Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2014., 00:04   #331
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
riječ je o novome y300;

1) koje folije naručiti s ebaya a da nisu neki "debeli" šrot a s druge strane, opet da ne koštaju ko u nekim trgovinama u italiji, 15€ 2 folije?

2) preporučite mi neku (prozirnu maskicu)... mislim da tu nema greške, ona gel / silikonska TPU prozirna biti će sasvim dobra (ili?), međutim...

3) ... volio bi zaštiti 3.5mm audio jack i micro usb charging jack - vidio sam na ebayu da ima odvojeno za kupiti te protektore, međutim, dali takvo što postoji odmah na maskici? onako ugrađeno? kao šta neki mobiteli (stariji) su imali fizičku vezu te zaštite s mobom, toga više nema nigdje?

4) nikada nisam koristio mobitel koji ima garanciju pa s time ne smijem rootati još 2 godine... čitam neki dan garantni list i piše da nastala šteta na uređaju instalacijom (nekog???) softvera ne spada u garanciju - šta to znači? u postavkama da ako namjestim "nepoznati izvori", tj. da instalirava i ono šta nije sa marketa gubim garanciju? to nema smisla? dali mogu na mobitel koji nije rootan instalirati iGo navigaciju i kako ista funkcionira na y300?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 00:12   #332
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
1. Rockymobile ebay, preporuka za mat foliju
2. bilo koji tpu case će valjati, ja sam uzeo random od nekog dobro ocijenjenog sellera i dobar je
3. ne, jer onda case nema smisla ako zatvoriš sve konektore; no imaš gumene čepiće za tu namjenu, koštaju neku siću
4. ja sam svog rootao, unlockao bootloader i ne smaram se sa garantnim listom, garancija na hardver vrijedi.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2014., 00:47   #333
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
wow... super odgovor, nisam ocekivao tako sve u jednome... sta znaci mat folija? do sada uglavnom narucivao najjeftinije od dobrih sellera? nekad su mi znale punit jaja na razlicitim mobovima...

ja bi stavio mob u case i plus dodatno uz to stavio cepove na punjenje i audio ( trauma od prosle god, radio posao uz more, puno soli, skoro otisao micro usb od desirea i notea! s time se vise ne igram) kako ce se tesko cupati cepovi van ako idu s caseom?

kad smo vec kod rootanja... dali je jedini nacin maknuti adove iz aplikacija root? na desire i note koristim adaway ( stvarno nemam blage, prvi put koristim mob koji nije rootan)

i jos jedna vazna stvar, zakljucavam screen widgetom a power mikroprekidac hocu sacuvati a i jako mi je neprakticno za screen wake up.... milijun app danas isprobo sa marketa i nijedna mi nije radila da sa volume buttonsima wakenem up screen? pobogu, za i tu, sasvim normalnu funckiju moram rootati? a necu 2 god dokle god traje gara...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 01:01   #334
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Kao sto je kolega rekao, od Rockymobile-a su najbolje! Preporuka! Btw meni su ciste bolje nego mat.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 07:26   #335
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
1. Rockymobile ebay, preporuka za mat foliju
2. bilo koji tpu case će valjati, ja sam uzeo random od nekog dobro ocijenjenog sellera i dobar je
3. ne, jer onda case nema smisla ako zatvoriš sve konektore; no imaš gumene čepiće za tu namjenu, koštaju neku siću
4. ja sam svog rootao, unlockao bootloader i ne smaram se sa garantnim listom, garancija na hardver vrijedi.
Nisi li ti popljuvao ebay folije kad sam ja hvalio rockymobile
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:00   #336
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
wow... super odgovor, nisam ocekivao tako sve u jednome... sta znaci mat folija? do sada uglavnom narucivao najjeftinije od dobrih sellera? nekad su mi znale punit jaja na razlicitim mobovima...
Mat folija je antiglare i ne ostaju otisci prstiju po njoj.

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ja bi stavio mob u case i plus dodatno uz to stavio cepove na punjenje i audio ( trauma od prosle god, radio posao uz more, puno soli, skoro otisao micro usb od desirea i notea! s time se vise ne igram) kako ce se tesko cupati cepovi van ako idu s caseom?
http://www.netimes.com/shop/universa...?cPath=882_888
http://www.netimes.com/shop/35mm-aud...?cPath=882_888

Ne znam, evo ti iz shopa di sam uzeo dosta stvari, tamo ima tih sitnarija koliko hoćeš po normalnim cijenama, pa procjeni sam koliko će to biti ili neće tlaka vaditi stalno.

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
kad smo vec kod rootanja... dali je jedini nacin maknuti adove iz aplikacija root? na desire i note koristim adaway ( stvarno nemam blage, prvi put koristim mob koji nije rootan)
Da.

