlika nema, osim što mala zamjerka ide na račun baterije p6 koja traje nešto kraće nego kod s3 i s4, a emotions mi je poprilično ok.

Nisam skeptičan prema kod nas "noname" firmama, dakle ovaj p6 nakon analize (apple i samsung su u startu bili isključeni, apple zato što ga nikad ne bi uzeo, a samsung zato što ga već imam) ponude uzeo sam ciljano, a prevagu je napravio po meni bez pretjerivanja prekrasan dizajn i mogu se usuditi reći da mi je ovo najljepši smartphone kojeg sam imao. Pored dizajna i završna obrada je jaka dobro. Mobitel u ruci odaje dojam kvalitete izrade.

Telefon toplo preporučam.
bands je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2013., 19:13   #183
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
OT: kako to da S3 ima samo 1g. garancije? Kod naših ISP-ove je 2g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 14:09   #184
bands
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OT: kako to da S3 ima samo 1g. garancije? Kod naših ISP-ove je 2g.
S3 sam kupio od privatnika, on mi je dao garanciju 1 g..
bands je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 18:35   #185
maky62
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Ajde neka netko napiše opširnu recenziju. Planiram kupit mobitel kad se ponovno pojavi u T-mobileu pa me zanima kako se ponaša u praksi. Hvala!
maky62 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 19:35   #186
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Huawei Ascend P6 recenzija

Odmah na početku napominjem da ću ovu recenziju pokušati napisati što objektivnije, ali naravno da subjektivni dojam kao i moje osobne preferencije kod ovakvih uređaja imaju utjecaj na samo korištenje istog kao i na samu recenziju. Mobitel ću uspoređivati s Galaxy S2, Galaxy Note, Galaxy S plus, HTC HD2, iPhone 3GS, LG Optimus 2X i LG Optiumus 4X. To su mobiteli koje sam koristio duže od dva tjedna (naravno neke i puno duže), pa otprilike sam dobio dojam o kakvim se uređajima radi.

1: Nabava i cijena
Mobitel sam kupio u t-mobile za 849 kuna u obiteljskoj L tarifi uz ugovor za dvije godine. S obzirom na sve ostale ponude trenutno, mislim da je ovo daleko najbolja. Eventualno Galaxy s 3 u Tele2. Uz mobitel sam dobio sd karticu od 16 gb klase 4, poprilično spora kartica.

2. Specifikacije
4.7 inča IPS LCD ekran, 720x1280, gorila staklo
8GB memorije, 2 GB RAM
8MP kamera s led flashom, prednja 5MP
Huawei K3V2 čipset, 4x1.5 ghz
Li-Po 2000 mAh baterija
Unibody dizajn, baterija se ne može zamijeniti
Slot za Micro SD, Micro sim

3. Pakiranje i dizajn
Mobitel dolazi u bijeloj kutiji, drugačijeg dizajna nego ostale koje sam imao. Uz njega se dobije standardi USB kabel, zidni punjač, slušalice i silikonska zaštitna maska, što je meni osobno veliki plus iako sam naručio neke dodatne maske s baje, do tada je mobitel zaštićen s ovom tvorničkom. Istina, navedena maska je malo debeljuškasta. Sam mobitel je jako impresivan. Izrađen od kvalitetnih materijala (brušeni aluminij, gorila staklo), i ako se neki nije u međuvremenu pojavio nosi titulu najtanjeg smartphonea na svijetu. Nekome se možda neće svidjeti oštri rubovi, meni osobno jako lijepo leži u ruci i jako je lagan. S obzirom na veličinu ekrana lagano ga koristim jednom rukom iako nemam preveliku šaku. Sve u svemu, najlijepši mobitel koji sam do sad imao, iako mi je LGO4X isto imao odličan dizajn. Mobitel nema tipke s prednje strane već su one na ekranu kao na nexus uređajima. Veoma bitna stvar je i notifikacijska ledica. Nije mi jasno zašto su to proizvođači izbacili, nakon HD2 ovo je olakšanje jer nije potrebno paliti ekran da vidim ima li notifikacija.

