Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2017., 03:38   #1
lelinho
EdoFazlinovic
Moj komp
 
lelinho's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 45
Smile Mega List: Crypto Wallets & Storage Guide

Uvod

Kripto valute i imovine kao što su Bitcoin, Ethereum i stotine drugih alt-kovanica, postali su sve popularniji posljednjih nekoliko godina. Zajedno s porastom popularnosti dolazi do porasta krađe. Ova tema je posvećena pohrani i čuvanja vaše imovine na sigurno.

Ključni uvjeti za razumijevanje
  • Privatni ključ aka Private Key - Slučajno generirani broj. Taj ključ pruža izravan pristup vašoj imovini.
  • Javni ključ aka Public Key - Koordinati 2D točke na eliptičnoj krivulji koja proizlazi iz privatnog ključa. Taj ključ je javan, što znači da ljudi mogu vidjeti iznos na vašem privatnom ključu, ali im ne mogu pristupiti.
  • Mnemonička fraza aka Mnemonic Phrase - U kripto terminima, riječ je o skupini riječi koje generiraju jedinstvenu frazu novčanika koja vam daje čitljivu listu riječi za izradu sigurnosne kopije novčanika za oporavak.
  • Multipotpis aka Multisignature - Također se zove multi-sig. U smislu novčanika, multisig ima jedan privatni ključ na vašem računalu i obično jedan na vašem telefonu. Potpis je potreban s oba uređaja prije nego što se transakcija šalje.
  • Sjeme aka Seed - Potencijalno kratka vrijednost koja se koristi kao sjeme za generiranje glavnog privatnog ključa.

Različite varijacije novčanika
  • Cold Wallet aka Hladni Novcanik - Odnosi se na pohranjivanja kriptovaluta izvanmrežno (tj. Kodiran medij, hardver novčanik, HDD, USB, papirnati novcanik). Najsigurnije!
  • Hot Wallet aka Vruci Novcanik - Novčanik povezan s internetom na neki način. Oni su manje sigurni.
  • Hardver Novčanik aka Hardware Wallet - Također poznat kao tvrdi novčanik, ti ​​novčanici sigurno pohranjuju vaše privatne ključeve. Vrlo siguran.
  • Mobilni Novčanik aka Mobile Wallet - Može ili ne mora kontrolirati vaše privatne ključeve. Provjerite kontroliraju li vaše ključeve prije korištenja! Također provjerite jesu li otvoreni izvori.
  • Web novčanik aka Web Wallet - Novčanici kojima upravljaju treće strane i kontroliraju vaše privatne ključeve. Napominjemo, MyEtherWallet (MEW) nije web novčanik jer je strogo client-sided (Client side može biti bilo koji skript jezik koji je podržan kod klijenta).


POPIS:

Hladni novčanici

Hardverski novčanici

Vrući novčanici

Web novčanici

Mobilni novčanici

Novčanici po sigurnosti

Novčanici jednostavnom upotrebom

Novčanici po kovanicama



Hladni Novcanici
  • Papirnati novčanik
  1. Možete zapisati ili ispisati svoje privatne ključeve. Da biste generirali Bitcoin papirnati novcanik, idite ovdje. Korisnici Litecoina idu ovdje.
  1. Podržane kovanice: BTC
  2. Višestrukim potpis aka Multisignature
  3. Otvoreni izvor aka Open Source



Hardverski novčanici
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, LTC, drugi altcoins i tokeni.
  2. Integracije novčanika: BitGo, Copay, Electrum, GreenBits, Mycelium, MyEtherWallet, Ledger Wallet Bitcoin, Ledger Wallet Ethereum, Ledger Wallet Ripple.
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH (+ Svi ERC-20 tokeni), ETC, LTC, ZEC, NMC, DOGE, DASH.
  2. Integracije novčanika: ArcBit, Blockonomics, Copay, Chrome proširenje, Electrum (DASH + LTC), Etherwall, MultiBit HD, Mycelium, TREZOR Wallet, Sentinel.


