Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2012., 23:54   #3571
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
ja bi isto bio pri kunskom... konverzija ti ne pojede toliko kolko vođenje računa... za jeftine stvari kao što veliš

+ako te strah da ti ne ''maknu'' paypal, nemoj držat veću količinu na računu... jer drugog lijeka nema nažalost
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 00:04   #3572
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ja nikad ne drzim lovu na racunu za paypal.. Kad mi treba, izracunam na pbz365 mjenjacnici kolko mi treba treba i prebacujem. Token je token, a sifra je za forume.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 12:20   #3573
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Haha. Jebeno.

Carinici plijene robu kupljenu preko interneta!

Sve to rade ista 14-godišnja djeca iz Kine, sam ovisi iz koje tvornice. Intelektualno vlasništvo my ass.


Dionice i trademarkovi su najveće zlo ovog svijeta i zato propadamo moralno, financijski i socijalno.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 11:20   #3574
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Haha. Jebeno.

Carinici plijene robu kupljenu preko interneta!

Sve to rade ista 14-godišnja djeca iz Kine, sam ovisi iz koje tvornice. Intelektualno vlasništvo my ass.


Dionice i trademarkovi su najveće zlo ovog svijeta i zato propadamo moralno, financijski i socijalno.
Definitvno!
Kako me iznerviraju ovakvi članci. Ma odkuda im samo pravo tako moralizirati?! A to što carina meni zaračuna previše carinskih troškova, to što Hp ne izdaje račune za naplaćene usluge (podnošenje paketa na carinski pregled) i poštarine, ležarine i slično!
Već se mjesecima s njima borim da ako mi naplate usluge i ja im uredno platim, da mi MORAJU izdati račun za te naplaćene usluge. A službeni odgovor (dakle u teoriji i na papiru) je; da, moramo. U praksi, odnosno pošti; ali mi to ne radimo..!? Molim?... Nakon mog inzistiranja uz ogrooooomno negodovanje počeli su ispisivati račun za te naplaćene usluge uz objašnjenje da oni to ne rade i da bih, eto jednostavno to trebao platiti bez objašnjenja na lijepe oči! Ma jel, ajde molim te...
Treba ih sve tužiti i svaki puta prijaviti i reagirati za neizdani račun za naplaćene usluge.. Možda bi onda postali manje nadobudni.. Licemjerstva neviđenog. ma fuj..
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 13:01   #3575
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
...
A tih sta bas moraju imat krokodila mi uopce nije zao...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 14:01   #3576
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
E pa meni je žao svake osobe kojoj oni moraliziraju, a u isto vrijeme rade triput više grešaka... No, i tome se može stati na kraj, treba samo biti uporan...
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 15:02   #3577
Sadgasm
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Di namještam da mi banka radi konverziju a ne paypal ? Tnx.
Sadgasm je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 17:42   #3578
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
A tih sta bas moraju imat krokodila mi uopce nije zao...
Nepotreban komentar.

A šta ti baš moraš imat TO napajanje, i TU grafičku, i TAJ gadget s DealExtremea?

Baš je nebitno kaj ljudi kupuju, više je naglasak na tome da je "original" jako relativna stvar na Balkanu...
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 20:00   #3579
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Sadgasm Pregled postova
Di namještam da mi banka radi konverziju a ne paypal ? Tnx.
Profile- my money- My preapproved payments >update- Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice)-Conversion Options- i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 23:13   #3580
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel to povoljnija opcija za nas kupce?
I jel ima veze ako imam na paypalu onu mastercard poklon karticu od RBA?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 00:00   #3581
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Inače, ove tarife sellera iz USA su teški ripoff.
Baš sam prije koji dan dobio objektiv sa free shippingom iz NY i na kutiji je bila deklaracija sa troškom slanja od 10 dolara i to je stiglo za 6 dana.

