Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2017., 10:13   #721
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
Ja sam vec nekoliko narucio sa aliexpressa.. Cijeli komplet izadje cca 400kn.. Pi3, kuciste, napajanje, sdkartica, hdmi kabel.. Nisam niti na jednog platio carinu i stizu u manje od 15 dana..

Sent from Huawei Mate 9
Može link
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 10:18   #722
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
https://www.aliexpress.com/item/Orig...623151958.html

https://www.aliexpress.com/item/Rasp...640937027.html

od istog sellera uzmes i HDMI kabel i microSD karticu.. to si izbiraj ovisno o velicini kartice i duzini kabla...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 10:30   #723
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Updejtao sam pi2 i nakon toga imam par problema:
- u crontabu sam imao postavljeno da mi nakon reboota pokrene skriptu za mountanje mrežnog diska (cifs) i to mi sad ne radi (skripta normalno mounta disk ako ju pokrenem preko puttya)
- isto mi ne pokreče niti skriptu kojom sam pokretao pyload
- vrijeme i datum su krivi jer se javlja neka greška kod upgradea ntp-a

Svaka pomoć je dobro došla (google nije od prevelike koristi)

Izgleda da je problem u useru i samom crontabu...javlja mi gršku no crontab for root kad upišem komandu crontab -l...kako to srediti?
Prije sam normalno kao root koristio /etc/crontab, a sad problemi.

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 02.04.2017. u 12:35.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 23:46   #724
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Updejtao sam pi2 i nakon toga imam par problema:
- u crontabu sam imao postavljeno da mi nakon reboota pokrene skriptu za mountanje mrežnog diska (cifs) i to mi sad ne radi (skripta normalno mounta disk ako ju pokrenem preko puttya)
- isto mi ne pokreče niti skriptu kojom sam pokretao pyload
- vrijeme i datum su krivi jer se javlja neka greška kod upgradea ntp-a

Svaka pomoć je dobro došla (google nije od prevelike koristi)

Izgleda da je problem u useru i samom crontabu...javlja mi gršku no crontab for root kad upišem komandu crontab -l...kako to srediti?
Prije sam normalno kao root koristio /etc/crontab, a sad problemi.

Bez uvrede, ali zašto koristiš crontab za mountanje filesystema? I zašto koristiš skriptu za to? Jednostavno upiši u fstab što treba mountati gdje i to je to. Kod svakog reboota će se namountati. Crontab služi za periodička pokretanja jobova odnosno skripti...nema misla periodički mountati odnosno premountavati jedno te isti filesystem.

Pyload ne koristim, ali treba provjeriti u logovima pyload-a što se javlja kada ga ručno pokreneš. Ako ga ne možeš ručno pokrenuti, neće se niti pokrenuti preko crontaba. Bez logova ti ne mogu pomoći.

Po pitanju NTP-a također ne mogu pomoći jer nisi stavio log. Kao najjednostavnije rješenje najbolje da obrišeš pyload i ponovno instaliraš, a NTP često zna izgubiti konfiguraciju kod "određenih" upgradea, pa moraš ponovno iskonfigurirati ntp.conf file. Određeni linux/unix sustavi obično prije gaženja originalnog filea preimenuju ntp.conf u nešto tipa ntp.conf.bck pa provjeri da li imaš takav file i vrati ga nazad u ntp.conf


No crontab for root znači da za root usera nije unešeno ništa u crontab. Dakle, upgrade je možda očistio crontab i sada moraš ponovno u njega unijeti svoje skripte koje si koristio.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 03.04.2017. u 00:02.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 09:17   #725
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Kroz fstab mi nikako nije uspjelo mountati mrežni disk pa sam to riješio skriptom pokretanom kroz crontab (@reboot).
E sad izgleda da je sad neki bug u systemskom crontabu pa ću sad probati to napraviti u user crontabu.
Ntp je napravio samo djelomični update i javlja neku grešku pa dok to ne poprave ručno postavljam datum i vrijeme.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 10:32   #726
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Updejtao sam pi2 i nakon toga imam par problema:
Sa cega na sto si radio update? Koji sad OS i verziju imas?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 14:24   #727
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Kroz fstab mi nikako nije uspjelo mountati mrežni disk pa sam to riješio skriptom pokretanom kroz crontab (@reboot).
E sad izgleda da je sad neki bug u systemskom crontabu pa ću sad probati to napraviti u user crontabu.
Ntp je napravio samo djelomični update i javlja neku grešku pa dok to ne poprave ručno postavljam datum i vrijeme.