4. Android 4.2 i Emotion UI
Na mobitelu je došao predinstalirani 4.2 Android povrh čega je Huawei stavio svoj emotion UI. Neće biti updatea na 4.3 već se očekuje kitkat 4.4 u prvom mjesecu.
Sam mobitel je došao s verzijom softvera b106 (nisam 100% siguran) koji je t-mobile brandirao i nametao hrpu smeća tipa deezer i kojekakve gluposti. Odmah sam skinuo zadnji službeni Huawei internacionalni Rom B111. Nakon skidanja, folder dload se stavi na karticu. Može se flashati i iz postavki, u tom slučaju se ne napravi factory reset. Ja sam napravio update na način da sam kod paljenja moba držao i vol- i +. Tako sam se riješio sranja od t-Mobilea, dobio sam mogućnost micanja donje trake s 3 tipke (back, home i task manager), međutim i izgubio power toogles u notifikacijskoj traci. Navedeno je moguće vratiti pomoću roota i nekim prčkanjem po Romu, nije mi se to dalo. Doći će 4.4 pa valjda i to popravi. Što se tiče garancije, mobitel je na službenom Huawei softu i nebi trebalo biti problema s ostvarivanjem istog.
Drugi problem koji sam imao na ovom Romu je problem s wifijem. Kad se mobitel ne koristi (dok je u sleepu) jednostavno se wifi odspoji, i kod svakog otključavanja moba dolazi do spajanja na wifi ispočetka. To me najprije nije smetalo jer je to spajanje išlo jako brzo. Međutim kasnije sam shvatio da mobitel u sleepu i dalje misli da je wifi aktivan i ne prebaci se na 3G. Tako da su nekad znale kasniti notifikacije ( subjektivan dojam, svaki put kad bi uzeo mob u ruku mi je došla notifikacija pa sam zaključio da vjerojatno nisu dolazile u sleepu) Zbog toga sam našao na netu nekoliko verzija Huawei romova koji još nisu službeni (takozvani leek). Skinuo sam verzije b119 i b122 (b199 je noviji). Probao sam b119, danas ću staviti b122. Očekujem da će navedeni problem biti otklonjen, do tada sam samo na 3G a wifi palim po potrebi (inače mi je uvijek upaljen). Huawei zna za navedeni problemi i radi na kernelu koji će to riješiti. Ne znam kako se ponaša stock tmobile Rom.

Evo dok sam pisao ovu recenziju u stanu mob mi je spojen na wifi i normalno stižu gmail i whatsupp notifikacije i kad je mobitel u sleepu. Moguće da sam krivo protumačio problem s wifijem, Dat ću mu par dana pa dopuniti recenziju.

Sam Emotion UI me ispočetka živciralo jer nema app drawer. Međutim kad sam se navikao kroz par dana sad mi je poprilično logičan. Sve se može podesiti, od broja screenova, načina scrolanja, same teme s ikonama... Mogu se kombinirati različite teme i ikone.... Samo korištenje je vrlo brzo i glatko, mobitel je jako fluidan i brzo izvršava sve zadatke. 2 GB rama se itekako osjeti, trpam aplikacije i tabove kod surfanja bez razmišljanja, sve radi kao i prvi dan.
Instalirao sam jednom i apex launcher i radi odlično, tako da kome ne odgovara emotion samo neka odabere neki launcher s Google Play .

