Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2021., 19:11   #5161
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Najbolje preorderat odmah. Ako oni kažu da je top, onda je to to
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 19:17   #5162
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Starsylph Pregled postova
Men se čini da Intel ide prema jednoj jezgri of 128GHz sa neuronskom strukturom.
Gdje uzimaš robu
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2021., 19:34   #5163
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
i5 12600k 323 eura u nizozemskoj ako bude tako,ali prvo grafička diktira promenju konfe,bolje uzet grafičku ako bude po boljoj cjeni pa imat još godinu dana moju konfu nego uzet alder pa stavit svoju grafičku,corsair još nije najavio za alder lake bracket,mislim za corsair h55 a nisu ni na mail odgovorili.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 19:58   #5164
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Citiraj:
Autor Starsylph Pregled postova
Očekujem potpunu ispriku Exiled-a isporučenu novom Intelovom šefu.
Aha, a ja u međuvremenu očekujem da tip izdrži još godinu-dvije, pa onda ode i prije toga proda sve Intelove dionice koje trenutno posjeduje.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 20:48   #5165
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Aha, a ja u međuvremenu očekujem da tip izdrži još godinu-dvije, pa onda ode i prije toga proda sve Intelove dionice koje trenutno posjeduje.

A onda naslijedi Lisu Su u AMDu.
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 20:49   #5166
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Nema potrebe, pa Intel će sad prema riječima svojeg generalnog direktora pomesti AMD u svemu i to je to. Konkurencije više nema, a on lagano može u zasluženu mirovinu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 11:40   #5167
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nema potrebe, pa Intel će sad prema riječima svojeg generalnog direktora pomesti AMD u svemu i to je to. Konkurencije više nema, a on lagano može u zasluženu mirovinu.


Eh, da mi je netko pričao da ćemo s računalima težiti tome da imamo 1000 W napajanje u njemu, CPU i grafičku karticu koji troše koliko neka optimalnija el. grijalica, poslao bih ga vrit. No, živi bili pa vidjeli kakva će biti situacija na tržištu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 14:02   #5168
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 15:15   #5169
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
RIP AMD. Znali smo te dobro.
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 15:22   #5170
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Evo još malo bobmastičnih vjerodostojnih hvalospjeva...

Intel Core i7-12700K 12 Core Alder Lake CPU-z Benchmark Leaks Out, Up To 45% Faster Than AMD Ryzen 7 5800X & Core i9-11900K

Link 1: https://wccftech.com/intel-core-i7-1...ore-i9-11900k/

Link 2: https://videocardz.com/newz/intel-co...pu-z-benchmark

... i onda stidljivo pri kraju članka kaže,citat; "The CPU only loses to the AMD Ryzen 9 5900X which is a 12 core and 24 thread part and is around 2% faster than the Core i7-12700K."
WTF ?, znači sve ok, AL 12core proc rastura stariju gen.8 core, ali eto tu je negdje malo iza AMD-a..
BusMaster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2021., 15:26   #5171
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Gotova je priča, još jedino preostaje sve fino staviti na Tržnicu, pa nek AMD ode za potrebe retro hardvera. Na kraju bude čušpajz s Alder Lakeom na tragu dosadašnjih Intelovih spika.
Citiraj:
The Ampere Altra Max Review: Pushing it to 128 Cores per Socket
Citiraj:
The Altra Max is a lot more dual-faced than other chips on the market. On one hand, the increase of core count to 128 cores in some cases ends up with massive performance gains that are able to leave the competition in the dust. In some cases, the M128-30 outperforms the EPYC 7763 by 45 to 88% in edge cases, let’s not mention Intel’s solutions. On the other hand, the 128 cores of the M128 don’t help at all, and actually using them can result in a performance degradation compared to the Q80-33, and also notable slower than the EPYC competition. The Altra Max marketing is especially focused around cloud-computing and hyperscaler deployments of the chip. On the competitive landscape, Ampere is carving out its niche for the moment, but what happens once AMD or Intel increase their core counts as well? A 50% increase in core counts for next-gen Genoa should be sufficient for AMD to catch up with the M128 in raw throughput, and technologies such as V-cache should make sure the HPC segment is fully covered as well, a segment Ampere appears to have no interest in.
Izvor: AnandTech
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 16:42   #5172
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Ako su leakovi i točni i sličan rast performansi bude u igrama (iako znamo da to ne skalira jednako) onda će AMD ubacit u višu brzinu i radit veće promjene, a trenutnim generacijama napraviti značajniji price cut i to je to. Zen 1 i Zen 2 su bili lošiji u gamingu pa opet AMD nije propao, nego je to era kada se AMD uzdigao. AMD još ima vremena napraviti i preinake na Zen 4 kako bi bolje konkurirao Raptor Lake-u, a za trenutne price cut, možda za Zen3d naprave i neke promjene u arhitekturi osim dodavanja cache-a kako bi se približili ADL, no pričekajmo prvo provjerene rezultate ADL-a jer ima puno mjesta za manipuliranje.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 16:49   #5173
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Zanimljivo je kak je Zen 3 na Windows 11 sporiji taman toliko koliko je za Alder Lake predviđen porast, a opet za AMD + Windows 11 na udaru su L3 cache i preferred core scheduling.

