Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2012., 00:48   #1
bbaduri4
Registered User
 
bbaduri4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Problem HP 4710s shutdown, reboot samopaljenje

Pozdrav svima. Evo registrirao sam se jer imam problem sa laptopom i nisam imao druge nego pitat negdje nekog za pomoc jer ne pada mi napamet sto bi moglo vise biti. Naime imam notebook HP 4710s. I bogme sam imao sa njime problema svakojakih . Od pregrijavanja poslije godinu dana rada (to je rijeseno problem je bio u pasti i hlađenju, mater i hp-u nikad vise) . Koliko sam procitao na okolo na netu ovaj model cesto ima taj problem. Prije par mjeseci ima sam nesrecu da je jedan od ukucana prolio dosta tekucine po njemu i riko je palmrest, tastatura, bluetooth i poceo je imat cudan problem sa paljenjem i gasenjem. Tastaturu sam rijesio, i zamijenio sam plocicu na kojoj je ugrađen sklop za paljenje (palmrest cekam jos) koja se spaja direktno na plocu (ispod zvucnika je). I sta sad sve od tih dijelova radi ok ali zadnji problem je ostao. Notebook se neda upalit normlano (osim ako nije ustekan u struju nego radi samo na bateriju u tom lsucaju ga se moze upalit normalno), nego u trenutku kad se prikljuci struja nakon par sekundi upali se sam. Isto tako prilikom gasenja nemoguce je napraviti shutdown kroz tipku za paljenje ili klasicno kroz sucelje. Sustav napravi shutdown ali kad obavi to opet se sam upali nakon par sekundi tako da nema drugog nacina nego ga za gasenje uasit iz struje i gasit rucno drzanjem tipke.
Ali pazite i kad notebook radi samo na bateriju prilikom shutdowna opet se sam upali i nema druge nego gasit ga opet rucno.

Malo sam prosvrljao na netu i nisam nasao puno rijesenja za ovaj problem iako ima par ljudi koji imaju ovaj problem. Nije problem u wake up on lan ili wake up on usb jer sam sve iskljucio tako da mislim da nije software-ski problem nego nesto je jos riklo negdje (dali ploca ili nesto). Ima netko mozda kakvu ideju sto bi ovo moglo biti i dali je netko imao ovakav problem ?

Hvala Vam puno na bilo kakvom odgovoru.
bbaduri4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2012., 08:14   #2
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
negdje na ploci imas korozije mozda pa ti blesira plocu...ili kod konektora za adapter,tamo ima par mosfeta kojima ak je gate pod naponom palit ce lap...ili je oko kontrolera napajanja problem...uglavnom,ploca! skini je van i probaj naci koroziju ako je ima!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2012., 09:24   #3
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Vjerovatno kako @huzo kaže, treba ploču temeljito očistit i vizualno pregledat ploču.
S obzirom na opis vjerovatno će problem biti oko čipa KBC1091, on je zadužen za paljenje laptopa i sleep i ostale takove funkcije, skupa s south bridgeom.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2012., 16:49   #4
bbaduri4
Registered User
 
bbaduri4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
A ništa nema mi izgleda druge da ga opet rastavim i provjerit cijelu plocu. A šta mislite dali bi mogao mozda biti DC Power Jack Cable ? Mozda je i tamo zahvaceno korozijom ?

Puno Vam hvala na odgovoru.
bbaduri4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na