Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2012., 10:50   #331
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
najbolji setup sa kompa za .mkv

dakle zanima me flawless reprodukcija preko HDMIa, da boje budu sto bolje i da nema onih mikro trzanja, nego da je glatko sve ko kad gledam hd satelitski program

komp je phenom II x4, 8gb, amd 5670 512mb, ssd. dakle tu ne bi trebalo biti nikakvih problema

preferiram media player HC. da li ima neki tutorial gdje se sve objasnjava za najbolji moguci prikaz slike
  Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 14:06   #332
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
da nema onih mikro trzanja, nego da je glatko sve ko kad gledam hd satelitski program
Misliš na judder? Ja sam cijeli internet prešalta i nisam mogao naći rješenje za to.
Najbolje bi ti bilo da postaviš TV na refresh rate koji je dijeljiv sa 24 (npr. 24, 48, 120 itd.) da nema pulldowna prilikom gledanja filmova jer to smanjuje trzakanje.
To donekle rješava problem, ali ja opet primjetim trzanje...
RaWeN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2012., 15:36   #333
GaryMoore
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Klc
Postovi: 22
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Misliš na judder? Ja sam cijeli internet prešalta i nisam mogao naći rješenje za to.
Najbolje bi ti bilo da postaviš TV na refresh rate koji je dijeljiv sa 24 (npr. 24, 48, 120 itd.) da nema pulldowna prilikom gledanja filmova jer to smanjuje trzakanje.
To donekle rješava problem, ali ja opet primjetim trzanje...
Rješenje je ReClock http://forum.slysoft.com/showthread.php?t=52203.

Po pokretanju programa s kojim gledaš video sam će ti ponuditi da ga staviš kao defaultni audio renderer.

Synca ti materijal koji gledaš na razinu tv-a. Npr refresh rate TV-a ti je 50 Hz - sa 25 fps nemaš problema sa trzanjem jer je 50 djeljivo sa 25. No kako je HD materijal 23,976 fps, reclock digne audio na 25 fps, i nema više trzanja
GaryMoore je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 20:55   #334
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Imam i taj ReClock, a TV mi podržava 24 Hz tako da je ReClock idealan, ali ja opet vidim trzanje.
Zelena i crvena linija kad stisneš CTRL+J u MPC-u su savršeno paralelne...
Izgleda da sam ko sokol.
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2012., 14:17   #335
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
ja sam se dosta dugo zabavljal s tim problemom i mislim da kao prvo treba razlikovati posljedice juddera od posljedica nesinkroniziranih fps-a.

dakle, ak imaš film od 24 fpsa i pustiš ga na 24Hz na lcdu, ako kamera panira judder je neizbježan i to je jednostavno do lcd tehnologije. jedini način izbjegavanja su interpolacijske skripte koje daju duplo više frejmova, al svi znamo kakav efekt onda film poprima.

nesinkronizirani fps-i (pulldown kod 23.976 fps prikazan na 60Hz) su uglavnom kompenzirani od strane playera, a ako dodje do greške to vidimo na način da slika odjedanput preskoči.

ispravite me ak grješim.

@Rawen

jel možeš skrinšot paralelnih zelenih i crvenih linija?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 01:22   #336
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
ja sam se dosta dugo zabavljal s tim problemom i mislim da kao prvo treba razlikovati posljedice juddera od posljedica nesinkroniziranih fps-a.

dakle, ak imaš film od 24 fpsa i pustiš ga na 24Hz na lcdu, ako kamera panira judder je neizbježan i to je jednostavno do lcd tehnologije. jedini način izbjegavanja su interpolacijske skripte koje daju duplo više frejmova, al svi znamo kakav efekt onda film poprima.

nesinkronizirani fps-i (pulldown kod 23.976 fps prikazan na 60Hz) su uglavnom kompenzirani od strane playera, a ako dodje do greške to vidimo na način da slika odjedanput preskoči.

ispravite me ak grješim.

