Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2008., 09:06   #1
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Exclamation Koji wlan adapter/kartica za Siemens 555

Zanima me koji wlan adapter ili kartica radi najbolje sa Siemensom 555?

prije sam imao Edimax EW - 7318UG usb adapter, ali je prestao raditi sad sam vratio original sto sam dobio uz router, Siemens USB 108, ali cesto mi zna zastekati, tj. moram ga istekati iz komp. pa ponovo ustekati da bi proradio. Sto zivcira jel je problem doci do zadnje strane komp. (ako netko zna rijesenje ovog problema, molio bih da podijeli )

posto ne mogu vise sa 108, zanima me koji je najbolji adapter ili kartica za 555?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 09:33   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Canyon Wf-511 - jeftina je, pci verija i ima odvojenu antenu koja je spojena s karticom kabelom od 0,5m
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2008., 09:40   #3
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
na nju sam i mislio, ali nesto sam negdje vidio da se ona i 555 bas ne vole? jel to istina ili...?

ciji software ima Canyon?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 09:51   #4
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Bilo koji adapter radi dobro sa SE555, isto kao i sa bilo kojim ruterom. PCI adapteri su nešto bolji nego USB. Sad je pitanje, koliko ti je udaljen komp od rutera i kroz koliko zidova prolazi.

Canyon Wf-511 kojeg ti je coconut preporučio je dobar izbor. Što se tiće software, njega ne moraš koristiti. Možeš sve konfigurirati preko windowsa.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 09:51   #5
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
e da, i jos jedno pitanje

npr. usb adapter kad se "zablokira", tj. nece raditi, iskopcam ga i ponovo vratim i sve radi. Da li se to dogada na karticama i ako da, kako se rijesi taj problem?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 09:52   #6
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Func Pregled postova
Bilo koji adapter radi dobro sa SE555, isto kao i sa bilo kojim ruterom. PCI adapteri su nešto bolji nego USB. Sad je pitanje, koliko ti je udaljen komp od rutera i kroz koliko zidova prolazi.

Canyon Wf-511 kojeg ti je coconut preporučio je dobar izbor. Što se tiće software, njega ne moraš koristiti. Možeš sve konfigurirati preko windowsa.
ima jedno 6 metara i 2 zida. na starom edimaxu su bile 3 crtice i na siemensu 108 su 3-4
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 09:57   #7
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Imam neki šugavi micronet usb od 150 kn, koristim ga na torrent PC-u. Komp je upaljen već 2tj. Nikada se nije ništa zablokiralo.

Nije neka udaljenost, sa niti jednim adapterom ne bi trebao imati problema sa signalom.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 10:01   #8
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
da, meni 108 skoro svaki dan, nekad jednom, nekad 2 puta. jednostavno ne radi, ne blinka ona druga lampica. dok ga ne iskopcam i ne ukopcam. sa edimaxom mi se to znalo isto nekada desiti, ali ne tako cesto.
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 10:13   #9
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Koji adapter sad imaš? Mene je zezao prije onaj gigaset 54 usb. Slični su bili simptomi. Od kada sam ga promjenio sve radi dobro. Točnije dva puta mi se pokvario na tu šemu, malo se htio spojiti, malo ne. Prvi put su mi ga zamjenili na garanciji.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 10:14   #10
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
sad je siemens 108. to se kod njega dogada skoro svaki dan da prestane raditi
imaticx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2008., 10:20   #11
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Citiraj:
Autor imatic Pregled postova
sad je siemens 108. to se kod njega dogada skoro svaki dan da prestane raditi

Kupi novi WLAN adapter i miran si. Ako hoćeš biti 100% siguran posudi od nekog adapter i testiraj. Makar prilično sam siguran da je do simensa 108.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 10:25   #12
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
znaci, valja onda Wf-511?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 10:35   #13
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Citiraj:
Autor imatic Pregled postova
znaci, valja onda Wf-511?
Valja, best buy po meni.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 11:08   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Imao sam TP Link usb sa Atheros čipsetom i isto mi je tako štekao. Kad sam ga zamijenio za TP Link pci karticom, problemi su nestali.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 11:22   #15
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Cura ima Siemens 555 i WF-511.

Forcebookov šrot laptop normalno radi pored desktopa, a desktop komp ima takve lagspikeove svakih ~30 sekundi da se ni Puzzle Pirates ne da igrat.

Probao sam b/g, probao sam svih 13 bandova, probao sam micati antenu.
30-50% paketa je droppano svaki put.

Ne smeta za generalno surfanje i downloadanje, no ping je prestrašan...

Detaljnije o slučaju ovdje.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 08.09.2008. u 11:41.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 11:44   #16
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Imatic, jesi li možda za zamjenu? Ti meni tu 108-icu, a ja tebi Canyon WF511? Do sad se još nisam spajao na SE555, ali jesam na SE515 i stabilno je radilo samo u b-modu. SE555 je ipak dosta bolji router pa bi moralo raditi kako treba u bilo kojem modu. Što se tiče softwarea, Canyonica koristi Ralinkov utility jer ima Ralinkov chipset gore. Ako si zainteresiran, javi na PM.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 22:25   #17
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Evo da bumpam temu.
ovaj problem sam imao i ja. siemens 108 usb se zblokira i nece spojiti. tad se mora odspojiti i nazad spojiti i sve radi. Tada sam uzeo canyonicu wf 511 i sve je radilo ok do prije koj tjedan. onda je sogor uzeo od mene canyonicu, a ja sam si ostavio Abit Air pace (Atheros) problemi su se vratili i ima iste simptome kao i usb siemens. Kad sam malo provrtio film unazad, i laptop (ibm) koji je imao atheros wireless karticu je imao problem sa spajanjem na ruter 555. Znaci eto mani 3 kartice sa atherosom rade lose sa siemensom 555, dok je jedino canyonica radila ok. Ima li tko kakav prijedlog osim, mijenjanje rutera ili nazad na canyonicu
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na