Većinu stvari iz USA, po defaultu stave shipping 40-50$ što je puno previše i uvijek je dobro baciti PM selleru da li može poslati nekom jeftinijom metodom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 21:41   #3582
Sadgasm
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Samo da javim da se može linkati na paypal i PBZ Visa inspire (tekući račun).
Sadgasm je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 00:22   #3583
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Inače, ove tarife sellera iz USA su teški ripoff.
Baš sam prije koji dan dobio objektiv sa free shippingom iz NY i na kutiji je bila deklaracija sa troškom slanja od 10 dolara i to je stiglo za 6 dana.

Većinu stvari iz USA, po defaultu stave shipping 40-50$ što je puno previše i uvijek je dobro baciti PM selleru da li može poslati nekom jeftinijom metodom.
pa nije to novost... tu ima više razloga... prvi je strah amerikanaca od inozemnih kupaca, oni vole prodat samo dalju u SAD ne izvan jer se boje scamova ko terorizma, samo su scamovi opravdaniji , onda ti tu dođe i prelijevanje temeljne cijene na shipping radi manjeg fee-a i na kraju psihološki efekt, jeftinije su početne cijene jer je većina cijene već u shippingu, brzopleti su tu najebali

inače da... shipping fotoaparata iz UK-a košta 3 funte, sve iznad je krađa jer na paketu piše upravo ta cijena iako sam ja ''morao'' platit 10 funti
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 03:04   #3584
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Profile- my money- My preapproved payments >update- Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice)-Conversion Options- i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."
Da li je išta povoljnije nego kada paypal radi konverziju?
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 03:14   #3585
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
pa nije to novost... tu ima više razloga... prvi je strah amerikanaca od inozemnih kupaca, oni vole prodat samo dalju u SAD ne izvan jer se boje scamova ko terorizma, samo su scamovi opravdaniji , onda ti tu dođe i prelijevanje temeljne cijene na shipping radi manjeg fee-a i na kraju psihološki efekt, jeftinije su početne cijene jer je većina cijene već u shippingu, brzopleti su tu najebali

inače da... shipping fotoaparata iz UK-a košta 3 funte, sve iznad je krađa jer na paketu piše upravo ta cijena iako sam ja ''morao'' platit 10 funti
Amerikanci su definitivno najgori buyeri/selleri,opekao sam se jednom i nikad više,definitivno su za izbjegavat u bilo kojem slučaju.
Ukratko slučaju,amerikanac kupi item,ja ga pošaljem,on nakon što ga je primio digne dispute da mu se ne sviđa i naravno ebay "presudi" u kupčevu korist,ja moram vratit pare kad mi pošalje item.On pošalje item ultrafast jako brzom poštom,koja je stigla za 3 dana,zapne na carini i dobijem od carine poziv da donesem račun,naravno ja nemam račun,ae ti njima objasni odkud to tebi(probao sam,ali su jednostavno preretardirani).Naravno item ostane na carini i vrati se u SAD -,-(a nebi ga sad propucao).Naravno ebay/paypal je refundirao kupcu lovu,a meni je uzeo fee za prodavanje i paypal za transakcije.Šta meni u cijeloj to priči nije bilo jasno kakav inat ima frajer.Platio je item 85$,i kao ne sviđa mu se ,traži refund,bla,bla,ja sam naravno negodovao i digne dispute i ima rok 10-15 dana(ja mislim,ako se dobro sjećam) da stavi tracking number kao dokaz da je poslao i on stavi točno zadnji dan,osim što je poslo tom brzom poštom,išao sam izračunat na usps-ovu stranicu i pročitam da takav shipping dođe 70-80$,i sad nek mi neko kaže da se to njemu isplatilo,kakav inat moraš imat da ideš to radit.Eto toliko od mog(kratkog ) iskustva sa amerikancima,tko god će imat posla s njima sretno!
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 09:36   #3586
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
ebay prodaja

Stvarno nemam vremena tražiti informacije čitajući cijelu temu par sati... Ukratko, koliko bi bilo pametno i teško (č: u kilama živaca) baciti se na prodaju nekih igračih karata LOTR i sl.?
Po mogućnosti želja je riješiti se cijelog kompleta/kolekcije po mogućnosti od par stotina komada od jednom, tipične vrijednosti cca $5 po karti, preko ebaya? Ili ipak ne?

