Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2007., 16:59   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Exclamation Philips TN LCD monitori (V/C/S/X serija)

Radi ogromne količine spama po forumu, molim da u ovaj thread pišete pitanja vezana za ovu seriju monitora, vaša iskustva, recenzije i sl.

NAPOMENA:
Svi upiti i komentari vezani za serije monitora iz naslova koji se pojavljuju van ovih tema biti će obrisani.

Ovo je bilo nužno zbog bezbroj kloniranih tema/postova.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 26.09.2007. u 17:12.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:53   #2
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
20" Philips 200WS8FS

UVOD:

Pošto vidim da se slabo piše o ovom monitoru, onda ću nabaciti svojih par dojmova.

Radi se o novom Philipsovom modelu, iz njegove S serije, koja bi trebala predstavljati početnu seriju, iza nje slijede još X i P serija (professional)



Ovo bi ljude moglo odbiti, no nemojte brzati sa zaključcima. Monitor ima novu matricu, koja podržava dosta veliki kontrast za TN matricu (800), te prikaz punih 16.7 miliona boja,
za razliku od većine ostalih TN matrica koje prikazuju 16.2 miliona boja, odnosno 6-bit boju, te ditheringom dolaze do 16.7mil. boja.
Odziv je 5ms, black-to-black, što je sasvim dovoljno da bi se u potpunosti izgubio ghosting.
Brightnes (svjetlina) je standardnih 300 za TN matrice, i sasvim je dovoljno, a da istovremeno monitor nije jako svijetal.

No, evo i kompletan popis njegovih teh. specifikacija:

Monitor Philips 200WS8FS, 20'' widescreen LCD

• Veličina: 20.1" (51 cm) TFT LCD display
• Tip zaslona: WSXGA, Anti glare polarizer, RGB vertical stripe

• Vidljivo područje : 433.4 x 270.9 mm (16:10)
• Najveća rezolucija: 1680 x 1050 @ 60Hz
• Preporučena rezolucija: 1680 x 1050 @ 60 Hz
• Vrijeme odziva: 5 ms (Black to Black)
• Veličina točke: 0.258 x 0.258 mm
• Kontrast: 800:1
• Osvjetljenje (brightness): 300 cd/m2
• Boje: 16.7 milijuna
• Video dot rate: 205 MHz
• Horizontalno osvježenje: 30 ~ 93 kHz
• Vertikalno osvježenje: 56 ~ 76 Hz
• Max. kut gledanja:
- Horizontalno: 160°
- Vertikalno: 160°

• sRGB
• Povezivanje:
- Video: Analogni (VGA), DVI-D

• Dimenzije:
- 472.9 x 310.2 x 73 mm (bez postolja)
- 472.9 x 400.4 x 213.6 mm (sa postoljem)
• Težina: 5.3 kg (sa postoljem)



PAKIRANJE I POSTAVLJANJE MONITORA:

Pakiranje je jednostavno, standardno. U paketu se dobiju kratke upute, instalacijski CD, te naponski i VGA kabel. Napomena: DVI kabel se NE isporučuje sa dotičnim modelom (jedna od karakteristika S serije monitora je i jeftinije pakiranje i bundle) malo stiropora, malo najlonskih vrećica, i to je to.
Monitor je vrlo lagan, sa svojih 5.3 kg ne predstavlja problem.
Montaža je vrlo jednostavna, na monitoru je već montirana "ruka" na koju se samo natakne donji dio stalka na kojem monitor stoji, samo škljocne na svoje mjesto. Problem nastaje kada se taj stalak želi skinuti, gdje ga tri para ruku nisu uspjeli u trgovini skinuti, tako da sam monitor donio u rukama sa stalkom montiranim na monitor Ima neke čudne kopčice koje su tvrde ko kamen. Trebao bi šarafciger za skidanje..

Uglavnom, stalak nema podešavanja po visini, niti okretanja monitora oko osi, već se kompletan monitor mora skupa sa stalkom okretati na stolu.. to i ne predstavlja neki problem pošto je stalak ovalnog oblika.
No za razliku od mog bišeg Samsunga 940BW, koji je imao 10 puta bolji stalak od ovog, ovo mi je jeftino. No, monitor ima VESA standard za aftermarket stalak, tako da možete monitor montirati i na zid ili kao već hoćete..
Općeniti dojam same konstrukcije monitora na ostavlja neki dojam, klasična kombinacija srebrno-crne boje, sa ne nekom pažnjom za detalje.
Tipke za postavke monitora su direktno s prednje strane, označene. Lampica koja pokazuje da je monitor upaljen i u upotrebi svijetli blago zelenkasto, dok kad monitor ode u standby svijetli blago narančasto.

monitor na stolu:

PALJENJE I PRVI DOJAM:

Nakon postavljanja, i prvog paljenja, ATI driveri su odmah prepoznali drugi monitor i automatski postavili 1680x1050 rezoluciju, što me je ugodno iznenadilo. Instalirao sam i drivere od monitora, iako ne vidim potrebe za tim.
i onda, blago razočaranje... zašto?

Slika mi se odmah na prvi dojam učinila blijedom, slova slabo čitka na bijeloj podlozi, a contrast jako slab... i nakon dan dva pokušavanja podešavanja monitora u njegovim postavkama, te postavkama grafičke kartice, još uvijek nisam mogao dobiti očekivani prikaz.. za monitor kojemu je deklariran contrast 800, izgledao je slabiji nego na bivšem Samsungu koji je bio deklariran na 500
Meni od monitora je jednostavan i nema previše opcija.
Ono što meni fali je tipka na kojoj bi postojale preddefinirane postavke koje bi se koristile za rad sa tekstom, ili za film, fotografije, kao što je bilo na Samsungu. Također, nedostatak Source input tipke preko koje bi se moglo prebacivati između inputa DVI ili VGA. To se mora raditi kroz meni i nekoliko kombinacija tipki. no opet, to masi ljudi nijepotrebno, pa ni meni.

