Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2017., 15:23   #2581
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Meni je fascinantno da drzava ovakve stimulira da rade i dalje takva sranja....i nikome nista...ALi da slažem se, apsolutno, da to vise ne bi bio prekršaj već kazneno djelo...oduzimanje vozila i kazna ovisno o primanjima da ovakvi mamlazi otplacuju kaznu par godina i da vidis kako se to iskorijeni....
Bio bi kazneno djelo da sam vozio 13 km/h brže.. tak da sam dobro prošao..
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:32   #2582
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Meni sa svojom placom nebi bilo svejedno da moram iskesirati 4 hiljade....i to je cifra bez ikakvih sudskih troskova....tako da ako ti mislis da si dobro prosao drago mi je zbog tebe
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 15:36   #2583
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Nisam ni sumnjao u drugačiji odgovor..

Keep calm, and oem push the gas pedal..
pedal to the metal, dude

smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:39   #2584
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Meni sa svojom placom nebi bilo svejedno da moram iskesirati 4 hiljade....i to je cifra bez ikakvih sudskih troskova....tako da ako ti mislis da si dobro prosao drago mi je zbog tebe
Ma ne mislim ja ništa, znam da kod prve kazne nisam imao love za platiti kaznu, i nisam je platio.

Kakvi sudski troškovi, o čem ti pričaš.

Navodno - kad mi uspiju (za mjesec, dva, tri) napokon uručiti taj prekršajni nalog, onda opet imam rok od 8 dana da platim 2/3 kazne, i to planiram - platiti 1.333,34 kn. Tako i za drugu kaznu. Kakve 4.000,00 kn?

Ovdje sam postao najviše zbog toga, jer nisam znao dali ide ovrha preko porezne odmah, ili malo kasnije..
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 16:12   #2585
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Ma ne vozim uvijek brzo, tu večer sam vozio brzo jer sam vozio frenda koji se razvalio od 3 butelje vranca, pa je počeo praviti sranja, a ja u jutro u 7 sati morao kod doktora na vađenje krvi.. I policija nas zaustavi, a frend pijan ko deva izašao van i svađa se policajcima. I ništa, dobio kaznu, i opet stao na gas, da odvezem frenda doma prije nego poludim i izmlatim ga..
Pitaj sad tog frenda hoće li ti platiti kaznu i voziti te kad i gdje god ti zatreba kad ti uzmi vozačku.
Ne vrijedi radi takvih budala sebe dovoditi u probleme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 16:34   #2586
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pitaj sad tog frenda hoće li ti platiti kaznu i voziti te kad i gdje god ti zatreba kad ti uzmi vozačku.
Ne vrijedi radi takvih budala sebe dovoditi u probleme.
Je*iga, i ja sam cijeli sutrašnji dan pjevao:

https://www.youtube.com/watch?v=AVqLQXQhUUE

Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 16:48   #2587
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
A gle, plati kaznu i budi sretan jer je to najgore kaj ti se dogodilo. Sljedeći puta kad ti u tom selu od 2-3 kućice izleti baš od nikud netko onda će ti biti žao jer bi ti baš ta desetinka mogla biti presudna.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:21   #2588
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
A gle, plati kaznu i budi sretan jer je to najgore kaj ti se dogodilo. Sljedeći puta kad ti u tom selu od 2-3 kućice izleti baš od nikud netko onda će ti biti žao jer bi ti baš ta desetinka mogla biti presudna.
Ajmo sad malo dramatizirati..

Ne vozim uvijek brzo, ono što sam rekao da vozim uvijek brzo, sam se šalio.. Tu i tamo znam potjerati, kad idem doma za Slavoniju, preko BiH, po mjestima gdje nema ni ćuke ni mačke..i to ga potjeram 3 puta godišnje - kad idem doma, i gdje je moram putovati 6 i pol sati ako vozim 90 km/h, a 9 sati ako vozim 60 km/h.

A sad da ću ga svaki dan čepiti do ibera, samo zato jer volim brzo voziti, to ne radim. Vozim normalno gotovo uvijek. Kad sam dobio kaznu vozio sam brzo zbog toga što sam naveo - vozio pijanog frenda koji je pravio sranja. Prvi put sam dobio kaznu jer sam stavio nove plinske dizne, i majstor mi rekao da ga "pročepim" malo, u svakoj brzini do 3500-4000 obrtaja. Ja tako napravio, i dobio kaznu. Pogriješio sam jedino što sam ga na krivo mjestu "pročepio".

