Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2010., 13:21   #91
vlado666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: B. Greda
Postovi: 10
Na racun od 700 kuna ne mozes traziti povrat PDV-a. Minimum na koji mozes traziti povrat je nesto oko 740-750, iako sam nekidan kupovao zaboravio sam tacnu cifru. => Zašto???? Postoji neki zakon ili?
vlado666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 13:33   #92
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Nije tocno. Generalno mozda vise i ne dopusta (mada nisam ni u to siguran) ali sada se to ionako rjesava bilateralnim ugovorima izmedju Hrvatske i druge drzave. Doduse, Hrvatska jos nije potpisala ugovor sa BiH, i to iz cisto glupih politickih razloga (BiH koci a ne Hrvatska) ali se drzavljanstva ne oduzimaju.

Ontopic: Mislim da je drzavljanstvo manje bitno za povrat poreza za razliku od prebivalista. Prebivaliste odredjuje gdje i kome se placa porez te u skladu s tim i povrat istog. Ali kako rekoh, ne znam nista zasigurno.
Citiraj:
410-19/00-01/162 Ur.broj: 513-07/00-2
12.4.2000 Državljani Republike Hrvatske kao i dvojni državljani, ne mogu ostvariti pravo na povrat PDV-a, neovisno o tome što trajno ili privremeno žive u stranoj zemlji

----------------------------------------------------
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Na racun od 700 kuna ne mozes traziti povrat PDV-a. Minimum na koji mozes traziti povrat je nesto oko 740-750, iako sam nekidan kupovao zaboravio sam tacnu cifru.
Citiraj:
Strani državljani imaju pravo na povrat PDV-a za dobra kupljena u Hrvatskoj, ako ih iznose iz Hrvatske, i ako je iznos računa viši od 500,00 kn. Kupcu ili podnositelju zahtjeva vraća se plaćeni PDV ako u roku od šest mjeseci od dana izdavanja računa dostavi izvornik obrasca PDV-P prodavatelju od kojeg je kupio dobra.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2010., 19:24   #93
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
410-19/00-01/162 Ur.broj: 513-07/00-2
12.4.2000 Državljani Republike Hrvatske kao i dvojni državljani, ne mogu ostvariti pravo na povrat PDV-a, neovisno o tome što trajno ili privremeno žive u stranoj zemlji
Odlicno, nek smo i tu dilemu razrijesili !
Hvala na infou.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 19:48   #94
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Pa nabijem ga. Kad sam zadnji put kupovao u SB čovjek mi reče da je došlo do nekih promjena i da taj iznos više nije 500 kuna nego je povećan na, nisam siguran, ali mislim 740 kn.

Biče da je on nešto prolupao.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 20:39   #95
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Pa nabijem ga. Kad sam zadnji put kupovao u SB čovjek mi reče da je došlo do nekih promjena i da taj iznos više nije 500 kuna nego je povećan na, nisam siguran, ali mislim 740 kn.

Biče da je on nešto prolupao.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
Kad si sobarica.

Ja sam slovencu rekao da je minimum 150€ pa je lik kupio robe u vrijednosti 200€.

Trgovac sine, trgovac.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 20:54   #96
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Račun je svakako bio veći od tih 740 (mislim da je bilo oko 1150), tako da mi stvarno nije jasno zašto je on lupio cifru.

A što se tiče "jadnog" Janeza, to je tebi na dušu.
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 23:33   #97
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
E sad cu ja bas ono totalno glupo pitat jer mi i dalje nije 100% jasno.

Ako idem kupit nesta u EU (bila to Slo, Aut...) mogu slobodno prevest u Hrv do 1000kn po osobi bez da placam carinu. I na to mogu dobit povrat poreza. E sad ono sto mi nije jasno.

1. Jel se na tu robu placa onda kakav nas porez (PDV) kad se ona uvozi iz EU? Znaci kupim nesta za 1000kn i onda na granici moram platit 230kn sto to uvozim ili ne trebam platit nista?

2. Kolika je min cifra ako kupujem nesta u EU da na to mogu dobit povrat poreza (jel 50€), a koja je max cifra (jel istina da ubiti mozes kupit nesta u Slo do 1200kn a ne 1000kn jer se racuna cijena artikla bez njihovog DDV-a)? Jesu te cifre univerzalne za cijelu EU (ubiti me zanimaju Slo i Aut)?

Hvala
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 23:35   #98
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Do 1000,00kn ne placas nista.

Nisu univerzalne cifre, za Italiju znam da je 156€, za sloveniju je mislim 55€, nisam siguran.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 22:17   #99
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
Pravo na povrat poreza na dodanu vrijednost, sukladno izmjenama članka 13. Zakona o Porezu na dodanu vrijednost („Narodne novine“, br. 87/09) mogu ostvariti sve fizičke osobe koje nemaju prebivalište ili uobičajeno boravište na području Republike Hrvatske, neovisno o svojem državljanstvu.


Evo vam točne informacije u vezi s državljanstvom radi ostvarivanja povrata poreza u putničkom prometu.
Treba samo malo prolistati porezne zakone i to je to ,a ovo (skoro 80%) što je gore napisano su totalne gluposti i totalno neznanje +širenje dezinformacija
poker je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 01:46   #100
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor poker Pregled postova
Pravo na povrat poreza na dodanu vrijednost, sukladno izmjenama članka 13. Zakona o Porezu na dodanu vrijednost („Narodne novine“, br. 87/09) mogu ostvariti sve fizičke osobe koje nemaju prebivalište ili uobičajeno boravište na području Republike Hrvatske, neovisno o svojem državljanstvu.


Evo vam točne informacije u vezi s državljanstvom radi ostvarivanja povrata poreza u putničkom prometu.
Treba samo malo prolistati porezne zakone i to je to ,a ovo (skoro 80%) što je gore napisano su totalne gluposti i totalno neznanje +širenje dezinformacija
Sa kim ti raspravljas? Si kvotao nekog? Sto je tocno glupost po tebi, totalno neznanje (koje usput pokazujes) i sirenje dezinformacija?

Pojasni malo sire pojam.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2011., 09:34   #101