Vrući novčanici
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH
  2. Pazite da napravite sigurnosnu kopiju novčanika.
  1. Podržane kovanice: BAT, QTUM, NEO, REP, DCR, BTC, DASH, EOS, LTC, ETH, GNT
  2. Pazite da napravite sigurnosnu kopiju novčanika.
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, ETC, DASH, DAO, LTC, REP, ZEC
  2. Pazite da napravite sigurnosnu kopiju novčanika.
  1. Podržane kovanice: BTC
  2. Pazite da napravite sigurnosnu kopiju novčanika.
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, LTC
  2. Ne preporučuje se, osim ako se crypto novac ne pohrani u trezor.



Web Wallets
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH.
  2. Putem aplikacije ili proširenja
  1. Podržane kovanice: BTC.
  2. Putem aplikacije ili proširenja
  1. Podržane kovanice: BTC.
  2. Putem aplikacije ili proširenja
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, LTC
  2. Ne preporučuje se, osim ako se crypto novac ne pohrani u trezor
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, ETC, DASH, DAO, LTC, REP, ZEC
  2. Putem aplikacije ili proširenja


Mobilni novčanici
  1. Podržane kovanice: BTC
  1. Podržane kovanice: BTC
  2. Putem aplikacije ili proširenja
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH.
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, ETC, DASH, DAO, LTC, REP, ZEC
  1. Podržane kovanice: BTC
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, LTC
  2. Ne preporučuje se, osim ako se crypto novac ne pohrani u trezor
  1. Podržane kovanice: BTC
  1. Podržane kovanice: BTC



Novčanici po sigurnosti
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, LTC, drugi altcoins i tokeni.
  2. Integracije novčanika: BitGo, Copay, Electrum, GreenBits, Mycelium, MyEtherWallet, Ledger Wallet Bitcoin, Ledger Wallet Ethereum, Ledger Wallet Ripple.
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH (+ Svi ERC-20 tokeni), ETC, LTC, ZEC, NMC, DOGE, DASH.
  2. Integracije novčanika: ArcBit, Blockonomics, Copay, Chrome proširenje, Electrum (DASH + LTC), Etherwall, MultiBit HD, Mycelium, TREZOR Wallet, Sentinel.
  1. Podržane kovanice: BTC, LTC, DOGE, NMC, ETH, DASH, + Shapeshift integracija
  1. Podržane kovanice: BTC
  2. Multisignature aka Multipotpis
  1. Podržane kovanice: BTC
  2. Multisignature aka Multipotpis



Novčanici jednostavnom upotrebom
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH
  1. Podržane kovanice: BTC, ETH, LTC
  2. Ne preporučuje se, osim ako se crypto novac ne pohrani u trezor
  1. Podržane kovanice: BTC
  1. Podržane kovanice: BTC
  1. Podržane kovanice: BAT, QTUM, NEO, REP, DCR, BTC, DASH, EOS, LTC, ETH, GNT
  2. Pazite da napravite sigurnosnu kopiju novčanika.
  1. Podržane kovanice: ETH, ETC, Svi Ether Tokeni



Novčanici po kovanicama
  • Bitcoin
  1. Bitcoin Core
  • Dash
  1. Nekoliko različitih novčanika od službene stranice
  • Ethereum
  1. MyEtherWallet (Također podržava ETC)
  2. Exodus
  • Ether Tokens (Svi)
  1. MyEtherWallet
  • Litecoin
  1. Electrum-LTC
  2. Coinbase
  3. Exodus
  • Monero
  1. Službeni novčanici
  2. My Monero (web novčanik)
  • Nem (XEM)
  1. Službeni novčanik
  • NEO
  1. Službeni novčanici
  2. Web novčanik
  • NXT
  1. Službeni novčanik
  2. Web novčanik
  • Ripple
  1. Ripple
  2. Gatehub
  • Sia
  1. Službeni novčanik
  • Stratis
  1. Stratis Electrum
  • Waves
  1. Službeni novčanik
  • ZCash
  1. Službeni GUI novčanik
  2. Jaxx
  3. Trezor
__________________
Sarcasm is a body's natural defense against stupid