Al ajd, riješili smo sad. Oni će mi pokušati uručiti prekršajni nalog, i u tome neće uspjeti. Iza toga će me staviti na tjeralicu, pa će me staviti sa strane kod prvog prelaska granice. Tada će mi uručiti taj prekršajni nalog, i dati rok od 8 dana da platim 2/3 kazne, ili da se žalim na kaznu nadležnom prekršajnom sudu.

Ako u međuvremenu dođe do registracije auta, promjene osobne ili vozačke, neću moći to napraviti jer sam na tjeralici. Tada će mi opet uručiti taj prekršajni nalog, i opet - dati rok od 8 dana da platim kaznu ili se žalim na nju.

Ako u roku od tih 8 dana ne platim 2/3 kazne, onda oni kontaktiraju FINU, i njima vele - "Molim Vas skinite s računa Krelcu Mamlazu, 2000 kn za prvu i 2000 kn za drugu kaznu." I onda mi oni prisilno s računa skinu 4000 kn, i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: Mario0080. 18.08.2017. u 17:27.
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:46   #2589
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Svakako nam nemoj zaboraviti javiti kako je proslo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:04   #2590
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Svakako nam nemoj zaboraviti javiti kako je proslo
Haha, evo prije 10 minuta sam platio ovu drugu 1000 kn, pa budem sad isao u policijsku postaju da im odnesem potvrdu.. i da mi daju taj prekrsajni nalog za prvu..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 19:05   #2591
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Haha, evo prije 10 minuta sam platio ovu drugu 1000 kn, pa budem sad isao u policijsku postaju da im odnesem potvrdu.. i da mi daju taj prekrsajni nalog za prvu..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Evo, bio u policijskoj postaji.

Kazu da ce oni meni slati sad taj prekrsajni nalog, koji ne mogu uruciti nikom drugom nego meni. Od trenutka primitka tog naloga imam 8 dana da platim 2/3 kazne. Ako ne platim, ide prisilna naplata preko fine, i to je to. Nema prisilne odjave prebivalista, sudskih troskova i ostalih bakaraća.

Ako ne uspiju uruciti taj prekrsajni nalog, onda ide potraga, i kao sto ste vi rekli - ne mogu registrirati auto, izvaditi osobnu itd. dok ne platim kaznu. Mogu preci granicu, ali ce mi prilikom prelaska granice uruciti taj nalog, i to je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 19:31   #2592
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Meni je fascinantno da drzava ovakve stimulira da rade i dalje takva sranja....i nikome nista...ALi da slažem se, apsolutno, da to vise ne bi bio prekršaj već kazneno djelo...oduzimanje vozila i kazna ovisno o primanjima da ovakvi mamlazi otplacuju kaznu par godina i da vidis kako se to iskorijeni....
Stimulira se sve, samo da se ulije novaca u proračun. Možeš komotno jurit po naseljenom do 50km/h više od dozvoljenog i svaki put proći samo s kaznom od 1000kn i ništa bodova ili sankcija.

Malo drugačija stvar je kad te uhvate s više od 50km/h.

