Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2006., 13:28   #1
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Izrada internet dućana

Planiram napraviti neki dućan (za nekoga). Naravno internet dućan (web, online dućan, e-dućan kak već znate na kaj mislim). E pošto nemam pojam kak to radi može li me netko uputiti kak to napraviti i kaj mi je sve potrebno za to?
Inače dućan bi imao oko 100 atrikala, a trebalo bi biti tako da kad netko nešto naruči da se ta njegova narudžba pošalje na mail, pa da se onda to da nekome da to sve lijepo nađe, posloži u kutiju, napravi račun i pošalje toj osobi.
Nije bitan dizajn i neki posebni dodaci već da to tak funkcionira. Da bude što jednostavnije.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 13:37   #2
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ako nemaš ni približnu viziju kako ćeš to napraviti (a vjeruj mi, to je vrlo komplicirana aplikacija), preporučam da iskoristiš neku već gotovu skriptu, a ima ih dosta. Besplatnih, naravno.

Potraži po www.hotscripts.com
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2006., 13:38   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
trebaš napraviti poslovni plan... otvoriti najmanje obrt, a najbolje d.o.o. uposliti racunovodu, posloziti si tocno sto bi prodavao i tocno znati od koga bi nabavljao. i za svaki proizvod znati od koga bi nabavljao ako onaj prvi nema.
nejde to bas informiranjem na forumu. predlazem ti da za pocetak (ako ozbiljno mislite), uzmete 100€ i odete pravniku koji ce vam za tu lovu objasniti sve od a do ž. ako zelite ozbiljno uci u posao, onda nemojte pristupati neozbiljno (a pitanje o tome na forumu na kojem 60% korisnika ima ispod 17 godina je - neozbiljno NHF!! )

edit: sto se weba tice, ako ste sada na pocetku, nemoj ni muciti glavu sa time. bilo koja profesionalna firma ce ti to napraviti u 2 tjedna, to je najmanja stvar u cijeloj prici. prvo poslovni plan, web je minaran
mat je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 13:40   #4
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 15:02   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
po mom misljenju oscommerce je ponajbolji e-shop. Bolji od mamba. Malo ga treba podesit,nastimat,i radi fenomenalno. Za pocetak,oscommerce preporucujem svakome a i vidim da jako puno firmi koristi upravo taj ...recimo www.adm.hr. To sto vidis na toj stranici je samo malo podeseno i uredjeno (doduse ne bas previse ali ...). Mambo je www.pcborg.org. Isto je dobar,ali malo vise treba vremena za uredit. Ostalo je stvar gusta
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 16:50   #6
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
mislim da ste ga krovi shvatili..
Mislim da je njega neko angažirao da izradi e-site za lovu..
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2006., 08:10   #7
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
@mat Starci mi imaju firmu već godinama i to je sve riješeno. Čitaj malo bolje drugi put. ;-)

E što je moj posao.
Sad bi se ja trebao malo raspitati kako tak nekaj napraviti i probati nekaj napraviti. Nije sila za to. Ako bude ove godine super ako ne nema veze. Sad ako uspije i pokaže se funkcionalnim ne bi bio problem preći na nešto profesionalnije i plaćeno. To bi uvelike olakšalo neke stvari. Inače to bi bilo samo za partnere, tj. veleprodaju. Znači oko 100-150 drugih firmi bi to koristilo.
E sad za početak bi bilo dobro nekaj besplatno. Tek toliko da se vidi kak bi funkcioniralo. Hvala na prijedlozima. Budem pogledao, pa probam nekaj zmisliti. :burn:
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2006., 10:52   #8
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
aha sry
ja sam shvatio da tebe zanima kako sve to od nule pokrenuti, jedan webshop.
sve u svemu, sretno s time!
mat je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 10:02   #9
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Pogledao sam malo ovaj oscommerce i ne čini mi se loš. Samo je malo kompliciran. Kad budem imao malo više vremena budem se bacio na proučavanje toga.
Web shop ne mislim pokretati iz nule pogotovo ne za IT jer toga ima dosta.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 07:48   #10
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
mali bump...dakle i ja trazim neki softver za izradu web shopa, ali tipa shop factory, dakle win aplikacija koja ima publish opciju...besplatan dakako i da ima na neki nacin rijeseno trgovinu kreditnim karticama...preporuke?
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2009., 09:23   #11
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Stvarno si digao temu iz mrtvih. Imaš taj oscommerce, zen cart i slično. A nisu ti niti tako skupi ako ti stvarno treba za neki posao. A s kreditnim karticama si moraš riješiti s nekom bankom ili kartičarskom kućom. I plaćaš nekoliko stotina kuna mjesečno kao neki najam za poslovanje s karticama toj kartičarskoj kući ili banci.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 19:13   #12
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
probao sam ovaj oscommerce, ali prvo mi je trebala godina dana da ga uploadam na svoj hosting, pa zatim da bi pokrenuo i da bi mi on trazio podatke o nekakvom serveru i bazi podataka??? Ne kuzim se bas sto je htio da tu ukucam, citam help, citam faq, i nigdje nista ne pise, a ja ko tele u sarena vrata...shop factory je jos najbolji i bas je lijepa win aplikacija u kojoj je ugodno raditi, pa sam trazio nesto slicno ali free...a sto se tice trgovine, paypal je besplatan ili se varam? sinoc naletjeh na web asyst, soft za izradu web shopa, ali se sve radi na netu, i nema kune kao valute...osim toga nemam zamjerki na njega, ali postoji more ovih shopping cartova, pa sam htio presjeci gordijski cvor tako da mi netko odmah kaze sto valja i kako?
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 19:38   #13
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Trebas prvo preko cpanela svog hosting providera napraviti bazu u koju zelis zapisivati podatke, i takodjer usera i password.

www.tvoja_domena.com/cpanel
> mysql databases
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 19:45   #14
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
thank you atha
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na