Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2009., 21:47   #151
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
kad smo već o "zločinu i kazni" ..jel netko primjetio , da se uredno tolerira u ZG , subotom i petkom navečer kretenska jurnjava pod punim gasom nekolicine idiote na motorima , koje prate dva tri auta od smjera Dubca-Dubrava- pa do Vlaške , koji ne jebu ni semafor ni živu silu? Mislim , žalosno je , samo je pitanje dana kad će netko stradat , a ovo su sigurno djeca "zaslužnih građana" pa su im dozvoljena ovakva sranja
takvima bi najradije malo šljunka prosul po cesti...uz neki zavoj naravno
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 02:02   #152
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
evo meni su prije jedan sat napisali kaznu zato jer mi auto ima 77 kw a dozvoljeno je 75 posto sam ja mladi vozac sa 19 godina.dobio sam "obavezni prekršajni nalog" i uplatnicu na 1000 kn koju moram platiti u roku od 8 dana.
ma nalogu pise da se prigovor podnosi "putem ove PU/PP u dva istovjetna primjerka" a ja imam samo taj jedan primjerak.
ja bi se zalil posto nemam nikakva primanja student sam,nikad kaznjavan ni nista i jos bi neke namljel da sam ja vozil auto jer sam moral nekam iti a starci su pili pa nisu mogli.kaj mislite a bi moglo proci?
i molim nekoga ko se kuzi da mi pomogne kak da napisem zalbu i kaj sve jos trebam napraviti


unaprijed hvala
tgecek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2009., 10:00   #153
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Sudac ce oderati kao mladog majmuna, kao prvo pitat ce te kako to mladi gospodine nemate novaca a vozite auto od 77Kw.Vidim ti si neki pametni student, a ne kuzis sta je prigovor a sta obavezni prekrsajni nalog.Ajde lijepo sa tom uplatnicom u najblizu postu i lijepo plati kaznu.

Prigovor pises sam i to u dva primjerka, jer jedan ostaje u PU, a drugi sa pecatom da je zaprimljen ostaje tebi, nema nikakve veze sa prekrsajnim nalogom.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 11:03   #154
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor tgecek Pregled postova
evo meni su prije jedan sat napisali kaznu zato jer mi auto ima 77 kw a dozvoljeno je 75 posto sam ja mladi vozac sa 19 godina.dobio sam "obavezni prekršajni nalog" i uplatnicu na 1000 kn koju moram platiti u roku od 8 dana.
ma nalogu pise da se prigovor podnosi "putem ove PU/PP u dva istovjetna primjerka" a ja imam samo taj jedan primjerak.
ja bi se zalil posto nemam nikakva primanja student sam,nikad kaznjavan ni nista i jos bi neke namljel da sam ja vozil auto jer sam moral nekam iti a starci su pili pa nisu mogli.kaj mislite a bi moglo proci?
i molim nekoga ko se kuzi da mi pomogne kak da napisem zalbu i kaj sve jos trebam napraviti


unaprijed hvala
Sve da si polagao i dozvolu dobio po starom zakonu koji je propisivao 2g probe bio bi u prekršaju jer sa 19g nisi nikako već mogao probu odradit i dobit trajnu dozvolu bez ograničenja, jbga smola iskreno ti je najpametnije (i najjeftinije) platiti i budi sretan da samo na tome završi jer neznam kojem ćeš to sucu prodat da si u 00:00 h išao nekam radi staraca...

Uglavnom znao si zakon i svejedno si vozio i jbga, ako imaš moguć nosti možda možeš za ubuduće ta 2kw izgubit iz prometne...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 12:30   #155
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Sve da si polagao i dozvolu dobio po starom zakonu koji je propisivao 2g probe bio bi u prekršaju jer sa 19g nisi nikako već mogao probu odradit i dobit trajnu dozvolu bez ograničenja, jbga smola iskreno ti je najpametnije (i najjeftinije) platiti i budi sretan da samo na tome završi jer neznam kojem ćeš to sucu prodat da si u 00:00 h išao nekam radi staraca...