ETH
0xe5f88Cf7e0508C92c20dCa51F49abB5474747248

BTC
18BZg9P48DEY6hHTtSrjEokxeWm6A8ZZmU

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 19.10.2017. u 22:28.
lelinho je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 20:37   #2
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ako je neko isprobao i Jaxx i Exodus, koji bi preporučili i zašto?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2017., 20:50   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jaxx

ima više coina, može se koristiti na mobovima...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 21:09   #4
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Jaxx

ima više coina, može se koristiti na mobovima...
A gore što je kolega nabrojao ispada da Exodus podržava više coina
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 22:27   #5
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Evo dodao sam u prvi post sliku Jaxx-a
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 09:49   #6
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Vidim da je tema o walletima zaključana, pa nisam znao gdje da stavim post.

Uglavnom, prvo sam krenuo s Jaxxom, onda sam shvatio da je kod njega problem što nema pregled transakcija, onda sam otvorio acc na Bittrexu, a tu sam uvidio da je dosta veliki transaction fee. Onda sam otvorio Cryptonator. Sad već 5 sati ne stiže na njega isplata od rudarenja i lagano razmišljam da opet mjenjam. Probao sam slati na cryptonator s bittrexa i prošla transakcija kroz pola sata, pa sad ne znam kakvi problem mogu nastati na isplatama s poola. Uglavnom, treba mi pouzdan novčanik za manje transakcije... to znači da je čim manji fee, da ima pregled transakcija i da ima aplikaciju za android...

Neki prijedlozi?

markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 10:15   #7
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ovo nije zaključano...

A što radiš uopće? Majnaš i što onda?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 10:21   #8
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Majnam i kupujem nešto sa ZCASHOM. Ostatak što mi ostane prebacujem na bittrex zbog neke sigurnosti iako nisu to baš neke količine

Ulgavnom, ne bih imao više od recimo 0,3 ZECa na cryptonatoru ili na nekom drugom walletu...
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 13:53   #9
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Ja koristim Coinomi na androidu. Podrzava vecinu coina i ima 2 exchange unutar aplikacije, Changelly i Shapeshift. Otkad su uveli Changelly na vecim kolicinama kad prebacujem iz eth u btc bude mi par centi fee a 2 puta sam i dobio par centi vise kad sam mijenjao. Koristim par mjeseci i za sad nikakvih problema.
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 20:27   #10
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Na Krakenu imam problem sa-- Settings are currently locked, unlock your settings to make changes.--Settings unlock initiated, becomes effective on 10-30-17 23:14:44 +0100.

A na Bitrexu ovo--Enhanced Accounts verification.Stavim kopiju osobne i selfi ali ne prihvaća.Molim pomoć, od korisnika bitrexa i krakena,jer nemogu prebacit BTC?Unapred hvala.Lp

Bitrex sam uspio rješiti i prebacio na Coinami,još da rješim kraken.


Prebacio za probu, sa nicehaša na Coinami,na androidu i prošlo brzo i dobro.Sad moram probati unovčiti sa
Coinami-ja,pa mi dajte ideju gdje i kako?Lp

P.S. Rješeno i sa Bitrexa prebaćeno na Coinami na mobu.