DOJAM #2

Zahvaljujući kolegi forumašu (Masni Hvala), dobio sam na posudbu DVI kabel koji inače doalzi sa Samsung monitorima.
i... PREPOROD!
Svi nedostaci monitora što se tiče prikaza slike su spajanjem preko DVI kabla i DVI izlaza na grafičkoj su NESTALI!
Slika je kontrastna, bijela boja je definirana i slova na njoj crna, jednom riječju, nemam prigovora.
dokaz: vga kabel DVI kabel


PERFORMANSE:

Krenut ću sa 3D Markom.

Jako ugodan za rad u office, i desktop aplikacijama.
Što se tiče ghostinga, zaigrao sam Enemy territory:Quake Wars i ja ghosting nisam primijetio. Kod video prikaza također.
Backlight bleed-a (probijanje pozadinskog osvijetljenja) nema, a prikaz crne boje je jako dobar.
Sviđa mi se kako monitor prikazuje spektar boja, sve su podjednakog intenziteta, što nije bio slučaj kod Samsunga, koji je u ponekim situacijama znao biti "kričav",
Nikakvog čudnog zujanja nema, niti nekih neočekivanih zvukova ili treperenja slike kod paljenja i gašenja monitora.
Kut gledanja je definitivno bolji nego kod Samsunga, iako je veća diagonala monitora. Normalno kad se monitor pogleda od dolje, slika jako potamni, no to je karakteristika valjda svih TN matrica. No iskreno, tko monitor gleda od dole?
Ako je potrebno, možete monitor nagnuti prema sebi, pošto tu opciju nudi stalak. Ne ide puno, ali dovoljno.
Pošto sam prelaznik sa 19" wide monitora, sa rezolucijom 1440x900, ovo mi je dosta velika promjena, sve mi je sitno, tako da će biti potrebno privikavanje Obrada fotografija je užitak, velika reza definitivno ima svoje prednosti ,a istovremeni rad sa dva word dokumenta stavljenim jedan pored drugog ne predstavlja nikakav problem. A tu je Office 2007, odnsono Word 2007 jako praktičan.

ZAKLJUČAK:


Ja sam jako zadovoljan sa samim prikazom slike i njezinomkvalitetom, te kutom gledanja. pod jednim UVJETOM: Monitor se MORA spojiti sa DVI kablom, jer je inače slika loša. Možda je tome pridonio i moj DVI na VGA adapter, pa onda VGA kabel, pošto mi grafička name VGA izlaz.
Kvaliteta samog kućišta i mogućnosti stalka su osnovne, no što očekivati, na nečemu se mora i ušparati. bolje na stalku nego na matrici

za cijenu od 1800kn koju sam ga platio, sam prezadovoljan, i da sutra idem po drugi monitor, opet bih ga uzeo. A ako bih baš želio vrhunski monitor, onda bi to bio Philips 200WP7ES, no on je dobrano preko 3000kn

eto, nadam se da sam pomogao barem malo.. ako sam što zaboravio napisati, pitajte, ipak ovo pišem u 2 sata u noći
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.10.2007., 12:11   #3
Relja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: zg
Postovi: 64
baš gledam u tehnomaxu ga prodaju 1.699
Relja je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 15:28   #4
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Evo ja danas uzeo Philips 220WS8FS (2349kn Ve-Mil)i mogu reci samo pohvale... sve sto vrijedi za ovog od 20'' isto je i na ovom od 22'' samo je malo veci... takodjer ga koristim preko DVI kabela i slika odlicna....
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 22:44   #5
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
Evo ja danas uzeo Philips 220WS8FS (2349kn Ve-Mil)i mogu reci samo pohvale... sve sto vrijedi za ovog od 20'' isto je i na ovom od 22'' samo je malo veci... takodjer ga koristim preko DVI kabela i slika odlicna....
za 100kn manje u tehnomaxu u kingcrossu si mogao kupiti crni koji je imho ljepsi...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 23:41   #6
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
za 100kn manje u tehnomaxu u kingcrossu si mogao kupiti crni koji je imho ljepsi...
iz Osijeka sam tako da mi ta kombinacija ne igra.. i najmanje me brine izgled.. bitno da je slika ok.. da patim na izgled vjerojatno bi uzeo nekog bling bling samsunga...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 13:18   #7
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
iz Osijeka sam tako da mi ta kombinacija ne igra.. i najmanje me brine izgled.. bitno da je slika ok.. da patim na izgled vjerojatno bi uzeo nekog bling bling samsunga...
da patis na izgled, u tom cjenovnom rangu - uzeo bi tog istog philipsa crne boje...samsung je totalni kic sa onim svojim ultrasjajnim lakom...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 14:08   #8
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
da patis na izgled, u tom cjenovnom rangu - uzeo bi tog istog philipsa crne boje...samsung je totalni kic sa onim svojim ultrasjajnim lakom...
i to sto kazes..
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 17:13   #9
Dumba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: jaska
Postovi: 15
Evo ja sad kupujem taj monitor pa me zanima to u vezi sa tim dvi kablom jernisam bas skuzio , vidim da tu pise da ima dvi , jel ga nema ili kaj??
Philips MONPH-200WS8FS, 20" LCD, widescreen, 800:1, 5ms, DVI-D
Ak nema , di ima kupit??opcenito jel monitor ok ili nije??
Dumba je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 19:40   #10
xlr
49%winner
Moj komp