Uglavnom znao si zakon i svejedno si vozio i jbga, ako imaš moguć nosti možda možeš za ubuduće ta 2kw izgubit iz prometne...
pa po novom zakonu svi smiju voziti po noci,jedino zbog snage auta,ali 2 kw pa to je presmijesno,mogu tolerirati 10% kad neko prkoraci brzinu ali 2 kw na autu od tonu i pol je ko da pljunes na njega.jebiga budem platil

Citiraj:
ako imaš moguć nosti možda možeš za ubuduće ta 2kw izgubit iz prometne.
na kaj mislis s tim? na nabavku drugog auta?


@raul auto nije moj nego od staroga, znam kaj je prigovor a kaj prekrsajni nalog sam kaj je bilo kasno i tak pa sam se smotal,nisam ni dobro skuzil kaj sam procital,a i ne morate me odmah napadati tu,pa nikom nije sam tak 1000 kuna dati,mislim barem meni nije,ne znam kak vama

Zadnje izmijenjeno od: tgecek. 08.11.2009. u 13:21.
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 14:45   #156
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor tgecek Pregled postova
na kaj mislis s tim? na nabavku drugog auta?
Ne, neg potplatiš na registraciji tete na šalteru i mehaničare da izmjere manje kilovataže To ljudi rade da manje plaćaju regu ak upadnu u niži platežni razred. Pitaj tatu, ziher zna
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:02   #157
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@tgecek ako je auto od oca neka ti on da tih tisucu kuna.Moj savjet je da kaznu platis jer ako ides kod suca platiti ces jos i sudske troskove.Lijepo ti plati kaznu i pamet u glave, auto pusti doma i koristi javni gradski prijevoz.Ustedices nesto novaca, i manje ce biti co2 u zraku, tj, biti ces ekoloski osvjescen a to je sada IN.Ustalom i oni koji primaju placu iz drzavnog proracuna biti ce ti zahvalni
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:13   #158
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
@tgecek ako je auto od oca neka ti on da tih tisucu kuna.Moj savjet je da kaznu platis jer ako ides kod suca platiti ces jos i sudske troskove.Lijepo ti plati kaznu i pamet u glave, auto pusti doma i koristi javni gradski prijevoz.Ustedices nesto novaca, i manje ce biti co2 u zraku, tj, biti ces ekoloski osvjescen a to je sada IN.Ustalom i oni koji primaju placu iz drzavnog proracuna biti ce ti zahvalni
pa ubuduce idem pjeske ili s tomosom a nebi ni jucer isel s autom da nisam isel curu doma otpeljati.platil budem kaznu.a i policajac je isto gad:bilo je 11:55 tak nekak i on mi nije mogel staviti datum 08.11. nego 07.11. kojega je ostalo jos 5 minuta,znaci zakinul me za jedan dan a rok da se plati je 8 dana tak da to pada na 15. a to je nedjelja znaci joj jedan dan manje
i policajac mi je prvo htio uzeti vozacku i dati 1 kazneni bod a za taj prekrsaj je samo kazna od 1000 kn.i jos se neka dva lika prepeljaju sa skuterom pijani po cesti cik cak su se vozili i policajci su se samo nasmijali ,covjece lik je pisal kaznu barem 15 minuta i jos je stalno moral prek stanice nest ispitivati a nije bil neki novi policajac jer je bil neki stariji,a ne kuzim zast mi nije htio napisati opomenu jer nisam nikad kaznjavan a mom frendu su za isti takav prekrsaj dali opomenu