Zadnje izmijenjeno od: dfranc. 31.10.2017. u 01:37.
dfranc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2017., 17:04   #11
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Ovi svi službeni walleti nekog coina skidaju veliku količinu podataka pri prvom sync-u, obzirom da oni to rade automatski bez pitanja na C drive a većini je C drive SSD koji je 120-250 GB i nije dostatan.
Kako da prebacimo taj download na neki drugi drive?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 19:25   #12
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Sinoc sam prebacio sav iznos sa localbitcoina na Bread wallet.
Dosta mi je trebalo da se nakanim na ovaj potez, al eto, uglavnom instalirao ga na iphone, i prebacio, tu su mi sada.
Zapisao sam onih 12 rjeci na papir, tj na par njih.
Mene sad zanima ako ja izbrisem ovu aplikaciju, i recimo ponovno je instaliram, ima opcija recover wallet, dali samo upisem tih 12 rjeci, dali je to taj backup sto se treba uraditi ili ima jos nesto?
Strah me probati dok ne priupitam prvo, jer u samoj aplikaciji sta me je pitalo je prvo pin, koji znam, pa tih 12 rjeci, i otisak prsta, i to je sve sta mogu vise napraviti pod settings u aplikaciji.
Ovo je prvi wallet kojeg imam, na telefonu, i uopce osim ovog sto sam dobio na localbitcoin, nisam neki trejder, i nisam za toga, ubuduce ako kupovao jos btc, na isti nacin bi ih slao u bread, i koristio tako, jer nekako mi je najlaksa opcija.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 09:19   #13
Booster
Registered User
Moj komp
 
Booster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Virovitica
Postovi: 45
Ovo je od danas dostupno kod nas po nekih 850kn...pa se nameće pitanje, koliko je pametno uzeti hardverski wallet spram recimo jaxx-a kojeg sada imam?

https://trezor.io/
Booster je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:01   #14
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Tzv. offline wallet aka hardware walleti su uvijek najbolje i najsigurnije rješenje. Sve što je spojeno online ili na računalu koje je spojeno s Internetom uvijek ima rizika od krađe.
U offline-u si najsigurniji.

Review-ova imaš dosta po netu pa nije potrebno sad govoriti specifično o ovome osim ako ga netko ima da kaže koju riječ o njemu.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 17:03   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Mene zanima kako ide recovery s tih uređaja ukoliko se pokvare, ukradu i slično? Ako ga koristim u offline modu, kako netko zna koliko love je bilo gore?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 21:36   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Danas mi je došao Ledger Nano S, nije nikakav problem konfigurirati.

Dokle god nije spojen na računalo koje ima instaliranu aplikaciju, nemožeš otvoriti svoj wallet. Dakle uređaj je standalone potpuno "beskoristan".

Sve što pitaš možeš i bez kupnje pogledati na ovlaštenim stranicama.
Prilikom konfiguracije zapisuješ si 24 riječi, koje kasnije možeš koristiti za recovery ili za kreiranje HW "kopije" računa na drugom ili n-tom ledgeru.

Ako ga izgubiš, bilo tko bez tvoje lozinke za otključavanje nije u mogućnosti pristupiti tvojim podacima. Nema nikakvog načina kako bi uopće mogao vidjeti što je na njemu.

Mislim da je redundantno uopće spominjati jer je to bit kriptovaluta, ali neka stoji: na uređaj je zapisan samo wallet ID i taj wallet se može otvoriti preko ledger aplikacije samo ako je HW-uređaj spojen na PC/mob koji pogoni ledger aplikaciju.

To znači da svi koji znaju tvoju adresu za primanje kripta može tu istu koristiti bilo kad. Tvoj račun će se puniti. To je - "priroda" kripta (ne znam kak bih se izrazio, intuitivno je jasno), da ak ti netko zna broj računa, da ti može novce slati. Slati sa tvojeg računa ne može nitko osim onoga tko ima pristup ledgeru i u isto vrijeme zna tvoju lozinku.

Najveća prednost HW walleta je što je ekran na kojem upisuješ kod i potvrđuješ slanje kripta potpuno odvojen od uređaja koji vrti aplikaciju. Tako da ne postoji program koji ti "screenshota" ili keylogga tvoje unose.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 11:02   #17
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Kad već imate Ledger-e, dajte molim napišite recenziju u smislu zašto ne da više kriptovaluta, jel stvarno storage problem?
Ili je fora u tome da moraš kupiti više Ledger-a da bi mogao pohraniti druge valute?