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
i jos jedna vazna stvar, zakljucavam screen widgetom a power mikroprekidac hocu sacuvati a i jako mi je neprakticno za screen wake up.... milijun app danas isprobo sa marketa i nijedna mi nije radila da sa volume buttonsima wakenem up screen? pobogu, za i tu, sasvim normalnu funckiju moram rootati? a necu 2 god dokle god traje gara...
Mislim da da, ne koristim to pa ti ne mogu reći, ali piše (bar bi trebalo pisati) ti u opisu aplikacije da li je potreban root ili ne.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nisi li ti popljuvao ebay folije kad sam ja hvalio rockymobile
Nope, ja isključivo od rocky-a uzimam već debelo preko godinu dana.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:00   #337
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sorry, ok, netko je bio rekao kako nebi nikad kupio sp sa ebaya za par dolara jer je sve smeće ne znam zašto mi se učinilo da si to ti. Moje isprike.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:11   #338
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Eh da, screen protector sa ebaya za par centa ili lot za par dolara je isto ono smeće koje se na njuškalu prodaje za 20 do 50 kn i čak za 70 do 120 kn u trgovinama mobitelima.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:30   #339
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ja sam kupio upravo taj,za y300, 6 komada za 2 dolara i to je isti drek koji se prodaje za
70 kn po trgovinama.
Al služi svrsi.
Root odmah i makni ono smeće tipa fb, chrome,..

edit , jel netko probao ovo:

http://www.droidcrave.com/update-hua...ep-step-guide/

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 14.03.2014. u 11:49.
  Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 16:20   #340
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
još jedno pitanje (na koje nisam dobio odgovor a vjerujem da netko ipak zna ) - znači; ako označim "nepoznati izvori", tj. da si omogućim instaliranje app koje nisu iz marketa dali gubim garanciju? mislim da ne? glupo bi bilo... želim staviti iGo gore, ako postoji za ovu rezoluciju... a trebalo bi? kako radi na y300 gps?

edit: na noteu radi super, dok mi se na desireu često pregrijavao i rebootao!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2014., 16:25   #341
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
još jedno pitanje (na koje nisam dobio odgovor a vjerujem da netko ipak zna ) - znači; ako označim "nepoznati izvori", tj. da si omogućim instaliranje app koje nisu iz marketa dali gubim garanciju? mislim da ne? glupo bi bilo... želim staviti iGo gore, ako postoji za ovu rezoluciju... a trebalo bi? kako radi na y300 gps?