5. Baterija.
Baterija me oduševila. Kao što ćete vidjeti iz par screenova koje ću staviti, iz mobitela se bez neke velike štednje dobije 4,5 sati screen on time uz oko pola sata razgovora. U navedenom sam i koristio endomondo oko pola sata s GPS snimanjem. Stalno mi je uključena sinkronizacija maila kao i 3G. Wifi sam zadnja dva dana palio po potrebi, inače mi je uvijek upaljen. Laganini mi izdrži 2 dana, a uz malo paženja bi se izvuklo i više. Do sad najbolji rezultat od svih smartphonova koje sam imao, izuzev ZTE V967s kojeg sam koristio 6 dana i kod kojeg sam imao 6 sati screen on time, ali ga nisam do kraja postavio i natrpao s aplikacijama.

6.GPS.
Do sad sam koristio Googleove karte i endomondo. GPS jako brzo nađe lokaciju, i jako je precizan. Stavit ću primjer rute iz endomonda, uključio sam ga danas kad sam išao s posla i jako precizno je iscrtao rutu. Pješačio sam i istovremeno razgovarao na mob. Karte sam koristio u autu i nisam imao zamjerki. Instalirati ću neku navigaciju ubrzo pa dopunim recenziju.

7. Kamera

Napominjem da sam apsolutni laik što se tiče kamera i fotografija. Nakon što sam to rekao, osobno mi se čini da je solidna kamera. Posebno me oduševila u situacijama slabog osvjetljenja. Stavio sam nekoliko slika na DB, slika s gitarom je uslikana u totalnom mraku. Sve fotke su slikane s osnovnim početnim postavkama kamere. Isto tako sam probao i prednju kameru, isto mi se čini poprilično dobra.

8. Zaključak.

Ascend P6 je najbolji uređaj koji sam do sada imao. Brz i fluidan, impresivan izgledom, lagan i lako se koristi s jednom rukom. Jako mi se sviđa kamera i baterija. Očekuje se update na kitkat, s kojim se nadam da će nestati problem s wifijem. S obzirom na cijenu koju sam za njega platio jako sam zadovoljan. Preporuka svima.

Situaciju s wifijem ću pratiti pozorno narednih dana pa ću javiti jesam li krivo protumačio problem ili zaista postoji.

Fotke slikane mobitelom kao i uporaba baterije:


https://www.dropbox.com/sh/c7upmw5jueejvpp/oPkTPuIVzf
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 20:12   #187
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Zena danas uzela taj Huawei P6 bijeli za 348 kn uz produzenje ugovora na pretplatu 225 (XL)sa kingston SD 16 gb karticom. Imala je bodova za 600 kn,pa je telefon platila -250 kn ;P. Zajebavam se,izasao ju je 0 kuna i jos je uzela opciju smanjenja racuna za 250 kn da potrosi sve bodove. Na brzaka koliko sam pregledao,totalna kopija iPhone5 sa vecim ekranom,kako izgledom,tako i OS-om.Cak su i punjac napravili kao appleov.

Ne svidja mi se jer nije fludino,moze pricat ko sta hoce, ali raditi na Apple IOS7 je cista uzivancija naspram ovog. Ovaj sustav laga ko blesav,a ima cetverojezgreni proc,svasta. Ne bih ulazio u neke rasprave sta je fluidno,a sta nije,ali meni nije fluidno jer sam se valjda razmazio na onom iphone5 sranju. Nije mi se dalo tu raditi neke upgrejdove, brisanja.Reko,evo ti radi na tom kakav je da je. Kolko para ,tolko muzike,kako kazu cigoši. Za te pare ne mozes kupiti ni kilu postene salame i veknu kruva.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 09.12.2013. u 20:27.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 21:53   #188
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Imam ipad 3 ios7 i nije mi ništa brži od huaweia. Kaj se tiče sličnosti s iphoneom, očito jje da je on bio uzor kod dizajniranja, posebno bočnih lajsni, ali ako staviš jednog do drugog razlika je dan i noć.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 22:03   #189
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Zena danas uzela taj Huawei P6 bijeli za 348 kn uz produzenje ugovora na pretplatu 225 (XL)sa kingston SD 16 gb karticom. Imala je bodova za 600 kn,pa je telefon platila -250 kn ;P. Zajebavam se,izasao ju je 0 kuna i jos je uzela opciju smanjenja racuna za 250 kn da potrosi sve bodove. Na brzaka koliko sam pregledao,totalna kopija iPhone5 sa vecim ekranom,kako izgledom,tako i OS-om.Cak su i punjac napravili kao appleov.