Imam složen ebay račun, i desetaka kupnji, i paypal kao posrednika.
Znam da moram ponovo čačakati s ebay-em i paypalom, slati sto dokaza, ali i da sve to uspijem riješiti, ponovo je sranje s primanjem uplate na tekući / žiro / devizni, kako god...
Znam da me čeka i provizija po uplati kod paypala pa na banci, ZABA, itko?

Nadalje, što preporučate kao naj opciju za prodaju - licitaciju s postavljanjem minimalne cijene ili kako?

Kako ide slanje poštom u npr. SAD, ima kakvih ograničenja, ili limita kojih se treba držati da me en oderu negdje na putu?

Može ukratko, dalje ću istraživati...
hvala
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.
mhadina je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 11:22   #3587
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor mhadina Pregled postova
Stvarno nemam vremena tražiti informacije čitajući cijelu temu par sati... Ukratko, koliko bi bilo pametno i teško (č: u kilama živaca) baciti se na prodaju nekih igračih karata LOTR i sl.?
Po mogućnosti želja je riješiti se cijelog kompleta/kolekcije po mogućnosti od par stotina komada od jednom, tipične vrijednosti cca $5 po karti, preko ebaya? Ili ipak ne?

Imam složen ebay račun, i desetaka kupnji, i paypal kao posrednika.
Znam da moram ponovo čačakati s ebay-em i paypalom, slati sto dokaza, ali i da sve to uspijem riješiti, ponovo je sranje s primanjem uplate na tekući / žiro / devizni, kako god...
Znam da me čeka i provizija po uplati kod paypala pa na banci, ZABA, itko?

Nadalje, što preporučate kao naj opciju za prodaju - licitaciju s postavljanjem minimalne cijene ili kako?

Kako ide slanje poštom u npr. SAD, ima kakvih ograničenja, ili limita kojih se treba držati da me en oderu negdje na putu?

Može ukratko, dalje ću istraživati...
hvala
znači prvo koliko kila živaca? pa zapravo ne previše ako imaš paypal rješen, to ti je kratko dok središ seller account, bitno je da napraviš dobar opis stvari i postaviš sve podatke točno kako je, i nemaš puno muke...

preporučio bih ti ebay jer ti je najviše kupaca tamo, kod nas će ti te karte teško ić bojim se... provizija ti nije nešto, withdraw na visa račun je oko 5$

slanje poštom ti je klasika, dobro je kod kuće zapakirat u onu pucketavu kuvertu, ostavit svakako otvorenu i platit preporučenu pošiljku da imaš tracking number, to je zapravo obavezno ako se želiš osigurat (dijelom) od scama

bilo bi dobro prije prodaje staviti na vagu (ili otprilike ocijeniti) težinu paketa da znaš kolka je poštarina i da ju kao takvu navedeš u cijeni... isto aukcija bi bila najbolja ako bi počinjala sa minimalnom cijenom... ako je roba likvidna, nemaš problema...
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 01:34   #3588
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
Ovako, primio sam neke pare preko paypal-a i nakon 30-ak dana to se prebacilo u PayPal balance. I sad 1.6. je pisalo da je prebaceno na karticu. Ja gledam jucer i danas i nema nista. Pogledam danas na paypal i vidim sada te pare stoje opet u PayPal balance . Kada odem pogledati tu transakciju pise "This transaction failed. For more information, please contact Customer Service at 00353 1 436 9111.", a pod status tranasakcije pise "Reversed". Sad neznam da kontaktiram paypal ili banku pa da vidim sta je to. A sta je jos najbolje od svega taj iznos se svaki put smanjuje zbog njihove konverzije..

Mail koji sam dobio od paypal-a izgleda ovako, a kartica je Visa Electron u PBZ-u
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 09:28   #3589
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor NIGHT RID3R Pregled postova
Ovako, primio sam neke pare preko paypal-a i nakon 30-ak dana to se prebacilo u PayPal balance. I sad 1.6. je pisalo da je prebaceno na karticu. Ja gledam jucer i danas i nema nista. Pogledam danas na paypal i vidim sada te pare stoje opet u PayPal balance . Kada odem pogledati tu transakciju pise "This transaction failed. For more information, please contact Customer Service at 00353 1 436 9111.", a pod status tranasakcije pise "Reversed". Sad neznam da kontaktiram paypal ili banku pa da vidim sta je to. A sta je jos najbolje od svega taj iznos se svaki put smanjuje zbog njihove konverzije..