Također, po uzoru na Rocket Lake, sve ovo kaj sad iz dana u dan curi za Alder Lake je opet vezano za single-core, dok se o ostalome uopće ne zna ništa.

Kak god bilo, svašta se kuha u pozadini, a Alder Lake nativno podržava ravno jedan jedini OS rađen u suradnji s Intelom, koji eto sasvim slučajno reže postojeće performanse.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 17:12   #5174
Extremus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: HW World
Postovi: 9
Od pocetka i guraju pod gaming te procesore, zato se i prica o single core rezultatima, samo mi nije jasno zakaj ne izbace neki gaming benchmark ako im je to glavna reklama...
Za multithread nema sanse da budu ispred zen3 punokrvnih pandana, ipak imaju 8 malih jezgri u konfiguraciji uz 8 thradova manje od zen 3 modela, vjerojatno ce se tu poravnat ako su istinite price o 5.3GHz taktovima

A definitivno sam uvjeren da ce ti procesori biti bolji u svemu a narocito u gamingu na DDR4 plocama zato jer ovo kaj curi o DDR5 modulima i katastrofa latencijama uz nesto malo vece taktove od boljih ddr4 modula nema sanse da ce izac na dobro, mozda nagodinu dok se malo raširi ponuda i izađu kvalitetniji moduli sa manjim latencijama i vecim taktivima

Nisam ubrao zasto Alder Lake nebi radio na win 10? I zasto je strogo bitan taj windows scheduler...

Zadnje izmijenjeno od: Extremus. 07.10.2021. u 17:18.
Extremus je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 17:19   #5175
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Nažalost, marketing već naveliko prezentira Alder Lake kao 16-core, 14-core, 12-core, itd., a i znali smo da bude tak. Kaj se benchmarka tiče, iskreno ne kužim kak to uopće misle službeno recenzirati kak spada. Postojeći Windows 10 ne nudi ono kaj Alder Lake treba da pokaže sve kaj nudi, dok je istovremeno Windows 11 podređen Alder Lakeu, a sve ostalo pati. Previše je tu varijabli, a čisto sumnjam da budu kak spada pokrpali Windows 11 u manje od mjesec dana. IMHO Alder Lake će i dalje biti ono kaj smo pričali, 10% do 15% bolji od najboljih Zen 3 modela u single-core/thread situacijama uz 50%+ potrošnju i zagrijavanje.
Citiraj:
Autor Extremus Pregled postova
Nisam ubrao zasto Alder Lake nebi radio na win 10? I zasto je strogo bitan taj windows scheduler...
Citiraj:
Intel Thread Director
Citiraj:
It’s important to understand that for the desktop processor with 8 P-cores and 8 E-cores, if there was a 16-thread workload then it will be scheduled across all 8 P-cores with 8 threads, then all 8 E-cores with the other 8 threads. This affords more performance than enabling the hyperthreads on the P-cores, and so software that compares thread-to-thread loading (such as the latest 3DMark CPU Profile test) may be testing something different compared to processors without E-cores.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 17:32   #5176
Extremus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: HW World
Postovi: 9
Mislim da ce single ici oko 20% iznad zen 3, mislim oni su rekli blizu 30% ja uvijek skinem od toga sta se prezentira jer je to svi uvijek izmjere u cherry pick aplikacijama.

Hajd za gaming nebitno to kaj pisu da trosi u renderu za igre, i najklokaniji 11900k u gamingu ima prosjek od 120w max, comet lake i zen 3 po 80w

AMD Ryzen 7 5800X OC vs Intel Core i9-11900K OC — Test in 8 Games! [1080p, 1440p]

Intel Core i7-10700K OC vs AMD Ryzen 5 5600X OC — Test in 8 Games! [1080p, 1440p]