Vjeruj mi, to je linux i siguran sam da novi kernel nije toliko bugovit da crontab i ntp ne rade kako spada.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 23:45   #728
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sa cega na sto si radio update? Koji sad OS i verziju imas?
Raspbian

EDIT:
I dalje nemam uspjeha.
Bilo da radim preko system ili user crontaba za sve komande (ne samo za skripte) dobivam poruku PERMISSION DENIED.
Probao sam i reinstal crona, ali nije pomoglo.

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 04.04.2017. u 10:21.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 11:19   #729
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Raspbian

EDIT:
I dalje nemam uspjeha.
Bilo da radim preko system ili user crontaba za sve komande (ne samo za skripte) dobivam poruku PERMISSION DENIED.
Probao sam i reinstal crona, ali nije pomoglo.

Ne znam da li bi trebalo pod ovom temom nastavljati ovu raspravu jer se radi o OS kategoriji, ali evo za info. Permission denied znaci da direktorij/disk/filesystem koji zelis mountati ima nedovoljna prava. Isto moze vrijediti i za odrediste preko kojeg ih zelis namountati. Znaci rwx odnosno read write i execute prava za usera ili grupu nisu dobri pa ih promijeni. Otvori temu na OS podforumu i stavi detaljno naredbe koje koristis i greske koje dobivas pa da ti mozemo pomoci, jer ovako nema smisla. I napisi da li si radio update sa wheezy na jessie distribuciju ili si vec imao raspbian jessie instaliran prije updatea jer je razlika u kernelu ogromna.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 17:18   #730
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ovako, imam problem. Možda sam trebao u temu o Kodiju ali ovakav problem namam na Android TV-u, a tu imam. Znači instalirao sam Kodi na Rasberry Pi 3 Model B. Nemam OpenELEC nego sam ga maznuo na difolt Raspbian jer mi treba operacijski sustav za neke sitnice.

Naime, Quasar add-on se ponaša veoma čudno. Prvo sam ga instalirao preko online repozitorija, pa mi je javljao da ne može naći armv7 repos. To sam riješio da sam skinuo armv7 verziju ručno i instalirao direkt sa diska u Kodiju. Quasar Burst je instaliran bez problema. Podignem Kodi, krene Quasar daemon, otvorim Quasar, preko bursta nađe sourceove i odaberem sadržaj. Ali kad treba krenuti skidanje, Quasar cijelo vrijeme traži seedove i download nikad ne započne (zastane na poruci Buffering ili Finding). Torrent uspijem pokrenuti jednom u 10 puta možda ali i tad zna prekinuti. Kad skidanje ne započne, a prekinem proces, Kodi mi javlja da se Quasar srušio i da se restarta. Ima netko možda sličan problem?

Čini mi se da su Kodi add-oni na Raspberryu dosta mušičavi. Imam dojam da na Android TV-u (znači baš pravi Android TV ne oni Android box-ovi) puno bolje radi.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 22:02   #731
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
edit
jel mozda netko zna.. ili koristi orange pi ..
jel se može kako rpi image prilagodit za orangepi

jer neče bootat rpi image

Zadnje izmijenjeno od: dadoremix. 14.04.2017. u 22:18.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 08:35   #732
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ovako, imam problem. Možda sam trebao u temu o Kodiju ali ovakav problem namam na Android TV-u, a tu imam. Znači instalirao sam Kodi na Rasberry Pi 3 Model B. Nemam OpenELEC nego sam ga maznuo na difolt Raspbian jer mi treba operacijski sustav za neke sitnice.

Naime, Quasar add-on se ponaša veoma čudno. Prvo sam ga instalirao preko online repozitorija, pa mi je javljao da ne može naći armv7 repos. To sam riješio da sam skinuo armv7 verziju ručno i instalirao direkt sa diska u Kodiju. Quasar Burst je instaliran bez problema. Podignem Kodi, krene Quasar daemon, otvorim Quasar, preko bursta nađe sourceove i odaberem sadržaj. Ali kad treba krenuti skidanje, Quasar cijelo vrijeme traži seedove i download nikad ne započne (zastane na poruci Buffering ili Finding). Torrent uspijem pokrenuti jednom u 10 puta možda ali i tad zna prekinuti. Kad skidanje ne započne, a prekinem proces, Kodi mi javlja da se Quasar srušio i da se restarta. Ima netko možda sličan problem?

Čini mi se da su Kodi add-oni na Raspberryu dosta mušičavi. Imam dojam da na Android TV-u (znači baš pravi Android TV ne oni Android box-ovi) puno bolje radi.
Zanimljiv problem, ali teško je iz rukava reći što bi moglo biti. Meni to možda vuče na portove, odnosno da neki drugi servis koristi isti port kao i tvoja aplikacija, pa se međusobno kolju. Kod linux-a će se podizanje neke aplikacije raspasti ako se pokuša podići pod istim portom pod kojim radi neka druga aplikacija. Ako je ta druga aplikacija spuštena, onda će se prva uredno podići kao u tvom slučaju Quasar jednom od 10 puta i tada će raditi.