Ali onda sudovi opraštaju i miču zabrane upravljanja motornim vozilima ljudima koji spuše vozačku zbog alkoholiziranosti i drugih grdih prekršaja, nema tu pomoći.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 10:04   #2593
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Znam da, samo treba sve oci otvorit i paziti da te takvi ne pokupe...ali jebiga nemozes uvijek na sve pazit i sve izbjeci....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 17:12   #2594
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Imam xy osobu prijavljenu kao podstanar unutar vlastite nekretnine( ja sam vlasnik uredni papiri sve).
Osoba koja je prijavila dotičnu osobu na boravište je bivši vlasnik nekretnine ( stana ) dakle ja nisam ništa nikoga prijavio nego kupio stan gdje je prebivalište već riješeno bilo dotičnoj osobi.
Dotičnu osobu želim maknuti iz nekretnine? Dali imam pravo otić na policiju odjavit ga i onda nazvati policiju da ga makne ili kako to ide u Lijepoj našoj?
Znači kupio stan gdje osoba prije prodaje mog stana je prijavila osobu da živi u tom stanu. Nakon toga kupio stan ali osoba se i dalje vodi na toj adresi.
Kako odjaviti osobe iz vlastite nekretnine u mup-u ?
Hvala puno na pomoći.
Molim bez komentara agresivnosti i pitanjima a što tao radi odakle to sad i slično.
Što se papira tiče nemogu čistiji biti sve plaćeno uredno prepisano na mene.
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 18:49   #2595
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Mislim da vi ne možete nikoga odjaviti. Po ovome sa stranica MUP-a, boravište se mora produžavati svakih godinu dana. Ako on nije vlasnik nekretnine, treba potvrdu vlasnika (vas). Što znači da bez vas ne može produžiti boravište.

Sa stranica MUP-a:

Boravište se prijavljuje na razdoblje od godinu dana, a nakon proteka godine dana može se produžiti na još godinu dana. Iznimno, ako građanin mora u mjestu prijavljenog boravišta ostati duže od godinu dana zbog obrazovanja, obavljanja poslova koji nisu trajnog karaktera ili ako je smješten u nekoj ustanovi, boravište može trajati koliko traje obrazovanje, zaposlenje ili smještaj u ustanovi, o čemu građanin mora priložiti odgovarajuću dokumentaciju. I u tim slučajevima boravište se mora produžavati nakon svakog proteka razdoblja od godinu dana od prve prijave boravišta.

Ali i da uspijete odjaviti boravište, bit će teško maknuti ga iz stana legalnim putem...
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 18:51   #2596
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
nije problem maknuti ga iz stana problem je samo da kad ga maknem bude legalno sa strane papira ^^
Po ovome zapravo osoba ni nije prijavljena kod mene nego ovo traje oko 2 godine i ja nisam ništa produžio.
Hm
dali nekako mogu provjeriti gdje je osoba prijavljena tipa nazvati policiju dobar dan moje ime je Pero dali možete provjeriti ime prezime mjesto stanovanja ili dali je prijavljena kod mene jos ?
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 18:53   #2597
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Meni nije jasno zašto ovakve ozbiljne stvari ispituješ na forumu?
Odi u najbližu policijsku postaju sa papirima koje posjeduješ i tamo će ti sve objasniti jer se tamo i prijavljuje boravište.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 19:00   #2598
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Meni nije jasno zašto ovakve ozbiljne stvari ispituješ na forumu?
Odi u najbližu policijsku postaju sa papirima koje posjeduješ i tamo će ti sve objasniti jer se tamo i prijavljuje boravište.
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
...
Molim bez komentara agresivnosti i pitanjima a što tao radi odakle to sad i slično.
Što se papira tiče nemogu čistiji biti sve plaćeno uredno prepisano na mene.
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 19:01   #2599
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Možda je najbolje da se raspitaš u nadležnoj PP.

Ali ako ga nije problem maknuti iz stana, što te briga di je prijavljen, al najbolje provjeriti sve u PP.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 19:06   #2600
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
al najbolje provjeriti sve u PP.
Nisi u pravu, bolje je po forumu slušati razna mišljenja, savjete i nagađanja pa se prema tome ravnati i maknuti nekoga fizički iz nekretnine.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 19:09   #2601
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nisi u pravu, bolje je po forumu slušati razna mišljenja, savjete i nagađanja pa se prema tome ravnati i maknuti nekoga fizički iz nekretnine.
A gle, ne znam kakva je cijela priča (podstanar uredan, podstanar ne plaća najamninu/režije...). Znam samo da je komplicirano nekog izbaciti iz stana legalnim putem (čak iz svog stana).