Ne svidja mi se jer nije fludino,moze pricat ko sta hoce, ali raditi na Apple IOS7 je cista uzivancija naspram ovog. Ovaj sustav laga ko blesav,a ima cetverojezgreni proc,svasta. Ne bih ulazio u neke rasprave sta je fluidno,a sta nije,ali meni nije fluidno jer sam se valjda razmazio na onom iphone5 sranju. Nije mi se dalo tu raditi neke upgrejdove, brisanja.Reko,evo ti radi na tom kakav je da je. Kolko para ,tolko muzike,kako kazu cigoši. Za te pare ne mozes kupiti ni kilu postene salame i veknu kruva.
Oho evo fana jabuke koji blati ostale tvrtke, cudilo me sto vas nije bilo do sada. Odmah da te pitam kako si dosao do takve glupe izjave ? Brat ima iphone 5 i nema nikakve razlike u brzini, stvarno vas ne shvacam. Jos mi vas je zao sto placate ime samog mobitela par tisuca kuna.
nikve je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 22:08   #190
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
haha,kakav sam ja fan ako govorim istinu?! nemojte ,molim vas druze Sad smo se nasli u pat poziciji. Obadvojica smo u doticaju sa oba telefona, a stavovi su nam drugaciji. hmm,hmm.tko je fan,a tko najslabija karika? haha. Kako nema razlike kad ima.I to ogroooomne. I plus sto ekran ne hvata prste kako treba ponekad. I nisam nikakav fan,da opet ponovim.I iphone5 sam platio 1400 kn uz produzenje ugovora prije godinu dana tako da se uopce ne radi o "par tisuca kuna"

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 09.12.2013. u 22:14.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2013., 22:41   #191
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Radi se radi, koliki ti je ugovor?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 22:45   #192
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Frendu sam čistom računicom pokazao da će potrošiti blizu 6000kn na uređaj(igay 5) i pretplatu na dvije godine, s time da pretplatu od 200kn niti blizu ne potroši.
A onda sam mu dao svoju računicu od 75 kn mjesečno i da dam recimo za uređaj 2000kn( 3800kn ukupno) a imam u prejakoj opciji sve kao i on i još bolji uređaj.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 22:50   #193
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma sigurno S tarifa za 55kn
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 23:34   #194
maky62
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Romano.Cule jel je to uzela u T-mobile? na web stranici piše da je rasprodan. Da li ga je možda moguće kupiti u T-centru?
maky62 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2013., 23:37   #195
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Prije nego počnemo s raspravom svatko iz svog rova (Android vs iOS) predlažem da to preskočimo i vratimo se na Ascenda. Ponavljam, koristim ascenda i iPad i stvarno Ascend mi ne šteka ni zere. Snimio sam i video da to dokažem, ali sa svetog iOSa ga nikako ne mogu stavit na YouTube, 3 puta greška.


Dakle dalje samo o Ascendu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386628667.938906.jpg‎
Views:	361
Size:	31.8 kB
ID:	12714  
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 08:10   #196
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma sigurno S tarifa za 55kn
Prejaka opcija, na mobu sam pa ti nemrem boldat prejaka. znaci bonovi simpe. 1gb interneta, neograničene poruke,800 minuta prema t mobilu i tele2 i 200 prema vipu.29 lipa uspostava poziva. Nikakvo vezanje i silovanje u trajanju od 2 godine na nikakav ugovor, ako u medjuvremenu izadje nešto jeftinije samo se prebacim
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 09:28   #197
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Prije nego počnemo s raspravom svatko iz svog rova (Android vs iOS) predlažem da to preskočimo i vratimo se na Ascenda. Ponavljam, koristim ascenda i iPad i stvarno Ascend mi ne šteka ni zere. Snimio sam i video da to dokažem, ali sa svetog iOSa ga nikako ne mogu stavit na YouTube, 3 puta greška.