Ne koristim Quasar pa ne znam koje opcije ima za konfiguraciju. Ja bih počeo od portova.

Ja sam imao debilan problem po pitanju portova kada mi je Kore daljinski na mobitelu ponekad radio a ponekad ne, da bih na kraju shvatio da mi Kodi po defaultu koristi port 8080 za web servise, a Technicolor router također koristi port 8080 ako mu želiš pristupiti na sučelje izvana (ukoliko si omogućio WAN access i remote login). Od 65536 portova pogodilo se da Kodi i moj router koriste isti. Nakon promjene porta u Kodiju na neki drugi (nebitno koji, npr. 50000, samo je bitno da bude neki od slobodnih koji se sigurno ne koriste) sve je proradilo ok. Ovo tehnički ne bi smio biti problem jer svaki uređaj ima pravo koristiti port po želji, ali s obzirom da se prvo spajam na router wireless, pa onda na kodi na raspberryju, nešto mu je smetalo kod te komunikacije, vjerojatno u povratnoj vezi kada je raspberry s porta 8080 slao podatke prema routeru, pa se router zblesirao jer mu dolazni port 8080 služi za samog sebe, a ne za prosljeđivanje dalje.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 08:50   #733
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
edit
jel mozda netko zna.. ili koristi orange pi ..
jel se može kako rpi image prilagodit za orangepi

jer neče bootat rpi image

Neće jer nije buildan za taj hardver. Koliko vidim imaš prilagođen image na donjem linku:

http://www.orangepi.org/downloadreso...721e5d2a6.html
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 08:52   #734
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Nema veze vise
Presao na rpi3
A orangepi prime nasao pametnijeg vlasnika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 16:17   #735
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Zanimljiv problem, ali teško je iz rukava reći što bi moglo biti. Meni to možda vuče na portove, odnosno da neki drugi servis koristi isti port kao i tvoja aplikacija, pa se međusobno kolju. Kod linux-a će se podizanje neke aplikacije raspasti ako se pokuša podići pod istim portom pod kojim radi neka druga aplikacija. Ako je ta druga aplikacija spuštena, onda će se prva uredno podići kao u tvom slučaju Quasar jednom od 10 puta i tada će raditi.

Ne koristim Quasar pa ne znam koje opcije ima za konfiguraciju. Ja bih počeo od portova.
Izgleda da je do nekakva čudna greška između Raspberryevog Wi-Fi modula i Siemensa SX763.

Znači Simensov SX763 s OpenWRT-om je bio spojen na glavni router od T-Coma u prizemlju LAN kablom (i glumi WiFi AP na gornjem katu). Kad bi se s rPi spojio direktno na glavnu Wi-Fi mrežu u prizemlju (znači na router od T-Coma), Quasar je radio najnormalnije. Spojim rPi nazad na Siemensa, Quasar ne radi. Onda sam probao uključiti vanjski USB WiFi stick u rPi (nekog jeftinog Kineza kojeg iz Chipoteke), spojio se na Siemensa pa je i to radilo OK.

Na kraju sam kupio novi TP-Linkov AP (TL-WR841N), a Siemens je završio u mirovini.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 21:16   #736
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Izgleda da je do nekakva čudna greška između Raspberryevog Wi-Fi modula i Siemensa SX763.

Znači Simensov SX763 s OpenWRT-om je bio spojen na glavni router od T-Coma u prizemlju LAN kablom (i glumi WiFi AP na gornjem katu). Kad bi se s rPi spojio direktno na glavnu Wi-Fi mrežu u prizemlju (znači na router od T-Coma), Quasar je radio najnormalnije. Spojim rPi nazad na Siemensa, Quasar ne radi. Onda sam probao uključiti vanjski USB WiFi stick u rPi (nekog jeftinog Kineza kojeg iz Chipoteke), spojio se na Siemensa pa je i to radilo OK.

Na kraju sam kupio novi TP-Linkov AP (TL-WR841N), a Siemens je završio u mirovini.
Ma bitno da je to proradilo. Steta samo novaca sto si bio prisiljen potrositi.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 21:03   #737
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Kakve kartice imate za raspove?
Skoro sam danas uzeo EVO Plus od 32GB i onda naletim na 128GB SDXC
pa sam na kraju neodlučan oko toga što kupiti jer XC može biti formatirana samo na FAT sustavima.
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 21:35   #738
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ova od 32gb ajd još nekako bi i uzeo (zbog sellera), ali ovu drugu (zbog sellera koji ima 8 ocjena) nebih uzeo sigurno.