a dobro,na greskama se uci,bogme ja sam se naucio sad

@Ladybug sumnjam da bi to proslo posto auto vec ima prometnu i knjizicu vozila u kojima pise 77kw,a na tehnickom imaju katalog vozila u kojem isto tako sve pise i zbilja ne vjerujem da se to moze
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:19   #159
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
@Ladybug sumnjam da bi to proslo posto auto vec ima prometnu i knjizicu vozila u kojima pise 77kw,a na tehnickom imaju katalog vozila u kojem isto tako sve pise i zbilja ne vjerujem da se to moze
uz novcanu stimulaciju sve se moze
kako misilis onda da skuteri idu 80kmh,a zakonski su ograniceni na 50kmh,i trebali mi imati blokade
nije isti slucaj kao ovdje,ali samo kazem
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:23   #160
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
uz novcanu stimulaciju sve se moze
kako misilis onda da skuteri idu 80kmh,a zakonski su ograniceni na 50kmh,i trebali mi imati blokade
nije isti slucaj kao ovdje,ali samo kazem
ma ok,znam da se u RH s parama sve moze ali dosta je to zajebancije da se sad idu dokumenti vozila mijenjat
tgecek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2009., 15:33   #161
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
uz novcanu stimulaciju sve se moze
kako misilis onda da skuteri idu 80kmh,a zakonski su ograniceni na 50kmh,i trebali mi imati blokade
nije isti slucaj kao ovdje,ali samo kazem
Blokada se skida nakon tehnickog i stavlja prije tehnickog.

Bez blokade nece proc tehnicki, a trenutno sumnjam da ce vam neko sa tehnickog "propustiti" ili izmjeniti podatke jer ih je MUP stisnuo dosta oko pregleda vozila. Em rade stalne kontrole, em se uvodi videonadzor i slikanje svakog vozila. Tako je lako izgubiti posao.

Druga stvar me ljuti. Sto se sa jedne strane pokusava suzbit mito i korupcija u drustvu, a svjesno/nesvjesno je sami poticemo. (Hint: Boldano gore)
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:40   #162
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
nisi skuzio bit moga posta
nije da ja potenciram to,niti se kojim slucajem sluzim mitom,korupcijom,ali samo kazem kako se radi u Lijepoj Nasoj
a sto se tice blokada,nova je fora da se otpusti ili zategne nisam siguran sajla gasa,te skuter ne moze prijeci odredenu brzinu
ili ako te murja uhvati kojim slucajem,ima tipka za ukljucivanje blokade,nisam siguran kako se to izvodi ali cuo sam
no,da vise ne razglabamo o tome,vratimo se na temu...
jesam ja kojim slucajem rekao da nije u pravu...?!
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:45   #163
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
nisi skuzio bit moga posta
nije da ja potenciram to,niti se kojim slucajem sluzim mitom,korupcijom,ali samo kazem
a sto se tice blokada,nova je fora da se otpusti ili zategne nisam siguran sajla gasa,te skuter ne moze prijeci odredenu brzinu
ili ako te murja uhvati kojim slucajem,ima tipka za ukljucivanje blokade,nisam siguran kako se to izvodi ali cuo sam
stoga...
lupas bez veze, nino je potpuno u pravu...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:47   #164
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
nisi skuzio bit moga posta
nije da ja potenciram to,niti se kojim slucajem sluzim mitom,korupcijom,ali samo kazem kako se radi u Lijepoj Nasoj
a sto se tice blokada,nova je fora da se otpusti ili zategne nisam siguran sajla gasa,te skuter ne moze prijeci odredenu brzinu
ili ako te murja uhvati kojim slucajem,ima tipka za ukljucivanje blokade,nisam siguran kako se to izvodi ali cuo sam
no,da vise ne razglabamo o tome,vratimo se na temu...
jesam ja kojim slucajem rekao da nije u pravu...?!
mora se imati blokada,ali kak velis uz novcanu stimulaciju konkretno 50kn koliko sam ja platio sam prosao i bez.
za tu blokadu imate doslovno dvije faknig zice i kondenzator i na tehnickom ti skuter vozi 35 ako zelis
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 15:59   #165
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
ja bih isto zelio da ova drzava funkcionira bez mita i korupcije i da bude sve kako treba i rado bih platio kaznu(za koju priznajem da sam je svojom krivnjom zasluzio) da policija naplati kaznu svakome ko ju je zasluzio i da su policajci malo vise savjesni i odgovorni da se ne dogodi kao meni jucer da on ne zna koja je kazna za prekrsaj koji sam ja napravil
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 16:41   #166
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kazna za "mladog vozača" je 1000kn fixno i bez kaznenih bodova - ako nisi bio u nikakvom drugom prekršaju naravno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 16:49   #167
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Taj zakon tak i tak ne kaci one koje bi trebao kaciti. Kad se samo sjetim one debilane iza 23h i ovo sa kw.