@Rawen

jel možeš skrinšot paralelnih zelenih i crvenih linija?
Mislim da to i dalje najbolje rješava Splashplayer...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 10:47   #337
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
a ko ti ga je preporučio?

da, splash je vrh, samo kaj mi je nakon nekog vremena dopizdio izgled interpolirane slike. ali ima jedna stvar koju mpc-hc radi bolje od splasha.

na svojem tv-u mogu birati 23Hz refresh rate koji bi trebao odgovarati onim 23.976 fps-a filma. u mpc-hc sam stavio madVR codec (zajedno sa LAV i ostalim filtrima). madVR cijelo vrijeme usklađuje broj fps-a sa refresh rateom, tak da sad kod gledanja filma stvarno vidim 23.976 frejmova po sekundi i moram priznati da izgleda bolje nego kad pulldowna na 50 ili 60. a splash ne radi dobro na 23 Hz, vjerojatno je napravljen za 50+ Hz prikaz.

znači topla preporuka. mpc-hc + madVR ako na tv-u možete namjestit 23Hz refresh. naravno ak je film snimljen u 24fps ili 25 fps, onda stavite 24Hz, odnosno 25Hz.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 10:54   #338
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
a ko ti ga je preporučio?

da, splash je vrh, samo kaj mi je nakon nekog vremena dopizdio izgled interpolirane slike. ali ima jedna stvar koju mpc-hc radi bolje od splasha.

na svojem tv-u mogu birati 23Hz refresh rate koji bi trebao odgovarati onim 23.976 fps-a filma. u mpc-hc sam stavio madVR codec (zajedno sa LAV i ostalim filtrima). madVR cijelo vrijeme usklađuje broj fps-a sa refresh rateom, tak da sad kod gledanja filma stvarno vidim 23.976 frejmova po sekundi i moram priznati da izgleda bolje nego kad pulldowna na 50 ili 60. a splash ne radi dobro na 23 Hz, vjerojatno je napravljen za 50+ Hz prikaz.

znači topla preporuka. mpc-hc + madVR ako na tv-u možete namjestit 23Hz refresh. naravno ak je film snimljen u 24fps ili 25 fps, onda stavite 24Hz, odnosno 25Hz.
Daj napisi mini tut, ja san nesto kemija u tweakovima da mi to switcha ali nije to to...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 11:14   #339
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
ja sam instaliro madVR prema ovome tutu:
http://www.bug.hr/forum/topic/audio-...up/119022.aspx

NAPOMENA za ovaj tutorial:
ukoliko nebi radio zvuk potrebno je staviti kvačicu i na "Use DTS-HD Framing for all DTS types"


s tim da nešto slično ima i na početku ove teme:
http://imouto.my/watching-h264-videos-using-dxva/

i madVR settings:
http://www.homecinema-hd.com/madvr_en.html
-ovdje uglavnom objašnjava kak podesiti za bolju sliku, al je i objašnjeno par stvari vezano uz zakucavanje fps-a

znači, kad jedanput podesiš madVR ko codec on svaki film automatski zakuca na trenutni refresh rate od tv-a, samo je važno da ti tv podržava 23Hz ak gledaš film od 23.976 fps-a

probaj, nemaš kaj izgubit

EDIT: i skužit ćeš da imaš u madVR opcijama podesit da ti automatski mijenja refresh rate tv-a tak da ga nemoraš svaki put ručno. fino uzme fps od filma i skuži koji refresh rate mu odgovara. finta

Zadnje izmijenjeno od: Full Throttle. 11.08.2012. u 11:22.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 00:23   #340
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
@Rawen

jel možeš skrinšot paralelnih zelenih i crvenih linija?
Jea lega.
Evo od 720p50 odnosno 720p25, to je ono ubrzanje od 4%.
Malo je spajki na HD materijalu zbog latopa, na SD-u je savršena crta.
Juddera apsolutno nema, ali nažalost je to sve ubrzano i ne primjeti se golim okom, ali mi neda mira kad znam da je ubrzano.



Na 1080p24 su iste takve crte, ali recimo svaku sekundu se desi mali lag na slici.
Kao da zastane slika na milisekundu i ne mogu to rješit.
Cijeli internet sam pretrpa pa eto ako neko ima iskustva neka podijeli.

Taj setup sa madVR-om rješava problem juddera ili je to samo za poboljšanje slike?
RaWeN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2012., 14:00   #341
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Ne rješava ga, al malo ga smanji jer je ipak bolje kad ne radi pulldown.

jel ima neki dobar tutorial za reclock? nikad ga nisam uspel upogoniti al bi se htel pozabaviti s njim. mislim da bi madVR + reclock bili dobra kombinacija.
Full Throttle je offline   Reply With Quote