Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2013., 15:47   #151
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ne možeš računati na sposobnost ljudi za kritičko razmišljanje kad hrpa ljudi ne zna ni računati . Kad nekom objašnjavam razliku između gratisa i popusta, gledaju me k'o da pričam kineski. Čak i ekonomiste zbunim na prvu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 15:34   #152
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Već sam prije gledao nešto o ovome, po mom mišljenju utopijski projekt, lijepo zvuči u teoriji, ali praksa je nešto sasvim drugo i 100% bi bio osuđen na propast, tj. nikad ne bi ni zaživio. Temelji se na pretpostavci da su svi ljudi u srži dobri, s dobrim namjerama i da bi svi bili sretni kad bi imali sve, šta jednostavno nije istina, jer npr. - pogledaj najmoćnije ljude na svijetu - kako su postali najmoćniji? Sigurno nisu u jednoj točki svog života rekli "ok, sad imam sve šta mi treba, to je to, neću više napredovat", nego su nastavili dalje, motivira ih želja za sve većom moći, činjenica da su "iznad" drugih ih pali, imaju ego veći od ostalih kojeg netko/nešto treba nahranit, a to sigurno nije situacija gdje svi žive jednako dobro. Isto tako bi se našao netko u toj utopijskoj situaciji kojem bi to bilo dosadno i htio bi više - šta s takvima? Također, za održavat toliko milijardi ljudi u nekakvom normalnom stanju, da se ne poubijaju međusobno, ti je potrebna kontrola protiv koje se ovaj sustav "bori". Ostaviš li ljude bez kontrole i daš im da imaju sve šta žele u izobilju, svejedno će se poubijat

Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Ukratko sve rečeno, realni "Matrix"
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2013., 17:45   #153
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Naravno da je takav utopijski projekt neostvariv (što je izuzetno tužna činjenica) i ljudi nisu niti dobri niti loši iznutra nego su neutralni, a dobrima ili lošima ih čine kultura, stimulacije iz okoline itd.
Misliš da su se mesari iz Auschwitza rodili onakvi? Ja bih prije reka da je to posljedica ispiranja mozga zbog življenja u nacističkom režimu.

A što se tiče Matrixa, ekstremno je mala šansa da ne živimo u simuliranom svemiru.
Lik je napravio tri odlična videa di je pokrio skoro sve informacije o teoriji da je naš svemir simuliran.

RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 20:38   #154
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Upravo pogledao ovo, skoro zaspao zbog hipnotizirajuće muzike i preopterećivanja mozga
Ima zanimljivih teza, ali kako je i on sam rekao, i prije su ljudi u povijesti mislili i tvrdili za nešto da je istina, pa se ustanovilo da smo bili u krivu - tako da ne bih brzao sa zaključcima i šta se tiče ovoga, mislim da je stvar pre kompleksna da bi tek tako tvrdili da smo simulacija, a i da je, opet svak to doživljava na svoj način, nekome će biti simulacija, nekome realnost. Činjenica je da ako te netko udre - to boli, pa bila to realnost ili simulacija
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 22:13   #155
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Da, za razumit stvari oko toga treba znat kvantnu fiziku. Ja je ne znam (učit ću je na 4. godini faksa) pa mogu samo laprdat bez veze, ali me zanima sve vezano za temu jer je ekstra zanimljiva.
Prije me Matrix uopće nije nešto posebno zanimao, ali sam sad opasno zagrijan jer je prije godinu dana otkriven računalni kod u jednadžbama teorije superstruna.
Ovaj lik je pravi znanstvenik sa Sveučilišta Maryland da ne bi neko opet reka da je sve to teor'ja zavjere.

A mi smo svakim danom sve bliže simuliranju svemira na vlastitom kvantnom računalu.

RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 23:02   #156
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Neo-ST
Ostaviš li ljude bez kontrole i daš im da imaju sve šta žele u izobilju, svejedno će se poubijat
Upravo tako, najviše smrti i agresije na zemlji se dogodilo na prostorima sa većom količinom resursa.


Citiraj:
Autor RaWeN
Naravno da je takav utopijski projekt neostvariv (što je izuzetno tužna činjenica) i ljudi nisu niti dobri niti loši iznutra nego su neutralni, a dobrima ili lošima ih čine kultura, stimulacije iz okoline itd.
Misliš da su se mesari iz Auschwitza rodili onakvi? Ja bih prije reka da je to posljedica ispiranja mozga zbog življenja u nacističkom režimu.

Općenito projekt pojma utopije se ne može prakticirati iz jednostavnog razloga, a to je iracionalnost ljudskih bića. Čak niti pozitivne/negativne kvalitete nisu bitne, upravo je iracionalnost ta koja ograničava mogućnosti neke utopije.
I kolega da te opovrgnem, empirijska postavka da su ljudi zli ili dobri je neispravna. Isto tako , niti tvrdnja da su ljudi u startu neka tabula rasa i da na njih u potpunosti utječe kultura u pozitivnom ili negativnom smislu, nije točna. Istina je da su ljudi (kao i sva ostala bića) naslijedili određene gene od predaka , te su ti geni (za razliku od ostalih neljudskih bića) imali ulogu prilikom kreiranje početne složene strukture mozga. Ono što kasnije do određenog perioda utječe u strukturu mozga (a samim time i izlazne psihološke kvalitete) su ulazne informacije koje se obrađuju. No, da ne duljim...