Mislim meni je to retardirano do boli da nemozes do 24 godine kupiti auto kakav hoces. To bi bio super zakon da ga se slozi ovako: Kupujes auto imas do 24 godine i da mozes dobiti dozvolu za voziti ga ako nemas ceste teske i slicne prekrsaje. Da ga se uvede kao restrikcija za nesavjesne vozace. Ovako je glupo ko noc. Ekipi koja ima prekrsaje za alkohol zabraniti voznju iz 22h naprimjer, ekipi koja ima brdo kazni za brzinu skinut da ne mogu voziti auto preko 75kw.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 17:21   #168
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
misliš reći da se sa 74 kW ne može voziti (pre)brzo?

učestale prekršitelje treba kazniti oduzimanjem vozačke permanentno.
ako ga se slučajno uhvati da vozi i dalje, trenutačno u zatvor sa njime.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 17:26   #169
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Kazna za "mladog vozača" je 1000kn fixno i bez kaznenih bodova - ako nisi bio u nikakvom drugom prekršaju naravno...
nije nikakav drugi prekrsaj bil,jos sam rekel da nisam nist pil da nije problem ak treba puhati,nikad nisam kaznjavani nikakav prekrsaj ali ipak nije dal opomenu
jbg.
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 17:50   #170
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Naravno da se i sa 35 kW može vozit ko Šumaher, al od ovoga zakona nije u redu da se diskriminira neke ljude koji recimo imaju para za E-klasu od 150 konja i žele je vozit, a prisiljeni su vozit mali gradski auto ili u najboljem slučaju kompakt, koji ne može primirisat aktivnoj i pasivnoj sigurnosti E-klase.

A šta je s onima koji su skupili 2 godine iskustva, nabavili jači auto i tako dočekali novi zakon?! Da ga prodaju i opet kupe drugi, slabiji od 100 konja, i tako gube teško zarađene pare radi bijednika koji pišu zakone? Pošto se nikako ne može udovoljit svima, mislim da bi bilo bar donekle bolje da se gleda omjer snage i mase vozila, tako da granica bude primjerice 90 KS/1000 kg.

E da ne zaboravim, šta je s onima koji zarađuju za život vozeći službene aute jače od famoznih 75 kW? Osobno sam napravija par stotina kilometara sa Doblom od 77 kW, srićom nije me nikad zaustavilo, al ima nekih koji tuku stotine kilometara dnevno tako. A da ne pričam o ljudima koji voze veće kombije B kategorije tipa Transit, Boxer, Sprinter, tu su stvarno rijetki slabiji motori, tako da policajci samo mogu stat kraj ceste i zaustavljat takve kombije sa golobradim vozačima i punit rupu bez dna zvanu državni proračun. Dakako da se i tom mladiću šta mu naplate kaznu šalje fina poruka: "Radije se bavi kriminalom nego pošteno radi, proć ćeš nekažnjeno, i da se bolje zaradit".
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 18:06   #171
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Puno puta se jambralo o tome kako kW nisu dobro rješenje, kako bi trebalo omjer mase vozila i snage (što logički gledano i ima smisla) ali većina država koja ima slične zakone o ograničavanju snage za mlade to ima tako rješeno kao što je i kod nas i naši su to kopirali i ne misle se od toga micat, a istina bog tako je i dobro, netrebamo mi u HR baš uvjek izmišljat neku toplu vodu...