Dakle dalje samo o Ascendu.
Ne sekiraj se. Eto, ja upravo se igrao malo sa nijme, kupio ga kolega. Mobitel je bomba. Nikakvih trzanja i lagova...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 10:47   #198
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ne kuzim fasciniranost radom mobitela koji je napunjen kao novo otvoreni sa 7 i pol aplikacija? Svaki radi vrhunski sa toliko aplikacija. Kad se stavi 50 tak aplikacija na njega onda javite kako diše...
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 10:57   #199
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Napisao sam u recenziji da sam ga napunio aplikacijama i da radi kao prvog dana. Jedno 70 aplikacija sam instalirao. Danas stavim video nakon posla koji sam jučer snimio o ponašanju mobitela.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 11:07   #200
maky62
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
da li je moguće kupiti mobitel u nekom od t-centra s obzirom da na webu nije dostupan? ima netko informaciju o tome?
maky62 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 14:52   #201
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Sorry,nisam stigao ranije odgovoriti. Nema vise,to je bio rezervirani primjerak,pa nisam obracao paznju na dostupnost.I vidim da su digli cijenu na 450 kn i jos je nedostupan. Banda.

Ja sam uzeo iPhone 5 za 1499 kn na tarifi 220 kn.Ali sam umanjio na tu cifru s bodovima sa nekih 2300 kn ako me sjecanje sluzi. Inace ja trosim malo i vise od tih 220 kn,ali se kontroliram da ne predjem izvan tarife. Sto se tice huaweia P6, da sad ne pricam i ja gluposti,telefon je za te pare odlican ! Mislim da stvarno ne moze bolje i jeftinije. Kvalitetno je izradjen,gorilla glass,4.7" 720p,aluminij,quad core,tanak,kartica od 16 gigi.Lepo znas kako.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 10.12.2013. u 14:59.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 17:15   #202
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Stigla mi danas prozirna maska koju sam naručio s baje. Začudo jako brzo, evo seller od kojeg sam naručio

http://www.ebay.com/itm/261238278254

Puno je lakša i tanja od one koja se dobije s mobom, ne kliže se i savršeno pristaje. Evo par slika
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692075.109569.jpg‎
Views:	472
Size:	20.7 kB
ID:	12716   Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692083.429735.jpg‎
Views:	361
Size:	21.0 kB
ID:	12717   Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692091.483585.jpg‎
Views:	388
Size:	33.7 kB
ID:	12718   Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692099.900776.jpg‎
Views:	362
Size:	23.4 kB
ID:	12719   Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692109.481246.jpg‎
Views:	345
Size:	17.5 kB
ID:	12720  

Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692119.276814.jpg‎
Views:	357
Size:	26.2 kB
ID:	12721   Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalkHD1386692127.874534.jpg‎
Views:	381
Size:	21.4 kB
ID:	12722  
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!

Zadnje izmijenjeno od: fishkal. 10.12.2013. u 21:24.
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 22:08   #203
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Ubacio na frendov p6 MIUV5 temu, fora izgleda, kako da lock sreen uslikam ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1386709559534.jpg‎
Views:	407
Size:	60.5 kB
ID:	12724  
nikve je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 22:20   #204
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Isprike za dp, nesto me tapatalk zeza.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1386710345606.jpg‎
Views:	349
Size:	101.1 kB
ID:	12725   Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1386710362139.jpg‎
Views:	352
Size:	94.9 kB
ID:	12726  
nikve je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 22:45   #205
maky62
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
fishkal ajde stavi video da vidimo kako radi
maky62 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 23:56   #206
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Snimio sam danas još jedan, ali nikako ga ne uspijevam uploadati na YouTube. Sutra ću s posla preko desktop kompa.