Isto tako, ak dode nekom nadrkanom policajcu u PP i ovaj ga odje..., opet će završiti na forumu

Tako da prvo na forum po najosnovnije info pa onda dalje.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 08:57   #2602
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Uff, negdje sam.čitao o tome, zaboravih u kojem zakonu. Uglavnom, ne možeš ga izbaciti nikako ak uredno plaća obaveze, ako sam ne ode. Jedino ak ti stvara probleme, uništava imovinu itd.
I treba vidjeti dal ima kakav ugovor o najmu napravljen
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 11:23   #2603
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Iz svojeg iskustva znam da slobodno zaboravi na izbacivanje iz stana legalnim putem. Jer to traje godinama. Jedino ti preostaje nekim drugim putevima to obavit, nažalost, ili se pomiriti s činjenicom da ti netko živi u tvojoj nekretnini.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 15:34   #2604
Gawro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 70
Pozdrav,

imao sam kontakt sa drugim vozilom gdje je on obijesno vozio neposredno prije našeg kontakta, gdje sam ga ja zaobilazio s desne strane i pri povratku u svoju traku (lijevo) zapeli smo jedno za drugo. Moj ćošak, njegov ćošak. Policija je utvrdila da sam ja kriv jer njih zanima samo trenutak kontakta, ništa prije, ništa poslije. Oni su po oštećenjima na autima zaključili da sam se ja, laički rečeno, "bezobzirno prestrojavao". Ja bih se žalio na njihovu odluku jer trebam platiti 2/3 od 1500 za taj cin, za koji smatram da nisam kriv. Žalio bi se samo iz razloga jer je čovjek obijesno vozio tamo gdje ne smije tako vozit, iz trake za lijevo je na semaforu uletio u traku za ravno, ispred mene i zakočio i vozio se 10 km/h, gdje je ugrzio ne samo mene, već i ostale sudionike u prometu. Ja se vozim tamo svaki dan, skup sa curom, sestrom, mamom. Ne osjećam se krivim jer je on ubrzao nakon što sam ja po meni već obavio prestrojavanje, što dokazuje skica koju smo napravili na europskom izvješću i potpisali. A kao razlog žalbe bih naveo kako policija nije uzela u obzir cijelu situaciju, sto ja smatram da su trebali, nego samo "kontakt".

Mišljenja?

Zadnje izmijenjeno od: Gawro. 12.09.2017. u 15:41.
Gawro je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 15:40   #2605
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Nećeš dobiti ništa posebno. Tebi kazna ide svakako a jedino što se mijenja je da će i on mooozda dobiti kaznu ako dokazes da je vozio objesno. A to ćeš dokazati nikada... Nešto mi nije jasno. Obišao si ga na običnoj cesti sa desne strane? Ako je to tako onda si i ti vozio objesno. Trebao si zvati policiju da vozi pijan/lud/drogiran a ne obilaziti budalu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 15:42   #2606
Gawro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 70
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nećeš dobiti ništa posebno. Tebi kazna ide svakako a jedino što se mijenja je da će i on mooozda dobiti kaznu ako dokazes da je vozio objesno. A to ćeš dokazati nikada... Nešto mi nije jasno. Obišao si ga na običnoj cesti sa desne strane? Ako je to tako onda si i ti vozio objesno. Trebao si zvati policiju da vozi pijan/lud/drogiran a ne obilaziti budalu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Prestrojio sam se u desnu traku i zatim nazad. Obična cesta.
Gawro je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 15:43   #2607
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Da razjasnimo, preticao si desnom trakom i pri skretanju u lijevu traku svojim zadnjim lijevim branikom udario u njegov prednji desni?
  Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 15:44   #2608
Gawro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da razjasnimo, preticao si desnom trakom i pri skretanju u lijevu traku svojim zadnjim lijevim branikom udario u njegov prednji desni?
To nije pretjecanje. To je prestorjavanje u traku meni s desna, zatim nazad u traku iz koje sam se prestrojavao.
Gawro je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 15:57   #2609
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Gawro Pregled postova
To nije pretjecanje. To je prestorjavanje u traku meni s desna, zatim nazad u traku iz koje sam se prestrojavao.
Nisi se prestrojio na način kojim ne bi ugrožavao druge sudionike u prometu, 100% tvoja krivnja.
Sve prije je potpuno nebitno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 16:26   #2610
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Gawro Pregled postova
Prestrojio sam se u desnu traku i zatim nazad. Obična cesta.
Desna traka je za tvoj smjer a lijeva za suprotni. Nešto Tu ne štima. Ili su dvije trake u jednom smjeru?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na