I da naravno da se svinjarije mogu raditi ia sa slabijim autom, moj npr ima 76 kW al ajde da zaokružimo na 75 i s njim se možeš zapeljat oko 170 kad te volja, pola toga je dosta da se neko ubije, ma i trećina toga al to nije bit, zakon je takav sviđao nam se ili ne moramo ga se pridržavat...

E da oni koji su polagali po starom zakonu i dobili trajne vozačke mogu pisat prigovor koji se kolko čujem u pravilu uvažava, ali ovdje kolega forumaš nema nikakvih osnova za prigovor jer da je i polagao po starom i dobio mogao je dobit samo vozačku s ograničenjem upravljanja na 2g a kako je rekao da ima 19 znači da nije mogao nikako te 2g odradit jer tek sa 18 je mogao dobit dozvolu znači minimalno na 20 rođendan je i teoretski mogao bit oslobođen ograničenja, a u praksi i malo dulje naravno tako da mislim da nema šanse da mu prigovor prođe...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 18:19   #172
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Naravno da zakon nema veze s mozgom jer ikome ko se imalo kuži u aute je jasno da nije svejedno koji se auto vozi.

Možeš ti sa bilo kojim autom lako potegni 100 u gradu i prigazit ljude ili izazvat sudar ako si dovoljan idiot.

Po ovom zakonu nemoš vozit recimo Passata od 120KS, ali moš vozit Swifta iz 90' sa 600kila i 70-80KS koji je kapsija na kotačima.

Iako iskreno, tko si može za 20g priuštit takav auto u nas?
Jedino ako je "tatin sin", a takvi ionako bez problema i pardona voze puno jače aute.

Zakon je glupo formiran i treba bi biti formiran da mladim vozačima prve 2g recimo je ograničena snaga ili omjer KG/KW i ukoliko ne budu imali nikakve prekršaje tipa izazivanje sudara, veće prekoračenje brzine i sl da im se nakon 2g skine zabrana.

Ta fixna granica od 75KW je imbecilna skroz jer nije isto vozio netko auto od 1500kg i 100KS ili auto od 600kg i 70KS.

Možda neka šema sa 1KW po 15kg mase...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 18:29   #173
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Treba ovima koji smisljaju ovakle glupave zakone poslat jednu tuzbu zbog diskriminacije mladih savjesnih vozaca jer doticni nesmiju voziti poslije 23h i auto jaci od 75 kW...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 18:32   #174
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Smije se vozit poslije 23 sata. To su promijenili.

Frenda su već 20 puta zaustavili dok je vozio prejaki auto (Fiat Bravo 1.6 16V), mislim da 76 ili 77kw. Nikad mu nisu zbog toga ništa rekli. Svaki puta sve ok, tak da, ovisi na kakvog se policajca namjeriš.

