Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2011., 00:19   #1
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
IMEI

IMEI je identifikacijski broj, medjutim, kupio sam mob prek oglasnika, i skuzio da je imei 000000000000000000, mob radi, prima moju karticu, al sta tocno sad to znaci, kakve su restrikcije ili nedaj boze neke zakone da krsim s tim mobitelom, i ako da, sto mi je najbolje napraviti
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 00:54   #2
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor Bishop Pregled postova
IMEI je identifikacijski broj, medjutim, kupio sam mob prek oglasnika, i skuzio da je imei 000000000000000000, mob radi, prima moju karticu, al sta tocno sad to znaci, kakve su restrikcije ili nedaj boze neke zakone da krsim s tim mobitelom, i ako da, sto mi je najbolje napraviti
Imas po stranim forumima dosta takvih pitanja. evo ti jedan primjer sa samsung telefonima. http://www.gsm-forum.eu/samsung/3378...ir-change.html
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2011., 02:21   #3
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Po hrvatskom (i europskom) zakonu,imas pravo mijenjati imei ,ali samo ako je iz nekog razloga promijenjen (softwareska greska,popravak mobitela) pa vracas original IMEI. Ako ga promijenis u bilo koji drugi osim original,kako kaze jedan frend iz MUP-a ,krsis zakon i mozes dobiti kaznenu prijavu (iako jos nisam cuo da je netko dobio takvu prijavu , vjerojatno ako te uhvate s ukradenim mobitelom,pa dobijes prijavu sto si pokusao prikriti tragove ukradenog moba).
Na mrezu se mozes prijaviti jer nase mreze jos nemaju onaj IMEI check pri logiranju u gsm mrezu,pa ti se samim time nije blokirao pristup mrezi.
Nisi napisao koji mob je u pitanju,ali po netu imas nekih toolova za vracanje original IMEI-ja za neke određene modele,ali za vecinu ti treba nekekav alat/box koji to rjesava.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 10:59   #4
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Radi se o samsung l700 modelu. Google izbacuje neki USPRO al nije mi jasno kak to funkcionira, ako moze netko malo pojasnit taj postupak
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na