Ledger Blue neki kažu isto s*anje, skupi uređaj a omogućuje ti pohranu nekih 6-7 kriptovaluta na njemu...

I naravno glavna boljka nema ni blizu altcoina za birati koliko bi mi htjeli. Ne znam zašto ima treba toliko vremena da stave podršku i za 100 coina, sve softverska stvar.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 11:28   #18
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Koliko sam razumio, stvar je interne memorije koja je škrta.
Možeš imati na istom uređaju koliko hoćeš valuta, ali aplikacija za wallete možeš imati samo 4 paralelno instalirane - sve se veže za HW u kombinaciji jedinstveno generiranog ključa.

Wallete si možeš teoretski sam isprogramirat ak ti je dosta čekanja da oni naprave svoj.

Lista trenutno dostupnih appova za nano s u ledger manageru:
http://abload.de/img/kriptolist7qljt.png
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 15:09   #19
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mene zanima kako ide recovery s tih uređaja ukoliko se pokvare, ukradu i slično? Ako ga koristim u offline modu, kako netko zna koliko love je bilo gore?
Mislim da funkcionira po principu kao kad ti se nešto dogodi s pravim novčanikom. Preboliš ili ak imaš sreće netko ti ga vrati s parama ili bez para ali s dokumentima
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 15:26   #20
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Možda će bolje funkcionirati vizualni podražaj nego tipkanje na forumu:
https://www.youtube.com/watch?v=2XGLz9qr5xc

Nemaš nikakvih gubitaka osim samog uređaja. Lozinka može biti na novim firmwareima 4-8 brojeva dugačka, ne znam kak bi ti bilo tko mogao u realnom vremenu provaliti čak 4 znamenkastu šifru, kamoli 8.
Tvoj wallet je niz nula i jedinica koje restoreaš na drugi uređaj preko kartice s 24 riječi.

EDIT: slikovito bi to značilo da tvoj wallet može koristiti bilo tko s pristupom. Može školarac mami kupit jedan nano s i konfigurirati ga s istim računom ko što ga on koristi pa da mu može stavljati džeparac ili da mu skine sve pare kako se ne bi više opijao.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 17:32   #21
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Možeš imati na istom uređaju koliko hoćeš valuta, ali aplikacija za wallete možeš imati samo 4 paralelno instalirane - sve se veže za HW u kombinaciji jedinstveno generiranog ključa.

Wallete si možeš teoretski sam isprogramirat ak ti je dosta čekanja da oni naprave svoj.

Lista trenutno dostupnih appova za nano s u ledger manageru:
http://abload.de/img/kriptolist7qljt.png
Što znači koliko hoćeš valuta a samo 4 aplikacije, da li se prema tome broj aplikacija gleda kao broj valuta na walletu?

Znači dodali su ubiq ! nagnjavio sam ih s time, rekoh im ne kupujem ledger dok ne stave podršku za ubiq hehe i eto sad vidim na popisu je!

Ne da mi se još gubit vrijeme na programiranje za nove coine, nek oni to rade kad ih se već plaća.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 14:34   #22
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381





Kako si zadovoljan TenX-om? Imaš baš njihovu karticu ili samo novčanik? Koliki je fee kod nas na bankomatima? Tražim neku alternativu za Jaxx, dere dosta velik fee za svaku glupost.
-->
Prebacit ću post ovdje da ne idem u drugoj temi u OT:

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne znam gdje ovo spada, ali...
Upravo kupio kesicu u Linksa pomoću Tenx kartice
Ženska oduševljena, napisala na kesicu "plaćeno bitcoinom" i tražila moj potpis dolje
Kaže da sam ja prvi koji je tu nešto kupio btc-om...