edit: na noteu radi super, dok mi se na desireu često pregrijavao i rebootao!
99.9% sam siguran da ne gubis. Ja imam ( tj otac ) stariji model od tvoga ( G300 ) i GPS radi kao svicarski sat.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 21:58   #342
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
još jedno pitanje (na koje nisam dobio odgovor a vjerujem da netko ipak zna ) - znači; ako označim "nepoznati izvori", tj. da si omogućim instaliranje app koje nisu iz marketa dali gubim garanciju?
Sigurno ne gubiš garanciju.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 17:23   #343
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
jel moguće da nitko nije probao tu custom romove na y300?
  Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 17:27   #344
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
jel moguće da nitko nije probao tu custom romove na y300?
Naravno da nije moguće
Ovo mi je daily driver već mjesecima. Nikakvih većih zamjerki, brži je od stocka poprilično, niti jedan crash, sve radi, jedini sitniji bugovi su da mi pobriše nekad shortcute na mainscreenu ako ih stavim u mapu više komada i dialer je nekad usporen kad stisnem call tipku, ostalo sve što mi treba radi.
No činjenica je da mi je to sekundarni mob pa ni ne testiram baš onako nešto ekstra detaljno svaki feature. Antutu je sa 5700 otišao na 6800 ako to nekog zanima.
Inače ovdje imaš dobru bazu romova.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 18:45   #345
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
e, hvala ti majstore!
Glavno da radi wi fi, gps za sportstracker, sms, pozivi i malo surfanja
  Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 22:22   #346
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
pa to radi i na stocku sasvim uredno, barem meni... ja bi ga oslobodio svih ovih smetlara i virusa zvanih snimalica, sprenalica, sprenacica, i sl. beskoris. stv. od dragog mi t.voma... danas narucil folije od rockyja anti glare, tpu case i cepove za 3.5mm i usb micro.... uh jedva cekam da to sve dode, da ga malo nabildam, ovako imam osjecaj da ako mi padne s 5cm ce se raspasti u 5000 komadic
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 23:12   #347
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ma za to ti treba samo root.
Ma šljaka sve i ovako, al ja bi baš htio kitkat.
  Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 23:17   #348
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
to i sve jesu blagodati ansroida koliko znam, imam osjecaj kad ga rootam za dve god da ce mu ram zauzece bit 10mb... ah...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 11:00   #349
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
dali se i vama huavejci ili barem samo y300 tako uzasno sporo puni ? treba mu pola dana da se napuni, na htcu i samsungu mi je to islo nekako normalno, u razumnom vremenu...... to je jer je baterija nova ili je slab originalni punjac ?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 11:24   #350
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nekaj ne valja. Frend svoj Y300 puni kod mene na poslu na HTC 1A punjač i od 0 do ful za 2 i pol ure do 3.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 11:51   #351
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
nešto definitvno ne valja, reklamiraj.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 11:52   #352
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nekaj ne valja. Frend svoj Y300 puni kod mene na poslu na HTC 1A punjač i od 0 do ful za 2 i pol ure do 3.
Da, ali kao što si sam rekao to je rezultat sa 1A punjačem. Mislim da svi jeftiniji uređaji koje sam dosad vidio dođu sa 0.5A punjačem i s tim punjenje obično i traje nešto dulje. Iako da, investicija u 1A punjač bi vrlo vjerojatno riješila problem, a ako i ne bi bar bi onda znao da nije u punjaču stvar.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 13:01   #353
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
dali se i vama huavejci ili barem samo y300 tako uzasno sporo puni ? treba mu pola dana da se napuni, na htcu i samsungu mi je to islo nekako normalno, u razumnom vremenu...... to je jer je baterija nova ili je slab originalni punjac ?
imam ga ja...origigipunjac je 0.5A pa ga punim na nekom samsunogovom 0.75 A, napuni od 0-100 za 3 ure
najlakse ti je uzmi punjace od drugih smartphonova po kuci, vidi na njemu pod output koliku struju daje, nadji s najvecom,i puni preko njega
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 13:59   #354
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
da, sigurno nešto ne valja... a to je punjač od huaweija (a vjerovatno i kabel?)... našao punjač od htc 1A i stavio na kabel od huawejica i opet nekak sporo išlo sve... onda prebacil originalni stari kabel (koji mi je najdraži) na punjač od htc-a i sad koliko vidim puni se leteći (?) a note sam za test spojio na kabel huawei + huawei punjač od 0.5A... ali ovo vezano za kvalitetu kabla ni meni samome ne drži vodu bacio sam bombu i ostao živ a opet na kraju krajeva, ko zna...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 14:25   #355
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma ima i šrotex kablova. Koristim isključivo Sony EC801 kablove i HTC orginal kablove. Sa njima nema greške. 4 po kompovima i 3 na punjačima.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 14:48   #356
gorguc
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
gorguc je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 14:56   #357
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma ima i šrotex kablova. Koristim isključivo Sony EC801 kablove i HTC orginal kablove. Sa njima nema greške. 4 po kompovima i 3 na punjačima.
Ja koristim Sony Ericsson ep800 punjac koji sam dobio sa Xperiom X8. A i ovaj od Samsunga S2 Plus nije los.

Imam jos jedan koji sam dobio sa Huawei G300 i radi sasvim dobro.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 13:31   #358
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
evo sada punim s 1A HTC punjačem i meni to i dalje izgleda nekako presporo, nemam pojma u čemu je problem, namjerno sam probao spojiti na neki šrotex punjač i šrot kabel, imao sam osjećaj da se mob uopće nije punio (naravno da je - ali užasno malo i sporo)... mislio sam naručiti replacement battery s ebaya pa da vidimo onda, ali mi se nekako ne da trošiti svoj novac (a zašto i bi?) ako ima 2 god garancije, ali servis je agram, sve me brine nekako...


EDIT: jučer sam malo pratio i zapisivao (pitanje; koliko sve ovisi o bateriji i kapacitetu?) 22:44 - note mi je bio na 78% a y300 na 70%, note sam stavio na huawei punjač od 0.5A s "huawei" kablom a y300 na punjač HTC 1A i kabel original Nokia, nakon 16 minuta u 23:00 - note je bio na 88% znači +10% a y300 na 82% znači +12

onda u 23:19, nakon 19 min - note je bio na 95% znači +7% dok je y300 bio 91% znači +9% ...znači huawei s nešto slabijom baterijom original punio se identično kao note s divljom gold battery s ebaya na duplo "slabijem" punjač, nije mi jasno pak sada ništa?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 21.03.2014. u 13:39.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2014., 01:44   #359
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
izgleda da je ipak sve u redu i da sam ja malo pretjerao, htc ima bateriju 1400mah i punjac od 1a, nije ni cudo da se brzo dosta napuni, isto tako note, na kojenu je divlja 3030mah gold battery... nisam ni znao da y300 ima 1950mah pa s punjacem od 1000ma bi prema raznolikim online calculatorima (a kasnije zdravom logikom), trebalo cca. 2.5 do 2.6h od 0-100% (ako ubace nekakve lossove od 10%-20%), sutra test pa cemo viditi...

p.s. cudi me da ovaj ima ovakvu batt, dok s4 ima samo 2600mah naspram ovoga, a quad core, ogroman zaslon, itd. itd.
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 09:20   #360
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Kakvo je stanje sa kit katom za P6 ?
nikve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na