Utopija je moguća nakon ispunjenja slijedeća dva uvjeta :
1. Neki sustav više ne može napredovati
2. Svaki entitet u sustavu je jednak ostalima

No, realnost je do sada pokazala da se svaki sustav, koji ne napreduje, urušava. I o tome zapravo priča entropija, koja se uvijek trudi urušiti neki sustav, i zapravo, uvijek uspijeva.


P.S. Ova priča sa matrixom, odnosno simuliranoj stvarnosti, tu se zapravo samo radi o teoriji inteligentnog dizajna.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 13.03.2013. u 23:58.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 14:44   #157
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Gandalf se spustio iz Međuzemlja da podijeli svoju mudrost s nama

The basic frame and context of consciousness and possible afterlife.

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 22:16   #158
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Neo-ST
Gandalf se spustio iz Međuzemlja da podijeli svoju mudrost s nama

Ovo je inače turbo zanimljiv filmić, iako čovjek ne bi rekao na prvu ruku. Mislim da je čak već stavljen u ovoj temi jednom.

EDIT : Bome jest, stranica no4.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 23:53   #159
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Da, ne bi očekivao od njega tako pametne stvari...mene iznenadio.

EDIT:

Kako mi je žao šta nema više ovog čovjeka, koja legenda


Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 16.03.2013. u 01:04.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 07:43   #160
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Ajme, rano ujutro placem od smijeha ... stomak me boli ! .. koji car
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2013., 14:49   #161
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Carlin je institucija, treba njega predavat u školama umjesto hrpe bespotrebnog sranja...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 23:50   #162
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Baš neki dan napisao na netu. Ameri imaju cijeli predmet o Shakespeareu. Svaka škola bi trebala imati predmet posvećen Carlinu
  Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 23:03   #163
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Malo o reinkarnaciji - 8. kat emitirano 13.3.2013.
kian je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 18:31   #164
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 22:36   #165
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo filmić kaj je Ericsson napravio o Estoniji


Kako ta zemlja rula u mnogo pogleda.
  Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 17:59   #166
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 22:00   #167
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Genijalno!
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 09:08   #168
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 20:30   #169
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600



Oni snimaju sve što se događa na ruskim cestama - prometne nesreće, padajuće komete i gužve. Takozvani video-registratori postali su u Rusiji vrlo tražena roba. Sve više vozača ih montira na vjetrobranska stakla i snima sve što se događa na cesti. To, međutim, nema nikakve veze s voajerizmom - na ruskim cestama vlada zakon jačega, pa se video-kamerama "mali ljudi" brane od nasilnika. Na sudovima su takve snimke legitimni dokazani materijal, a one često svjedoče o drskosti oligarha u skupim automobilima i korumpiranim policajcima. Često suci ne mogu vjerovati svojim očima kada gledaju snimke video-registratora. Te male kamere su, na neki način, postale sredstvo revolta protiv države i nereda koji vlada u državnim aparatima.

-->
Surviving the Cold (RT Documentary)
Sad mi više ne izgleda tako blesavo zimsko kupanje


Kamerama protiv ludila u prometu - Deutsche Welle



Oni snimaju sve što se događa na ruskim cestama - prometne nesreće, padajuće komete i gužve. Takozvani video-registratori postali su u Rusiji vrlo tražena roba. Sve više vozača ih montira na vjetrobranska stakla i snima sve što se događa na cesti. To, međutim, nema nikakve veze s voajerizmom - na ruskim cestama vlada zakon jačega, pa se video-kamerama "mali ljudi" brane od nasilnika. Na sudovima su takve snimke legitimni dokazani materijal, a one često svjedoče o drskosti oligarha u skupim automobilima i korumpiranim policajcima. Često suci ne mogu vjerovati svojim očima kada gledaju snimke video-registratora. Te male kamere su, na neki način, postale sredstvo revolta protiv države i nereda koji vlada u državnim aparatima.

kian je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 21:16   #170
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nakon trčanja iz saune na -15 - -20 i trčanje po snijegu te skakanje u zamrznuto jezero...

Zakon stvar
  Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 23:56   #171
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637


I weep for humanity.
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 19:29   #172
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a




Malo znanosti naspram propagande i velikih "teorija zavjere" maloumnih bisera :P
  Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 18:16   #173
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999



Strava
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 19:00   #174
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Znam da nije Youtube ali je pretty awesome:

http://www.dvice.com/archives/2012/10/ethiopian-kids.php
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 01:04   #175
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020


Slavni izumitelj i futurist Ray Kurzweil tvrdi kako će ljudi do 2045.godine moći "uploadati" svoje umove u računala te postati digitalno besmrtni. Googleov direktor inžinjeringa tvrdi kako će biološke dijelove našeg tijela zamijeniti mehanički, i to do 2100. godine

Doći će do tehničke singularnosti, tvrdi Kurzweil, koja donosi i ‘digitalnu besmrtnost’, jer ćemo misli, sjećanja i osobnost moći pohraniti digitalno, čak i nakon smrti, a nakon toga društvo kakvo znamo danas više neće moći postojati

http://www.vecernji.hr/vijesti/direk...-clanak-572667
blava je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 10:18   #176
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:51   #177
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2013., 08:31   #178
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ako nekoga zanima. Skoro 3 sata koja se isplate pogledati. Lik je jednostavno bog i jedini u industriji koji tako otvoreno priča i u detalje o tome što nas najvjerojatnije čeka i koje će stvari biti ostvarive, a koje ne u bližoj / daljoj budućnosti.

  Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 00:16   #179
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Odličan kratki video "u 5 minuta" koji objašnjava kako doći do jeftine energije u bliskoj budućnosti.
  Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 13:21   #180
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999


Opet malo fizike
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na