Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2010., 15:51   #1
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Exclamation WLAN i Canyon WF511 problemi

Imam staru wlan karticu WF511 sa antenom na kabelu. Par puta dnevno se brzina skroz smanji na nekih 0,20-0,50. Signal je uvijek 4 ili 5 crtica.

To mi je dosadilo, pa sam danas uzeo novu WF511 sa malom antenom sto se odotraga zasarafi.
Spojio sam ju, skinuo drivere (poslije sam pustio win da ih sam povuce) i ima samo 1 ili 2 crtice, brzina katastrofalna. Spojio antenu od ove stare, i dalje isto.

Sad vise nisam pametan sto raditi. Router je OK (Siemens SX763) jer na laptopu sve radi i brzina je 403. Probao sam i u drugi slot staviti, ali i dalje isto.

Jel moguce da su napajanje ili maticna otisli? Mozda, ali imam jos TV karticu koja radi bez problema

Ovu sto sam danas kupio, mogu vratiti/zamjeniti, ali recite mi sto da jos istestiram?

evo brzina sa speedtesta sa ovom starom

__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 21:33   #2
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Tri Canyon WF511 u kobinaciji sa dva Routera SX763 kod frendova pravile iste probleme ili se odbijale spojiti. Iste kartice u kombinaciji sa Thomson-ima radile bez problema.
Problem sam rjesio da sam nabavio netgear PCI (ne znam sada koji tocno model) stavio i dan danas rade.
Probaj se igrati sa kanalima na Siemensu.
dani77 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2010., 21:47   #3
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
ma uzeti cu neku drugu, vratit cu taj canyon. Ocito se ne slaze sa SX763. Slab mi je signal sa 2 crtice. Napisao sam u onoj temi "preporuka wlan kartice" neke modele koje mislim uzeti
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 22:44   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
recimo ja znam imati takvih problema sa Siemensom 555. Naime ako skidam torrent, brzina zna pasti na vrlo sporih 20-30 kn/sec dok skidanje npr drivera sa nvidie radi fantasticno brzo. ocito komunikacija izmedju routera i kartice zna biti zagusena torrentima. probao sve firmware-e ali nije bilo pomoci. za sx763 ne znam, s njim i wf511 jos nisam imao iskustva.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 22:52   #5
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
uzeo sam TP-Link USB stick, ista cijena kao i Canyon i radi savrseno, signal 4 crtice, ne usporava nista, niti se gusi veza. Jos sam i narucio sa ebaya (3.80 $ ) postolje (stand) da mi ne stoji na polici. Znaci, nije problem kod mene (ni win7 ni Siemens router) nego ocito nekompatibilnost routera i canyona
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na