Evo napokon obećani video.


__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!

Zadnje izmijenjeno od: tor. 11.12.2013. u 12:51. Razlog: Dodan video
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 10:40   #207
maky62
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
mobitel se čini super izborom! brz,lijep,elegantan...
kupujem čim se pojavi u ponudi
maky62 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 12:35   #208
snake29o3
Premium
Moj komp
 
snake29o3's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia - Kutina
Postovi: 138
Eto sada nakon tjedan dana korištenja da i ja nešto napišem.
Što se tiće pakiranja i ovoga ostaloga, to neću pisati to je fishkal već napisao, to je sve isto.

Dizajn i izrada
Tu nemam zamjerke. Mobitel lijepo leži u ruci, jako tanak i posebno mi se sviđa metalno kućište. Što se tiće ove zaštitne maske šta se odbije uz njega, meni osobno se ne sviđa zbog toga što maska svugdje lijepo sjedne, skroz do displaya, dok kod ovih bočnih tipki ne sjedne lijepo. To sam već naručio drugu masku tak da to čekam.

Android i EmotionUI
Mob dolazi sa već instaliranom 4.2.2 verzijom androida, ali je firmware od T-Com-a. To sam isto kao i fishkal rješio stavljenjem Official Huawei firmware-a, ali sam ja stavio B122 verziju i time se rješio T-Com gluposti. Rootao sam mob odmah kako bi si vratio notifikacijsku traku i uključio Navigation Bar Settings u Settings-ima.
Mobitel je stvarno brz. Isto imam već dosta aplikacija instalirano, i nisam primjetio da ja imao lagova ili trzaja nekih. RAM-a imam uvijek negdje oko 1GB slobodno, tak da još ima prostora za aplikacije.
EmotionUI mi se baš i nije svidio, nekak mi vuće na iOS, i naviako sam da imam AppDrawer. Dat ću mu još koju šansu, jer ipak je nešto nov što nisam probao do sada. Za one koji ma se neće svidjeti, lako se stavi drugi launcher. Ja sam stavio Nova Launcher i sve radi odlicno.
Sviđa mi se Premission Manager na uređaju jer se može fino podesiti kojim aplikacijama ćeš dopustiti da pristupaju kojim podacima.
Vidjet ću u prvom mjesecu kad izađe KitKat za njega, kakav će biti, a i trebao bi i EmotionUI 2.0 doći isto tada.
Što se tiće Custom ROM-ova, vidim na XDA da ima i toga. Zadnji kineski firmware ima otključan Bootloader tako da će sada biti i više ROM-ova. Jedino što moramo pričekati da izađe International verzija.

Kamera
Imam službeni Galaxy Note koji ima 8mpx kameru i stvarno super slika. U usporedbi sa njime, vidim da P6 ne zaostaje baš. Slike su jako dobre, i čak u potpunom mraku slike ispadnu super. Sviđa mi se ona opcija na kameri "Burst", kada se drži tipka za slikanje on samo slika i slika i slika... :-D

Baterija
Baterija mi se isto čini ok. Od smartphone-a ni ne očekujem da mi 5 dana drži baterija. Ujutro kad ga skinem sa punjača, izdrži mi do drugi dan navečer, i to još ostane nekih 15 - 20 % baterije. Stalno mi je uključen mobilni internet, provjeravaju se mailovi, viber, facebook.... to je stalno aktivno. Gdje imam WLAN, spojim se na njega. Tako da sa baterijom sam isto zadovoljan.