Zadnje izmijenjeno od: Extremus. 07.10.2021. u 17:41.
Extremus je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2021., 14:36   #5177
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Intel Core i9-12900K flagship Alder Lake: Fastest single-threaded chip & right on par with AMD Ryzen 9 5950X in multi-threaded tests
Citiraj:
The latest Intel Core i9-12900K Alder Lake flagship CPU benchmarks have leaked out and the QS chips show much faster single-threaded performance than Rocket Lake while offering multi-core performance on par with AMD's flagship Ryzen 5000 CPUs. The tests were carried out on a B660 motherboard along with DDR4-3600 memory in Gear 1 mode. It is stated that the Intel Core i9-12900K peaked at 250W in the AVX2 mode stress test while running at 108 °C temperatures. It looks like Intel has once again given away power efficiency and went with a brute-force approach to tackle AMD's Ryzen Zen 3 CPUs.
Izvor: Interneti
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 04:35   #5178
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Vjerojatno se tolko grije zbog ovog pasivnog vodenog hladnjaka?

kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 08:15   #5179
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Grijalo i trošilo bi to i više, tj. po uzoru na Rocket Lake, ali su napravili kompromis, pa isključili AVX-512, a i valjda ovaj 10nm/Intel 7 proces donosi pokoje poboljšanje.
EDIT:
Citiraj:
Citiraj:
Intel's upcoming Core i5-12400 "Alder Lake-S" processor could be an interesting piece of silicon. Apparently, not all 12th Gen Core i5 desktop chips have the same core-configuration. While the top Core i5-12600K is expected to have six "Golden Cove" P cores and four "Gracemont" E-cores, some of the lower variants, such as the i5-12400, will lack E cores, and be pure P core chips. In this case, the chip is 6-core/12-thread with just P cores; 1.25 MB of dedicated L2 cache per core, and 18 MB of shared L3 cache. You'll probably get all the next-gen I/O, including PCI-Express Gen 5 (PEG slot), a PCI-Express Gen 4 (CPU-attached NVMe slot), and DDR5+DDR4 memory.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 11.10.2021. u 15:24.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 14:08   #5180
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Intel unveils Alder Lake Development Guide for hybrid architecture optimization
Citiraj:
Alder Lake will come with Golden Cove-based Performance cores (or P-cores), and Efficiency cores (E-cores) that are based on the Gracemont Atom-class architecture. Having two different types of CPU cores in the same system isn't a completely new concept, particularly in the Arm world, but it's nearly unprecedented in the Windows-on-x86 universe (Intel has dabbled with Lakefield). To help developers deal with the change-over, Intel has now published a developer guide for Alder Lake. It's pretty in-depth, and applicable to any type of software, although it is primarily targeted at game developers. There are a lot of tips for game programmers looking to make sure their software runs well on Intel's forthcoming hybrid chips, as well as example software on GitHub.

Overall the guide is very encouraging as a Windows PC gamer. Intel specifically states that "games are a critical segment for Alder Lake-S, and no performance loss is acceptable." It goes on to acknowledge that while games are usually GPU-bound, fast discrete GPUs can shift the bottleneck over onto the CPU in a single-threaded fashion. Intel says "it is difficult to remove work from the critical game threads [...] Amdahl’s Law often prevents core-count scaling beyond six to eight cores, but this does not mean that games do not use more than six to eight threads/cores."

The company advises a major change in the way games schedule threads; rather than doing it by hand, Intel says developers should use Windows APIs to signal the system scheduler, indicating which threads are time-sensitive and which threads are "background" tasks. The guide also details numerous scenarios in which developers could shunt tasks like AI, physics, pathfinding, and sound processing off to the E-cores, allowing the P-cores to focus on intensive threads like a game's main render thread. One final important thing to note is that the guide implies that game performance could collapse on Windows 10 compared to Windows 11. As noted above, Intel recommends that developers let the system scheduler (with some API prodding) handle thread scheduling, but doing so requires heavy reliance on the Intel Thread Director, which is a hardware-assisted scheduler that Intel has talked about before.
Izvor: HotHardware
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 15:59   #5181
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Citiraj:
Intel is to announce Alder Lake desktop processors on October 27th. This is the embargo date that has been listed in the document that has been leaked today.

Furthermore, the product reviews and sales (so the actual hard launch) are now scheduled for November 4th.