Kako si zadovoljan TenX-om? Imaš baš njihovu karticu ili samo novčanik? Koliki je fee kod nas na bankomatima? Tražim neku alternativu za Jaxx, dere dosta velik fee za svaku glupost.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 10:00   #23
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Jesi probao sa smanjenim feeom (SLOW) na Jaxxu?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 12:00   #24
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Nije li to samo za BTC?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 12:40   #25
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Pošto pitaš za fee na bankomatima sam mislio da samo za BTC i pitaš.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 08:31   #26
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Osim Jaxxa, koji wallet bi preporučili za holdanje više valuta? Gledam Coinomi i dosta ljudi spominje da su izgubili coine, da im je support katastrofa itd.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 09:54   #27
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Iskreno ne znam više, koji god pogledam Wallet uvijek je nešto... svi imaju nekakvih primjedbi. Coinomi imaju najveći support coina, dok Jaxx i Exodus imaju puno manje. Druge nisam baš probao, dok službeni walleti od svakog coina su mi najgori jer moram skidat podatke s cijele mreže, da imam dva tri takva morao bi kupit posebni HDD samo za to, a što je najgore automatski snimaju na C: (bez opcije odabira direktorija) koji je danas svima SSD i nemaš previše prostora na njemu.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 18:38   #28
rudi1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Iskreno ne znam više, koji god pogledam Wallet uvijek je nešto... svi imaju nekakvih primjedbi. Coinomi imaju najveći support coina, dok Jaxx i Exodus imaju puno manje. Druge nisam baš probao, dok službeni walleti od svakog coina su mi najgori jer moram skidat podatke s cijele mreže, da imam dva tri takva morao bi kupit posebni HDD samo za to, a što je najgore automatski snimaju na C: (bez opcije odabira direktorija) koji je danas svima SSD i nemaš previše prostora na njemu.
Ako uzmeš taj drugi disk, linkaš blockchain folder na njega (ne shortcut nego link).
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=1fHeUUbWthI

Wallet kod instalacije pustiš da instalira gdje hoće. Onda dio syncaš i staneš. Originalna lokacija blockchain foldera je uglavnom u ...AppData/Local ili ...AppData/Roaming ili C:\ProgramData... pronađeš ga. Prema gornjoj proceduri tamo ti ostaje samo link (izgleda kao shortcut). Wallet ne kuži da su podaci na drugom disku. Kod mene radi tako parity eth, pirl wallet, 3-4 ovih cryptonight walleta i ne fragmentira mi glavni disk. Osim eth blockhaina koji je 40 gb, ovi ostali su zajedno cca 14 gb.
rudi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 20:12   #29
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Hvala, možda da sam to prije vidio bi probao, sve sam takve wallet zbrisao i završio s njima previše me iživciralo a supportovi na discord i sličnim app su mi davali samo rješenja od kojih moram biti core developer na linuxu sa 4 magisterija iz kvantne mehanike da shvatim kako to promijeniti i zato sam odustao.
Mislim nisam glup, ali gle ne da mi se toliko bakćati s nečime što bi trebalo biti najjednostavnije.
Najbolje od svega što smo potrošili toliko vremena svi ti ljudi plus moje vrijeme, umjesto samo da su pod Install stavili opciju odabir direktorija za instalaciju.

Lijepo sada uzmem normalni wallet i problem riješen još najbolje hardware wallet uzeti.

Da li je netko vidio nešto zanimljivo u ovom testu Ledgera: https://www.youtube.com/watch?v=aT7aU3ruvJA
netko danas dobro uživa

Zadnje izmijenjeno od: lit. 20.12.2017. u 20:56.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 03:49   #30
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kako onda rade verzije za Android, gdje drže sve te silne podatke? Negdje gore u nekom cloudu? Cijeli Jaxx mi zauzima 9 MB na mobitelu. Već mi zlo od traženja walleta, mislim da ću kupiti Ledger Nano S čim dodaju Verge. Je li ga netko probao spojiti običnim USB OTG kabelom/adapterom na mobitel da ne kupujem ovaj njihov za 15 eura?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na