Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2011., 09:08   #1
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
n900 i voda

upala mi n900 u vodu prije par mjeseci i odnio kod jednog lika sto se bavi mobitelim i kaze crkla, neda se vise popravit, i juce mi vrag nije dao mira i idem u sastavim i stavim mob na punjac i nista, i slucajno izvadim bateriju i pocinje svijetit ona ledica ko da se puni(narancasta) i stavim bateriju i dalje svijetli, odstekam i natrag zastekam i opet ne zeli, i opet izvadim bateriju i opet svijetli jel to znak mozda da je mob ziv? pokusavam ga upalit ali nece
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 18:53   #2
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Pa gle, radio sam u servisu telefona i dan danas ih popravljam ako treba... Fora ti je u tome da je bitna informacija u koju vodu ti je pala (slanu/slatku) ali mi smo oduvijek u servisu mušteriji rekli da ne očekuje nešto od popravka, da ćemo probat očistit do 1oo kn ali da nema garancije pošto VODA i STRUJA ne idu zajedno.te da može radit sat vremena, 5 mjeseci ili 25 godina. ako je nešto fizičko otišlo, to javimo stranci ili hoće ili neće naruči se ili ne i može se popravit.

e sad, kad ti padne u vodu, događa se kemijska reakcija elektrolize vode, i povodom toga se stvara salitra (kamenac) na pojedinim kontaktima te nema više poveznice rada između 2 komponente pošto je kamenac izolator.

mi rastavimo telefon, stavimo ga u ultra-soničnu kadicu, koja vrši vibracije na visokoj frekvenciji da se kamenac otopi (naravno u otopini alkohola 97%) i tako jedno 3 - 5 minuta, e a onda uzmemo četkicu za zube, istrljamo sve još jednom i onda sa lemilicom na vrući zrak (puhalicom) uzmemo u ruku i lagano isušimo matičnu ploču, sastavimo telefon i vidimo radi li ili ne.

nadalje, ako je ploča zveknila, ne isplati se, ako je lcd ili touch screen (ili oboje) otišao ajde može proći za skuplji telefon, a ako je konektor punjenja, usb, slušalica, antena, vibro motor, tipkovnica, to se i isplati popravit. također moraš biti svjestan da ako ti se u lcd (ne toch screenu) vide točkice vode između folija to ti može tako radit godinama samo oku smeta...

U praksi, nokije koje su upale u vodu su preživjele i slanu vodu koja je 10x gora od slatke, pošto imaju dobar materijal izrade matične i komponenti.

Također i ploče pokušavamo "prelemit" ako su zveknile... stara narodna kaže "Mrtva je, mrtvija nemože bit" jel tak? ... tako da stavimo u "Rernu" i pustimo da IC Heater, podigne temperaturu na 2oo stupnjeva, otopi sve lemove i ponovo zalemi laganim hlađenjem.

Jako dobro pri pokušaju paljenja telefona pripazi na ekran, pošto se zna upalit i radit, ali ti neradi samo pozadinsko osvjetljenje što je isplativ popravak. (a pošto je nokija i zavibrira, ali ako ti je vibro motor zveknio samo se upali boja na ekranu bez svjetla).

I najjeftinija stvar, baterija. u 80% slučajeva je rika. ali i za to postoji stroj na koji se spoji i vidi koliki je kapacitet.

Tako da n9oo se isplati pokušat. E sad, ja sam iz OSa, i kod nas je diagnostika kvara besplatna, makar mi potrošimo na to jedan, dva, tri, pet radnih sati, no nema veze. Pokušamo popravit. I eto za sve navedeno od pokušaja (znači popraviti stare dijelove ne ugradnja novih) uzmemo 1oo kn max 15o kn, i dobijemo široki osmijeh mušterije.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2011., 20:51   #3
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
hvala ti na opširnom odgovoru... ugl mob sam upalio i skuzio da ne radi touch upala je u slatku vodu( u dravu)
i dok pritisnem tipku za ugasit ga , on se ugasi i kao da se opet upali i natrag ugasi malo se izgubio i jos jedno pitanje, koliko je kod vas cijena displeja za n900?
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 21:02   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor PROOF Pregled postova
hvala ti na opširnom odgovoru... ugl mob sam upalio i skuzio da ne radi touch upala je u slatku vodu( u dravu)
i dok pritisnem tipku za ugasit ga , on se ugasi i kao da se opet upali i natrag ugasi malo se izgubio i jos jedno pitanje, koliko je kod vas cijena displeja za n900?
Mislis na LCD ili na Touch Screen? Koliko sam skuzio tebi ne radi touch. Touch dodje oko 250-300kn original bez montaze.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 21:30   #5
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
ekran svijetli,slika sve normalno, samo ne radi touch
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 02:49   #6
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Molim i drugi put cu se potrudit za opsiran odgovor.

Evo kad budem u ponedjeljak navrnio do firme, pogledat cu ti cijenu i za lcd i za touch (odvojeno) pa ti dam povratnu informaciju.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 11:45   #7
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 00:05   #8
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
ako imaš slike a ne prima ulazne komande onda ti to treba da.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 12:08   #9
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
kolko to dode kod tebe?
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 15:02   #10
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
S pdvom je 233,70kn + dostava 24,90 (do OSa) = 258,60 kn.
I kod nas ti je ugradnja 50 kn, tako da mi zaokružimo na 3oo kn.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na