Inaće ja imam pqi najobičnija class 10 32gb i sve što meni treba šljaka dobro
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 09:30   #739
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ova od 32gb ajd još nekako bi i uzeo (zbog sellera), ali ovu drugu (zbog sellera koji ima 8 ocjena) nebih uzeo sigurno.

Inaće ja imam pqi najobičnija class 10 32gb i sve što meni treba šljaka dobro
Izgleda da je fejkerska ta od 128
Našao na njuškalu od 32GB za 90 kn
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 22:30   #740
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
rpi3 i android ?
jel ima tu ljubavi .. ili je još sve u alfa razvoju?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 07:09   #741
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Pozdrav, imam raspberry pi2, jučer sam pokrenuo jednu m3u listu preko usb-a i slika je nakon pola sata stala i sve je "zamrznulo"

Nakon restarta uređaja, pojavila se slika koju sam stavio dolje...

Provjerio sam sve portove, ali cini mi se da je sve uredno spojeno. Jel zna netko šta bi mogao biti problem? Hvala!

Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 07:50   #742
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ako se ne varam, rainbow square obično ukazuje na napajanje .

A sad, koji je OS na kartici, koje je napajanje , pa prema tome malo pitati brata Gugla ☺️
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 08:50   #743
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Napajanje zna biti i munja u gornjem desnom kutu.
Ovo bi mogao biti OS. Probaj format sd i ponovo digni OS.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 20:30   #744
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Digao danas novi OS na njega i prikazuje opet istu sliku, očito je nešto na ploči izgorilo.
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 08:10   #745
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Probao si drugi punjac i kabel?
Sd kartica isto druga?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 19:41   #746
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Digao danas novi OS na njega i prikazuje opet istu sliku, očito je nešto na ploči izgorilo.
To sto si prikazao na slici je pocetni logo (ustvari jako uvecanih nekoliko piksela) nakon sto Pi odradi pocetni dio Boot Sequence.
(Na slici je to na mjestu prije pocetka "2nd stage bootloader) Taj logo se pojavi i kad nemas umetnutu SD karticu. Nakon njega se citaju komande/programi sa SD kartice.., itd.

Kod tebe se ocito Pi uredno boot-a, (ploca vjerojatno u redu) ali iz nekog razloga ne ucitava/pokrece OS. U pitanju je ili napajanje ili najvjerojatnije neispravna SD kartica/neispravna instalacija OS-a na kartici.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 08:50   #747
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Pozdrav, imam raspberry pi2, jučer sam pokrenuo jednu m3u listu preko usb-a i slika je nakon pola sata stala i sve je "zamrznulo"

Nakon restarta uređaja, pojavila se slika koju sam stavio dolje...

Provjerio sam sve portove, ali cini mi se da je sve uredno spojeno. Jel zna netko šta bi mogao biti problem? Hvala!


Kada sam imao Pi2 ovu identičnu sliku sam dobivao zbog preslabog napajanja (1A). Kada sam kupio 1.5A, sve je bilo ok.

Drugi problem koji sam imao je bio sa PQI SD karticom koja se nakon cca 2 mjeseca postavila u read only mod i pi više nije htio raditi (nije mogao ništa zapisivati, cache-irati, logirati itd, pa se nije mogao niti bootati....). Ne sjećam se što je tada bilo prikazano na ekranu, ali moj savjet je da probaš s bilo kakvom drugom SD karticom da vidiš kako će se ponašati.

Ne vjerujem da je sam Pi izgorio jer je njegova elektronika vrlo pouzdana.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 22:54   #748
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Zna li netko gdje se može nabaviti dobar microUSB-F to microUSB-M kabel s prekidačem za RPi? Znači neki kojem su žice dovoljno debele za napajanje pod punim opterećenjem.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 19:19   #749
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Trebam pomoć.

Imam jednu skriptu kojom bi povremeno htio ažurirati datum i vrijeme, ali nikako ju ne uspijevam pokrenuti u crontabu.
Svejedno je pokušam li ju pokrenuti preko sistemskog (/etc/crontab) ili user crontaba (/var/spool/cron/crontabs/) uvijek imam Permission denied grešku.
Skripta je postavljena kao executable tako da to nebi smio biti problem.

Kad sam pokrenem skriptu npr. preko puttya ona radi bez problema

Imam instaliran (i ažuriran) Raspibian.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 15:57   #750
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ubaci nam ispis foldera u kojem je skripta sa " ls -la" da vidim prava i ubaci ispis iz crontaba.

Koristis li "crontab -e" za editiranje? Koja su prava na folderu u kojem je skripta?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na