Products being launched in November:
  • Core i9-12900K and 12900KF
  • Core i7-12700K and 12700KF
  • Core i5-12600K and 12600KF
  • Intel Z690 chipset
Najprije preorder, pa onda recenzije, možda se i ovaj put AnandTech (prije od svih) domogne jednog primjerka, pa odrade to kak spada.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 17:12   #5182
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Puno je to posla, znamo koliko su developeri skloni dodatnim optimizacijama, pa ni Microsoft u svojoj igri flight simulator ne koristi dx 12 i sve blagodati multithread-a itd koje taj API donosi. Developeri će generalno optimizirat igre da koriste do 8 jezgri npr, a onda će thread scheduler od ADL preusmjeriti to na 8 velikih jezgri kako nebi bilo usporavanja, dok druge arhitekture nemaju tih problema jer koriste sve velike jezgre. Osobno nisam fan tog big/little dizajna, neki spominju potrošnju kao prednost, no procesori s all big jezgrama u light workloadu vrlo malo troše i razlike su zanemarive, a ukoliko se potrebno prebaciti na high performance mode neće imati latencije niti zahtijevati optimizacije kako bi se to besprijekorno prebacivalo, ukratko puno manje posla za developere. Ma koliko god se Intel trudio prezentirati big/little kao nešto superiornije, oni ga koriste zato što su prisiljeni, a ne jer je superiornije tj monolitni dizajn im ne omogućava više od 8-10 velikih jezgri jer bi die size bio ogroman, no i ovako je poprilično velik s 8 velikih i jednako toliko malih. A ukoliko big/little zaista postane budućnost, onda će AMD lijepo to moći ukomponirati u svoj chiplet dizajn koji im omogućuje da ne štede ni na velikim jezgrama, a kamoli još na malim, kako god Intel će morati preći na MCM dizajn, a za big/little ćemo viditi koliko će opstati.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 17:27   #5183
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Tako je, ono kaj smo pričali, Intelov hibridni dizajn je tu samo radi toga, jer ne mogu na isti/sličan način složiti ono što AMD sa Zenom ima već tri generacije. Još k tome dodamo Ryan Shrout prezentacije koje će fino prikazati Alder Lake ko nadmoćan u svemu 27.10., a onda tjedan dana kasnije slijedi realno stanje stvari. Kaj se AMD-a tiče, nedavno su službeno izjavili da nemaju namjere ići big.LITTLE putem, jer nemaju ni potrebe, a osim toga - kaj budu složili, npr. Zen 4 3D cache chiplet + običan Zen 4 chiplet i to je to. I opet je to sve ista Zen arhitektura, te nema potrebe za manevrima na tragu Intelovih čuda tehnike. Kak god se okrene, AMD otpočetka ima ono kaj sad Intel pokušava složiti.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 18.10.2021. u 17:33.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 19:53   #5184
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 20:02   #5185
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Taman sam to mislio objavit, preduhitrio si me . Već se vide prvi problemi tako drastično različite arhitekture, al pošto Intel ima lovu ići će od developerske kuće do kuće i plaćati ih da optimiziraju igre specifično za njih, imaju utjecaj to nije upitno, no bolje bi bilo da se drže normalnog all big cores dizajna i tu lovu potroše na tvornice i sposobne ljude kako bi se mogli nositi s AMD-om bez da se moraju služiti prljavim trikovima i marketingom.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 00:00   #5186
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Intel zajedno s novim generalnim direktorom kao da je u nekom svojem svijetu, dok realnost lagano leti pored njih.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 12:38   #5187
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A jesam se nasmijao, ovo konkurira za najbezvezniju provalu godine.

I moram javno pohvaliti kolegu The Exiled koji kao korisnik AMD-ovog procesora () uspješno prati situaciju s Intelovim procesorima i grafičkim karticama te nas pošteđuje napora da sami tražimo linkove.

Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 12:47   #5188
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Ovaj AMD šrot je sve što imam od te firme, ostalo je Intel, a novi CEO srlja s izjavama ko grlom u jagode. Oni se nadaju da će ponovno pridobiti Apple natrag, a Apple je u sasvim drugoj sferi.

Još kad ispadne da Core i9-12900K, po dobrom starom običaju troši više nego jedan 64C/128T EPYC, onda mogu priče o Alder Lake efikasnosti i povratku Applea, objesiti mačku o rep.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 17:25   #5189
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa bome dobra reklama, pored ovoga ne bi kupio apple nikada, mislim i tak ga nisam kupio nikada niti budem
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 20:40   #5190
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Neovisno o kojem direktoru je riječ, Intel kad je Apple u pitanju, jednostavno ne zna kaj radi, a novi se CEO izgleda nikak ne može pomiriti s činjenicom da su s odlaskom Applea na custom ARM, izgubili ~5% godišnjih prihoda, mada su tvrdili da to uopće nije bitno. I danas očito očajno žele natrag pridobiti Apple, a ovi jednostavno ne mare, niti ima naznaka da će maknuti sa svojih ARM rješenja na bilo što drugo, a kamoli Intel.
Citiraj:
Intel's former chief executive Paul Otellini revealed that he didn't believe his company would able to earn enough money building mobile chips for Apple's new iPhone to cover its development costs, largely because he couldn't imagine Apple selling iPhones.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na