Čak su nas u Karlovcu 2 puta zaustavili odma kad se siđe s autoputa (naplatne kućice) u civilu zbog testiranja na droge....
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 20:27   #175
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Iako iskreno, tko si može za 20g priuštit takav auto u nas?
Jedino ako je "tatin sin", a takvi ionako bez problema i pardona voze puno jače aute.
ja sam vec rekao da mi je to auto od starog i to je skoda octavia II koja je po meni sasvim prosjecan auto i ja nisam nikakav tatin sin jer mi samo ponekada da da idem s autom nekamo i nije mi kupio auto kao sto to drugima tatice kupuju bmw-e i slicne aute.taj auto imamo doma i s tim se vozimo
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 20:39   #176
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor tgecek Pregled postova
ja sam vec rekao da mi je to auto od starog i to je skoda octavia II koja je po meni sasvim prosjecan auto i ja nisam nikakav tatin sin jer mi samo ponekada da da idem s autom nekamo i nije mi kupio auto kao sto to drugima tatice kupuju bmw-e i slicne aute.taj auto imamo doma i s tim se vozimo
Ma, to je drugo, nisam govorio za tebe nego ovo od Emissaryja o kupnji E-kase
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 22:26   #177
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
ovdje kolega forumaš nema nikakvih osnova za prigovor jer da je i polagao po starom i dobio mogao je dobit samo vozačku s ograničenjem upravljanja na 2g a kako je rekao da ima 19 znači da nije mogao nikako te 2g odradit jer tek sa 18 je mogao dobit dozvolu znači minimalno na 20 rođendan je i teoretski mogao bit oslobođen ograničenja, a u praksi i malo dulje naravno tako da mislim da nema šanse da mu prigovor prođe...
znam ja sve to,ja ne poricem krivnju makar mi je to jedini auto koji imamo kod kuce i sve,ali puno njih pise kojekakve zaleb,molbe za umanjenjem kazne i tak.neko ne nosi kacigu na motoru pa pise zalbu,pa zasto ne probati.ali ja sam odlucio platiti jer nemam volje natezati se s tim a ionak nista vjerojatno necu ni postici.i najgore je da se moze tolerirati alkohol u krvi vozaca do 0,5 promila (neko me to nije nista a nekoga pola case pive udari da mu se vrti u glavi) a ne moze se tolerirati nesto takvo poput snage auta,jer kaj da ja sad radim ak imam samo auto od 77 kw? da prodamo i kupimo drugi? u ovo dobba krize i recesije ga je jako tesko prodati a i da ne kazem kolko je tesko naci auto u rabljenom stanju koji je dobar i pouzdan i koji ima stvarno toliko kilometara koliko mu pise.a i glupa je granica od 75 kw jer je jako ali stvarno jako velik broj auta koji imaju 77 kw,recimo wv golf tdi 77 kw,pa takav auto ima skoro na svakom uglu a u wv je to najcesci motor koji ljudi odabiru jer nije preslab a opet nije neka zvijer koja guta gorivo.
al jbg. zakon je zakon i tu se ne moze nista
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 00:46   #178
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jaaaaaako nije glupa granica od 75kw, upravo iz primjera koji si ti naveo... misliš da je neobavezno dnevno svjetlo išlo u korist sigurnosti prometa?

aha... žiro računu državnog proračuna.

živo me zanima koliko para je ubrano na račun "zimskog" paljenja svjetala.

nejednom sam rekao... meni je auto sa ugašenim svjetlima - parkiran, pogotovo predvečer u slabom osvjetljenju, jer sam jednostavno iz te generacije polagača koji su palili svjetla prije pojasa i motora. naravno da su to uzeli u obzir prilikom donošenja zakona o sigurnosti u prometu... sigurnost moj qrac.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 01:20   #179
drazenf
Registered User
Moj komp
 
drazenf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
jednostavno, zakoni u Hrvatskoj su da pune blagajnu koju oni troše na provode, aute i sve ne vezano za posao na kojem jesu
uostalom i taj će zakon promijenit
ukinuli su i zakon "blagodat ne svjedočenja"
taj zakon kaže da obitelj, bliža nemože svjedočiti za ili protiv drugog člana obitelji
svjetski zakon

plin(lpg) po zakonu nesmije priječi cijenu 50% najskupljeg naftnog derivata- ukinuli
(zakon propisan u Europi)
rade šta hoće i kako im paše
ja kažem žali se, na šta god stigneš samo nemoj na nesreću u obitelji (ipak smo vjernici)
svjetla- ma daj, sad je ljeto od 17h obavezna svijetla
zima-od 0-24 obavezna
glupost, punjenje blagajne da oni mogu kupovat ljepe satove, torbice, fino odtezat remen i to sve na naš račun
papir trpi sve, ali ljudi sve manje
drazenf je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 01:32   #180
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Vrhunac našeg zakonodavstva je odredba da kad si pijan zapravo nisi pijan ako imaš 24 godine i više, a zapravo si u tom slučaju pijan samo ako zgaziš nekoga.
Emissary je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na