Moj zaključak je da za te novce nisam mogao dobiti bolji mobitel (798kn). Mogao sam uzeti bilo šta drugo, ali u toj tarifi koju imam ispod 2000kn ne bi prošao, a toliko nisam htio dati za mobitel. Žao mi je što kod nas nema više takvih marki kao Huawei u ponudi, već samo poznate marke. A ustvari je to sve isto, samo ime plaćamo.
Nadam se da će me poslužiti 2 godine, koliko me je služio stari HTC Desire, pa da ću se opet odlučiti za tako neku manje poznatu marku po pristojnoj cijeni.
__________________

CPU: INTEL Xeon E5450 3.0 GHz 12 MB Cache
Cooler: Scythe Grand Kama Cross
Mainboard: Asrock P43DE3
RAM: 4 x 4 GB DDR3 1600MHz
GPU: XFX 8800 GT 512 MB DDR3 Alpha Dog XXX Edition
HDD: Kingston HyperX Fury 120 GB (OS) + ( 4 x Toshiba DT01ACA050 500 GB 32 MB (RAID 10) )
PSU: InterTech SL-500A
Case: Antec P180
OS: Proxmox VE





CPU: INTEL Xeon E5450 3.0 GHz 12 MB Cache
Cooler: Spire Kepler Rev.2
Mainboard: Gigabyte GA-965P-DS4
RAM: 4 x 2 GB DDR2 Kingmax 1066MHz
GPU: Palit GeForce 8400GS 512MB DDR2
HDD: Hitachi 160 GB (OS) + ( TOSHIBA 3 TB 64 MB DT01ACA300 + Toshiba 3 TB 64 MB HDWD130 (ZFS RAID1)
PSU: Xilence 420W
Case: Generic Midi Tower
OS: CentOS 7





Manufacturer: HP
Model: Z440
CPU: INTEL Xeon E5-1650 v4 3.6GHz ( 4GHz Turbo ) 15 MB Cache
RAM: 4 x 8 GB DDR4 ECC 2400MHz
GPU: nVIDIA Quadro P4000 8 GB
SSD: 2 x 240 GB RAID 1 + 256 GB
HDD: 2 x 3 TB RAID 1
Monitor: HP LA2405wg 24" 1920 x 1200
OS: openSUSE Tumbleweed MATE x64




BRAND: ASUS N705FD
CPU: Intel Core i7 8565U 1.8 GHz ( up to 4.6 GHz with TurboBoost)
RAM: 2 x 8 GB DDR4 2400 MHz
GPU: Intel® UHD Graphics 620 Integrated + nVidia GTX 1050 4GB DDR5
SSD: Crucial Micron 1100 256GB
HDD: Seagate ST1000LM035 1 TB 128 MB Cache
Screen: 17.3" 1920 x 1080
OS: openSUSE Tumbleweed MATE x64





BRAND: HP Notebook 15-ba006nm
CPU: AMD Quad-Core A10-9600P (2.4 GHz, up to 3.3 GHz, 2 MB cache)
RAM: 4 GB DDR4 1866 MHz + 8 GB DDR4 1866 MHz
GPU: AMD Radeon R7 M440 Graphics 4 GB DDR3
HDD: 1 TB 5400 rpm
Screen: 15.6" 1920 x 1080 FullHD
OS: Windows 10 Pro x64






Poštene trgovine:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7



snake29o3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 12:52   #209
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
[YT]V_Kb1dWVnQY[/YT
-->
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Snimio sam danas još jedan, ali nikako ga ne uspijevam uploadati na YouTube. Sutra ću s posla preko desktop kompa.

Evo napokon obećani video.


ispravio sam ti link no - kad embedaš yt video, paste samo onu šifru koju dobiješ kad klikneš na share yt video, u tvom slučaju to ovako izgleda:

PHP kod:
[YT]V_Kb1dWVnQY[/YT
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 13:06   #210
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Snimio sam danas još jedan, ali nikako ga ne uspijevam uploadati na YouTube. Sutra ću s posla preko desktop kompa.

Evo napokon obećani video.
Odlicno, mob se stvarno lijepo ponasa u radu.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na