Mail koji sam dobio od paypal-a izgleda ovako, a kartica je Visa Electron u PBZ-u
neznaš engleski ili ?

piše da na tu karticu nemožeš primati pare sa paypala, da bi ti trebala druga kartica, probaj se javiti banki
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 11:21   #3590
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Isti qrac imao ih tamo ili na kartici. Kupi nešto pa će ti se ta cifra smanjiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 15:45   #3591
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Isti qrac imao ih tamo ili na kartici. Kupi nešto pa će ti se ta cifra smanjiti.
sa paypal balanceom nemožeš kupovat, bar je bilo tako, jedino ako se nešto promijenilo
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 15:55   #3592
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
neznaš engleski ili ?

piše da na tu karticu nemožeš primati pare sa paypala, da bi ti trebala druga kartica, probaj se javiti banki
Prosli mjesec je sve bilo ok, a i znam da se inace sa visom electron normalno mogu primati i placati preko interneta. Ali kontkatirat cu baknu u svakom slucaju.

EDIT: samo da napomenem, da je refund normalno danas sjeo odmah na racun, tako da neznam gdje je problem sa ovim
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 19:51   #3593
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Prošli mjesec je bio prošli mjesec, piše ti any more, znači da se nešto izmijenilo, obavezno pitaj PBZ.
Refund nije ista stvar kao primanje para putem PayPala!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2012., 08:10   #3594
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
na temi paypal se pricalo da su problemi i da nekoliko ljudi nije moglo primiti lovu (i ja sam medu njima)...
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2012., 13:49   #3595
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
jedno pitanje , ja bih narucio tipkovnicu iz UK kosta 100 Funti , e sad mogu birati da li platiti njihov VAT ili bez njihovog , i sad kad bi doslo to na granicu da li ja moram i PDPV 25% i 10% carinu i UK VAT ili bez njihovog ?
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2012., 14:26   #3596
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
jedno pitanje , ja bih narucio tipkovnicu iz UK kosta 100 Funti , e sad mogu birati da li platiti njihov VAT ili bez njihovog , i sad kad bi doslo to na granicu da li ja moram i PDPV 25% i 10% carinu i UK VAT ili bez njihovog ?
Ne plaćaj VAT.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 14:35   #3597
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Da li ovi u carinarnici zagreb spavaju ili sto
Ne mogu ih dobiti vec 3-4 dana.

Dobio sam carinsku prijavu i dva puta sam im morao slati racun i od kad sam drugi poslao nista ne salju, ni moj paket, ni da li moram platiti carinu, nista

Zvao sam broj 01/651 16 88 koji pise ovdje na prijavi

Da li tko zna koji drugi broj da zovnem
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:06   #3598
blurh
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: varaždin
Postovi: 1
pozdrav ljudi,

ima li itko kakva iskustav s i offer-om, tj. nije bitno može i e bay, bitan mi je podatak o carini.

Naručio bih majicu, brend tipa hugo boss, tommy, fred perry ili tak neš. Cijena je oko 150kn, uglavnom manja od 160kn.

Kako bi to prošlo carinu? Da li bi zbog branda naježio?

Hvala na odgovoru,
blurh je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:08   #3599
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Izbjegni iOffer, nemaju rjesavanje problema ni priblizno kao ebay. Ja sam narucio starke, nisu stigle nikad, otvorio dispute, a oni obrisali sellera i ja nek se zalim paypalu. Ode 26$. Postao sam gori od Dizela.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 13:38   #3600
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
Pozdrav,

Da li je netko kupovao nekakav komad željeza vani, i na šta treba paziti kod kupnje istog.
Malo me uputite da se nebi zajebao

U mom slučaju radi se o maču
http://www.amazon.com/United-Cutlery...=vglnk-c931-20

Hvala.
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na